Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Kompatibilis programok


die nadel

Recommended Posts

Lalolib

Megjegyzésként: a PaintShopPro X2 egyre jobban tetszik. Butuska voltam, hogy annak idején (talán a 6-os verzióig használtam) könnyen lemondtam róla. Azokhoz a feladatokhoz melyeket meg kell grafikailag csinálnom, tökéletesen megfelel. Plusz pont, hogy nem zavarja a Windows 7. Elég sok multimédiás programot használok, de eddig csak a Photoshop kapott rohamot tõle.

Link to comment
Share on other sites

kabelnet2

Van egy Pixela nevű cég, s neki video feldolgozó programjai. A Canon kártyás kameráihoz adják. Na az nagyon nem megy Win7 alatt, annyira lassú, hogy gyakorlatilag használhatatlan. Ezt ők is tudják, de az elmúlt néhány hónapban csak odáig jutottak, hogy minden terméküket leteszteték, s megállapították, hogy az is lassú (ezt szépen dokumentálták is a honlapjukon). A lényeg: láthatólag fogalmuk sincs, hogy miért lassú. Szerencsére lehet élni nélküle. De azért érdekes. (Emlékeim szerint sem XP, sem Vista alatt nem volt gond vele.)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
SkyBird

Kicsit még talán korai, de egyszer aktuális lesz. ;)

Az APEH nyomtatványkitöltője nem működik a 64 bites Windows 7-en. :nem:

A Java (jre-6u17-windows-i586-s.exe) telepíthető, ezzel nincs gond. Az APEH .jar program is szépen települ, csak éppen nem indul el. Feldobja a parancssori ablakot ugyan, de utána semmi. Rendszergazdaként futtatva sem. A .jar fájlt meg nem is lehet külön rendszergazda joggal telepíteni. Hacsak nem egy admin jogú Intézőből.

Azt nem tudom, Vistán hogy volt, vagy ha 32 bites rendszer lenne.

Az első helyen ajánlgatott WebStartos megoldást még sohasem próbáltam.

Így adóbevalláshoz marad a jó öreg XP. :) Habár a linuxosoknak is kellett az esélyegyenlőség miatt lehetőséget biztosítaniuk.

Ez hamarosan rá fog férni a Windows 7-re is. :P:lol:

Link to comment
Share on other sites

solties

Na ez nagyon jó, hogy felvetetted, már kérdezni is akartam róla.

Nálam sem megy a 64 biten, dettó ugyanaz a jelenség tapasztalható mint nálad. De nem tudom biztosan, hogy a 64 bit a hibás, az is lehet, hogy a windows 7 a ludas. Mert elindítottam a kompatibilitási problémamegoldást, és azt találta, hogy nem található értelmezhető exe alkalmazás. (vagy valami ilyesmi). Bár nem tudom, hogy java alkalmazásoknál ez mit számít.

Kipróbáltam a webstartot is nos nem részletezem, de az sem megy.

Először azt hittem, hogy azért nem indul el, mertcsak a keretprogramot telepítettem, de nem. Jó lenne valami megoldás, mert a vállalkozóknak csak elektronikusan ügyfélkapun lehet beadni, és lassan eljön már a határidő is.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Van még egy 32 bites Vistám elfekvőben, majd megnézem azon is.

Én sem tudom, hogy ez most a 32 kontra 64 bites op. rendszer, a 32 bites Java, vagy a Vista/Win7 eltérő jogosultságkezelése okozta.

Az eltérő mappaszerkezet nem lehetne annyira gond, mert pont erre van az ominózus hardlinkes cécó. Mondja is, hogy a Users alá pakolja az .abevjava path-t, ami XP-n a Documents and Settings alatt volt.

Még az lehet, hogy a 64 bites Javát is ki lehetne próbálni, bár kevésbé hiszem, hogy ez oldja meg. :hmm:Sun Java 1.6.18 64bit

 

No igen, nemcsak magányszemélyek adóbevallása megy a neten keresztül. Sőt.

 

Ez a jogosultságkezelés éppen a napokban okozott egy kis zavart nálam. Nem volt ezzel semmi gondom eddig, ha .ini fájlt is kellett használni, akkor rendszergazda joggal indítottam, oszt jónapot.

Most a PopTray 3.20 programot is akartam használni a 64 bites Win7-en. Illetve eddig is használtam, de kevesebb POP3 fiókkal.

Az addig rendben van, hogy csak rendszergazda módban indítva tudok elmenteni beállítást, különben access violation. Már a múlkor is így hoztam létre a fiókokat.

Hanem ha az automatikus indítást akarom, a Startup mappában lévő ikon nem lehet se rendszergazda jogú indítással, se XP SP3 kompatibilitási módban, különben nem indul el automatikusan.

Ezzel sem volt gond, normál módban ment. Amikor viszont a fiókok számát növeltem, ha rendszergazda joggal indítottam, akkor megjelenítette az újakat is, ha meg normál módon, akkor csak a régieket.

Ez a program nem irkál a registrybe, valahová mégis, hogy ennyire meg tudja különböztetni a kétfajta állapotot.

Már mindent néztem a jogosultságoktól kezdve, de semmi eredmény, a program mappa .ini fájlja tartalmazza az új fiókokat is, de csak rendszergazda módban jeleníti meg az újabbakat. :hááát::pislog:

A kereső mezőbe írva is csak 1 db PopTray.ini-t dobott, mígnem szisztematikusan beástam magam a userem mappájába, és ott meg is találtam egy másik leképezést a VirtualStore mappában, ami a korábbi állapotú volt.

