Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Vélemények a 2009. januári számról


petzolkri

Recommended Posts

Precedens

MEGJÖTT!!!!! :lol::D

Link to comment
Share on other sites

payskin

... és örvendezének vala:

 

:ole:

Link to comment
Share on other sites

istfod

Sziasztok!

Balázs a Posta lop enyhén szólva kicsit erõs, javaslom javitsd ki, mielött valaki ezért esetleg feljelent. Azzal viszont egyet értek az alkalmazottak egyrésze sajnos valójában szereti a másét.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Az lenne még szép, ha a Magyar Posta feljelentene ezért bárkit, mert azt állítja róluk, hogy lopnak! MUHAHA! Elég csak a Homár múlt heti termését végigolvasni. De a kedvedért finomítottam rajta. ;)

 

Amúgy megjött a héten az Amazontól a csomagom, úgyhogy befoghatom... Akarom mondani, óriási szerencsém volt! :P

Link to comment
Share on other sites

devergo

Sziasztok.

Egy kicsit más téma a januári magazinnal kapcsolatban, mint az hogy meg, mikor, kapom az újságot. Nekem nagyon tetszett az újság azon cikke amit Hajdók Dávid írt. Miszerint (Elvonókúra kellene), hát nagyon magara ismertem a cikk kapcsán. Velem is történt már hasonló, és csak akkor jöttem rá, mennyire függünk, egy telefon, laptop, más más hordozható eszköztõl. Bocsi ha megzavartam írásommal az újság forgalmazásáról szóló (konferenciát) ;)

Link to comment
Share on other sites

payskin

Dehogy zavartad meg! Erre van ez a téma, hogy elmondjátok a véleményeteket a lapszámról. Csak kevesen és ritkán teszitek, így aztán kialakul a "konferencia"... ;)

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Szeretném pontosítani, ami a Segélyvonal részben le van írva a Windows virtuális memóriakezeléséről. Nekem négy gigabájt memóriám van és a rendszer által beállított lapozófájl 2559 MB. Ez nem a fizikai memória másfélszerese, amit minimálisnak írtok, és nem is négy gigabájt, amit a négy gigabájtosokra.

 

A rendszer egy 64 bites Windows Vista Business SP1.

Link to comment
Share on other sites

payskin

És nem nyúltál hozzá, magától állította be pont 2559 MB-ra?!? :huh:

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Annyit csináltam, hogy a C-rõl áttettem egy külön meghajtóra. De azt jelöltem be, hogy a Windows állítja be. Ez amúgy több, mint alapból volt. Teljesen magától telepítés után 1,5 giga körül volt.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Feltettem egy Windows 7-et, és most, hogy 3 giga van a gépben, ez sem csinálja már ezt. Furcsa. :huh: Azért érdekes, de majd holnap megnézem, mert úgy emlékszem, hogy a melóhelyi vistás gépen, amiben csak 1 giga RAM van, ott még a régi módszer szerint osztja.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Lehet, hogy kevés (A Vistának kevés :upsz: ) fizikai memóriával még a régi rendszer szerint csinálja, viszont erõsebb gépeken már ésszerûbb a dolog.

Link to comment
Share on other sites

petzolkri
A rendszer egy 64 bites Windows Vista Business SP1.

:ötlet: De jó, hogy ezt a sorokat írtad. Mi a tapasztalatod a 64 bites Vistáról? Alig találni valami értelmeset a neten. Futnak rajta a 32 bites progik? Érdemes átállni rá? Jó lenne egy ilyen jellegű cikk is, ami mondjuk kivesézné ezt a témát, akár gyakorlati tesztek révén is. Már nekem is 4 giga Ram dolgozik a gépben, illetve dolgozna, ha az a fránya 32 bites Vista miatt nem látna csak kb. 3 gigát. :mérges:

