Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Szoftverek ATI kártyákhoz


Pjotr

Recommended Posts

Pjotr

MPC vagy MPC-HC, mert nem mindegy.

 

DX-et és a drivert frissítsd, mennie kell.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Az a MPC, amelyiket a Real és a Quick Time Alternative tesz fel. Nem tudom, ez melyik.

 

A gépet ~1,5 hónapja én telepítettem, úgyhogy minden a legfrissebb vagy legfeljebb egy verzióval régebbi.

 

Egyébként GOM Playerrel ugyanarra a videóra az én gépem (Core 2 Quad Q9450, Radeon 3870 CF) procihasználata is felmegy 20% fölé (más HD videóval 15% körül van). Erről sem tudom, hogy normális érték-e.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Maga a processzor kevés lesz, ezt tapasztalatból mondom. Így valószínûbb, hogy nincs engedélyezve (vagy valamiért nem megy) az AVIVO. VLC-vel kellene megnézni, ott lehet engedélyezni ilyesmit, meg persze a kártya vezérlõprogramjában is.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Az AVIVO beállításainál ezek vannak:

Basic color -> Use application settings

Advanced color -> semmi

Basic quality -> use automatic deinterlacing, pulldown detection

 

Engedélyezést nem találtam. A VLC-t majd megnézem.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

VLC nem használja a videokártyát. Google: mpchc <-- van belõle zipes, próbáld ki!

Link to comment
Share on other sites

Dave891

PC World, júniusi szám, 108. oldal.

Részletesen le van írva, mit és hogyan kell az MPC-HC-ban beállítani.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Semmit sem kell beállítani, ha DXVA-s a film, akkor menni fog. Ha nem, akkor NVIDIA Cuda meg valami kiegészítés kell talán.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Halljátok-e, ez az MPCHC óriási találmány! :) Nem is értem, eddig miért nem akadtam rá. (Korábban a KMPlayert próbáltam, de az olyan volt, mintha valami unatkozó egyetemista dobta volna össze két zh között.) Most feltettem én is, és – el ne kiabáljam – eltûntek az 1080p-s mkv videók lejátszásánál jelentkezõ (apróbb) beröccenések. Mert eddig az 1080p-s mkv-k lejátszásakor körülbelül percenként tapasztaltam olyat, hogy egy-egy tizedmásodpercre megakad a hang és/vagy a kép. Nem túl feltûnõ, de engem zavart, mert én észreveszem. Ezt nem tudtam mire vélni, kezdetben gyanakodtam a winyóra, aztán a lejátszóra, végül azzal a tudattal, hogy sajnos az mkv ilyen szarul kódolt formátum, beletörõdtem az egészbe. Most azonban úgy tûnik, ez a lejátszó ezt is megoldotta. Nem állítottam át benne semmit, de biztos, hogy a videokártyát dolgoztatja, mert a processzorom terhelése 0 és 1% között mozog, egyébként (VLC-vel) az 5-6%-ot el szokta érni FullHD-s mkv-k lejátszásakor. Remélem, nVidia kártyával is mûködik, mert akkor kipróbálom a Pentium D-s gépen is.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Nekem ezzel is 20% körüli mind a négy mag kihasználtsága... :S

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Bal alsó sarokban megjelenik a [DXVA] felirat?

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Nem.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Trágya a film kódolása.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Aha, a többi HD filmnél kiírja, és ~0,5%-kal ugrik meg a procihasználat. Ezek szerint akkor rendben van. Viszont akkor a népszerû lejátszók jelentõs része nem használja ki a VGA-t? Ezt nem gondoltam volna. :S

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
gabeei1

Hali!

 

Az a lenne a problémám, hogy frissítettem a CCC-t 2008.11-ről 2009.12-re, szépen fel is települt, hibát nem írt ki, de az újraindítás után nem nyitja meg a CCC-t, se start menüből, se grafikus tulajdonságokból, viszont a feladatkezelő szerint meg van nyitva. Így nem tudom beállítani normálisra, illetve a monitor is csak 60hz-en hajlandó üzemelni. Valami segítség/ötlet? Előre is köszi a segítséget...

Link to comment
Share on other sites

Pjotr
  1. Eltávolítás;
  2. Driver Sweeper
  3. .NET frissítése (Milyen kártya?);
  4. Új driver;
Link to comment
Share on other sites

gabeei1

VGA: Gainward Radeon HD4670. A .net 3.5 sp1-ig frissítve van.

Köszi, megporóbálom most így...

