Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Szoftverek ATI kártyákhoz


Pjotr

Recommended Posts

Pjotr

Szoftverek ATI kártyákhoz

Meghajtók, segédprogramok

  • amd.com
  • support.amd.com
  • game.amd.com
Windows-on nagyjából egyértelmû hogyan kell drivert telepíteni,
.

Annyit érdemes lehet még megjegyezni, hogy nem szükséges minden komponens telepítése (Windows!), elég csak magát a drivert, de azt sem feltétlenül szükséges az ATI telepítõjével feltenni, elegendõ csak kicsomagoltatni a drivert, kilépni a telepítõbõl, majd az Eszközkezelõbõl elvégezni a telepítést, frissítést.

Egyébként a Catalyst Control Center-hez szükséges a
, de ez nem lesz már sokáig így. Az AMD ki fog adni egy új CCC-t, ami már platformszintû támogatást nyújt, de ez csak Windows Vista és 7 alatt fog menni,
kell hozzá, ha ezt fogjuk használni, és a Vista-nkon nincs fent a .NET 3.5 SP1, akkor frissítenünk kell, a 7 alapból tartalmazza.

 

Fontos megjegyezni, hogy a Toshiba, a Sony és a Panasonic nem engedélyezte a notebookokhoz tartozó terméktámogatást, így azokhoz csak a notebook gyártójának a driverét lehet telepíteni.

Meghajtóprogram-frissítés, driver csere

Drivercsere esetén nem árthat, ha az elõzõ meghajtót eltávolítjuk. Linux esetében KÖTELEZÕ, Windows-oknál pedig Windows XP-n ajánlott, a Vista és a 7 már kicsit jobban bírja a dolgot (ha fent van az ATI eltávolítója, azt nem árthat futtatni). Windows alatt csak futtatnunk kell az ATI eltávolítóját (Vezérlõpult --> Programok hozzáadása, eltávolítása), újraindítanunk, majd futtatnunk a
-t vagy a
-t.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr
Hasonló problémával találkoztam, mint amit ProFiler leírt még az előző fórumban, nevezetesen hogy hiába állítottam be a Windowsban egy képfrissítési frekvenciát (mondjuk 85 Hz-et), ténylegesen egy bizonyos frekvenciánál sosem állított be nagyobbat (nálam ez a határ 60 Hz, ProFilernél 75 Hz volt), hiába írta a Windows mindenhol, hogy 85 Hz-en megy, láthatóan csak 60 volt. A videókártyám egy HIS Radeon 9550-es.

 

A megoldást két nap után sikerült megtalálnom, de addigra már a szemem is majdnem kifolyt... :) A kábelcsere és a driver újratelepítése természetesen rajtam sem segített. Ezután elkezdtem turkálni a Catalyst Control Centerben, és ott megtaláltam a megoldást. A probléma lényege tulajdonképpen az, hogy a meghajtó nem ismeri föl helyesen a monitor képességeit, és a képfrissítési frekvenciát alacsonyabban maximalizálja, mint amit a monitor ténylegesen bír, ergo nem tudod kihasználni a monitor képességeit... Szerencsére ez az automatikus "felismerés" kikapcsolható. Menj a "Monitor Properties" sorra, ott az első almenüben van a beállítás ("Attributes"), itt ki kell venni a kijelölést az alsó négyzetből ("Use Extended Display Identification Data (EDID) or driver defaults"), és az alatta aktívvá váló két legördülő menüben beállítani a monitor maximális képességeit, amit meg tud jeleníteni. Ekkor persze még nem fog átállni a nagyobb frekire, de ezután ha beállítod a már szokott módon a frekit, akkor el is fog menni a megadott határig! :) Azért vigyázz ezzel, így könnyen túl lehet hajtani régebbi monitorokat ha nem figyelsz! Én csak CCC-ben néztem meg a beállítás menetét, de feltételezem hogy akinek ez nincs ott is hasonlóan megy. ProFiler problémáját és az enyémet is sikerült így megoldani, remélem másoknak is tudtam segíteni!r

 

Nem tudok "&" jelet írni!

