Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Szoftverek NVIDIA kártyákhoz


Pjotr

Recommended Posts

Jay

Akkor szerintem jobban jársz (és hamarabb is megoldod a gondot) a kártyacserével.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Így lesz, csak tudjak túladni rajta. Tudtam én, hogy nem szabad NVIDIA-t venni. :D Na, jó, 6000-es és 7000-es széria jól sikerült náluk. :)

Link to comment
Share on other sites

mesza

Nagyon köszönöm ez megoldotta a problémát :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
tontal73

Hi!

 

Kérdésem az lenne, hogy hány fokra állítsam be a vészjelzést egy GTX260-as VGA-n. Mi lenne az üzemi és a plafon hõmérséklete? :hmm:

Link to comment
Share on other sites

apa

@tontal73

A maximum 105°C fok

Link to comment
Share on other sites

tontal73

OK! Köszike! BUÉK!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Taz00001

Sziasztok!

Van egy problémám, és segítséget szeretnék kérni:

 

Nvidia GeForce 9600 GT kártyám van.

WinXP Professional az OP rendszer.

 

Elvileg fenn van a driver, de mégsem tudok használni semmilyen játékot.

Nem is tûnt fel a hiba, mert filmet tudok nézni, netezni is, meg minden, de ha játszani akarok, nem tudok.

 

Ha valakinek van valami megoldás ötlete, vagy kérdése, kérem írjon ide, mert nem tudom megoldani egyedül...

 

Üdv!

:Sír:

 

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Hehheh, de miért? Mit ír ki? Istenem...

Link to comment
Share on other sites

Taz00001

Nos, hogy mit ír ki? Ez változó...

 

Train simulator: Train Simulator Requires Hardware Acceleration

Wings over Europe: Menübe belép, látszólag minden ok, de ha indítom a játékot, kilép, mintha be se lépett volna.

Diablo2: Nem talál olyan szoftvert amivel tudna futni a játék a gépen.

 

Sorolhatnám tovább... Szerintem valami szoftver hiányzik, csak nem tudom, hogy mi... Videókártya driver fenn van (legújabb verzió). DirectX 9c is.

 

Elég bika gépem van. Régebben minden mûködött rajta.

Nemrég újratelepítettem, és szerintem elfelejtettem valamit.

 

Nem hiszem, hogy tápcsere segítene. 1.5 hónapja volt cserélve, és egy Gigabyte 720W-os van most benne.

 

Elég misztikus, de mire gondolsz? mit tehetek?

Köszi!

Link to comment
Share on other sites

Taz00001

No rájöttem mi a bajom, csak nem tudom, hogy kell megoldani...

Ki van kapcsolva a 3D gyorsításom...

a C:\WINDOWS\system32 könyvtárban van egy dxdiag.exe file.

Itt megnézve ki van kapcsolva a 3D gyorsítás, de nem tudom, hogy hogy lehet visszakapcsolni...

 

ITT tudtok ránézni a problémámra!

 

Ha valakinek van valami ötlete, kérem írja meg, mert nagyon kétségbe vagyok esve...

 

Köszönöm elõre is!

 

Üdv.

Taz.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

format c: [enter]

Link to comment
Share on other sites

Taz00001

És szerinted attól frankón megoldódik a 3D gyorítási problémám?

Köszi....... :S:mérges:

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Csak akkor nem, ha valami teleszemetelt warez XP-t raksz fel.

Link to comment
Share on other sites

Taz00001

Nemrég telepítettem újra. És akkor rontottam el valamit...

Elõtte minden mûködött. Ha újratelepíteném, akkor is csak ugyanígy tudnám telepíteni, és ugyanez lenne a gond.

 

Eredeti a Win-em!

 

Van valakinek valami megoldási javaslata amiben nem szerepel az, hogy tápcsere, meg win. újratelepítés?

 

Nagyon köszönöm elõre is!

Üdv.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
MERNOK

A segítségetekre lenne szükségem. A Medal of Honor Airborne telepítése közben merült fel a következõ probléma. Feltelepítettem a WIN7-et, majd a NVIDIA 195.62 driver-ét. A Pogramok Telepítése/Törlése-nél megjelent a NVIDIA PhysX is. Az NVIDIA control panelben engedélyezve van.

