Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Kompatibilis programok


die nadel

Recommended Posts

KGigi

Találtam egy ilyet, játékosoknak hasznos lehet.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
action74

Nálam mûködnek a PcWorld magazinhoz adott Ashampoo programok. Ezt csak azért írtam, mert egy kicsit föntebb olvastam, hogy van akinél nem. Elõször én is azt hittem, hogy az Ashampoo 10-es íróprogram nem mûködik rendesen Windows7-en, de késõbb kiderült nem a programmal volt gond, hanem az én figyelmetlenségemmel.

Link to comment
Share on other sites

action74

Sziasztok.

Próbálta már valaki a VirtualDj-programot Windows7-en?

Link to comment
Share on other sites

D.M101

Sziasztok!

 

Nekem az lenne a problémám, hogy nem tudom az alaplapi drivereket feltenni,csak azok vannak fent amit a win7 maga tesz fel. Ezzel csak az a problémám, hogy az int. hangkártya driver hiánya miatt nem tudom 100%-ig feltenni a winfast 2000expert tv kártyámat.

Valaki tud megoldást?

 

Szerk.

Volna még egy olyan kérdésem, hogy a vistából ki lehet valahogyan operálni a játékokat?

Azért kérdezem, mert a win7-ben nincsen, és a lányom ezekkel szeret játszani.

Link to comment
Share on other sites

mike22

Szétnézhetsz a Microsoft oldalán is, lehet hogy találsz olyat... :)

Link to comment
Share on other sites

solties
a vistából ki lehet valahogyan operálni a játékokat?

Azért kérdezem, mert a win7-ben nincsen, és a lányom ezekkel szeret játszani.

Nekem sikerült a hold 'em pokert átrakni ultimate-ról home premiumra. Mégpedig, átmásoltam magát a játék mappáját, cakli-pakli és mindent ami a játékkal kapcsolatos. De ez nem elég! Meg kell keresni, hogy a registry-ben hol szerepel, illetve hogyan, és amelyik rendszerre átmásolod a játékot, pontosan ugyanolyan registry bejegyzéseket kell létrehozni! Vistáról-Vistára működik. Az ikonját a mappából pedig behúzod a játékok közé, és kész!

Ja és majd elfelejtettem! Meg kell nyitni egy hex editorral az átmásolt exe fájlt, amelyben van egy kód amit át kell írni! Játékonként ez változik. Ez ellenőrzi, hogy a játék megadott oprendszeren fut e. Ultimate vistánál így van.

Link to comment
Share on other sites

action74

Valakinek sikerült már összepárosítani a Windows 7-et a Panda vírusirtóval? Próbaként fel akartam tenni, de félúton leállt a telepítés. Ez a vírusirtó még nem lenne kompatibilis az új operációs rendszerrel, vagy az én számítógépemnél van valami?

Link to comment
Share on other sites

D.M101

Sziasztok.

 

Volna egy olyan kérdésem hozzátok, hogy nagy baj az, ha az AVG kémprogram-elhárító és a Win7(professional) Defender egyszerre működik? Azért kérdezem, mert az AVG-ben nem tudom kikapcsolni ezt a funkciót, viszont a Windowsban meg nem akarom mert abban valahogy jobban bízom.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Együttmûködnek.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Jay

Windows 7 Compatibility Center Link

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Dávid Csaba
Valakinek sikerült már összepárosítani a Windows 7-et a Panda vírusirtóval?

Igen, igaz az IS 2010-et, de igen. Mivel van 2 darab éves kulcsom is, így az egyikkel feltoltam rá. Ráadásul ez már a 64bites Win7. Gond nélkül megy - eddig legalább is nem történt semmi hiba. Amivel viszont nem tudtam összeházasítani, az az Ad-aware Anniversary Edition és a Spyware Terminator. Az előbbi az rendszer indulásakor fagyasztotta csontra a Win7-et, az utóbbinál meg - ha jól emlékszem -, nem működött az állandó védelem.

Link to comment
Share on other sites

Lalolib

Minden tökéletesen fut, egyedül a Photoshop CS3 akad ki rendszeresen. Fõleg ha két képen dolgozom és az egyikrõl "viszek át" képrészletet másikra. Mi lehet a gond?

Link to comment
Share on other sites

solties

Ez elszomorít, ugyanis én is CS3-at használok, bár egyelõre még nem win7 alatt.

Link to comment
Share on other sites

Lalolib

Ráadásul valami komoly kompatibilitási gond lehet, mert nem fagy le, egyszerûen elszáll és utána csak a win7 próbál megoldást találni a hibára - de még nem jelentkeztek. :lol:

 

Próbálkoztam már az Adobe-nél is, még õk sem válaszoltak. :upsz:

Link to comment
Share on other sites

Lalolib

Van megoldás, remélem nem kiabálom el. Egyszerűen XP SP3 módban kell indítani és akkor tökéletes működik.

