Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Webes képnagyítás


kiszseeeee

Recommended Posts

kiszseeeee

Sziasztok

 

Ha megnézitek ezt a linket akkor ott látható egy olyan script (vagy ki tudja mi :) ), hogy amikor ráviszem az egeret a bringára, akkor bal oldalt kinagyítva mutatja azt a részletet.

Hasonló megoldást szeretnék megvalósítani egy weblapon, de eddig nem találtam semmi hasznosat.

 

Várom az ötleteket, forrásokat 8)

 

Elõre is köszönöm :hááát:

Link to comment
Share on other sites

arpsoft
Itt megvásárolhatod a java komponenst.
Link to comment
Share on other sites

Giraffe1

Az ötlet egyszerû - a szép megvalósítás már kevésbé. Két kép van: az egyik, amin mozgatod az egeret és a "nagyítás", vagyis a nagyobb kép, amit egy DIV-en belül mozgatsz annak függvényében, hogy a kicsin hol van éppen az egér.

Ha nem céges honlapon akarod használni, akkor ingyen van az arpsoft által javasolt JS-csomag (@arpsoft: Java != JavaScript), ha pedig céges honlapra kell, akkor is kevesebb mint 10 ezerért megveheted (a munkaidõd valószínûleg többe van ilyenkor).

A "gyári" megoldás elõnye, hogy sok mindent nagyon szépen old meg, hátránya - túl azon, hogy esetleg fizetni kell érte -, hogy nehezebb testre szabni (a forrást szépen elkódolták 8)).

 

Egyébként némi trükközéssel JavaScript nélkül is meg lehet oldani (ha nem is ilyen szépen), mindössze a képek megfelelõ darabolásával és CSS-sel. :hááát: (Balázst el lehet kezdeni nyúzni, hogy mutassa be a Websuliban :P.)

 

 

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Jóvanna. Szoktam tévedni. :P

Link to comment
Share on other sites

kiszseeeee
Itt megvásárolhatod a java komponenst.

 

Köszönöm szépen a segítséget. Céges honlapon lesz, idõ pedig nincs túl sok, így szerintem marad a vásárlás. Túl lehet élni azt a 37$-os árat :)

Link to comment
Share on other sites

kiszseeeee

A "gyári" megoldás elõnye, hogy sok mindent nagyon szépen old meg, hátránya - túl azon, hogy esetleg fizetni kell érte -, hogy nehezebb testre szabni (a forrást szépen elkódolták 8)).

 

Leszedtem a Magic Zoom kipróbálható verzióját és hát tényleg elég szépen néz ki a js kód :)

Ezt nagyon bonyolult lenne értelmes alakra visszavezetni ? 8)

 

Link to comment
Share on other sites

Giraffe1
Jóvanna. Szoktam tévedni. :P

A Giraffe-nak is négy lába van, mégis nagyon pofára tud esni. :hááát:

 

Leszedtem a Magic Zoom kipróbálható verzióját és hát tényleg elég szépen néz ki a js kód :)

Ezt nagyon bonyolult lenne értelmes alakra visszavezetni ? 8)

Természetesen fejlesztés közben ez nem így néz ki, csak vannak programok, amikkel pont azért kódolják így el, hogy ne lopják ki a komplett forrást. Némi segítséggel és szerkesztgetéssel vissza lehetne alakítani normálisra, csak kérdés, hogy ér-e annyit... 8)

 

Azért, ha nem felejtem el, a témára még vissza fog térni a websuli...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...