Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Toshiba


kisszabo

Recommended Posts

mesza
Hát azt hol tudom megnézni?

Hát a garancialevélen. A legtöbb laptopra azért 2-3 évet szoktak garanciát adni.

Én azzal a kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy segítene-e a laptopom lassúságán, ha a mostani 256Mb helyett 1 GB ram lenne benne? A korábban már említett SA-30-303-asról van szó, a CPU elvileg 3 GHz, ennek nyomát nem látom. Illetve hogy memóriának kellene-e valamilyen hûtés? Köszi elõre is.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
Kory16

Adott egy Toshiba Satellite L40 laptop. Az akkumulátora már évek óta rossz, így folyamatosan adapterről működtetem. Néhány hete az adapter meghibásodott (nem töltött), ezért megpróbáltam beszerezni egy másik adaptert hozzá. Ez sikerült is (részben): A probléma annyi lenne, hogy a régi, meghibásodott adapter 75W-os volt (19V-3,95A), az "új" pedig 90W-os(19V-4,7A),

ezen kívül nem volt más különbség köztük, ugyanaz a termékcsalád stb.

Okozhat-e ez a problémát a notebook működésében? (tehát nem az akkumulátort töltöm vele, csak használom a gépet).

 

A válaszokat előre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Hogyne, ez az adapter teljesen használhatatlan. Jó eséllyel azonnal hazavágná a tápegységet.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Mert miért tenné? Attól, mert nagyobb teljesítmény leadására képes, még nem jelenti azt, hogy bele is tolja a gépbe az összeset.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Nem a teljesítmény, hanem az áramerősség miatt mondom. Bár a teljesítmény meg a feszültség és az áramerősség szorzata, szóval igazából lényegtelen. Azt mondod, hogy csak a gép tápegységétől függ, hogy mennyi áramot vesz fel az adaptertől? Nyilván a felvett áramerősség nem állandó, a terhelés függvényében változik, de szerintem ebből akkor is baj lehet.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Ha ebből baj lehetne, akkor Paksot le kéne korlátozni mindig annyira, amennyit éppen fogyasztunk.

A tápegységek feszültséggenerátorok, az áram leadásuk a felvett teljesítmény függvényében változik.

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

100% hogy használható. Ha kisebb lenne, akkor okozna gondot, mert áramerősség hiányában először a merevlemez akadna ki és csinálna problémát. Még ha 20 voltos lenne, akkor sem okozna gondot, mert a tápáramkör + 1-2 voltig simán megbírkózik a töblettel és beállítja a megfelelőt. Inkább a noname és univerzálistól kell óvakodni! Ha tönkremennek, lehetséges, hogy akkora pillanatnyi feszt adnak le, hogy az már sok, az utóbbi pedig, ha a feszkapcsolója elromlik (sokszor teszi) ellenőrízhetetlen áramokat szór ki a "csövön".

Link to comment
Share on other sites

KGigi

De nincs ezeknek valami minimális áramerõsségük, amit mindenképpen leadnak? Én ettõl félek. Pakssal sem lehet meghajtani egy villanykörtét magában.

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

A gyáriak teljes mértékben intelligensek. Nagy mértékben tud változni a leadott áramerősségük a terhelés függvényében, ezért sokkal melegebbek, ha töltenek is, és mellete erősen igénybe van véve még a hardver is, viszont sokkal hidegebbek, ha csak kikapcsolt állapotban töltésre használja az ember. javítottam egy asus a6000-est, teljesen zárlatos volt a tápáramköre, mégsem lett semmi baja a tápegységének, pedig mielőtt hozzám került, órákon át rá volt dugva a gépre, szóval jó kis elektronika, védelem működik bennük.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Elég csak abba belegondolni, hogy a gépek nem állandó áramot vesznek fel. Ha csak fix áram jönne ki belõle, akkor tulajdonképpen szétégne minden gép, ha nem lenne rommá terhelve a tápja.

 

De ugyanez a helyzet a sima számítógépek tápjával is. ;)

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Ez világos, írtam is. A kérdés továbbra is az, hogy vajon egy nagyobb teljesítményû táp által leadható legkisebb áramerõsség nem magasabb-e. Vagy nincs is ilyen korlát, tetszõleges kis áram átmegy rajta?

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Nincs ilyen korlát. Gondolj bele, akkor is megy a táp, ha a noti ki van kapcsolva és nem vesz fel csak egy LED-nyi áramot. Vagy hová tolná az áramot a táp, amikor nincs rádugva a notebookra?

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Jogos, meg vagyok gyõzve.

Link to comment
Share on other sites

Kory16

Köszönöm a válaszokat.

