Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Szoftverek NVIDIA kártyákhoz


Pjotr

Recommended Posts

Pjotr

Szoftverek NVIDIA kártyákhoz

Meghajtók, segédprogramok

  • nvidia.com
Nem feltétlenül mûködnek az M driverek az összes notebook-kal!

Meghajtóprogram-frissítés, driver csere

Driver-csere elõtt érdemes lehet törölni az elõzõ meghajtót, Windows XP esetén kifejezetten ajánlott.

Ehhez elõször használjuk a driver saját eltávolítóját, majd engedjük rá a gépre a Driver Cleaner-t vagy a Driver Sweeper-t!

Edited by Pjotr
Link to comment
Share on other sites

Pjotr

enyém

Link to comment
Share on other sites

BigFeri

Hali!

Kissé elkeskenyedve olvasom itt, hogy az új driverek nem passzolnak az AGP-s kártyákhoz, pedig az Nvidia honlapján nem látok erre utaló infot.

Nekem is AGP-s kártyám van, tehát akkor az új 181.20-as driver ezért nem akar működni vele?

Vista+SP1 naprakészen frissítve, a szokásos Drivercleaneres procedúra is végigment, és a telepítés utáni újraindítás után 43-as hibakódot mutat a kártya mellett, és nem hajlandó használni az új drivert. Úgy néz ki mintha nem telepítettem, hanem letöröltem volna a drivert.

Az eddig használt 180.84-as tökéletesen dolgozik.

Hogyan lehet akkor ezentúl friss driverhez jutni, hogy legalább elinduljanak az újabb keletű játékok AGP-s rendszeren?

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Én nem tudok olyanról, hogy az NVIDIA is kiszúrt volna az AGP-s kártyát birtoklókkal. Egyébként elég friss az a driver, fõleg, hogy AGP-s kártyáról van szó, ami NVIDIA esetében a 7000-es sorozatot jelenti. Én nem veszõdnék már a driver frissítésével, hiszen nem ezekre a kártyákra koncentrál az NVIDIA.

 

UI.: Megtaláltam a hibát, véletlenül bent hagytam egy sort! Bocs! :fal::fal::fal:

Ettõl függetlenül áll az, amit mondtam.

Link to comment
Share on other sites

BigFeri

:):) Semmi gond. Már éppen be akartam copyzni az első hsz-ből a vonatkozó részt. :)

Én szeretem frissíteni a drivereimet, és úgy tapasztalom kell is, hiszen volt a közelmúltban jópár olyan játék ami nem is indult el, vagy hibázott ha nem volt fent a neki megfelelő új driver.

Egy alig két éves 7300GT-m van, és tudom, hogy nem egy friss darab, de azért arra még számítottam, hogy legalább az idén még használható lesz.

Időközben ránéztem az NVIDIA fórumára, és nem vagyok valami hajde angolból, de mintha többen is szidnák a 181.20-ast.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Majd lesz következõ akkor nemsokára, ahogyan azt az NVIDIA-tól megszokhattuk. :P

Link to comment
Share on other sites

BigFeri

Köszi, akkor várok türelemmel, hátha kicsalnak még egy pár plusz FPS-t az öreg harcosból, mert új vasra nem fogja futni még az idén.

Link to comment
Share on other sites

elektron0501

Hali

Az lenne a problémám, hogy feltelepítem a legújabb drivert Vistára úgy ahogy itt írva van és 1. esetben a végén azt írja ki hogy a rendszer nem változott újraindítás után nem változik semmi. 2. esetben letöröltem a physX-et a driver könyvtárából és ekkor a végén azt írja ki hogy az nvsvc.dll-t nem tudta betölteni ezután olyan ablak hogy a rendszer nem változott, újraindítás után a vista betöltõképernyõje után sötét kép a winchester tölt aztán néhány másodperc után megáll és nem történik semmi úgyhogy csökkentett módban letöröltem a drivert és megpróbáltam úgy hogy a windows-al kiválasztottam a driver könyvtárát és úgy telepítettem fel, a vége ugyanaz mint a 2. esetben. Továbbá a Windows kiírta az elõzõ esetben hogy "interaktív windowstation-re van szükség a mûvelet elvégzéséhez. A tudományom itt megállt, pontosabban nem itt hanem a sokadik próbálkozásra.

Ha valaki tudná a probléma megoldását az nagyon jó lenne.

Link to comment
Share on other sites

BigFeri

No kezdek kicsit aggódni, ugyanis nekem se akar beindulni a 181.22-es se. Csak most lestem ki, hogy a telepítés a csík szerint olyan félúton halad amikor a rebootot kéri, utána ugyanaz a 43-as hibakód.

A képernyõtulajdonságok panelbõl megtudhatom, hogy a kártyám új neve VgaSave, és nincs benne egy deka RAM se, az eszközkezelõ pedig akkurátusan megállapítja, hogy az illesztõprogram naprakész.

Értem én, hogy naprakész, de ennek ellenére még igazán mûködhetne.

 

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Rendszergaza módban kell futtatni a C:\NVIDiA\blabla mappában lévõ SETUP.EXE-t.

