Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Szoftverek ATI kártyákhoz


Pjotr

Recommended Posts

Pjotr

Nem, de egyébként is átépítették a CCC-t, legalábbis erről regéltek.

 

A mondatvégi írásjelek után szóközt teszünk!

Link to comment
Share on other sites

boken

Sziasztok!

 

Az lenne a kérdésem, hogy most cseréltem videokártyát, NVIDIA-ról ATI Radeon HD4550-re, és a játékok képe, amelyek idáig mentek szépen (nfs mw,sniper elite,) szétesik a kép, ahogy elindul a játék. Mindenféle színes elcsúszások vannak (térbeni). 2 oprendszerem van fent (XP, Win7) a win7re most telepítettem fel a játékokat, és azon sem jók. Van valami tippetek, hogy mi lehet a baj? Lehet, hogy szoftveres? Előre is köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Lehet gariztatni.

Link to comment
Share on other sites

boken

Az jó. Tegnap vettem. Akkor ez nagyon valószínű, hogy meghalt? Minden más teljesen normálisan megy.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Ha egyik pillanatról a másikra lett rossz (és nem cseréltél drivert).

Link to comment
Share on other sites

boken

Kezdésnek ilyen volt, aztán tettem rá újabb drivert, és azzal is. Próbáljam meg régebbivel?

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Mielõtt elkocognál vele a boltba, azelõtt szedd le az ATI drivert, majd futtasd a Driver Sweeper-t (NVIDIA és ATI maradványokat is vágja ki), majd tedd fel az elérhetõ legújabbat. Ezt játszd el mindkét rendszeren, aztán írj, hogy mi van.

 

Nem kérdeztem, de legalább letörölted az NVIDIA drivert a géprõl?

Link to comment
Share on other sites

boken

Persze, letöröltem, megpróbálom, amit írtál, és jelentkezem. Köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

boken

:démonikacaj: Szia!

 

A driver sweepert nem tudom feltenni, mert azt írja ki, hogy cannot create fájl, hozzáférés megtagadva, de attól függetlenül leszedtem a drivert (ATI) és felraktam még egyszer a legújabb drivert, és teljesen jól megy most minden. Köszönöm a segítséget!

 

Szia!

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Na, akkor csak volt egy kis driverkavarodás. :)

 

Driver Sweeper-ből a no install verziót érdemes letölteni, azzal nem lesznek ilyen telepítéses gondok (értelem szerűen :P ).

Link to comment
Share on other sites

boken

Hát igen. :) Még egyszer köszi!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Lippy

Hello!

Ha minden a terv szerint halad, holnap begurul hozzám egy HIS 4850-es kari, lecserélve az eddigi 7600GT-met.

Sose voltam valami nagy ATI rajongó és nem is volt még ilyen kártyám -úgyhogy nem is értek hozzá és a beállításaihoz, de olvastam hogy szépségesen le kell törölni az elõzõ Nvidia drivert. Ugye?

Mielõtt nagyon elbaltáznám - amit nem szeretnék, nemhogy nagyon, kicsit sem - inkább megkérdezném hogy pontosan hogy tegyem, lépésrõl lépésre. :upsz:

 

- Driver saját uninstall

- Driver Sweeper futtatás DE ezt csökkentett módban? És mit jelöljek ki? Mindent ami Nvidia-s? (Chipset, Display, PhysX)

- Újraindítás, aztán gondolom nem az esetlegesen mellépakolt CD-n lévõ drivert, hanem a 'hanyas verziójút' tegyem fel? Esetleg még mi mást?

 

Elõre is köszi! :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Display, PhysX-et kell leszedni.

Felmész a game.amd.com-ra, és letöltöd a legfrissebbet. Ha akarod használni a CCC-t, akkor szükséged van a .NET keretrendszerre feltéve, hogy nincs még telepítve.

