Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Kompatibilis programok


die nadel

Recommended Posts

1933

Ja! Elfelejtettem! Nincs a W7-ben Outlook Express levelezõ. Legalább is én nem találom és az Internet Explorernél a fejlécen lévõ borítékot is hiába "bizgetem" az egérrel, nem történik semmi!

 

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Outlok Express már a Vistában se volt. Egy kicsit felturbózott, más adatbázist használó változata, a Windows Mail van.

Ez vagy utódja lesz a Win7-ben is, de most hogy mondod, még én sem kerestem rá, nem indítottam el. ;)

Link to comment
Share on other sites

1933

SkyBird-nek.

 

Azért mert nem szeretem az NTFS-t, mindent eltakar, nem lehet belenézni sem pedig belenyúlni.

Nagyon Rühelem, hogy a Windows mindent feljegyez és csak szaporodik, mint a rákos sejtek.

Nekem egy operációs rendszer azt csinálja, amit én akarok és ne erõltessen rám olyat, ami nekem nem jó.

A leveleimet is csak TXT formában mentem el, a rengeteg eml formátumban található fölösleges tartalom nem kell, s azt ki is irtom, minden levelezés után. A "közlekedõ edény" pedig arra kell, hogy azzal menjek át egyik file rendszerrõl a másikra (Linux<->FAT<->NTFS)

Kösz a kérdést.

 

Link to comment
Share on other sites

1933

SkyBirdnek.

Tudom, hogy Windows Mail, de azt sem találtam meg gondos kutatással sem.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird
Azért mert nem szeretem az NTFS-t, mindent eltakar, nem lehet belenézni sem pedig belenyúlni.

A szeretet ugyan fontos dolog, de az NTFS sokkal biztonságosabb, mint a FAT, és gyakorlatilag nincsenek fájlméret korlátok.

A FAT-nál nincs mód a fájl és mappa jogosultságok kezelésére sem, ami az általad szintén használt Linuxnál is elég természetes dolog.

Ennyiben nem nagyon értem a problémád, vagy a belenyúlási korlátot, de mind a user vagy csoport jogosultságának megfelelő beállításával, mind disk editor programokkal a "belenyúlás" rendben van NTFS-nél is.

A chkdsk meg mindent helyrehoz, ha hiba van, ellentétben a FAT fájlrendszernél néha tapasztahatóval.

"Közlekedő edényednek", adatcserére még jó lehet a FAT, de op. rendszernek csak valami biztonságosabb. NT vonalnál az NTFS.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

A Windows Mail átkerült a Windows Live szolgáltatásokba. :)

Link to comment
Share on other sites

KGigi

A Windows 7-ben nem lesz Windows Mail, Photo Gallery és Movie Maker, ezeket a Windows Live csomag részeként lehet majd telepíteni, mint pl. a Messengert.

 

@1933

Total Commanderből van már 7.x verzió is. Az elárulod nekem, hogy mit akarsz az XP-s játékokkal Windows 7 alatt?

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Igen, most hogy szóba került, rákerestem. E-mail, photo programs stripped from Windows 7

Ezzel együtt a 64 bitesen is létezik a C:\Program Files\Windows Mail mappa, benne a WinMail.exe fájl is meg van, de HSA rejtett és rendszer attribútummal.

Megpróbáltam elindítani, ezután a Kaspersky feldobott egy ablakot, hogy spam és lehet skip alapértelmezetten. Leokéztam, de ezt követően már nem történt semmi, látszólag nem indult el semmi.

Ugyanitt van a wab.exe, ami a beépített kontakt kezelő lehetne, de elsőként egyszerűen csak a C:\Users\{user}\Contacts mappába visz. Itt további klikkel a {user}.contact állományra jutunk el a kapcsolat kezelőhöz.

Wabmig.exe is van a kontaktok importálásához.

Valóban meg sem jelenik a default program alatt a Windows Mail. Mivel az Office 2007 már telepítve van, így emailre most éppen az Outlook szolgál alapértelmezett programként.

