Jump to content
GSForum - Segélyvonal

DVD lemez probléma


Györgyi

Recommended Posts

Györgyi

Szeretnék dvd-re kiirni egy filmet, de most már a második lemezzel járok ugy, hogy a a meghajtó nem ismeri fel. Gondolom, hogy akkor nem a lemezekkel van a probléma. Segitséget szeretnék kérni, mit csináljak. Elõre is köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Frissíts firmwaret!

Link to comment
Share on other sites

Györgyi

Frissiteném, de nem értek hozzá, segitenél, hogy mit kell csinálni?

Link to comment
Share on other sites

Györgyi

Nem értem, mivel nagymama koru vagyok, ezért kértem a segitséget.Sajnos tul sokat nem értek a számitógéphez. A firmware frissités vezióját már tudok, de nem tudom hol találom.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Töltsd le a firmware-t a gyártó oldaláról, ez valószínûleg egy zip fájl lesz. Tömörítsd ki, lesz benne egy futattható állomány. Ezt kell elindítani. Közben minden védelmi program legyen lekapcsolva és semmilyen program ne fusson a gépen.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
seals

Sata 2-es whinchesterem van, kaptam kölcsön egy dvd írót, mert az enyém betojt, és az meg ide csatlakozású. Berakom a dvd lemezt és 12*-esen meg 18*-san is 1 óra alatt írja ki a dvd-t. Most a lemez rossz?

Friss az xp, friss a driver is, régen amikor már kötöttem ilyet a gépemre, akkor ment normálisan.

Driver detective programmal leellenőrizve nem újak a driverek, de könyörgöm régen meg jó volt?

 

Mostanában semmi sem jön össze!

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Szerintem PIO-módban van.

Link to comment
Share on other sites

seals

Hát teljesen igazad volt.

Csak már azt nem értem, hogy ha átállítom az eszközkezelõben a másoldagos ide csatornát, akkor is pio módban üzemelteti. Eltávolítottam, majd megint ugyan azt csinálta.

A bios a másik két meghajtóm mellé nem ismeri fel, csak a bios betöltése után a J micron vezérlõ. Ott is Ide van beállítva, nem pedig achi vagy raid. Jumpert nem használok, mivel a kábel végén egy meghajtó van. Még amit ide tudok írni okosság képpen, a kábel gyári és kb 1 évben egyszer veszem elõ, nem hiszem, hogy kábel probléma lehet, egyébként 80 eres.

Edited by KGigi
Link to comment
Share on other sites

KGigi

Távolítsd el az eszközkezelõben, kösd egy üres IDE-csatornára mint master, kapcsold be a gépet. Ha még mindig nem jó, akkor újra eltávolítás, ha ki lehet pipálni, akkor driverrel együtt, majd újraindítás, de az író maradjon ugyanott. Mûködnie kellene.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
WeghA2

Helló

Mi van akkor és mit lehetne tenni vele!

Van egy Optiarc 5200A íróm és frissítettem a firmware -jét és írtam vele egy Philips DVD+RW lemezt ami eddig gond nélkül írás után pc-n asztali lejátszóba ment és most egyszerûen nem olvassa semmi nem lehet törölni lefagy tõle az xp az asztali lejátszó sem csinál vele semmit másik lejátszó gépekbe :nem: , lg, pioneer íróba sem lehet törölni.

A vicces az, hogy csak a Philips lemezeknél csinálja ezt a többi típus jó. :ötlet:

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Rakd vissz az elõzõ FW-t. Valószinû komptabilitási gond lesz.

Link to comment
Share on other sites

WeghA2

Hú azt, hogy kell? Gondolkodtam már rajta de nem tudom. Most a 1.09 FW van fenn

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

FW frissítés elött volt lehetõség biztonsági mentést készíteni az aktuális FW-rõl. Azt kell visszatöltened.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
eremit

Nem problémám, hanem egy kérdésem lenne.

 

Újraírható DVD-mre nagyon sokszor írtam már, eddig még jól működött. Kíváncsi vagyok, hány újraírást bír ki egy ilyen DVD +RW. 100-at, 1000-et, 10000-et? Ez utóbbi azért biztos túlzás. A típusa egyébként Traxdata 4x 120 mins/4,7 GB.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

1000 írás környékére vannak tervezve ezek a lemezek.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
eremit

Eddig bírta egy TDK DVD-RW újraírható lemez. 400 Ft volt az ára, május 24-én vettem. 42, azaz negyvenkettő írást kibírt, a 43-ikat elrontotta. Nem kevés ez? Felírt ugyan valamit, de a Total Commander, az ImgBurn, stb. nem észlel lemezt, ha beteszem a DVD-íróba.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Ha gyártási selejtes lemezt sikerült venned, akkor ez belefér. Kb. minden 1000. lemez hibás, de még a gyári, műsoros lemezek sem képviselnek jobb minőséget. Lehet kapni ugyan garantáltan jó minőségű műsoros lemezeket is, csak azok ára egy "kicsit" drágább a megszokottnál. AudioCD esetében 40e-100e Ft között mozog egy album ára. Viszont ezek a lemezek hangminőségre is sokkal jobbak, mint egy MedaiMarktos CD. Ha viszont biztosra akarsz menni a lemezre való mentéskor, akkor 24 karátos aranylemezt kell használni. Azokra 300 év garanciát vállalnak. Bár újraírható lemezt még nem láttam belőlük.

Link to comment
Share on other sites

eremit

Óvatos kérdés: biztosan kuka a lemez?

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Formázd meg, (ha engedi), és utána használhatod, viszont a tökéletes adattárolás nem garantált. Nekem is volt 1-2 olyan DVD-RW lemezem ami még 20 írást se bírt ki. Azokat még formázni se lehetett.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
eremit

Már a negyedik DVD-RW lemezt használom (el). 45 írás fölött tönkrementek. TDK pluszos és mínuszos is volt meg egy Verbatim.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...