Link to comment
Share on other sites

Lippy

Ööö... akarjam? :pislog: Nagy vonalakban mirõl is szól? Annyit tudok hogy beállításokról, de mégis? Ami 'fontos' lehet benne?

Ja, és még annyit, hogy az elõzõ metódus jó? Illetve, a Nvidia cuccok törlését még kártyacsere elõtt tegyem meg?

 

 

Ha akarod használni a CCC-t...

 

Link to comment
Share on other sites

Pjotr
How to use?

 

The following steps are the best way to clean the drivers from your system.

  • Use the official uninstaller(s) of the driver(s) you want to uninstall.
  • Reboot your PC in Safe Mode (Optional).
  • Run Driver Sweeper and select what to clean.
  • Analyse lists all the entries to remove, where cleaning removes the entries selected.
Make sure you run Driver Sweeper in Administrator Mode!

Ezt 3 másodperc alatt találtam meg a Driver Sweeper súgójában. Szóval, jó a sorrend? Naná!

A CCC ugyanazt csinálja, mint az NVIDIA-nál a Control Panel, vagy mi. Ha abban állítgattál valamit, akkor jó eséllyel ebben is fogsz. (A pontos információi kiderítése (mármint, hogy mi is ez) nem kerül többe 5 másodpercnél.)

Link to comment
Share on other sites

Lippy

Remek. Találtam egy nem túl friss bejegyzést, de elég részletes.

Ez még aktuális és bevett módszer? (Csak persze már Driver Sweeper-rel)

 

Ja, és még a CCleaner Eszköz listájában van egy Nvidia Game Systeme Software 2.8.1 cucc is. Azt is nyomassam le a Drivers és PhysX-szel együtt?

 

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Már minden információt megkaptál, CCleanert meg ne használj.

Link to comment
Share on other sites

Lippy

Azt csak azért használom mert gyorsabban behozza a program listát mint a Windows saját pikulája.

De köszönöm az úm. érdemtelen választ. Egy rövidke igen vagy nem biztosabb lett volna számomra.

Tehetek én arról hogy eddig nem volt ilyen jellegű 'problémám' és nem szeretném elcseszni, így inkább mindent megkérdezek? Szal akkor faterom hülyeséget nevelt belém hogy legyek inkább körültekintő mielőtt olyanba fogok amit azelőtt nem csináltam.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
kesa

Sziasztok! Segíséget szeretnék kérni. Új kártyát raktam a gépbe. Feltelepítettem az Ati ccc-t. Az a gondom, hogy nem tudom beállítani a klón módot. Egyszerűen csak a monitort meg a TV-t ajánlja fel. Jobb gombos kattintásra nem csinál semmit, ha pedig átakarom húzni a kis tv ikont, azt sem engedi. Kérlek segítsetek.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
MERNOK

A 9.11-es ATI Catalyst nemzetközi nyelvû verziója (tudjon magyarul) honnan tölthetõ le? Az ATI honlapján csak az angolt látom.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

http://game.amd.com/us-en/drivers_catalyst.aspx -->-ATI Radeon™ Video Card Drivers->Individual Catalyst Components -->Operációs rendszer-->Display Driver Only/Download -->Catalyst Control Center -nél nyelvet kiválaszt/Download.

Mindkettőt telepít.

Enjoy.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
KGigi

Üdv!

 

Adott egy gép Pentium D processzorral és egy HD 4850 VGA-val. A gond az, hogy Full HD felbontású videóknál 100%-on megy a proci, szaggat a kép és nincsen hang. Ez nekem furcsa. Nem a VGA-nak kellene kódolnia? Mi lehet rossz? Sima mkv kiterjesztésű videó.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Engedélyezve van a lejátszó alkalmazáson belül a video gyorsítás (AVIVO)?

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Mivel játszod le?

Link to comment
Share on other sites

KGigi

GOM Player-rel, Windows Media Player-rel és Media Player Classic-kal is ilyen. Ezért gondoltam, hogy talán a kártya szoftverével nincs rendben valami.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...