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

OFF

Tekintve, hogy minden programot 2 Gb memóriára (próbálnak) optimalizálni, szerintem semmi értelme átállni. A driverek sem jók még most sem. :nem:

Link to comment
Share on other sites

KGigi
Leszámítva a wifikártyám driverét, minden rendben. Azért használok 64 bitest, mert a videókártyákkal együtt 5 GB memóriát kell kezelnie (4 GB + 2*512). Én semmi különbséget nem vettem észre a 32 biteshez képest. Illetve van pár program (játék is), ami kihasználja a 64 bites utasításkészletet.
Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Köszi az infot. De tegyük fel, hogy egy xy (pl.: kedvencen: Jalbum, VirtualBox, openoffice, lehetne sorolni: szóval általános használatú programok) 32 bites progit lehet rá telepiteni?

 

Más dolog: Hoppá itt jut eszembe. Nagyon régen volt a pc worldnek egy kis programja, ami tudott egy két aprócska dolgot. És már hosszú idők óta semmit se hallani róla. Igazából a Vistát már nem is szereti. Megállt a fejlesztése?

Link to comment
Share on other sites

KGigi
Minden 32 bites programot fel lehet rá telepíteni, ami nem kapcsolódik szorosan a kernelhez és nem kell hozzá driver. Így 64 bites vírusirtó kell rá és 64 bites emulátorok. De ezek mindegyike rendelkezésre áll.
Link to comment
Share on other sites

AlexD

Kedves Balázs, szerkesztõségi tagok, stb!

 

Azt mondjátok, nem nagyon fejti ki senki a véleményét az aktuális lapszámról, én már egyszer megtettem, nem fogadtátok valami jól, pedig építõ kritikának szántam. Amit viszont most fogok mondani, vagy leírni, azt már nem tudom elkönyvelni az "építõ" kategóriája alá, mivel rendkívül bosszantó, ha valaki, aki újságírónak, netán "szakújságírónak" nevezi magát, olyan trehány munkákat ki mer adni a keze alól, amiket Gyepes Máté kollégátoktól olvastam. Nemcsak hogy színvonaltalanok a cikkei (ajánlom figyelmetekbe a Prohardver internetes szakoldalt és fórumot ez ügyben, mint ellenpéldát), de alapvetõ tárgyi tévedéseket is tartalmaznak, amelyek félrevezetik a cikk(ek) olvasóját. Annál pedig nincs szomorúbb és bosszantóbb, mint amikor valaki egy cikkre hivatkozva próbál vásárolni valamit, vagy megvalósítani valamit, aminek aztán katasztrófa a vége, mert nem azt kapja, amit "ígértek neki", ráadásul tényleg a pénzéért, hiszen a számítástechnikai magazinok nem egy napilap árába kerülnek. S ha még így is lenne, egy magára valamit is adó "újságírónak" illik legalább átfutnia a cikkét megírás után, hogy vajh van-e benne valami, amit "alkoholtól másnaposan firkáltam össze".

 

A legszomorúbb az egészben Balázs, már meg ne haragudj érte, hogy a kollégád ilyen munkáért még pénzt is felvesz. Emlékszem egy régebbi GameStar-ban (mert a kolléga ott is "újságíró") az olvasói levelekre válaszolva õ, meg a kollégái még viccelõdtek is egy olvasó levelén, aki azt kérdezte, hogy miként is lehetne játékújságíró. Azt válaszolták neki, ha egy nagyobb összeget, ami hét számjegyû, letesz az asztalra, akkor szorítanak neki helyet a csapatban. Istenem, de nagylelkû dolog! Akkor én most kérjem vissza a pénzemet a sok valótlanságért és tárgyi tévedésért, amelyeket a kollégátok rám zúdított? Persze ez már szakmai kompetencia kérdése, hiszen - nem tudom van-e nálatok ilyesmi - de szakmai lektorálás híján egy idomított csimpánz is írhatna így a lapba. Nem ragozom tovább a dolgot, csak néhányat emelnék ki a sok melléfogás közül, mert ha mindet felsorolnám itt ülnék egy hétig a gép elõtt.