A vezérlõpultban is megjelent az NVIDIA PhysX ikonja, ha rákattintok, akkor viszont azt az információt kapom, hogy az NVCpIUI.exe nem található. Ezt az üzenetet kapjátok-e ti is, így természetes?

A másik kérdésem a következõ. Amikor telepítem a játékot, akkor az AGEIA PhysX-et akarja telepíteni, de nem történik semmi,nem fut tovább a telepítõ, nem kapok semmi üzenetet. A játék fórumán olvastam, hogy az lenne a megoldás, hogy el kell távolítani az NVIDIA PhysX-et, s hagyni kell az AGEIA PhysX-et felrakni. El szabad távolítani az NVIDIA PhsyX-et,s ha igen, akkor mi a módja? Ha feltelepítem az AGEIA PhysX-et, akkor utána újrarakjam-e az NVIDIA-t?Bár azt olvastam, hogy más játékoknál is akadályba ütközök, ha az NVIDIA telepítve van, s az AGEIA-t akarja telepíteni.

 

Írj már rendesen! <KGigi>

Link to comment
Share on other sites

MERNOK

Hogyan kell a régi Forceware-t eltávolítani? Vagy az újabb rátelepíthető a régire? A gépemen a korábbi 195.62 van telepítve, most megjelent az újabb.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

1. hozzászólásban minden le van írva, de ha nem nagyon új a kártyád, akkor nem kell piszkálnod a meghajtóját, nem lesz (pozitív, észrevehetõ) eredménye.

Link to comment
Share on other sites

MERNOK

Az volt a problémám, hogy el kellett távolítani az NVIDIA PhysX-et, hogy feltelepíthessem a Medal of Honor Airborn-t.Az felrakta az AGEIA PhysX-et.Majd a Need for Speed Shift visszarakta a gépemen korábban telepített Forcewar-hoz tartozó NVIDIA PhysX-et. Ekkor a Vezérlõpult-nál a AGEIA ikonja helyett már csak az NVIDIA PhysX ikonja szerepelt.

Elolvastam az 1. hozzászólásodat.Viszont ha a szokásos módon akarom az eltávolítást, akkor mi a sorrend:

NVIDIA 3D.....,PhysX,Control Center, Driver?

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Nem tudom, hogyan néz ki az NVIDIA eltávolítója, de szerintem a PhysX-en kívül mindegyiknek közös az eltávolítója. :hmm: Végül is mindegy lesz a végére, legfontosabb a driver eltávolítása, de arra még úgyis rásegít a Driver Sweeper, szóval olyan sorrendben csinálod, ahogy akarod.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Halkan jegyzem meg, hogy tapasztalataim szerint elegendõ a driver saját eltávolítóját futtatni, ha az új driver is ugyanattól a gyártótól származik. ;) (A Driver Sweeper ugyanis igényli a .NET-et, a másik meg fizetõs.)

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Igen, én is így vettem észre. A utóbbi két program általában csak akkor kell, ha egy másik gyártótól származó videokártyát szerzünk be, mint amilyen korábban a gépünkben volt.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Alapból így kellene működnie, de az a gond, hogy bármikor elronthatják a telepítőt, ami pl. nem fogja felülírni a meglévő, de régebbi fájlt. Emellett nem csak a szimpla telepítési mappákba kerülnek be a driverek fájljai, a Windows cacheli ezeket, éppen ezért lehet belőle baj. Nem árt az a kis takarítás, én azt mondom (plusz jelen esetben volt egy kis PhysX-kavarás is).

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
KeLa

Van egy Nvidia FX5200 kártya az egyik gépbe. Korábbi beta Win 7-nél simán ment a szineskép kompozit kábellel. Most akár mit csinálok csak ff kép van. Letöltöttem a lehetséges drivert az Nvidiától de ugyan az mint amit a Win 7 magától felpakol. Semmi állítási lehetõség, csak annyi melyik az elsõdleges és clon vagy dual mód.

Valami ötlet vagy driver ami megoldaná a gondot?

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...
WeghA3

Az Nvidia oldalán Win 8.1 64bit GeForce 7600GT nincs elérhető driver. Így Win 8-ét telepítettem.

Rendben van az úgy?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...