Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Toshiba


kisszabo

Recommended Posts

KGigi

Nyugodtan vedd meg. Viszont egetverő 3D teljesítményre ne számíts, ez egy integrált VGA.

Link to comment
Share on other sites

mesza

A Toshibáról csak kevésszer lehet rosszat mondani, iskolám is Toshiba projektorokkal szerelkezett fel, egyiknek sincs semmi baja. A hûtésproblémáról: Toshiba PowerSaverben lejjebb lehet venni a CPU teljesítményét, talán akkor nem melegszik fel annyira.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Ezek már nem melegszenek úgy.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
kisszabo

Sziasztok!

 

Ismét szeretnék egykis segítséget kérni Töletek. Elérkezett a Windows XP prof újratelepités ideje 8) . Eddig sata driver nélkül dolgozott a HDD, szeretném AHCI modban használni! Találtam egy drivert, szerintetek ez megfelelõ vagy keressek egy másikat? A laptopom déli-hídja (a SIW szerint) Intel 82801IM (ICH9-M) Módosítás 07. Ha ez megfelelõ akkor melyik filet kell integrálni a telepitõ lemezbe:

iaachi.cat

iaahci.inf

iastor.cat

iastor.inf

iastor.sys?

Elõre is köszönöm!

 

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Az nLite-tal majd a iaahci.inf-re kell mutatni, utána értelem szerűen (ha kérdezi) az ICH9-re.

Link to comment
Share on other sites

kisszabo

@Pjotr

 

Köszönöm a gyors választ! Ezekszerint megfelelõ drivert találtam.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
dibuszeszter

Sziasztok!

Új vagyok még itt. Szeretnék venni egy Toshiba satellite a300-1g2-es laptopot. Érdekelne a véleményetek, hogy milyen a gép?

Az én hozzáértésemet nem találom elégnek ehhez.

Legfõképp net, filmek, zene és közepes programokat akarok használni rajta.Játszani talán pl sims 2. Elég ehez a gép?

Jah és még egy kérdés...milyen op rendszert érdemes rá venni? xp , vista vagy win7?

Várom a válaszotok!

Köszi

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
kw3v865

Sziasztok!

 

Azt hiszem, elhalálozott a Toshiba A300-1NO típusú notim :(

Eddig tökéletesen mûködött, de amikor legutóbb bekapcsoltam, csak egy fekete képernyõ fogadott, a BIOS-ig se jutott el. Újraindítottam, de hiába.

Szerintetek lehet valamit csinálni neki, vagy egyenest vigyem a szervizbe?

 

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Szerviz gyanús.

Link to comment
Share on other sites

kw3v865

Még az a szerencse, hogy garanciás a gép, májusban vettem. Összesen max. 30 üzemórát ment a gép... Ezeket után melyik márkában bízzon az ember, a Toshiba nem egy gagyi, és mégis...

Link to comment
Share on other sites

Dave891

Attól, hogy egy márka megbízható, még nem jelenti azt, hogy nincsenek hibás példányaik. Csupán nem mindegy, hogy egyiknél az esetek felében döglik meg a gép, a másiknál meg minden 100-ból 1 adja be a kulcsot.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
kw3v865

Toshiba A300-1NO típusú notim van, Windows 7 fut rajta.

Szerintetek ha nem kapcsolom ki, csak "sleep" módba teszem, nem hibernálom, akkor úgy hordozhatom pl. autóban vagy buszon? Nem károsodik ettõl a gép? A merevelemez ilyenkor kikapcsol?

Ma siettem és nem volt idõm lekapcsolni a gépet, csak sleep módba tettem, és úgy hodoztam (a táskájában) és tettem be az autóba. Szerintetek ettõl lehet valami baja a gépnek?

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Az aksi nem fogja szeretni.

Link to comment
Share on other sites

kw3v865

Az akksi nem sokat merült, de az egyébként is nagyon rövid ideig bírja.

Más bajt nem okozhatott? Sleep módban minden kikapcsolódik, nem?

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

A memória, és annak a vezérlése biztosan nem, és ezen túl még egyes részei a gépnek szintén nem kapcsolnak le. Például a merevlemez, kijelzõ biztosan kikapcsol.

Link to comment
Share on other sites

kw3v865

De gondolom csak a merevlemez tartalmaz mozgó alkatrészt (meg a ventilátorok, de az most lényegtelen) aminek nem tesz jót a bekapcsolt állapotban mozgatják.

Vagy a többi részegység is érzékeny a rázkódásra?

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Amiben nincs mozgó alkatrész, az pontosan annyira érzékeny rázkódásra bekapcsolt állapotban, mint kikapcsoltban.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
KGigi

Üdv!

 

Újrahúztam a laptopom, felkerült rá a Windows 7 Professional RTM. Minden 64 bites Vista drivert megevett, egy dolog hiányzik. Az előtelepített változatnál ha megnyomtam az Fn gombot, a képernyő tetején kiírta, hogy melyik billentyű mit csinál, és hogy éppen melyik beállítás érvényes. A gombok működnek, de nem jövök rá, hogy melyik driver varázsolja ezeket oda. Esetleg az Assist?

 

Toshiba Satellite Pro A300 15-T PSAJ1E

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Szerintem, ne driver-t keress, hanem valamilyen utility-t.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Olyan egyáltalán nincsen, minden a driverek között van ömlesztve. :hááát:

 

Egyébként tévedtem, a webkamera drivere nem megy rendesen fel. Sőt, a WPS Library sem.

Link to comment
Share on other sites

ormester

Hali!

 

Nekem Toshiba L300-2CE laptopom van, és az lenne a kérdésem, hogy mivel a VGA-n kívül mindenre 5 pont fölöttit adott a Win7, hogy a VGA-t ki lehet-e cserélni benne? Nem értek hozzá annyira, ezért kérdezem.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Nem.

Link to comment
Share on other sites

ormester

Értem. De jobb processzort tudok bele venni ugye?

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Igen, de csak a Toshiba szerviz szerelheti bele.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...