 

-A GameStar 2008 novemberi számában az új Corei7 processzorokról és alaplapokról írt a kolléga (úgy tûnik mindenütt nélkülözhetetlen munkaerõ). Az Intel Desktop Board DX58S0-t úgy jellemezte, mint amint három darab 16x PCI-E foglalat is helyet kapott, tehát "beizzíthatjuk" a 3-way SLI-t is akár. Ezen állítások közül egyik sem igaz. A lapon két darab PCI-E foglalat van és így aligha támogathatná a 3-way SLI-t, márcsak logikailag sem ugye (sic!)...Az SLI-t egyáltalán nem is támogatja, mivel az NVidiától nem licencelték a technológiát. Ez két szempontból is kínos a szerzõre nézve: a kép, amelyen az újságban illusztrálták a lap erényeit és hátrányait, világosan mutatja, hogy csak két PCI-E foglalattal rendelkezik. Másfelõl a decemberi PC World-ben, Papp Gábor tollából helyesen meg is jelentek a lap paraméterei. Talán utána kellett volna nézni a neten a specifikációknak.

 

-A biztosítékot viszont Máté barátunk "Tuningsuli kezdõknek" cikksorozata verte ki nálam immár a PC World-ben. Elõször is a cikksorozat teljesen felesleges, mivel a szerzõ már úgy kezdi az elsõ részben, hogy nem a biosban akar "matatni", hanem windowsos vizeken maradva igyekszik tanácsokat adni. Az ember itt tépné ki legszívesebben az össszes haját, ha nem sajnálná. Tuning Windows alatt? Ezt még kezdõknek sem ajánlja senki, mert a programok instabilitása, összeakadása még nagyobb kárt csinálhat, mint a biosban való turkálás. Persze egy biosos tuning cikkhez nyilván össze kellett volna vetni az egyes lapok és gyártók biosait, hiszen bizonyos opciók más elnevezést kaphatnak az Asus, vagy a Gigabyte lapjainál és akkor még a többi gyártóról nem is beszéltem. Sokkal több munka ez, mint néhány windowsos programot felrakni és bemutani õket. Mert a cikk-sorozat tényleg csak erre jó. Gondolom akkor ilyen alapon lehetne cikket, vagy sorozatot indítani arról is, hogyan frissítsünk biost Windows alatt (a lá MSI, vagy Asus), mert akkor nem kell esetenként parancssoros programokkal vacakolni. Na meg persze így egyszerûbb és gyorsabb is. Ahogyan viszont mondani szokták, a gyorsaság és egyszerûség lehet szempont WC pucolásnál, vagy a posta kihordásánál, de nem akkor, amikor a gépünk biztonságáról van szó.

 

Amiket most kiemelek röviden, nem tárgyi tévedések, vagy kõbe vésett szabályok, viszont a tuningos társadalom elfogadja õket, amolyan hallgatólagos megállapodások ezek, amelyeket mindenki betart, vagy igyekszik betartani. Egyszóval a januári számból kiemelésre kívánkoznak a következõk, csak címszavakban:

 

- az MSI Dual Core Center programja "közvetlen ellenfele" - ahogyan a szerzõ aposztrofálja - az Asus AI Suite és a Gigabyte EasyTune 6 alkalmazásoknak. Ez nem igaz, nincs itt semmiféle verseny. Legfeljebb a chipkészletek, a lapkakészletek versenyeznek egymással, hogy kinek sikerül egy referencia- anyagból jobbat elõállítani, kihozni. Jó példa erre az nVidia 790SLI Ultra chipsete, amely alapján az Asus és az XFX is elkészítette a saját modelljét. Én három Asus Striker II Extreme alaplapot vittem vissza garanciáztatni, viszont az utolsó alkalommal már XFX-et rendeltem, amivel semmiféle olyan probléma nem volt, mint az Asus gyártotta lapokkal.

