Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Vélemények a 2009. januári számról


petzolkri

Recommended Posts

Dávid Csaba

Megnéztem a mostani cikk végét, nem láttam ilyesmit. Lehet, hogy a cikkben többször is említi, de nem nagybetűkkel. A végén biztosan nincsenek figyelmeztető nagybetűk. A programhoz adott txt fájlban szintén nem találtam. :P

 

Ettől még a kérdés kérdés marad: ha a Windwosos programok használatával nem lehet a tuningos társadalom tagjává válni, sőt, rosszabbak, mintha a BIOS-t turkálnánk, akkor mégis hogyan lehet valaki "normális" tuningos? Rögtön a lecsó közepébe csapjunk és hajrá fórumok, nézegetni a BIOS piszkálásának módszereit? Van valami limit, hogy az nem lehet "tanult" tuningos, aki nem füstöl el legalább egy-két (drága) alaplapot, vagy hogy van ez? :upsz:

Link to comment
Share on other sites

kori

A tuning szerény véleményem szerint, a normál gyári beállítások megváltoztatását jelenti. Lehet ezt szoftveresen és hardveresen is megtenni. A lényeg, hogy a gyári beállítások ilyen módon való változtatása rizikóval jár. Ha úgy tetszik ez már íratlan szabály, hogy saját felelõsségre lehet végezni. ;)

Link to comment
Share on other sites

Dávid Csaba

Az íratlan szabály annak szabály, aki ismeri. Ha nincs legalább kétszer villogó piros lóbetűkkel feltüntetve a gyári CD-ről telepített gyári program futtatása közben, akkor nem szabály. Nem szabály annak, aki azt hiszi, hogy a tuning csupán egy plusz szolgáltatás, amiért fizetett. Hiszen a gyári CD-n van a program, ergo, biztonságos.

 

Hidd el, van olyan ismerősöm, akinek olyan erős gépe van otthon, mint keveseknek hazánkban, de tőlem kérdezi, hogy az alaplapjában tulajdonképpen milyen processzor van és mi az hogy 64 bites Windows. Ilyen és hasonló felhasználónak a gyári program is életveszélyes, íratlan szabályok ide vagy oda. Amiket speciel nem is ismer. Erre mondtam Egyszerű család 5. osztályos gyermekét fentebb.

 

A magam részéről mindig mindenkit lebeszélek a túlhajtásról. Bár sántít a hasonlat, de talán érthető: ha futok, soha nem teszem azt órákon át maximális erőbedobással. A szervezetem egy idő után besokallna. Sokkal hamarabb, mint kéne, s többet ártana a testmozgás, mint amennyit használt volna, ha ésszel edzem. Ezért időnként pihenek, lassítok, megállok. Túlhajtásnál van a maximum és a teljes megállás. Közte meg a semmi.

 

Én is kaptam egy könnyen használható piszkálgatós programot az alaplapomhoz, de nem raktam fel. Ha több erőre, nagyobb gyorsaságra volna szükségem, inkább spórolnék még két hónapig, és vennék egy erősebb vasat.

 

Mindettől függetlenül mindenkinek joga van a megvásárolt termékkel azt tenni, amit tetszik. Szíve joga mit próbál kihozni belőle. Nem ítélek el senkit sem, maximum nem értem. Gondolom ez vica versa.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...