Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Kompatibilis programok


die nadel

Recommended Posts

die nadel
Élményekkel, véleményekkel tessenek átfáradni a szomszédba (igen, én is nehezen állom meg, hogy ne kérdezzek vissza, de nem kérdezek, mert nem itt van a helye), itt pedig a kompatibilis programokról szóljon a történet. Köszi!

 

Nálunk jelen pillanatban ezek vannak fent, és hibátlanul mûködnek is:

 

Védelmi program:
  • (32 bit)
  • avast! Professional Edition (32 bit)
  • AVG
  • Avira AntiVir Personal - FREE Antivirus
  • Comodo Internet Security
  • Eset Smart Security / NOD32 4.0
  • Mail Security Desktop
  • McAfee VirusScan Enterprise v8.7i (32 bit)
  • Norton Internet Security 2009
  • Spybot - Search & Destroy v1.6.2 (32 bit)
  • WinPatrol
Fájlkezelõ program:

Rendszerkezelõ és takarító programok:

CD/DVD kezelés:
Irodai programok:
Multimédia
  • AcdSee 5.0 (32 bit)
  • Aimp
  • BS Player
  • CyberLink PowerDVD 8 (32 bit)
  • Cyberlink PowerProducer 5.0
  • FastStone Image Viewer
  • foobar2000 v0.9.6.2 (32 bit)
  • Gold Wave 5.10
  • (32 bit)
  • IrfanView 4.20
  • (32 bit)
  • KMplayer
  • Magix Audio Cleaning 15
  • Magix Samplitude Music Studio 15
  • Nero Wave Editor
  • Power ISO
  • Power Sound Editor Free 6.9.6 (32 bit)
  • PVR2
  • QuickTime v7.6 (32 bit)
  • Raima Radio 2.14
  • is megy, bár a DX háttérkép funkció valamiért nem mûködik.
  • Vlc Media Player v0.9.8a (32 bit)
  • Winamp v5.55 (32 bit)
Internetes programok:
  • DataGet 2.09 (32 bit)
  • (32 bit)
  • Free Download Manager
  • FreeRapid Downloader
  • Google Earth
  • Opera 9.6 (32 bit)
  • Skype (32 bit)
  • Thunderbird ("Futni fut, de ha csatolmányt kell betöltenie, csak nehezen, vagy egyáltalán nem boldogul.") (32 bit)
  • uTorrent 1.8.2 (32 bit)
  • (32 bit)
Egyéb programok:
  • 7-zip
  • Acronis Core Disk Director Suite 10.2160 (32 bit)
  • Advenced system care free(freeware) (64 bit)
  • bwinPoker (32 bit)
  • Diskeeper 2009 with HyperFast Build: (13.0.835.0) 32 bit
  • (32 bit)
  • Everest Ultimate 5.0 (64 bit)
  • Fraps (64 bit)
  • Hard Disk Sentinel v2.90 (32 bit)
  • HD Tune (64 bit)
  • HijackThis (32 bit)
  • I-Cool (64 bit)
  • Microsoft visual C++ 2005 Redistributable (x64)
  • Összes Ashampoo termék (32 bit)
  • Pcsx2 0.9.6
  • Process Explorer (64 bit)
  • Smart defrag (freeware) (64 bit)
  • Sony Ericsson PC Suite 4.006.0
  • TeraCopy(freeware) (64 bit)
  • Unlocker
  • (64 bit)
  • WinRAR
Annyit hozzátennék az Egyéb kategóriához, hogy az "Összes Ashampoo termék" nem állja meg a helyét: a Core Tuner nem indul, a See Ya2! fel sem települ.

Játékok:
  • Bejeweled Twist
  • F.E.A.R
  • Grand Theft Auto San Andreas, Vice City
  • Half Life 2
  • Mafia
  • Mahjong Escape-Ancient Japan
  • Need For Speed Most Wanted
  • SimCity 4
  • Syberia I-II
  • Transformers revenge off the fallen

Edited by Jay
Link to comment
Share on other sites

keen

Igen, ezek mennek nálam is csak Avast helyett simán megy a Norton Internet Security 2009, Megy még a FreeRapid Downloader, Free Download Manager, Unlocker.

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

A VLC is megy bár a DX háttérkép funkció valamiért nem működik. A PVR2 is simán ment.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

A Nero 9.2.6.0 is úgy néz ki felkúszik.

Csak a 64 bitesen előtte full jogot kellett adjak magamnak a Windows\Temp mappához, mert access violation probléma volt.

Én ide szoktam áthelyezni a user TEMP mappámat, úgyhogy amúgy is kellett volna a teljes jog később.

Link to comment
Share on other sites

Jay

Nálam ezek mennek: Avira AntiVir Personal - FREE Antivirus, 7-zip, Foxit Reader.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Szerintem meg inkább egy olyan topicot kellene nyitni, hogy melyik program nem megy a Windows 7-en. ;)

Előzetesen azt rebesgették, hogy gyakorlatilag a Vistán menő programok itt is futnak.