Na ez az. :hátpersze: Ezt felülírtam a program mappában lévő újabb fájllal, és máris megoldódtak a problémáim. 8)

Valami olyan lehet, hogy az első rendszergazdis (és egyúttal XP kompatibilis?) mentéskor idepakolt, és utána csak ezt használta, nem a saját program mappából, ha nem rendszergazda joggal indítjuk.

Lehet, hogy nem annyira újdonság, de én gyakorlatban csak most szembesültem ezzel.

Link to comment
Share on other sites

kabelnet2

32 bites Win7-ben semmi gond, (sajnos) havonta használom

(De majd most jön a NYENYI...)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
Lalolib

Félve írom le, de valami történt a Photoshoppal! Egy hónappal ezelõtt még úgy elszállt Win7 alatt, hogy még a sirályok is megirigyelték. Utána kezdtem el ismerkedni a PaintShopPro-val, de mivel sok félbemaradt munkám volt, ezért idõközönként ránéztem, bízva abba, hátha egyszer megjavul.

 

És megjavult! :) Nem tudom az okát, talán a féltékenység, hogy átváltok a PSP-re? Vagy a háttérben jött egy patch és helyrehozta a hibát? Mert már egy hete használom és hibátlanul mûködik!

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Jött alkalmazás-kompatibilitást javító csomag Windows 7-re, szóval: ja. :)

Link to comment
Share on other sites

Lalolib

Még körtáncot is lejtettem örömömbe! :D

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Remélem dedicated szerverekkel is csinálnak valamit mert így nem tudunk a haverokkal játszani :D .

Link to comment
Share on other sites

Dávid Csaba
Az APEH nyomtatványkitöltője nem működik a 64 bites Windows 7-en. :nem:

Nekem még a netet se találta meg telepítés után, és az újraindítás se segített, pedig az ősi gyógymód. Leszedtem azt A PE©H-es szutymákot és megint volt net... WinXp Mode rulez!

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Már nem kell az XP mód, csak a legújabb Abev. Itt kitárgyaltuk.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Mr.Peter92

Windows 7 64bit alatt a következõk mûködtek, amik még nincsenek a listán:

 

EASEUS Partition Master 4.1.1 Server Edition

EVEREST Ultimate Edition 4.60.1500

Aimp 2 v.2.61

ASCII Art Generator

EasyBCD 1.7.2

KM Player 2.9.3.1212

Your Uninstaller Pro 7.0.2010.11

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
shownomarcy

Sziasztok!

 

Teljesen új vagyok win 7-hez. Feltettem, videókártya (Saphire radeon 6850 1 gb) és alaplap drivereket.

Majd sony vegas 11-et.

Sima lejátszás tök jól megy hd videók esetében is win media playerrel meg classiccal. De szerkesztéshez bevibrál a kép, ha vegasban több videót teszek be vagy egyszerre két videót akarok previewben lejátszani stb. Ezért feltettem a k-lite codec packot (xp-ben hasznos volt), de ugyanez maradt a gond :( néha meg sem jelenik a videó képe (Nem csak hd, mpeg2 esetében is)

http://img687.imageshack.us/img687/2846/sc1wp.jpg

 

Volt olyan gondom, hogy patchelni nem tudtam, csak ha rendszergazdaként indítottam a programot. Egyelõre úgy tûnik mintha a win nem engedné a kodeket futni, legalábbis semmi változást nem láttam a feltelepítése óta.

 

Valami tippet tudtok adni? Win-ben állítsak valamit, hogy biztos jól fusson? vagy kártya driverjét tegyem újra? Azért vettem az új gépet, hogy tudjak normálisan szerkeszteni, úgyhogy elég fontos lenne :(

 

Köszi!

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Mivel felraktad a k-lite codec packot, ezért nyertél egy windows újratelepítést. Tanulópénzek jó lesz, hogy NEM TELEPÍTÜNK CODEC CSOMAGOT A GÉPRE! Ha hibásan játszik le egy videót a gép, de van néha kép is, akkor a codec mûködik. Win7 után telepíteni kell a DirectX-et is, mivel nem tartalmazza minden komponensét. Többek közt pont a videóvezérléssel foglalkozók egy részét. Gondolom a a videokártya meg az alaplap drivereit nem a mellékelt lemezrõl telepítetted, mert azok általában már régen elavultak.

Link to comment
Share on other sites

shownomarcy

Ahogy írtam, codec nélkül is tök ugyanazt produkálta, mint aztán a k-lite feltelepítése után. Így gondolom nem magával a k-lite-al van gond...

 

Igen, telepítõket cd-rõl tettem, gondoltam mûködnek... max keresek a videókártyához frissebbet, sajnos nincs más ötletem, mit kéne kipróbálni :(

 

64bit a win és a vegas is. Keresgéltem, úgy látom volt már másnak is ilyen gondja, de egyértelmû megoldás nincs.

Link to comment
Share on other sites

shownomarcy

No vegas 9 32 bit megy gond nélkül (win 7 maradt úgy ahogy volt). Talán a 64 bitesnek van valami kompatibilitási gondja. Szerintem megpróbálom 11-bõl is a 32 biteset.

 

Köszi

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Jó irányba kapisgálsz, de nem a Vegas a ludas, hanem a Codec. 64 bites programhoz, 64 bites codec kell!

Link to comment
Share on other sites

  • 7 years later...
bartajo

Köszöntök mindenkit. Windows XP-én szerkesztett (Imsi TürboFloorPlan,  Punch Home Designer) és mentett tervező programok fájljait  nem tudom megnyitni az új telepített Windows 7 32 bites verzióba az újra installált Imsi TurboFloorPlan és  Punch Home Designer programokba. Segítséget várok, amit előre köszönök!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...