IPB kép

Vegyük ki a pipát a CCC-ben az "Enable Hotkeys" elöl!
Link to comment
Share on other sites

Frikker Dániel

Várom már a 9.1-es drivert, remélem jobban fog sikerülni mint a 8.12... Jelenleg is 8.11 van fent mert a 12-es egy elb***ott gagyi valami lett... :mérges: Az nem méltó az ATI névhez. :gonosz:

 

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Miért, mi baj van vele?

Link to comment
Share on other sites

Frikker Dániel

Cod4-be kb. 20 fps-t is romlik, ugyanazokon a beállításokon, pedig nem HD4850...

Far Cry 2-be is jelentõs a veszteség, remélem alkotnak valamit... :)

 

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Érdekes, én semmit nem vettem észre.

Link to comment
Share on other sites

Frikker Dániel

Már az is baj lenne, ha semmit nem veszel észre... Az meg azt jelenti hogy nem sokat csináltak vele. :hááát::D

 

Lényegtelen, várjuk a 9.1-eset... :)

 

Link to comment
Share on other sites

Frikker Dániel

Szeretettel ajánlom mindenkinek a DNA Drivereket! ;):)

Elég jó cuccok ezek, és valamivel gyorsabbak a normál drivereknél.

 

DNA 8.12

 

Link to comment
Share on other sites

Frikker Dániel

Egy kérdés: Mire jó a Catalyst A.I?

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Súgó:

ATI Catalyst™ A.I.

 

ATI Catalyst A.I. makes use of AMD's texture analyzer technology to optimize performance in 3D applications, while maintaining or even improving image quality. It analyzes individual textures as they are loaded to determine the best and fastest way to display them.

 

ATI Catalyst A.I. includes application-specific detection for various games and games engines such as Doom 3, the Half Life 2 engine, Unreal Tournament 2003, Unreal Tournament 2004, Splinter Cell, Race Driver, Prince of Persia, and Crazy Taxi 3.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Elviekben. Én még semmi különbséget nem vettem észre, ha felvettem az alapértelmezett értékrõl a magasabbikra.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
[OP]Destroy-man

A CCC hol tárolja a beállításait? Ugyanis felraktam a laptopomra a 9.1-es drivert müködik is szépen egy nagy hibával:

Notebook Panel Propertis 0/Attributes-nél a Scaling Options menü alatt alapban a Centered van kijelölve, ami azt eredményezi, hogy a program gyári képernyő méretében, a képernyő közepén jeleníti meg a programot, játékot, körülötte pedig egy nagy fekete rész. Hiába állítom át Preserve Aspect Ratio-ra, vagy Full Screen-re, alkalmazás után vissza ugrik Centered-re. Olyan mintha el se mentené a beállítást. :nem:

Kártya: ATI Mobilty Radeon X1350 128MB PCIe

OS: Win7 Build 7000 (Rendszergazdaként is ugyanezt csinálja, tehát nem hozzáférési probléma)

 

8.12-vel nem voltak ilyen gondok, viszont jobb lenne ez a driver, mert sokkal gyorsabb, és szebb képet ad. :)

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Rendesen lepucoltad az elõzõt?

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Le. De akkor megismétlem.

 

Ismételt telepítés után továbbra is ez a hiba. Persze elötte letörlés, újraindít, ellenöriz, hogy nem maradt-e fent, majd telepít. De semmi változás, úgyanúgy nem menti az adatokat. :(

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Ugynéz ki le kell mondanom az új driverrõl, mivel máshol írták, hogy ez a rész nem müködik a CCC-ben. :(

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Egyszerû a megoldás. Használd az új drivert a régi CCC-rel.