 

@1933

Még egy kérdés. Mit értesz azon, hogy a "drótos" routert a Win7-nek kellene "beindítania"?

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Írtam, hogy a WinMail.exe indítására látszólag nem történik semmi.

Ez valóban csak látszat, mert a folyamatoknál csak elindul a WinMail 9,5 MB memóriafoglalás mellett, de egyéb nyoma nincs.

A 32 bites hasonlókép. De akkor minek hagyták benne? Valami kompatibilitási frincfranc? :hááát:

 

Lassan lesz valami Vista feelingem az SP1 előtti időkből a Windows 7-tel kapcsolatban is gyorsaság terén.

Helyenként tényleg irtózatos gyorsan és szépen reagál, de a frissítések telepítésekor a searching for updates dettó olyan hosszú futó csík, mint a régi Vistánál.

No meg a bootal sem vagyok megelégedve, elég lassú nálam. Ezt részben vagy a Kaspersky okozza, mert ahogy láttuk egy tesztben, pont pont a boot folyamatnál lassít piszokul a többihez képest.

Vagy a másik ok, hogy egy lassabb IDE vinyó leglassabb utolsó partíciójára tettem.

Azért gondolom a végleges a főbb helyeken jobban muzsikál majd ebben a vonatkozásban is. :)

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Szerintem a Kaspersky fogja meg, mert nálam VirtualBoxban is gyorsabban bootol, mint az SP1-es Vistám. A frissítések letöltése nekem is lassú, de ez legyen a legkisebb probléma egy béta állapotú rendszerrel. ;)

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Persze, nem is anyyira reklamációként írom. Csak egyszerûen azt tûnt fel, hogy miért ilyen lomhán bootol, amikor azt mondták, hogy gyorsabb lesz a Vistánál.

Igaz nem teljesen azonos feltételek között játszanak, de olyan 15-20 másodperc a 7-es rovására, és ez talán nem csak egy lassúbb vinyó miatt lesz.

De semeddig nem tart leszedni a Kasperskyt, és megnézni vírusirtó nélkül.

Utána meg ha már próba, akár megnézhetném, hogy a Panda felkúszik-e.

 

Link to comment
Share on other sites

1933

Kedves Mindenki!

 

Az NTFS és a FAT32 közti különbséget ismerem, ezért a particióknál változó rendszert használok, ha kell a nagyobb fájlméret miatt. Nem szeretem, ha nem látom egyes almappák tartalmát, mert idegesít, ha csak csökken a szabad hely és ami nem fontos, azt ki is irtom, ha hozzáférek.

Szemlélet: a leveleknél sem kell a HTML a sok felesleges sallanggal, csak simán a közleményt tartalmazó szöveg. Biztos megnéztétek már mi van egy EML kiterjesztésû fájlban!!!

Ami nekem kell, azt úgyis elmentem, szeretem a karcsú operációs rendszert. Ha kell valami plusz, azt a használó fel tudja tenni, ha nem, akkor sajnálom.

 

A Windows 7 újabb tapasztalatai:

Skype beszéddel és írással kitûnõen megy, de ha a WEB kamerát is elindítom, akkor csontkeményre fagy.

A WEB kamera önmagában szépen dolgozik, felvesz akár 1200xvalahány pixeles képet is, sõt, még video filet is. A képet gond nélkül kezeli a képnézõ programja, de ha viszont le akarom játszani a Media Playerrel a video fájlt is, akkor megint csontig lefagy a gép.

 

A Zone Alarm látszólag mûködik, de ha a Win 7 saját tûzfalát kikapcsolom, akkor mintha ott sem volna a Zone Alarm. Minden program kikerüli, úgy járnak ki-be a programok az internetre, hogy az életveszélyes. Meg tudná-e valaki mondani, hogy mit lehetne csinálni vele?

