Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Toshiba


kisszabo

Recommended Posts

kisszabo

Sziasztok!

 

Némi "küzdelem" után megérkezett az új laptopom :) . Sikerült is feltelepiteni a Vista Business 32bit SP1 op.rendszert. Kb. egy hét használat után elkezdett "rosszalkodni" a DVD író-olvasó: vannak olyan pillanatai amikor új lemezt (nem minden lemeznél, CD DVD vegyesen)belerakva egyszerûen lefagyasztja az egyész OP. rendszert. Csak úgy lehet kikapcsolni ha a Power gombot használom. Újrainditáskor a szokásos "nem megfelelõen lett leállitva..." üzenettel indul a rendszer. Az Everest csak annyit ír róla, hogy HL-DT-ST DVDRAM GSA-T50N. Kész, ennyi. Ha az eszköz kezelõben kiválasztom és rákattintok szinten fagyás. Szerintetek ez a probléma orvosolható "házilag (Driver, firmware)" vagy már most kezdjek az eladóval garanciárólról beszélni?

Elõre is köszönöm a segítségeket!

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Először mindenképpen az első :) Egy próbát megér.

Link to comment
Share on other sites

kisszabo

Sziasztok!

Sajnos én nem találtam se drivert, se firmware-t :( . Tudnátok segíteni keresni? Így talán meg tudok sporólni kétszer 300km utazást.

Elõre is köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

KGigi
Itt keress rá a firmware update-ekre.
Link to comment
Share on other sites

kisszabo

@KGigi

 

Köszi a segítséget! Én is itt kezdtem. Utánna következett az LG europa, majd LG USA, ezek után a google. A googi talált néhány francia fórum bejegyzést és kb ennyi :Sír: . Ha van még valamilyen ötlet szívesen fogadom!

Elõre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Linux live CD-t tegyél be a meghajtóba, majd bootolj róla. Ha mûködik, szoftveres a gond.

Link to comment
Share on other sites

kisszabo

@Pjotr

Szia! Kipróbáltam a live-CD-t sajnos nem tudott elindulni. Viszont a CD-t felismerte csak valami nem tetszett neki és valami parancsok kiadását javasolta, ehhez viszont (többek között :) ) nem értek. Így abba hagytam. Más ötlet esetleg? Szerintem már nagyon érik a szerviz :dühös: .

 

Valaki tud vélenényt mondani a Toshiba szervizekrõl?

Link to comment
Share on other sites

KGigi

DVD-író csere lesz belõle. A szervíz attól függ, hol vetted, hivatalos Toshiba képviseletnél vagy valamilyen "sima" üzletben.

Link to comment
Share on other sites

kisszabo

@KGigi

 

Egy egyszerû boltban rendeltem meg! Remélhetõleg foglalkoznak szervibe juttatással is! Csak még nem volt idõm beszélni velük. Na és még mentem az adataimat is. Nagyon jól esik 3-4 nap után ismét költöztetni az egészet :)! Remélhetõleg végzek még ma. Az eladó elég korrektnek tûnik csak hát az idõ az nagyon kevés :( . Jan 20 környékén már mennem kell dolgozni :( !

Köszönöm az eddigi segítségét mindenkinek :bravó: !

 

Link to comment
Share on other sites

KGigi

8 napon belül köteles a kereskedõ visszavenni és cseredarabot adni, vagy akár a pénzt visszaadni.

Link to comment
Share on other sites

kisszabo

Ez remek már hívom is!

 

szerk.: Beszéltem a szervizzel hétfõn vihetem 1 hét alatt kész azt mondták. Remélem tartják a határidõt!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
kisszabo

Sziasztok!

 

Az utolsó hozzászólásom óta annyi a fejlemény, hogy berendeltek dolgozni így el maradt a szerviz látogatás. Ezért próbából feltelepítettem a XP SP3-at és láss csodát minden lemezt amit eddig próbáltam tökéletesen beolvas és kezel :D . Tehát egyelõre marad az XP! DE sajnos ismét van egy probléma: nem tudom használni a tapi- padot. Hiába telepítem a legújabb drivert (synaptics 10.1.8.0) nem hajlandó mûködni. Találkozott már valaki hasonló problémával? Ha igen, megosztaná velem a megoldást? Természetesen minden meghajtó program fel van telepítve, csak a touch pad nem mûködik!

Elõre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Touchpadhoz nem kell külön driver. :pislog: Szerintem csak letiltottad.

Link to comment
Share on other sites

kisszabo

Szia Pjotr!