Link to comment
Share on other sites

BigFeri

Egy rendszergazda felhasználó van csak a gépen, az UAC ki van kapcsolva a kezdetektõl. Nem volt sose jogosultsági problémám. Azért megpróbáltam az exe, jobb klikk, "Futtatás rendszergazdaként" módon telepíteni, (sajna nem tudom ennél jobban miként lehetnék rendszergazda) de ugyanaz lett vége, nincs neve a kártyának, a monitornak, nincs NVIDIA vezérlõpult, szóval nem jó. Újraindítás, kikapcsolás-bekapcsolás után sem változik semmi. Régi driver vissza, minden ok.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Akkor elszúrták a csomagot, ez van.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
MERNOK

A FORCEWARE-t a saját eltávolítójával hogyan kell eltávolítani ?A programok hozzáadása/eltávolítása funkciónál?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
kmisi99

hello barátom kérdezi hogy ez a driver http://www.nvidia.com/object/winxp_182.08_whql.html 8500gt kártyájához jó e és ha jó akkor hogy kell telepíteni?? vagy mit kell csinálni meg az új drivertõl jobban mennek majd a játékok?

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Én az International változat telepítését javaslom, és akkor magyar lesz a driver kezelőfelülete. Hogy kell telepíteni? Magától értetődik, elindítod a letöltött exe fájlt, majd követed a telepítő utasításait. Nvidia esetében még az előző drivert sem kötelező eltávolítani. Hogy jobb lesz-e? Ezt nem lehet előre tudni. Gondolom az Nvidia mérnökei nem azért veszik fel a fizetésüket, hogy rosszabbat alkossanak az előzőnél. :D De egy 8500 GT-től, amúgy sem lehet már sokat várni. :P

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
solties

Azt mondja meg nekem valaki, lehet, hogy nagy baromságot kérdezek, de most jelent meg május 6-án az én videokártyámhoz a legújabb driver, amit le is töltöttem. (nVidia 8-as széria.) Telepítés után a windows élményindex 4.4-rõl visszaesett 4.3-ra. Tudom, hogy ezek nem nagy számbeli kölünbségek, és igazából különbséget nem érzékelek a két driver között. De azért visszatettem a régebbit, így megint 4.4 lett az index.

Szóval, a kérdés az, hogy most ettõl az újabb driver-tõl "csökken" a teljesítmény? Vagy az újabb mindig jobb a követendõ elv?

 

Hogy jutottál arra, hogy ennek a VGA-vásárlásnál van a helye? <KGigi>

 

KGigi@: Igazad van én cs...szerintem el a topikot. :hááát: Bocsi!

 

Semmi gond. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
mester1492

Üdv!

Remélem jó helyre írom :) ... A Drive Sweeperrel, ha drivert akarok letörölni, mit kell kipipálnom?

Kép

Ne haragudjatok, hogy bénázom, de most csinálom elöször (egyébként is 2 nvidia van az oszlopban). A segítséget előre köszönöm: mester1492

 

Szerkesztés: Bocsánat, megtaláltam közben a választ (mire nem jó a google...). Tehát a kérdés már nincs érvényben.

Edited by mester1492
Link to comment
Share on other sites

KGigi

Azért leírom a választ, hátha másnak kell. Display, azon belül mindent.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
mesza

Üdv! Most lett egy Gigabyte 8440GS 512 Mb videokártyám. Az lenne a gondom, hogy az asztal nagyobb mint a képernyő. Valahogy kiterjed még a monitoron kívülre is, de semmilyen ablakot nem rak oda, de pl. ha kivistzem a jobbszélre a kurzort akkor ki lehet vinni a képernyőről. Meg ha csinálok egy PrintScreent, akkor lesz még egy nagy rész jobboldalt, ahol a háttér látszik. Mit lehetne tenni? Köszi előre is.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Valószínûleg lát egy második képernyõt is. Hogy miért, azt ne kérdezd. Ahol a felbontást állítod, menj a második képernyõre, majd vedd ki a pipát az asztal kiterjesztése elõl.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Ha tudja valaki, miért nem megy Windows 7-nel a Gef FX 5500, mikor a WU-es drivert teszem fel, ne tartsa magában.

Az rendben van, hogy nem teljesen támogatott, de legalább kezelnie kellene annyira, hogy ne kékhalálozzon, és ne legyen felkiáltójel az eszközkezelõben. :dühös:

Link to comment
Share on other sites

Jay

Ezt a drivert próbáltad már? Link

Esetleg, meg lehetne próbálni egy XP-s drivert kompatibilitási módban.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Igen, ezt próbáltam, mivel ez az egyetlen. Gondolom, WU-en is ez jön. Interneten szétnézve legalább annyi embert találtam, akinek működik, mint ahánynak nem. Azt hiszem, tovább adok a kártyán, még egy jelentkező is akadt hirtelen. :)

XP-es driver megint nem lesz jó, egy régebbi kártyával próbáltam, eredmény: BSoD

 

Azon is elgondolkoztam, megéri még pénzt ölnöm az "ócskavasba", hogy a Windows 7 legalább ismerje minden hardverelemét.

Link to comment
Share on other sites

Jay

Nem akad össze valamivel?

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Windows XP alatt működik minden, így nem gondolom, hogy más lenne a gond. Az alaplap is régi, de minden porcikáját ismeri a 7 (frissíti is a divereket).

Próbáltam DNA driverrel, nem ment.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...