 

-A kolléga a dinamikus túlhajtást preferálja a cikkben. Ennek van értelme notebookok ("úgynevezett" gamer notik) esetében, különösen amikor nagyon melegszenek a mobil procik, vagy a bios szintjén, de semmi esetre sem egy windowsos programmal. (Mellesleg jegyezném meg, hogy ezeknek a programoknak, mint például a MemSet is, van létjogosultságuk, mégpedig annyiban, amennyiben megmutatják nekünk, hogy meddig mehetünk el tuning terén a BIOS-ban.)

 

-Elõre beállított profilok: jól tudjuk, hogy drága alaplapok esetében a gyártó a biosban elõre beállított profilokkal igyekszik feldobni a termékét, fantasztikus gyorsulást ígérve ezzel. Ez azonban sokféle veszélyt is rejt magában és nem nagyon ajánlott kipróbálni. Sokszor a lapok az ilyen profilokat betöltve irreeálisan magas feszültségeket adnak az egyes komponenseknek, amelyekre esetleg - jól megválasztott beállításokkal - semmi szükség nincs. Ez a módszer kezdõknek sem ajánlható sem a bios szintjén, sem egy program esetében, ami Windows alól akarja ugyanezt elérni. Ráadásul nem is fogja tudni, lévén sem a VTT, sem a hidak, stb. feszültségét nem tudja állítani. Nyilván, ha valaki már programokról ír, be kell mutatni ezen funkciójukat is (ezért is mondtam, hogy a cikksorozat leginkább egy bizonyos feladatokra alkalmassá tett programcsokor bemutatásának hat, semmint valóságos tuning leckesorozatnak), de ez még nem jelenti azt, hogy a kezdõknek ezt az utat kellene bejárniuk. Másfelõrõl egy kezdõ nem is vesz MSI Memory Lover alaplapot 45000HUF-ért, vagy ha igen, beállíttatja olyannal, aki bios szinten ért hozzá.

 

Kissé hosszúra sikerült a mondandóm, de már régen kikívánkozott belõlem. Ha valakit megsértettem volna sajnálom, vagy várjunk...nem sajnálom. Ha én ilyen hanyag munkát végeznék mérnökként, régen lapátra tettek volna. Jellemzõ sajnos erre az országra, hogy "haveri alapon" bárhová be lehet kerülni, bárhonnan lehet pénzt szakítani. De ez már messzire vezetne.

 

A hozzászólást nem azért írtam, hogy bekerüljek az újság levelezési rovatába, megköszönném, ha nem is tennétek bele a megcsonkított írást. Már csak egy kérdésem volna: ha én is leteszek az asztalra némi pénzt, lehet nálatok újságíró? (Persze tudom, nem vesztek be akárkit...)

Link to comment
Share on other sites

payskin

Kezdjük ott, hogy attól, hogy nyilvánosan sértegetsz valakit ("alkoholtól másnaposan firkáltam össze"), még nem lesz igazad, ellenben aláásod a véleményednek azon pontjait is, amiben esetleg lenne igazság vagy megszívlelendő tanács, tanulság.

 

Én csak azt látom, hogy jó hosszan belekötsz a Máté által írottakba, de valójában az egy darab konkrét gamestaros hibán kívül vagy a szóhasználatán lovagolsz ("valódi ellenség"), vagy kijelented, hogy amit Máté írt, az rossz, csak épp megindokolni felejted el.

 

A véleményem a témával kapcsolatban az, hogy egyáltalán nem kéne tuninggal foglalkozni az újságban, mert bármelyik módszert (BIOS, Windows programok) próbálja valaki, akinek fogalma nincs, mit csinál, előbb-utóbb tönkre fog valamit vágni. És BIOS-ból pont ugyanolyan egyszerű, ha nem egyszerűbb, mint a tuningprogramokkal, úgyhogy itt sem látom a felháborodás okát.