Ami szintén és talán nem meglepően működik, a Vista Manager 2.0.3

 

Ami viszont nem megy az a NOD32 3.0.684. :nem:

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Éppen a programok miatt lett 6.1-es. :) Lehet, hogy tényleg azon programoknak kellene topik, amelyek nem mennek. Persze elõbb vagy utóbb a folyamatosan fejlõdõ programok mindegyike fog menni. :)

Link to comment
Share on other sites

KGigi
Unlocker

 

64 bites Unlocker már Vistára sincs.

Link to comment
Share on other sites

die nadel
Lehet, hogy tényleg azon programoknak kellene topik, amelyek nem mennek.

Azért az olyan programokból is akad szép számmal amik nem mennek, legalábbis nekem nem sikerült felgyűrnöm (32 bit-es rendszer):

- Nero 7-es, 8-as

- Clone DVD

- Daemon Tools

- Alcohol 120

- Nokia PC Suite

- Total Commander 7.02

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Azt is meg kellene írni ezeknél, hogy 32 vagy 64 bites rendszer. Főleg az erre érzékeny programoknál (víruskereső, beépülő stb.).

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Igaz. Én direkt a 64 bites Windows 7-tel próbálkozom, hogy kiderüljön, mennyire van ellátva driverrel, programmal. Korábban a 64 bites vonal kicsit mostohább volt ebbõl a szempontból.

Driverrel eddig nem volt gondom, mindent felismert automatikusan, 4 félét frissített is.

Egyedül az SMBus maradt felkiáltójeles az Eszközkezelõben, de az Intel INF driver ezt is helyrepakolta. A Vistánál ugyanez a helyzet van.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird
Azért az olyan programokból is akad szép számmal amik nem mennek, legalábbis nekem nem sikerült felgyûrnöm (32 bit-es rendszer):

- Nero 7-es, 8-as

- Clone DVD

- Daemon Tools

- Alcohol 120

- Nokia PC Suite

- Total Commander 7.02

 

A Total Commandert nagyon csodáltam, mert akár telepíteni sem kell, csak futtatni valahonnan. :pislog::hááát: Jogosultság miatt azért érdemes a Vista vagy a Windows 7 alá bepakolni, és az indító parancsikonján a rendszergazdakénti futtatást bepipálni.

Csináltam próbát ezekbõl 64 bites rendszeren.

Nekem gond nélkül települt és fut a Total Commander 7.4a, a CloneDVD 2.9.1.5, Nero Burning Romból a 9.2.6.0 verziót tettem fel.

A Sony Ericsson PC Suite 4.006.0 is simán települt, és frissítette magát 4.010.0 verzióra. Csatlakoztatáskor a Vistához hasonlóképp automatikusan telepítette a telefon driverét. Lehetett USB kábellel csatlakozni.

Bedugtam az USB Bluetooth dongle-t, ugyanúgy felismerte és drivert telepített, mint a Vista.

Ettõl kezdve természetesen Bluetooth csatlakozással is a telefonhoz tudtam férni.

Én a Daemon Toolst messzire kerülöm, nekem elég helyette a VirtualCloneDrive. Az meg települ.

Az Alcohol 120-ra sincs szükségem, de hallottam olyat is, hogy amúgy sem nagyon fér meg a Neroval. Vagy régebben volt ilyen is.

Link to comment
Share on other sites

litemininyuszika
Nekem se ment fel a DAEMON Tools. A probléma ott van, hogy nem tudja telepíteni az SPTD-t. A neten olvastam, hogy valami olyasmit írtak, hogy a béta operációs rendszereket nem fogja támogatni...
Link to comment
Share on other sites

SkyBird

A Daemon annyira belepiszkál a rendszerbe, olyan drivere van, hogy csak a felkészített kompatibilis verzió tud együttműködni egy új op. rendszerrel.

Ez eddig mindig így volt. Már az XP SP2-vel sem ment a régi kapásból, ha jól emlékszem. :nyíl: Kuka. :P:lol:

Link to comment
Share on other sites

die nadel
Nekem gond nélkül települt és fut a Total Commander 7.4a, a CloneDVD 2.9.1.5,

CloneDVD-ből én a 2.4.5.4-est próbáltam (az fut a Vista-mon), a 2.9 .. nekem is felmegy.

A Total Commander-ből pedig a 7.04a simán felment, de a 7.02 az nem.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Szerintem egyedül azt kellene vizsgálni, hogy van-e bármi olyan, ami Vistán megy és a Windows 7-en meg nem.

És ha nem megy, van-e esetleg újabb verzió a programból. Ha igen, az megy-e.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Acronis Disk Director Server v10.0.2169 rendben működik, de a True Image Home 2009 12 nem települ fel.

Kipróbáltam többéfe buildet is. Volt .msi és .exe telepítő fájl is, utóbbit rendszergazdaként is telepítettem.

Ott akad el telepítés közben, hogy a Windows\SysWOW64 mappába nem tudja beleírni a snapapi.dll fájlt.

Saját tulajdonba vettem, hozzáadtam teljes joggal őrendszergazdaságomat, ellenőriztem az effektív jogomat is, meg volt, de semmi. :nem:

Utána külön adtam teljes jogot a meglévő snapapi.dll-hez is, de úgy sem.