 

Ha csak a más gépén lévõ programokat lehet használni a Win 7-tel (levelezés, szövegszerkesztés, adat tárolás), akkor oda a PRIVACY! Emberek! Össze egyeztethetõ egyáltalán a személyességi jog és titoktartás Microsoft módra? Mert azt ne mondja nekem senki, hogy ha minden kikerül az ellenõrzésem alól, akkor nyugodtan alhatok? Ezt meséljék annak, aki naiv és elhiszi!

 

Eddig azt hittem, hogy a Win 7 jobb mint a Vista! Azt hiszem veszek még néhány szemesztert az egyetemen.

Tényleg gyorsabban bootol és kevesebb helyigényû, mert a Vista Béta és RC1 korában kb. 25-30 GByte helyet igényelt. Ez meg beérte kb. 3-4 GByte-tal. Igaz ez még sok-sok fagyást mutat, a Vista próba verzióihoz viszonyítva.

 

Üdv mindenkinek!U.i.: ha valakinek nem válaszoltam, akkor elnézést kérek. (Mindenkinek van valami "háklija", nekem is!).

 

 

Link to comment
Share on other sites

1933

Elnézést SkyBird!

 

A "drótós router" nem USB-s Wifi csatlakozós, hanem madzagos a kapcsolat, UPC széles sávon van két gép rákötve a szokásos vezetékkel. Lakótelepen annyi a jel (sok a túl nagy szint, ami túltelíti a bemenetet és leblokkolja) az emeleti ablakokon keresztül, hogy használhatatlan és ki tudja, ki mindenki lóg rajta a gépemen, aki jól ért hozzá, hogy rálépjen. A barátom elhozta a laptopját és amint bekapcsolta, már volt is internet kapcsolata! No nem az én vonalamról, mert még a hálózatot (tápot) is lekapcsoltam. A router egyszer beállítva, minden operációs rendszer telepítése után szinte azonnal felállt a kapcsolat. A Linux magától beállt.

 

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Ez oké, meg lehet az wifis router is, ha csak a LAN portjait használod. A wifi meg lehet akár letiltva is.

Amit nem értettem, hogy miért op. rendszer függő, ha ezek szerint ez a routered tökéletesen működik DHCP szerverként is, és kapásból lesz net általa minden csatlakozó gépen és rendszeren, az XP-től a Vistán át a Linuxig, csak pont a Windows 7-tel volt valami gondod. :hááát:

Ugyanúgy kapnia kellett volna IP címet, átjárót, DNS szervert a routertől a hálókártyának Windows 7 alatt is.

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

64 bit-es rendszeren:

Advenced system care free(freeware)

Smart defrag (freeware)

TeraCopy(freeware)

 

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Tényleg a Kaspersky lassított. Újabban még a korábban jelzettnél is jobban. Már tisztára úgy éreztem magam, mint anno régi szép idõkben egy régi gépen a Norton korábbi verzióival. :P Valami nagyon összeakadt, mert percekig bootolt.

Kaspersky :nyíl: kuka, és egybõl helyreállt a rend.

Gondoltam legyen akkor Panda. Az meg volt annyira intelligens, hogy közölte, ez az op. rendszer neki nem smakkol, csak XP-re és Vistára hajlandó felkúszni.

Az MS még a Nortont és az AVG-t ajánlja.

 

Viszont megy a Cyberlink PowerProducer 5.0.

Link to comment
Share on other sites

die nadel

Avast-ot nem próbáltad? Hibapont nélkül felkúszik és nem lassítja a bootolást. Igaz neki nincs tűzfala (kémprogram irtó része viszont már igen :D ), de én mindig elégedett voltam a Windows saját tűzfalával.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Még nem, de kipróbálhatnám az Avastot is, bár eddig azért nem volt túl jó véleményem róla, mert úgy hallottam az is elég sok fals pozitívot csinál.

A Kasperskyvel sem igazán ez volt a baj, hanem nem nagyon hagyott felülbírálni. Pontosabban azt még hagyott is valahogy, csak minden bootnál riogatott, hogy vész van. Na meg nem frissített automatikusan, mint pl. a NOD32, hanem rám bízta, hogy klikkeljek az update-re. Utána persze volt alapbeállítása a 2 óránkénti frissítésre.