 

Mindig szerettem ezeket a misztikus dolgokat, hogy "tuningos társadalom". Erős a gyanúm, hogy ez a cikk nem a tuningos társadalomnak készült, ergo nem látom be, hogy miért kéne bárkinek is foglalkoznia azzal, hogy emberek egy csoportja mit gondol, pláne ha azok nincsenek kőbe vésve, és amit ehelyett írt Máté, az nem tárgyi tévedés. Ez egész véletlenül nem a magas lóról való beszólás tipikus esete? Ráadásul, mint említettem, indoklás nélkül, hiszen nem tudjuk meg, miért nincs értelme a dinamikus túlhajtásnak windowsos programmal.

 

Ami az előre beállított profilokat illeti, igen "sokféle veszélyt is rejt magában és nem nagyon ajánlott kipróbálni". Igen, ezt elmondhatjuk a teljes tuning történetről. Ugyan mitől veszélyesebb kipróbálni egy előre beállított profilt, mint a BIOS-ban átállítani két-három dolgot, amiről azt hiszem, hogy tudom micsoda, de valójában fogalmam nincs? A jól megválasztott beállítások előfeltétele, hogy az ember tudja, hogy hol, mit és mire kell beállítson, azaz, hogy értsen a géphez és a tuninghoz. Viszont ha nem ért hozzá, akkor józan paraszti ésszel gondolkodva valószínűleg úgy tud kevesebb kárt okozni, ha "sem a VTT, sem a hidak, stb. feszültségét nem tudja állítani". Hm?

 

De ha a tuningos társadalom hallgatólagos megállapodása szerint az alaplapok előre beállított profiljai tényleg komoly veszélyt jelentenek az alaplapra vagy a számítógép más részeire, ez kiváló lehetőség lett volna, hogy normális hangnemben, indoklással és példákkal felhívd rá a figyelmünket, és akár még a lapba is bekerülhetett volna.

 

Az miért baj, ha egy cikksorozat egy bizonyos feladatokra alkalmassá tett programcsokrot mutat be? Ja, tudom: a tuningos társadalom kisajátította magának a "tuning" szót és jelentését, és az, amit ezekkel a programokkal el lehet végezni, nyilván nem fedi az ő "tuning" definíciójukat, igaz? Márpedig szerintem ezek a programok azért készülnek az alaplapgyártók fellegváraiban, hogy akár Windowsból is lehessen tuningolni a számítógépet. Más kérdés, hogy bottal nem piszkálnám meg egyiket sem, és bízom benne, hogy az olvasótábor 99%-a magasról tesz rájuk és az egész témára.

 

Sajnos az sem derült ki, hogy a kezdőknek milyen utat kell bejárniuk. Volna a tuning tudományának sárga téglával kikövezett egy-igaz-útja, amelyen a kezdőknek el kell indulnia? Itt is kifejthetted volna értelmesen, hogy ha nem így, akkor hogyan? Lehet, hogy tanulságos lett volna mások számára is.

 

Nem akarlak elkeseríteni, de ha ezt építő kritikának szántad, akkor hanyag munkát végeztél. Ez maximum egy beszólás, és annak is gyenge. Az a legszomorúbb, hogy egy csomó dologban nyilván igazad lehet, kár, hogy csak ennyire telt.

Link to comment
Share on other sites

KGigi
A lapon két darab PCI-E foglalat van és így aligha támogathatná a 3-way SLI-t

Ez most komoly? Hallottál már kétmagos 2 GPU-s kártyáról?

 

Szerk. Jogos észrevétel, köszi. Így precízebb :P

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Hmm? Olvastam elõzõ sorokat és úgy érzem ez inkább személy ellen szól....

Link to comment
Share on other sites

devergo

Sziasztok.