Link to comment
Share on other sites

Frikker Dániel

Én is ezt csinálom, csak a drivert szedd le, és az felrakja neked a régi 8.12-es CCC-t. :)

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Nekem csak annyi gondom van az új CCC-vel, hogy kézzel kell elindítanom minden rendszerinduláskor. Ezt leszámítva jól teljesít az új driver, a GTA IV-en sokat dobott.

 

(Mielőtt valaki beszólna, tudom, hogy a CCC nem a driver része...)

Link to comment
Share on other sites

Frikker Dániel

Tudom, hogy láma kérdés, de megkérdezem, mert kíváncsi vagyok rá. :ötlet:

 

Szóval, ha pl. beállítom a CCC-ben a beállításokat, akkor a játékban azok lesznek érvényesek, vagy hozzáadódnak a játékban beállítottakhoz? (pl.: CCC=2xAA, Game=4xAA ez így összesen 6 vagy 2, vagy 4?!)

 

Más: Ha leveszem a beállításokat teljesítmény módba, akkor mennyit romlik a képminőség a teljesítményhez képest? Megéri-e levenni?

 

Korrekt válaszokat várok! ;)

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Ha nincs az beállítva a CCC-ben, hogy az alkalmazás vezérelje az adott beállítást, akkor a CCC vezérli.

A másikat próbáld ki. ;) Én még régen néztem meg egy 9600XT-vel, de nem érte meg sebességre állítani.

Link to comment
Share on other sites

Frikker Dániel

Hát rendben, nekiállok... :)

 

Ui.: Tényleg alig van valami különbség, inkább beállítottam saját magamnak, így jó lesz...

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Bemondta az unalmast az ATI driverem, mert turkáltam a lelkivilágában. :upsz:

Gondoltam, megnézem magamnak a DNA drivereket, Frikker úr ajánlotta egy kicsivel feljebb. Kretén módra nem a bat fájlt indítottam el, hanem a telepítőt, de végül is csak egy kis időt veszítettem. :hááát:

Eddig egy szeptemberi driver volt fent, az Everest azt írta, hogy 42%-os az OpenGL 3 támogatása a grafikus rendszernek. Miután feltettem a 9.1-es DNA-t 80%-os támogatást mutatott. :pislog: Hát, nem rossz. :D Annak ellenére, hogy egyelőre nem sok hasznát veszem. :D

Emellett aktiválódott a GPGPU támogatás és az Avivo is, ha minden igaz, bár a tényleges támogatásban kételkedem.

És még annyi lemaradt nagy hirtelen, hogy HD 3200-as és Mobility HD 3470-es "kártyákról" van szó.

 

Hétvégén hegesztem az első hozzászólást, DNA drivereket felveszem a listára. :igen:

Link to comment
Share on other sites

Frikker Dániel

Én megmondtam, én is a DNA 9.1-et használom, meg vagyok vele elégedve... Nem kicsit! :D Ha valakit érdekel, hogyan is kell Vistára feltenni, akkor itt van:

 

1. Ne töröld le a régi drivert! NAGYON FONTOS!

2. Megnyitod a DNA.bat fájlt.

3. Kiválasztod a 7-es opciót, és feltelepíti. Amikor bootol a rendszer, ne avatkozz közbe, hagyd, hogy végezze a dolgát.

4. Újraindítod, utána megint DNA.bat.

5. Válaszd a 2-es opciót, ez letöröl mindent, restart stb...

6. Kiválasztod a 3-as opciót.

7. Letöltöd, stb... Oda mentsd a fájlt ahova írja!

8. Fejezd be ezt a lépést.

9. 1-es opció, és fejezd be ezt is, majd restart. Kész vagy :)

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Úgy látszik, felkerült a DNA.

Link to comment
Share on other sites

Frikker Dániel

Remélem jól írtam le a sorrendet, mert fejbõl nyomtam, a DNA meghajtók készítõje magyarázta el nekem, és nem mentettem ki, csak megjegyeztem. :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...