Jump to content
GSForum - Segélyvonal

IP-kamera (Veo Observer VIPN-1100)


alfati33

Recommended Posts

SkyBird

Oké, de ha az ajtóba van építve, akkor elég korlátozott az irány, ahonnan fel tud venni. Gondoltam én. Lehet, hogy speciel nálad pont az lenne jó, nem tudom.

Akkor már inkább egy motoros IP kamerát raknék fel valami rejtett helyre, vagy esetleg ablakon belülre, ha ez lehetséges. Persze kérdés, az mit tudna így felvenni.

De mégis mit tudnál ezzel a titkos hang és képfelvétellel bizonyítani, hogy felveszed mi megy a lépcsőházban az ajtód előtt? :hmm: Sajnálom és értem, hogy nem vagy egy jó helyzetben, de ezzel együtt kérdés, hogy megér-e ez ennyit a jóleső érzésen túl, hogy na mégis tettem valamit.

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Azért is több mint 5 éve nem sikerült belevágnom. Jó érzés lenne, mert anno, amikor teleszórták mag héjjal a kulcs lyukamat, akkor tudnám legalább ki volt az. Igaz a postaláda a földszinten van, azt akkor sem látnám, hogy ki nyúlta le a magazinom! Legalább tudnám ki karcolta össze az ajtó melletti falam. Ki tesz kárt .., ki az aki ennyire bunkó, bár sejtem, de azért jó lenne dokumentálni az állat módjára viselkedő egyéneket.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

És azzal mire mész, ha felveszed, ami történik? Egy eljáráshoz egy falkarcolás meg a kulcslyuk eltömése bőven kevés.

 

Két tanácsot tudok adni: vagy költözz el, ha annyira zavaró a jelenség; vagy ha ezt nem akarod (vagy nincs rá mód), akkor ne foglalkozzál a lépcsőháziakkal. Kit érdekel, a hátad mögött miket mondanak? A fal karcolása még a legkevesebb; élnél egy ideig a Havannán, megtudnád, mi az a rossz szomszédság. :)

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Lehet van benne igazság. Sajna a nyugalmat nem lehet sehol sem garantálni. Azért, ha létezett volna egy olyan kamera, amit fentebb már kitárgyaltam, kb. 20-30eFt meg lehetett volna csípni, egy lyuk az ajtóba és rákötve a Nas-ra már meg lett volna a személyi házőrző rendszer.

Fujitsu: eddig is ezt tettem, igyekszünk nem foglalkozni velük már 10 éve, csak azért a pumpa elszáll, amikor magazin kilopva (ezt már megoldtam másképp), postaládám, falam karcolgatva. Nem is érdemes ezen rágódni. Reméltem itt sikerül tippet kapnom, de nem jutottam előrébb, csak hátrébb. Lehet újabb 5 év múlva megint előveszem a témát. Az is biztos, hogy 100e-ket nem akarok kiadni ezért.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Lépcsőházakban a karcolt fal, ajtó, a felfeszegetett postaláda, a szarral telepakolt villanyóraszekrény és hasonlók teljesen átlagos jelenségek. :) Rengeteg gátlástalan, türhő prosztó él közöttünk kétbites aggyal; aztán nem fogják, hogy az a környezet, amit tönkretesznek, a sajátjuk is. Ehhez el kell jutni egy értelmi szintre; ez nagyon sokaknak pedig elérhetetlen magasságokat jelent – ezekkel csak szavaztatni lehet, másra nem alkalmasak. Igaz, nem is kell alkalmasnak lenniük; mert még a végén gondolkodnának is, aztán esetleg nem azt szavaznák be, akit be kell.

 

100 ezres nagyságrendben már inkább egy Keserű Home Defendert vegyél, abból talán még a paraszt is ért. :)

Link to comment
Share on other sites

petzolkri
:fetreng::dobócsillag: Na most fején találtad a szeget. Legalább megnyugtattál, egyelőre nem költök olyanra, amire igazából nincs is szükség, mert a 2 bites agy az is marad, mindegy mit teszek. Hála Fujitsu-nak :istenvagy:
Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Nézd, én azt mondom, mindenkivel tudni kell a saját szintjén kommunikálni. :D A kamerából mindenesetre nem valószínű, hogy értenének; SkyBird is erre célzott már korábban. ;)

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Vissza térve a témához. Lehet kapni halszem optikás kamerát is, azzal meg szinte mindent látni. IP kamerából is lehet olcsót venni, ami minőségre is jó (720P), és még IP kamera is, de azok csak modulok, tehát ház és csatlakozás nélküliek. Illetve csatlakozás van rajta, csak szabvány csatoló nincs, azt már neked kell megoldanod, úgy mint a beszerelést, vagy a kamera házát.

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Nehéz terep a kamera építés nekem. :pislog:

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Maga a kamera már össze van szerelve, csak nincsen hozzá ház, objektív és szabvány csatoló, csak csavarozható kábelszorítók.

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Félek abból se lenne egyszerű ajtóra való kukucskálót gyártani. Lassan bele kell törődnöm.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...