Végére értem a januári szám olvasásának, nem azért tartott eddig, mert nehezen megy az olvasás :D de a jó olvasáshoz idõ kell, ja vagy ez másik mondás :D Nagyon bejönnek nekem a GIMP-el kapcsolatos írások, sokat tanulok belõle, ha így haladok még (profi) képszerkesztõ leszek. Persze ehhez is idõ kell. Remélem hogy a további lapszámokban is, szorítanak majd a szerkesztõ urak egy kis helyet ennek az ingyenesen használható képszerkesztõnek is, sok más jó ötlet, tanács mellet.

Link to comment
Share on other sites

gymate
(AlexD @ 2009. január 23. 20:01) 376386[/snapback]

 

Kedves Balázs, szerkesztőségi tagok, stb!

...

 

Kedves Alex!

 

Természetesen minden kritikát tisztelettel elfogadok, hiszen ezekből tanulhat igazán az ember. A folyamatos személyeskedést viszont igazán mellőzhetted volna, erre semmi szükség itt a fórumon, anélkül is bátran neki lehet állni véleményt írni. Hiszen ezért vagyunk itt, hogy a visszajelzésekre reagáljunk, még ha azok olykor a tiédhez hasonló hangnemben is születnek meg. Nem értem, miért kellett így lereagálnod a munkám, szerintem mindketten vagyunk/lennénk annyira értelmesek, hogy teljes higgadtsággal meg tudjuk beszélni az általad felrótt hibákat. Mert - és ez lehet meglepő lesz - a felvetéseid mondhatni teljesen jogosak.

 

(azt, hogy a gamestaros kollégák mit és hogyan üzennek az olvasóknak, az nem rajtam múlik. nincs belelátásom az olvasói levelek rovat készítésébe, így az ominózus választ sem láttam.)

 

A Core i7-es cikkben felfedezett hibák valósak, és bár tudom, hogy ez most nem nyújt számodra elegendő elégtételt, de elnézést kérek érte.

 

A Tuningsulis cikkek kapcsán csak annyi kiegészítést írnék, hogy sokat gondolkoztunk azon, hogy valójában mit is kellene bemutatni egy ilyen cikksorozatban. Végül az alaplapokhoz járó gyári Windowsos programok mellett döntöttünk, ugyanis ezek használata okozzák talán a legkisebb kockázatot. (lehet, hiba volt ez alapján választani)

Értelek, hogy a BIOS-os beállítások változtatása jelenti az igazi tuningot, de ha egy kezdő felhasználó elkezd a BIOS-ban matatni, annak könnyen az lesz az eredménye, hogy egyszer csak nem indul el a gépe. Ekkor pedig elsőként pánikba esik, és nem tudja, hova is nyúljon, hogy ismét működjön a számítógép.

 

Világos az álláspontod, mely szerint hogyan kéne a BIOS-os tunigot bemutatni. Csak éppen így is eléggé mostoha téma a túlhajtás, olyan mélységben, mint ahogy te említed, nem akartunk belemenni a témába. Pont a nálad jóval "tudatlanabb" felhasználók miatt. Hangsúlyozom, a cikkek nem a tuningos társadalomnak készültek. A közösség, amit említesz, már rég komolyabb szinten űzi ezt a "mesterséget", nekik nem is lenne értelme ilyen cikket írni. Mi olyan programokat választottunk ki, amelyeket a felhasználó azonnal telepíteni tud egy új gép megvásárlása után. Ezek pedig kétségtelenül az alaplapi CD-n található segédalkalmazások közül kerülnek ki.

 

Az MSI Dual Core Center pedig igenis ellenfele a két másik szoftvernek. A gyártói oldalról nézve mindenképp. Nem egy PDF-et láttam, ahol egyik-másik gyártó büszkén mutatja, mire is képes a saját szoftvere a konkurencia megoldásával ellentétben. Ettől függetlenül bele lehet kötni az összehasonlításba...