Lehet, hogy magam beállíthattam volna az automatikus azonnali frissítést a bootnál, de ez nem volt alapértelmezett. Majd lett az a "rendest" meghaladó baromi nagy lassulás, így legyalultam.

Utána kb. Vista szintűre gyorsult a boot védelmi program nélkül, és hirtelen rátettem a NAV 2009-et próbából, amitől megint lassult vagy 10 másodpercet, kb. az eredeti Kaspersky szintre a betöltődés.

 

Külső tűzfal nekem sem kell. Teszt rendszernél inkább több baj van vele a folyamatos engedélyezéssel.

Jelenleg a Vistán is csak a saját tűzfalát használom, a router után.

Link to comment
Share on other sites

die nadel

Régebben valóba igaz volt az Avast-ra a sok vakriasztás, de ez már egy jó ideje nem igaz rá.

Én ősszel teszteltem a Kaspersky-t (mivel alaplaphiba miatt az Avast állandó vádelme állandóan leállt) és nem volt gondom az automatikus frissítéssel. Inkább azzal volt gondom, hogy egy egyszerű vírusadatbázis frissítés miatt nagyon sokszor újraindítást kért. Alaplap csere után visszatettem az Avast-ot.

Tulajdonképpen mivel egy tesztrendszerről van szó, megéri egyszer kipróbálni az Avast-ot. Ingyenes és nem sokban különbözik a fizetős (professional) változatától. A vírusadatbázisa teljesen ugyanaz. Amivel a home kevesebbet tud az az, hogy nincs benne feladatütemezés, scriptek blokkolása, parancssori kereső és csak egyszerű felhasználói felülettel rendelkezik. Egy próbát megér, nem?

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Persze, kipróbálom. A NAV 2009 úgyis csak idõkorlátos jelenleg.

Egyébként lehet, hogy az Avast tényleg egész "megjavult", csak az ember nehezen vált, ha nincs különösebb oka. Így a NOD 4.0-at várom még kíváncsian.

Azért próbából még csak feltolok egy 64 bites legújabb Outpost Pro 6.5.2514.381.685.326.204 verziót, hogy mit lép rá a Win7, vagy viszont.

Ezzel az új verzióval megint elõrukkolt a Matousec tesztekben, csak a 9. teszt driver verifier részén hasalt el még mindig, így nem jutott el a 10+-ba. :P

De tökmindegy, ha a részleteket és a használhatóságot nézzük, nekem bejön. 8)

 

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

:eszkába:

Szolgálati közlemény:
Frissítettem az elsõ hozzászólást, tessenek ellenõrizni, illetve privátban bombázni, hogy melyik program milyen platformon megy!

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Most akkor szabad írni, hogy mi megy? Vagy csak privátban?

Vagy csak azt szabad írni, hogy mi nem megy?

Vagy azt is csak privátban? ;)

 

Csak azért, mert legyalultam a NAV 2009-et is, bár elég kellemes volt.

Helyette rátettem a NOD32 Antivirus 4.0.226 RC - 64 bit verziót, és megy mint a rakéta.

A boot idõ is szinte ugyanaz, mint vírusirtó nélkül. 8)

 

A NOD32 3.0.684 nem jó. :nem:

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Új programokat ide, a listában szereplõkrõl új információt (milyen platformon fut - csak ezt) privátba.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Akkor kicsit más jellegû tapasztalat. Nézem, hogy mi a csuda, lassan betelik a 20 GB, amikor nemrég még 12,5 körül dekkolt az Office 2007-tel.

Szétnézek már a Documents and Settings alatt az All Users és a saját rendszergazdai fiókom alatt, Application Data, meg egyebek, mert látám, hogy az nagy.

Ehhez természetesen a Vista óta elõször jogosultságot kell biztosítani.

:pislog: Nem kis meglepetésemre az eltávolított Kaspersky majd 3 GB szmötyit hagyott hátra, de a korábbi sikertelen NOD32 telepítésbõl is maradt vissza az uninstall után.