Link to comment
Share on other sites

KGigi

HD 3870-hez jó a Catalyst 10.x? Nekem a gyártó oldala még mindig a 9.12-est dobja fel a kártyához.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Már hogy a szöszbe ne lenne jó hozzá? :)

:nyíl: Catalyst v10.1 release notes

AMD Product Support

The ATI Catalyst™ driver supports the following ATI Radeon™ products.

AMD Desktop Product Family Support:

...ATI Radeon™ HD 3800 Series...

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Köszi szépen! Itt nem ez volt írva, ezért kérdeztem inkább rá.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Van valakinek ötlete, hogy miért nem jelenik meg a CCC-ben a GPU Scaling? Eddig támogatta, és nagyon idegesítõ, hogy a régi játékoknál széthúzza a képet.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

:hmm: Ebben az újabb verzióban, melyet már jó ideje nyomatnak úgy tûnik nincs benne.

Vagy csak elsõre néz ki így, mert valahol olvastam, hogy a grafikus felületen valahová kattintgatnak, és lehet állítani valahogy.

Vagy ez hülyeség?

Nem jegyeztem meg pontosan hogy, mert mostanában nem raktam fel a centert, csak a drivert.

A legújabb v10.1-re meg az jött, hogy egyes 5000-es kártyákkal bugos, majd lesz hotfix.

Akkorra már adhatnának ki egy új verziót lassan. ;)

 

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Ezt találtam. De nekem nem szürke a menüpont, hanem meg sem jelenik. Alacsonyabb felbontásban sem.

 

Ezzel megjelenik a lehetõség, de nekem is szürke. Ötlet?

Link to comment
Share on other sites

zsoltixx

Sziasztok !

 

Elõször is szeretnék elnézést kérni, hogy ez az elsõ hsz-em, de nagyon láma vagyok abban a témában (ami elképzelhetõ, sõt biztos, hogy nem vág ide) amiben segítséget szeretnék kérni tõletek. Igyekeztem sok fórumra beregisztrálni, sok és még több hsz-t, topicot végigböngészni, de igazából konkrét lényegre utaló választ sehol sem kaptam, illetve inkább olyat, ami a hsz-t író úgymond nagy hozzáértését firtatta, a leiskolázásom mellett. Szedjem szét a gépet, mert az MXM-II bírja csak a hûtés nem valószínû stb.

Viszont gépes boltokban sem kaptam kielégítõ választ (lehet, nem lehet, vegyek újat...)

 

A kérdésém, illetve a bánatom a következõ lenne:

 

MSI EX-610x 085Hu notebook-kal rendelkezem. Az igényeimet egy kivételtõl eltekintve, maximálisan kielégíti, hiszen nekem abszolút használható hardverek vannak benne. A kivétel pedig, az azóta eltelt idõben derült ki, hogy a benne levõ ATI Mobility Radeon HD 2400-es videókártya a maga 128 MB RAM-jával úgyszólván kevéske.

Nem szeretnék irdatlan nagy igényû játékokat futtatni a gépen, de mégis szeretnék idõtöltés gyanánt egy-két kommerszebb játékkal játszani. COD 4-5(6), Shift hasonlók. És itt jön a kérdés, lehet-e ebben a gépben, és nem elméletileg, videókártyát cserélni. Kizárólag szakszervízben gondolkodok, semmi barkácsban, mert a gép még garanciás.

Próbáltam már, mivel gyári mobility driver nemigen van, a driverheaven modtool-ját, az eredeti ati drivereket, a DNA most legújabb Enzymjét, az ATI tray tools-át, de lényeges változást nem hozott egyik sem.

 

Légyszíves, ha tudtok segítsetek, konkrét válas(okkal)szal, vagy linkekkel vagy bármivel, amit elõre is köszönök.

 

Utólagos elnézést kérek az igen hosszú hsz-ért, de olvasgatva a topicot, úgy tûnik ti jóval járatosabbak vagytok a videokártyák terén és gondoltam ...

 

Üdv: zsoltixx

 

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Biztos vagyok benne, hogy MXM slotos kártya van benne, de verziót olyan ember tudna mondani, ki foglalkozik a kereskedelmükkel. Emellett anélkül, hogy buknád a garanciát, nem lehet kivitelezni a cseréjét.

Link to comment
Share on other sites

zsoltixx

Igazából csak a garancia lejárta után lesz majd a csere (november), addig gondoltam utána járok a dolgoknak. Azért is kérdeztelek titeket, mert a hivatalos márkakereskedõk vagy csak linken léteznek, vagy engem néznek linknek. Igazából nem tudom merre forduljak. Ahol vettem ott a srácok valami hatalmas gurunak érzik magukat, mások a bios mókolását mondták. Annyit azért én is tudok vagy gondolok, hogy ez nem elég.

 

Ettõl függetlenül köszönöm a segítségedet!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...