Link to comment
Share on other sites

Lalolib

Sajnos elkiabáltam. XP módban ritkábban száll el, de elszáll. Az adobe meg ül a babérjain.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Lalolib

Bár csak magammal társalgok itt, de leírom hátha Photoshop mogul véletlenül ide téved. Az örület határán mozgok. A cégemnél lecserélték a gépeket Win7-re. Azzal még nincs is gond, mert pofás kis rendszert raktak össze, de sajnos a Photoshop CS3 úgy el tud szállni, hogy a Win7-nek még ideje sem marad arra, hogy feleszméljen. Nevetséges. Minden program fut Win7 alatt, legfeljebb a kompatibilitást kellett átállítani, de a CS3 nem hajlandó. Elindul, enged is dolgozni, de egyszer csak eltûnik az éterbõl és magával rántja az addigi munkát.

Másnál is elõfordul?

 

Link to comment
Share on other sites

solties

Nem.

Én win 7 64 bit alatt a 32 bit cs3-at használom. (van ebből 64 bites?)

Az xp mód, meg nálam csúnyán leszerepelt! Azon felül, hogy zabálja a memóriát, még lassú is mint a tetű! Le is szedtem! Visszatértem a jól bevált microsoft virtual pc sp1-hez, és még úgy is gyorsabb, hogy a virtuális rendszerre külön fel kell telepíteni a használni kívánt alkalmazást. (nyilván a host rendszerre akkor nem kell.)

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

@solties

Ez szerintem attól is függ, hogy ki hogy "utaztatja" a szoftvert. Értsd ez alatt, hogy egy professzionális felhasználó lényegesen több funkcióját ill szolgáltatását használja a programnak, mint egy átlag felhasználó, így a hibákra és stabilitási gondolkra is hamarabb fény derül. Amúgy az XP mód szerintem is egy szégyenfolt a sima Virtual PC-hez képest, ráadásul speciális CPU utasításkészletet is igényel.

 

@Lalo

Természetesnek gondolom, de azért megkérdem: fel van rakva a 10.0.1-es hotfix?

Link to comment
Share on other sites

solties
Ráadásul valami komoly kompatibilitási gond lehet, mert nem fagy le, egyszerûen elszáll és utána csak a win7 próbál megoldást találni a hibára - de még nem jelentkeztek. :lol:

 

Próbálkoztam már az Adobe-nél is, még õk sem válaszoltak. :upsz:

Nos igazad van, azóta én is próbáltam ezt-azt, most CS4-gyel próbálkoztam win7 64 bit alatt.

A jelenség amirõl írsz létezik. Nálam is elszállt. Konkrétan EZT próbáltam megcsinálni a photoshop cs4-gyel és mikor a szöveg beillesztéséhez érek, akkor az általad jelzett formában elszáll, mind a 32 mind a 64 bites is!

@Csaba_#:

A hotfix nem segít rajta. Próbáltam a 10.0.1 és cs4-hez a 11.0.1-et is. Semmi. Végeredmény ugyanez.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Lalolib

Mindent kipróbáltam már, reménytelen az eset. CS4 demóval is kísérleteztem, de elszállt az is. Nevetséges, hogy úgy csinálok meg egy grafikát (szerencsére csak ritkán kell), hogy mûveletenként elmentem.

Kipróbáltam a PaintShopPro X2-t, remekül teljesít. Megpróbálom megvetetni a Fõnökséggel és akkor ki lehet dobni az Adobe-t az ablakon (bocsi, de nagyon haragszom rájuk! :upsz: )

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#
Nem új-keletű ez a jelenség, hogy az okkal felkapott, befutott cégek hirtelen szemetet kezdenek el gyártani. A számítástechnikában számos példáját megtaláljuk sajnos. :hááát:
Link to comment
Share on other sites

Garono
Nálam tökéletesen fut a CS4 Win7-en.
Link to comment
Share on other sites

solties

Lehet, hogy csak egy bizonyos műveletnél hal be. Lehet, hogy még nem vetted észre a jelenséget.

Viszont nálam meg a nero 8 fut tökéletesen, ami sokaknak nem megy.

Az is lehet, hogy ezek bizonyos mértékben chipset függőek.

(Nekem, például a videókártyát, ha akarnám, "biztonságosan" el lehetne távolítani vista, és win 7 alatt. Ott van a kis ikon az óra mellet, és mint utánajártam, ez is chipsetfüggő marhaság)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...