 

Kipróbáltam, mûködött hosszabb távon is, semmi rendelleneset nem vettem észre a gépen.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
mattilat

Sziasztok!

Toshiba L30-134 nem indul amikor újra összeraktam. Valakinek lenne pár tippje?

Amin már túl vagyok, számtalanszor újrakentem a processzort, átnéztem, hogy nem-e zárlatos, nem maradt ki egy csavar sem belõle, minden nélkül sem indul neki, csak fekete némaság. Ja, és kikapcsolni sem tudom a gombról, talán ez a legfurcsább:)

Köszönettel, Attila

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Megfeszítetted az alaplapot, és eltört?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
sona

Sziasztok!

Nekem a windows indulásakor mindig elõjön egy dos ablak valami pc healt nevezetû, kb 15 mp-ig látható. Ez valami hiba?

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Nincs valami optimalizáló vagy hasonló program telepítve? Avagy esetleg a Toshiba crapware programok.

Msconfiggal ki tudod szedni, amire nincs szükség minden induláskor.

Link to comment
Share on other sites

sona

Köszönöm a segítséget, megvan a bünös:Toshiba Management Console

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Kense9012

Sziasztok!

 

Van egy Toshiba C660-1DN típusú laptopom, októberben vettem újonnan. Régóta fennálló probléma, de azóta már iszonyatosan idegesít, hogy a hûtõventillátora folyamatosan megy. Értsd ezalatt, hogy bekapcsolásnál az elsõ 2-3 percben csend van, de amint megnyitok mondjuk egy új böngészõablakot, vagy megnézek egy képet, vagy bármi, bekapcsol a ventillátor és ki sem kapcsol többé, amíg megy a gép. Próbáltam Toshiba PowerSaver driverral, anélkül is, energiatakarékos módban is, akksival, akksi nélkül, mindenhogy kipróbáltam de sehogy sem lett jobb. Bios frissítést is csináltam, a legfrissebb van fennt, Biosban a cpu freki állítást is átállítottam "Dynamic"-ról "Always low"-ra, az sem segített. Érdekes, hogy ha játszok több órán keresztül, akkor is ugyanolyan hangos, mintha egy Word-ben irogatnék fél órája. Vettem egy coolpad-et is, de semmit sem javult a dolog. Egyébként amit oldalt kifúj levegõt, az szinte hideg, több másik gépnél tapasztaltam, (Acer, Dell, HP) hogy amit azok kifújnak levegõt, az szinte forró.

 

AIDA64 szerint a következõk az adatok: (Üveg asztalon van a gép, kiegyensúlyozott módban megy)

1. CPU / 1. mag : 61°C

1. CPU / 2. mag : 58°C

PCH : 66°C

IMC: 65°C

GMCH: 27°C

GPU dióda: 53°C

TOSHIBA MK2565GSXV : 33 °C

 

Hûtõventilátorok:

CPU : 3093 RPM (103%) ???

GPU : 30%

 

Kérdésem, hogy ez normális-e, illetve találkozott-e valaki hasonlóval. Több külföldi oldalon olvastam hasonló problémáról Toshiba laptopok esetén, de szerintem ha az összes ilyen lenne, akkor a csapból is ez folyna... Már ott tartok, hogy visszaviszem garanciába, de sajnos nehezen tudom nélkülözni a gépet, fölösleges kört pedig nem szeretnék futni, hogy x hét után közöljék, hogy semmi baja.

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

Gyári windows van rajta, vagy Te raktál rá? Ha Te, akkor minden management szoftvert és drivert telepíteni kell, ha gyári akkor nem tehetsz semmit. Meleg a gép, ennyi. Ez egy teljesen mûanyag házas gép, és egyszerûen nem bírja lejjebb vinni a hõtermelést.

Link to comment
Share on other sites

Kense9012

Nem adtak hozzá Windows-t, én tettem rá és minden szükséges driver-t feltettem, azokból is a legfrissebb verziót a gyártó oldaláról. De ha meleg a gép, akkor miért fúj hideg levegõt oldalt? És már az elsõ 2 percben felmelegszik? És akkor a coolpad miért nem viszi lejjebb a hõmérsékletet? Kipróbáltam a coolpadot egy HP géppel, ott 10 fokkal lett hûvösebb a rendszer. Ez azért is furcsa, mert az én gépemen kívül egy másik olyan laptoppal sem találkoztam, ahol folyamatosan megy (hangosan) a ventillátor és akár másodpercekre sem hallgat el, halkul el, vagy valami... :nem:

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Milyen Windows-t tettél rá?

Link to comment
Share on other sites

Kense9012

Windows 7 Ultimate SP1 (x64) - Magyar, MSDN-es (érintetlen) verzió.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft
EZ már negvolt?
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...