Valamint még a NAV 2009 is hagyott hátra aprócska mappát a Norton Removal Tool ellenére is. De ez mind semmi a Kasperskyhez képest.

Kézzel töröltem mindent, és most újra 13 Gb körül jár a foglalt terület.

Csak az a tragédia, hogy alapértelmezetten ezeknek a mappáknak a tartalmához hozzá sem lehet férni, nem látszanak. :hááát:

Nesze neked új "vistás" biztonság. Sosem értettem, hogy miért jó az az MS szerint, ha rendszergazdaként a saját Start menümhöz vagy Send to mappámhoz sem tudok hozzáférni. :nem:

Link to comment
Share on other sites

1933

Tisztel barátaim!

 

A megszólítás őszinte volt.

 

KGiginek: A Total Commander-t megvettem, kapom az értesítést a frissítésekről. Ugyancsak megvan az ACDSee 9-es verziója is és abból is csak az 5 verziót használom, mert csak arra van szükségem. Ha valami újabb funkciót akarok használni, akkor azt is telepíteni fogom. Semmi extra, helyfoglaló, mindenbe beleszóló funkciót utálok, majd ha kell szólok neki!

 

SkyBird-nek: A Windows 7 a szélessávú kapcsolatot azért nem tette fel automatikusan az egyéb op. rendszerekhez képest, mert nem érti, hogy ha van egy az alaplapra integrált hálózati kártya, akkor miért nem azt használom, illetve azért, mert a PCI slot-ba tett kártyához nem volt benne meghajtó (3COM TPO 100...stb.). tekintve, hogy kb. 6 HDD-n lévő op. rendszernél nem kívánom lecserélni, a jó op. rendszer ismerje fel a szituációt, főleg akkor, ha egy vagyont kérnek érte és egyébként is az a szokás!

Ugynígy, a Windows 7 nem ismeri fel 19"-os széles LCD képernyőt sem és nem is lehet beállítani az 1440x900 felbontást, pedig ugyan azon a "vas"-on mind az XP, mind a Linux automatikusan beáll erre a felbontásra. Na jó, egy béta verziótól ne várjuk el, hogy minden ÚJ dolgot felismerjen!!!

 

Valaki kérdezte, hogy miért akarok XP-s játékkal játszani: Azért, mert szeretem a Freecell-t és a Solitilt, s a beépített változatuk nem működik a Windows 7 verzióban, s elindítva bármelyiket azonnal csontkeményre lefagyasztja a Windows 7-et!!!!! Ez a két program nagyon jó pótcselekvés, amikor várni kell valamire, elűzi az unalmat és bármikor abbahagyható. Szeretem a ShisenSho-t is, azt viszont a Linux-ban játszom, mert fejleszti a balesetmentes gépjármű vezetési készséget! Perúban például (ahol jogosítványt szereztem) az autóvezetés tanításának segédeszköze egy 1x1 méteres tábla, tele számokkal és az oktató sorolja a számokat, a tanuló pedig egy pálcával a számra kell mutasson. A számok nem sorban, hanem össze-vissza vannak elhelyezve.

Mire jó ez? Ha megy az autó az utcán és egy ferdén parkoló autó hátramenet lámpája kigyullad, az így felkészített vezető hamarabb észreveszi, hogy egy autó kitolat az útra és nem rohan neki, hanem fékez.

Ez pedagógia és pszichológia, no meg sok-sok tapasztalat.

 

Volna egy kérdésem. Ki tudja megmondani, hogy egy rutinos számítógépes szakember miért tanácsolja azt, hogy a HDD-ket egybe kell particionálni és csak C: partició legyen rajta? Nem fél attól, hogy egy ember élete sem elég ahhoz, hogy kivárjuk, amíg a defragmentálás elkészül? Vagy, megtalálható-e valami azon a gépen? Nem fog pillanatok alatt nem lelassulni, hanem leállni a gép? Nos?

 

:lol:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...