Végül is 64 bites rendszer, meg friss. Ekkora belekutyulást már nem bír. ;)

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

64 bit-esen:

Openn office(freeware)

Microsoft visual C++ 2005 Redistributable

Microsoft visual C++ 2005 Redistributable (x64)

Fraps

Process Explorer

Link to comment
Share on other sites

mrszitya

Az ismertebb programok közül megemlíteném a Thunderbird-öt. Nem szereti a hetes Windowst (vagy fordítva.)

Futni fut, de ha csatolmányt kell betöltenie, csak nehezen, vagy egyáltalán nem boldogul. (W7 32 bit)

Link to comment
Share on other sites

die nadel

A legjobb az, hogy még virtuális meghajtót úgy kellett vadászni a Seven-re, az APEH Abev nevû programja simán fut rajta. :lol:

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Már ugyan miért kellene vadászni. :pislog: A VirtualCloneDrive simán használható.

Az UltraISO is gond nélkül megy, bár ennek nem kapcsoltam be a virtuális meghajtóját.

Szerintem csak a Daemon Toolshoz ragaszkodók szoktak szívni. Azok is csak eleinte, mire kiadják az aktuális kompatibilis változatot. ;)

 

:hmm: Azért az Acronis Disk Director sem az igazi. :nem: Említettem, hogy települt, újraindítás nélkül ki sem lehetne próbálni, tehát jó volt.

Majd egyszer csak azt írja, hogy hibás telepítés vagy sérült, rakjam újra. Elindítom a telepítőt, van repair meg modify is. Legyen akkor repair.

Erre ugyanazt a snapapi.dll fájlt reklamálja, mint ami miatt a True Image fel sem települt.

Na jó, akkor eltávolítom, újrarakom, működik.

Később megint nem. :hááát:

Még arra tippelek, hogy valahogy az XP időközbeni indítása kavar be neki. Vista esetén kinyírja az árnyékmásolatokat az XP-s volsnap.sys driver.

Link to comment
Share on other sites

die nadel

Én is rátaláltam a Virtual CloneDrive-ra, azért írtam úgy, hogy kellett. :hááát:

Amúgy én is a DaemonTools-t részesítem elõnyben. ;)

Link to comment
Share on other sites

1933

Sziasztok!

 

Két napja nyúzom a Windows 7-est, sikerült kapni egy kódot is hozzá. Egy 40 GByte-os HDD-re telepítettem, particiók:10 GB C: XP Home (Fat 32), 20 GB D: ide jött a W7 (NTFS), 10 GB E: közlekedő "edény" a két rendszer között (FAT32).

A rendszer egy ABIT BH7-es alaplap, 1,5 GByte RAM, Pentium 2,4 GHz-es processzor, Nvidia Geforce 4 MX440SE monitorkártya, HANNSPREE 19"-os LCD széles képernyő, Logitech STX webkamera.

A Vista is ment rajta, de iszonyú sok volt a helyfoglalása.

A W7 simán felment, de nehezen sikerült a Chello-ra beállítani, mert nem ismerte fel a 3Com 3C900b-TPO pci-s hálózati kártyát, csak az alaplapra integrált Realtek-et, amit nem használok.

A ZoneAlarm és az EZ Antivírus program elindult, de ki kellett kapcsolni a Microsoft tűzfalát. Van egy drótos routerem, amit mind az XP, mind bármelyik Linux azonnal felismert és beindított, csak a W7 nem.

A Total Commander 6.53 verziót is csak felmásolva kifogástalanul működik. Ugyancsak megy az XP-ről átmásolt Freecell.exe és Sol.exe is (Cards.dll-el együtt).

 

A beépített Freecell és Sol ugyanolyan grafikus formában, félkészen indult meg, majd az egész gép lefagyott (hardware reset, csökkentett mód, visszaállás egy régebbi állapotba).

Nem sikerült eddig feltenni a Windows Live Messengert, mert azonnal lefagyott (hardware reset, csökkentett mód, visszaállás egy régebbi állapotba).

Ugyanígy jártam, amikor az Internet Explorert elindítva egy videót akartam megnézni. Teljes lefagyás!

 

Az Explorer működik, ki lehet vele menni az internetre, lehet vele letölteni, levelezni (így kaptam meg a Microsoft-tól a kódszámot is).

 

Működik a belső képnézegető is, de a Media Player betöltődés után túl sötét háttérrel azonnal teljes lefagyást okoz (reset).

 

USB pendrive-ot és külső HDD-t felismeri, le is lehet csatolni.

 

Gyorsabban indul, mint a Vista, ami működik az stabil, ami nem az azonnal lefagy és a HDD szaporán dolgozik, mintha végtelen ciklusba került volna. Majd még próbálgatom.

Edited by 1933
Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Csak azt kérdezem, vagy nem értem, hogy miért kell FAT32 "közlekedõ edény" az XP és a Win7 közé? :pislog:

Vagy miért nem inkább NTFS az XP Home is?

Bár ahogy sejlik, inkább a Linux miatt FAT32 nálad. No meg a te döntésed.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...