Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Toshiba


kisszabo

Recommended Posts

mesza

Következõ nagyobb csoportok szerint kell telepíteni egyaránt a drivereket:

1, Windows XP

2, Alaplap, VGA (és ha kell: hangkártya, LAN kártya és hasonlók)

3, Nyomtatók, (monitor ha kell)

4, Minden más, állandó használatra (modemek, telefonok, bluetooth, infra, billentyûzet, stb.)

5, Minden más, nem állandóra (játékvezérlõk, Pendrive-ok, stb.)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
mesza

Most már nagyjából minden rendben. Ezután ügyelnem kell hogy ne gyűljön fel túl sok por a szellőzőnél. Használok melette egy Master Cooler NotePal notebook hűtőm, ami szintén segít, hát játszani nem fogok rajta, de nem is arra kellett 20 000-ért. Hanem fut rajta gond nélkül a Corel 12, Photoshop CS2, MSN 8.5 és a Microsoft Office is, leginkább ezekre van szükségem.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
kw3v865

Sziasztok!

 

Megvettem a gépet(Satellite A300-1NO)! Azonban vannak vele problémák :(

Mielőtt Windowst telepítenék rá, minden új gépen le szoktam futtatni a Memtest86 nevű tesztprogit. Kiírtam DVD-re a legújabb verziót (3.5), elindul a program, de mindig kb. 1 perccel a teszt indulása után újraindul a gép! Egyszer azonban lefutott a teszt hiba nélkül. A SATA módot compatible-re állítottam, de hiába. Szerintetek mi okozza ezt? Vigyem vissza a gépet? Vagy írjam ki még egyszer, hátha a lemez a rossz? Egy régi újraírható DVD-ről van szó. Már sokszor újra lett írva, és kicsit karcos is...

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Ezen vitatkozhatnánk napestig. Én leidiótáználak, te erõsködnél, aztán jönne valaki, aki megerõsítene a 2.11-ben.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

A 3.5-ös verzióban is a memtest 2.11 dolgozik.

Link to comment
Share on other sites

kw3v865

Jó, oké, hagyjuk. Térjünk vissza a témához, van valami tipped, mi okozhatja? A 3.2-es verzió jól lefutott, bár elég lassan. A 3.5-öt megnéztem másik gépben, ott jó volt. Most megint a 3.5 lemezét tettem a laptopba, és most meg JÓ! Érthetetlen...

Egyébként hányszor kell lefutni a proginak hibátlanul, hogy azt mondhassam, stabil a gép?

Tudsz ajánlani valami másik tesztprogit ami jól megdolgoztatja a ramokat?

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Minimum ötször fusson körbe, de az a legjobb, ha órákon át hagyod menni. Ezalatt nem fagyhat, nem indulhat újra, és értelemszerûen nem kéne hibát jeleznie.

Link to comment
Share on other sites

kw3v865

Oké. Pár óráig hagyom futni. Az az érdekes, hogy amikor újraindulgatott akkor mindig max. 1 perccel a teszt indítása után történt a dolog. Ha lefutott néhányszor, akkor majd beállítom, hogy csak az elsõ 2 teszt fusson folyamatosan. Ha akkor sem indul újra akkor, örülni fogok :) Bár még mindig nem tudok rájönni, mi okozta az újraindulásokat...

Link to comment
Share on other sites

kw3v865

Feltelepítettem a webkamera driverét (Chicony), szerencsére mûködik is, de nagyon rossz minõségû a kép, nagyon pixeles. Gyárilag ilyen lenne a kamerája? Kizárt dolognak tartom, ennyire rossz minõségû kamerát nem adhatnak ki... Szerintem inkább szoftveres probléma lehet. Szerintetek mi okozhatja?

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Felbontást nem enged állítani?

Link to comment
Share on other sites

kw3v865

Átállítottam 1280x800-ra, most kicsit jobb, de így meg nagyon "szaggat", kevés az fps, tehát webkameraként nem igazán használható.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Tedd újra a drivert.

Link to comment
Share on other sites

kw3v865

Megtörtént. Próbáltam XP és Win7 alatt is. Egyébként 1,3 Megapixel a felbontása. Gondolom ezen a felbontáson kéne a legjobb képet adnia, nem? A probléma csak az, hogy ekkor nagyon kevés fps-el megy :(

Link to comment
Share on other sites

devergo

kw3v865, nekem is Toshiba laptoppom van. Elõször én is szenvedtem a webkamerával, de utána megoldottam a beállítási problémát.

Méghozzá: Tulajdonságok, opciók, éjszakai mód, háttérfény ellensúlyozása mind a kettõnél bepipáltam a jelölõnégyzetet. Profilok, itt pedig a hálószoba jelölõnégyzetébe tettem egy pipát. Ezek után bármilyen is a felbontás, a kép jó.

Szerintem egy próbát megér, hátha sikerül neked is.

Link to comment
Share on other sites

kw3v865

Köszi a tanácsokat, beállítgattam. Ilyen lett:

640x480

1280x800(1,3Mpixel)

Szerintetek milyen? Az 640x480-as szerintem nagyon gáz, de az 1280x800-as már egész tûrhetõ, nem?

 

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Szerintem korrekt.

Link to comment
Share on other sites

ezermester

A 640x480-asból a fény hiányzik. Az1.3M-es kép süti!!! Jobbat ne várj, ez csak egy webkamera.

Link to comment
Share on other sites

mesza

Tényleg ne várj sokat, ugyanannyi mint egy VGA kamerás telefon, nekem azt hiszem 2 vagy 3 Mp-es (ez egy fényképezõ, de nem tudom, hogy a webkamera is ugyanannyi pixellel fut-e) de nem is érdemes nagy febontással, mert még a legjobb neten is akadozik ha webkamerázol.

Link to comment
Share on other sites

ezermester

Egy 1megás webkamera, jobb képet produkál, mint egy ugyan olyan felbontású telefonban lévõ fényképezõ.

Link to comment
Share on other sites

ns1

Sziasztok!

 

A Toshiba L300-254-es géprõl van valakinek valamilyen tapasztalata, vagy véleménye?

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Nagyon jó ár/érték arányú széria, korrekt/kiváló minőségű alkatrészekkel. Vagy mire vagy kíváncsi?

Link to comment
Share on other sites

devergo

ns1

Nekem is Toshiba laptopom van, igaz nem pont az a típus, amirõl te kérdezel, de csak jót tudok idáig mondani a Toshibáról.

Link to comment
Share on other sites

ns1

Egy ilyen gépet gondoltam venni, ezért kérdezem. Én is jónak találom, csak egyedül nem merek dönteni, ezért kérdeztem.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...