 

Az előre beállított profilok mindhárom programban megtalálhatók, ezért nyilvánvalóan be kellett mutatni ezeket is. Nincs lehetőségünk több napos stabilitási teszteket futtatni, ezért csak egy pár órás, profillal elért túlhajtást tudtunk megfigyelni. Az EasyTune 6 QuickBoost részlege például elég jól vizsgázott.

 

Az MSI Memory Lover volt csak a tesztlaborban a teszt idején, ezért használtam azt. Nem egy olcsó darab, ez tény, legközelebb ígérem, mást fogok választani.

 

 

Azt hiszem ennyi lenne. Az utolsó két bekezdésed meglehetősen nagyfokú tiszteletlenséget jelent mind rám, mind pedig a szerkesztőségre nézve. Magamat véve annyira nem érdekel ez a hangnem, viszont megtisztelhetnéd a kollégákat annyival, hogy őket nem minősítenéd ilyen formában.

(talán rossz útra tévedek, de mintha személyes problémád lenne velem, talán egy közös múltbeli negatív tapasztalat miatt. nem baj, hisz ez benne van a pakliban, én továbbra is várom az észrevételeid, és ha elfogadod tőlem a következő mondatot: Megpróbálok javulni, nélküled csak nehezebben menne, ez biztos!)

 

Üdvözlettel,

 

Gyepes Máté

Edited by Godzillamessage
Link to comment
Share on other sites

Papp Gábor

Nem célom senkinek sem az oldalára állni (dehogynem, az olvasónak, azaz a vevõnek mindig igaza van 8) ), de én azt érzem, hogy a mélyen tisztelt olvasónak a szoftveres tuningprogramokkal van problémája -- aminek oka lehet akár személyes rossz tapasztalat -- amit a kedves kollégán vezetett le.

Sajnos a gyártók többsége olyan szintû agymosást próbál a PR-osokon keresztül véghezvinni rajtunk, amire legtöbbször mi személy szerint nem vagyunk annyira vevõk, pontosan azért, hogy ne tájékoztassuk a felhasználót olyan dolgokról, aminek kevés, vagy éppen semmi értelme. Ellenben sokszor küldik a pdf-eket azt prezentálva, hogy az õ termékük bizony jobb, mint a másiké. Ehhez jön, hogy rendkívül sokszor kilincselnek nálunk, hogy "mikor írunk már végre errõl és arról a funkcióról". Nos, én úgy érzem, hogy igen sokat szelektálunk ki ezekbõl és többnyire csak azok a témák kerülnek napirendre, aminek van értelme, netán akkora a hordereje, hogy muszáj róla írni. Verseny pedig igenis van! Nézd meg, mekkora port kavart az ASUS EPU és Gigabyte DES, amikor nyilvánosan lehúzta az egyik gyártó a másikat.

Mellesleg ha egyszer látnál egyszer egy ilyen dokumentumot, rögtön megértenéd :)) Nyilván ennek a "gerillamarketingnek" külföldön nagyobb ereje van, mint hazánkban.

 

Úgy érzem, hogy a Máté által említett okok miatt a szoftveres tuning valóban jó megoldás azok számára, akik most ismerkednek a témával -- akit érdekel, az tovább lép a BIOS-ra -- tehát szerintem nem lõttünk bakot ezzel a sorozattal. A Memory Lover más tészta, de sajnos nem áll rendelkezésünkre az összes gyártó összes alaplapja, így általában azt használjuk, ami van -- ha valami nagyon specifikus dologról van szó és megkívánja egy másik termék használatát, akkor azt természetesen megpróbáljuk megszerezni, ám ez nem kevés idõbe telik.

Szerintem a cikk szempontjából teljesen mindegy, hogy milyen MSI alaplapon mutattuk be a programot, mert az írás tárgya nem maga az alaplap volt.

Link to comment
Share on other sites

Dávid Csaba

Nem értek én itt néhány dolgot. Elnézést, falusi parasztgyerek vagyok...

