Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Konnektor bekötés


felhanév

Recommended Posts

KGigi

Vannak olyan processzorok, amik igénylik. A legtöbbnek elég a 4 tûs. A jumperek túlhajtásra valók, azokat ne piszkáld, ha nem tudod, mit csinálsz.

Link to comment
Share on other sites

gaga9911

OK. nagyon köszönöm :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Zoid

Sziasztok. Lehet nem jó helyre írok, de csak egy apró gondom lenne. Van egy Gigabyte GA-MA790X-DS4 alaplapom és van egy régi kártyaolvasóm, amit szeretnék bekötni az alaplapra, de nem tudom hova kell, meg igazábol nem értek hozzá. Egy kábel van van, ami kijön az olvasóból: http://kepfeltoltes.hu/view/090502/DSCF018...ltoltes.hu_.jpg és http://kepfeltoltes.hu/view/090502/DSCF018...u_.jpg. Köszönöm előre is.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Belső alaplapi USB portra kell kötni:

 

IPB kép

 

Ne ijedj meg, hogy két sorból állnak, mert egy alaplapi USB header, 2 USB csatlakozó üzemeltetésére alkalmas. Így a csatlakozó egyik sorára kell majd rákötnöd, ügyelj a helyes sorrendre: (Power[5 V], USB adat-, USB adat+ ,földelés[GND])

Link to comment
Share on other sites

Zoid

Szia. Köszi a gyors választ. Erre gondoltam én is, csak az a baj, hogy mind a két hely foglalt. Az a helyzet, hogy a számítógép házába lett bekötve mind a kettő, de igazából elég nekem az egyik is. Megpróbálom a 4 tűre tenni, mert a csatin az 5. hely üres illetve nincs rajta luk. Remélem nem tolom el.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Igazából ami az első sor 5. tűjét illeti, én sem tudom, hogy mire való. :D Minden esetre nekem még sosem kellett használni. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Zoid

Szeva. Köszönöm a gyors válaszod és a segítséged. Sikerült bekötni.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
kmisi99

Hello megjött a gép. Össze is raktam. Csak nem indul ha megnyomom a gombot. Valamit rosszul köthettem be. Én gyanakszom az alaplapon a processzor fölötti 4-8pines csatlakozóra abba kell dugni csatlakozót? Mert úgy van hogy csak 4pines foglalat látszik de egy kis műanyag sapkával el van rejtve még a másik fele és így 8pines csatlakozót is lehet belé kötni. Szerintetek emiatt nem indul mert én csak egy 4pines csatlakozót dugtam be.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Egyáltalán jó helyre kötötted a bekapcsológombot?

Link to comment
Share on other sites

kmisi99

Szerintem jó helyre mert néztem a kézikönyvben. Ilyen kis valamibe dugtam bele ahogy a kézikönyvben volt Kép

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

És ezt helyesen dugtad rá az alaplapra?

Link to comment
Share on other sites

kmisi99

Igen mert az alaplapon lévő csatlakozók állása miatt csak egyféleképpen lehet rákötni.

 

De visszatérve a processzor feletti 4/8pines csatlakozóra a leírásban ezt írják

Do not forget to connect the 4/8pin EATX12v power plug: otherwise,the system will not boot.

 

Akorr a 4 vagy a 8 pines csatlakozót kössem rá?

 

Intel core i7 a proci és gondolom annak 8pin kell nem?

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Jól értem, hogy az alaplap nem kap áramot?

Link to comment
Share on other sites

kmisi99

Hát nem tudom amint megnyomom a gombot nem csinál semmit csak a videó kártyán valami kis piros pont világít vagy 2 másodpercig meg a gép elejében halványan valami pirosan világít.

 

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Tehát nem kap áramot az alaplap. Dugd be a megfelelõ tápcsatlakozót (csak egy van belõle) az alaplapi konnektorba.

Link to comment
Share on other sites

kmisi99

De az bele van dugva.

És az i7 es procinak 4 vagy 8pines csatlakozó kell? ? Mert mindjárt megpróbálom ismét.

Link to comment
Share on other sites

kmisi99

Na sikerült elindul. :D Csak nincs kép. :hááát:

Írtam a Képernyõ-videókártya probléma témába e miatt.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
Adani

Egy alaplap csere után az egyik gépünk is így járt. Be van kötve a Power gomb, de hiába nyomogatjuk, nem indul be a gép. Nem értem miért, a tápvezeték rá van kötve a lapra, a procinak való 12 V-os ágra is rá van kötve a csatlakozó, proci memória van, több tápot is kipróbáltam, de mégse indul el.

 

A leírás szerint a felső tüskére kell kötni a power gombot a (power led +, power led -power gomb, földelés, alatta HDD led +/- és Reset gomb). Két táppal is ki lett próbálva.

 

Az alaplap egy Asrock P5B-DE.

 

Van valami ötlet?

Elvileg ha a power gomb csatlakozót (kétállású) fordítva kötöd be akkor is működnie kéne, de már azon is túlvagyok ,hogy kipróbálom fordítva, úgy se megy.

 

 

UI:

 

Fogalmam sincs miért, de végül beindult, miután már legalább 86x kötöttem ki és kötöttem be újra mindent, meg próbálgattam mindenféle polaritással mi micsoda.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

A leírás szerint, ha az üres hely jobb felül van, akkor balról jobbra a csatlakozók:

bal felül vízszintesen Power LED

utána közvetlenül felül vízszintesen: Power gomb

alul vízszintesen: HDD LED

utána közvetlenül vízszintesen: Reset gomb

 

Ha így nem megy, akkor megcserélheted a reset és a power gombokat, és a resettel kapcsolod be. Ha így megy, akkor a Power gomb a ludas.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...