 

Nem hiszem hogy le lenne tiltva, az egér beállításoknál megjelenik és kalibrálható. Vagy ez semmit nem jelent? Mert az eszközkezelõben nincs benne. A billentyû kombinációra (FN+F9) kirakja az ikont hogy tiltott vagy nem. Próbáltam úgyis, hogy kihúztam az USB egeret: szintén semmi reakció. Valami ötlet?

 

Elõre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

És az Eszközkezelõben nincs ismeretlen eszköz sem? Linux Live CD?

Link to comment
Share on other sites

kisszabo

@Pjotr!

 

Az eszközkezelõben csak az 56k modemet jelöli sárga felkiáltójellel, de azt én nem telepítettem. Live CD egyelõre nincs (nem otthon vagyok).

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Ha az eszközkezelõben nincs bent, akkor a Windows nem is tud a létezésérõl. Így nem is értem azt, hogyan tudhatnád kalibrálni. :pislog:

Link to comment
Share on other sites

kisszabo

Sziasztok!

 

Mindenek előtt köszönöm az eddigi segítségeket :bravó: ! A touch-pad problémámat sikerült megoldamom egy BIOS-frissítéssel. Remélem ezután minden úgy müködik ahogyan kell! Mégegyszer köszönöm!

 

@Pjotr köszi a téma címének a korrigálását (így pontosabb) :istenvagy:!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
mesza

Nemrég vettem egy laptopot, egy Satellite A30-303-as modellt. Több helyen is olvastam, hogy ehhez hasonlóan néha leállnak csak úgy, a munka kellõs közepén. De nem is melegedett fel! 39 celsiust mutatott a HDD érzékelõje, és még hûtõállvány is van alatta... Másik segélyvonalon olvastam hogy úgy oldották meg, hogy a BIOS-ban az AC power menünél át lett állítva a CPU kihasználtság, ami megoldotta a problémát. Igen, csak ebben vagy nincs, vagy nem találom. 2 éves a BIOS-a.

Hol tudnám ingyen frissíteni? Vagy van-e másik megoldás?

Merthát ugye a Phoenix oldala átirányít a biosagent plus-ra amire elõ kell fizetni...

Edited by KGigi
Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Toshiba oldalán S/N szám alapján regisztrálsz, majd megkeresed a legfrissebb BIOS-t a gépedhez, letöltöd. Emellett biztos vagyok benne, hogy a BIOS-frissítés is le van írva az oldalukon, így keresd meg (Support, How to).

 

Hogyan is függ össze a szavazás ezzel a problémával? Módosítottam rajta, bár még az Unix-ot is kivettem volna.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Vista és Ubuntu linux.

 

Mi bajod az A300-as szériával? Hónapok óta használom, még semmi problémám nem volt. A300-15T.

Link to comment
Share on other sites

mesza

Na ha tudtam volna hogy ez is A300... köszi. Használtan vettem, tudtam hogy túl nagy az áramfelvétele. Nem mindegyiknek, de van amelyik szériára kifejezetten jellemzõ ez a probléma. Amúgy nagyon korrekt gép, a 3 GHz egy álom, csak gy hogy elszáll minden nélkül így nem élvezhetem ki az adottságait.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Várjál. Most látom, hogy van ilyen gép. Meg voltam róla győződve, hogy elírtad. Most akkor az van, amit leírtál? De akkor sem hiszem, hogy egy Toshiba csak úgy elszállna.

Link to comment
Share on other sites

mesza

Várok. Na most az a helyzet, hogy elszáll, mert túl sok áramot vesz fel. A hûtéssel nem lehet gond, van alatta egy NotePal infinite. Van, hogy megy 3 órát, van mikor 2-t. Ha kikapcsol újra bekapcsolom akkor a drága Windows betöltõ-képernyõje sem jelenik meg.

Link to comment
Share on other sites

mesza

Találtam végre! Végre sikerült rábukkanni a BIOS-ra a Toshiba oldalán, és leírom, hogy találja meg bárki. Keresd a megszûnt termékek között az övét (itt ugye a 30-as nem az elején, hanem a 200-as modellek alatt lesz), utána illesztõprogramok, itt kikeresi a megfelelõket ha minden igaz a típust kitölti és keressen rá! A nyelv és a operációs rendszert nem kell kitölteni, csak az afontos, mihez akarunk frissítést. (Találtam kettõt. :)A letöltésnél kiírja, pontosan melyik típushoz való a frissítés. Erre ügyelj! A kódót a laptop címkéjén találod.) A legfontosabb: ne az amerikain, a magyaron keressünk, mert az amerikai nem biztos hogy megtalálja! Persze a vissza gomb után kiírja hogy a weblap lejárt és kezdheted elõrõl...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...