 

Ha Máté - elnézést a tegezõdését - valóban bakizott egy nagyot a GameStarban, az hogy jön ide? Papp Gábor helyesen írta le a technikai specifikációkat a PCWorldben, hála az égieknek. Nem gondolom, hogy bárki is a GameStart a hóna alá csapva menne be egy számítástechnikai üzletbe, s kérdés vagy bármilyen kommunikáció nélkül kérne bármit is az eladótól. Valahol ott kibukna a hiba, hogy milyen és mennyi kártyát lehet beletenni az újonnan kinézett alaplapba. De valószínûleg nem történt ilyesmi, vagy netán felháborodott levelek, telefonhívások érkeztek a szerkesztõségbe??? Máté hibázott, elnézést kért, Papp Gábor kiköszörülte a csorbát. Az megint más kérdés, hogy a GS szerkesztõsége miért nem vette észre a dolgot, de a belsõ dolgokba nem látok bele.

 

Nem olvasom a túlhajtásról szóló cikkeket, mert nem érdekel, s nem értek egyet azzal, hogy ilyen eszközt kellene adni az egyszerû felhasználó kezébe. Könnyedén elképzelem, hogy Egyszerû Pistike, 5.B osztályos tanuló, miután elolvasta Egyszerû édesapa PCWorldjét, letölti a hivatkozott programok valamelyikét és egy laza csuklómozdulattal az örök bitmezõkre küldi a gépet. Pedig õ csak jót akart. Bele sem merek gondolni, hogy mi lenne, ha a BIOS-os pörgetésrõl írt volna Máté. Tuti lenne a szerviz...

 

Tény az is, hogy egy kezdõ felhasználó nem vesz 45ezres alaplapot, vagy ha mégis, profival állíttatja be a BIOS-t. Nem értem. Egy ilyen összegû lapnak - nyilvánvalóan - nem esek neki, mint Gézuka az csokifagyinak. Már csak azért sem, mert fogalmam sincs róla, hogy hogyan kell túlhajtani, pláne ha egyáltalán tudok arról, hogy ezt egyáltalán túl lehet-e hajtani. Az egyszerû felhasználó nem gondolkodik tuningban. Maximum akkor, ha megnézi mit kapott a CD-n az alaplap mellé, s belefut egy Windowsos programba. (Egy csecsemõnek minden vicc új - szokták mondani. Egyszerû felhasználónak ezek a programok is megfelelnek. Egyszerû felhasználók között nem közismert tény, hogy ezek a programok károsabbak a BIOS piszkálgatásánál. Egyszerû felhasználók félnek a BIOStól, már ha tudják egyáltalán, hogy mi az.)

 

Ha pedig egy profival állíttatom be a BIOS-t, mit tanulok én? Vagy még ha tanulok is valamit, az valószínûleg elég általánosnak mondható, vagy a konkrét alaplapra vonatkozó információ lesz. De tegyük fel, hogy megtettem az elsõ lépést a túlhajtás rögös útján. Ettõl kezdve bújom a fórumokat és havonta veszek új alaplapokat, hogy gyakoroljak? Vagy a profi által beállított BIOS-t fogom piszkálgatni, hátha én mégis jobban értek a 45ezres deszkámhoz? Hogy lesz valaki tuningmester, a tuningos társadalom tagja? Nem értem én ezt az egész dolgot, bár tény, a második nevem nekem is az Egyszerû. :upsz:

 

Elnézést kérek mindenkitõl tudatlanságomért, de valóban érdekelnének a válaszok.

Link to comment
Share on other sites

kori

Nem ismerem a konkrét cikket, de minden írás végére kiemelten vagy nagy betûkkel odaírja a szerzõ, hogy a tuningolást csak is saját felelõsségére végezze a felhasználó! Az ajánlott tuning program txt-je tartalmazza ezeket az intelmeket is. :démonikacaj:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...