Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Notebook-vásárlás 2009-ben


Timo

Recommended Posts

KGigi

8 napon belül jogodban áll visszaküldeni és a teljes összeget visszakérni indoklás nélkül.

Link to comment
Share on other sites

majabos

És ha én szeretném megtartani? Lehet tőlük valamennyi összeget kérni arra hivatkozva, hogy kevesebbet kaptam, mint ami oda van írva?

 

Maja

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Legfeljebb egy bõvítõkártyás Firewire csatlakozót. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Szerintem mindenképp küldd vissza. Semmiképpen nem fogsz arányos kárpótlást kapni.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Notebook pontos típusa? Bolt neve?

Link to comment
Share on other sites

majabos

Biztos, hogy írhatom? Nem akarok senkit lejáratni, hátha csak én követtem el valamilyen fatális hibát... Na mindegy.

 

Acer Aspire 5535-604G25MN, PCX webáruház (A PCWorld utolsó oldalain az ő akcióik láthatók, gondoltam, ők biztosan megbízhatóak, ha az újságban is benne vannak...)

 

Maja

Link to comment
Share on other sites

Pjotr
Ha a termék használatba vétele már megkezdődött, és a vásárló nem tudja hiánytalan és sérülésmentes csomagolásban visszajuttatni, a PCX Hungry Kft. a termék visszavásárlását megtagadhatja, és azt visszajuttatja a vásárlónak saját költségére.

Gondolom már kinyitottad, ha láttad, hogy nincs rajta firewire.

 

Egyébként az oldalukon tényleg el van szúrva, minden más helyen jól vannak feltüntetve a gép adatai. Keresd meg őket.

Link to comment
Share on other sites

majabos

Egyébként az oldalukon tényleg el van szúrva, minden más helyen jól vannak feltüntetve a gép adatai. Keresd meg õket.

 

A vicc az, hogy több helyen is megnéztem a gép adatait, ahol lehet kapni, hát hol így, hol úgy van a leírás. Tehát van, ahol tényleg 3 USB-t írnak, és Firewire-rõl nincs szó, de sok helyen találtam azt, hogy 4 USB és van Firewire. Na, most így igazodjon el az ember...

 

Azt hiszem, holnap, ha ledobtam a gyereket az oviban, elmegyek az ügyfélszolgálatra személyesen a géppel, és ha lehet, visszaadom, és visszakérem az árát. Keresek másikat. Tulajdonképpen a képernyõjével is csak azért lettem volna hajlandó megbarátkozni, mert annyira szeretnék Firewire-t rá (15,6-os, és ez nekem nagyon szokatlan. Igaz, még be sem kapcsoltam a gépet. De lehet, hogy így nem is fogom). Pedig annyira örültem már neki!!! :(

 

Csak azt nem értem, hogy õk nem ellenõrzik, hogy mi van a dobozban, mielõtt felteszik a netre???

 

Maja

Link to comment
Share on other sites

hudzy

vidd vissza, és mivel 8nap az elállás joga, nem kell semmit mondanod, megmondod, hogy nem vagy vele megelégedve, és vissza kell venniük szó nélkül, ez törvénybe van foglalva. ennyi és töbet ne ott vásárolj

Link to comment
Share on other sites

majabos

Igen, de akkor is érvényes ez, ha a weboldalukon kifejezetten írják, hogy csak bontatlan csomagolásban kötelesek visszavenni és csak 3 napig? Egyébként hol találom meg ezt a törvényt? (Csak hogy legyen mit lobogtatnom holnap...)

 

Ha nem adnak egy a weboldalon levő leírásnak megfelelő gépet, akkor visszakérem az árát, és igen, nekem is az jutott eszembe, hogy akármennyire is olcsó, nem vásárolok ott többet.

 

Maja :nem:

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Régen így volt. Azóta felzárkóztunk az Unióhoz.

Link to comment
Share on other sites

majabos
Régen így volt. Azóta felzárkóztunk az Unióhoz.

 

Remélem, ezt õk is tudják... :D

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Ha nem, akkor fenyegesd meg őket a fogyasztóvédelemmel :P A lényeg, hogy légy határozott, és semmi jele ne legyen annak, hogy megértő vagy :D

Link to comment
Share on other sites

majabos
Ha nem, akkor fenyegesd meg õket a fogyasztóvédelemmel :P A lényeg, hogy légy határozott, és semmi jele ne legyen annak, hogy megértõ vagy :D

 

Aha, szóval felveszem a harcias amazon szerepét. Érdekes lesz, egy másfél évessel az oldalamon... De még az is lehet, hogy eljön a férjem, aki irtó dühös az egész miatt. Akkor nem kell semmit tennem, õ úgy leteremti õket, hogy csak na!

 

Köszi, hogy kicsit felvidítottatok, és köszi a tanácsokat is. Csak sajnálom, már úgy beleéltem magam, hogy mától végre van egy laptopom...

 

Jó éjszakát!

 

Maja :ötlet:

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Hát már csak napok kérdése ;)

Link to comment
Share on other sites

hudzy

itt a rendelet, idézek:

Megrendelése során Ön élhet a 17/1999. Kormányrendeletben részletesen rögzített feltétel nélküli elállási jogával. Ön a szerzõdéstõl az áru átvételét követõ nyolc munkanapon belül indoklás nélkül elállhat. Ebben az esetben az Eladó köteles a Vevõ által kifizetett összeget haladéktalanul, de legkésõbb az elállást és az áru visszaszolgáltatását követõ harminc napon belül visszatéríteni. Figyelem! A Vevõ viseli az elállási jog gyakorlása miatt az áru visszaszolgáltatásával kapcsolatban felmerült költségeket. Az Eladó követelheti az áru nem rendeltetésszerû használatából eredõ kárának megtérítését. A Vásárló nem jogosult elállási jogát gyakorolni, ha a csomagolást felbontotta.

a feltétel nélküli elállás azt jelenti, hogy nem lehet feltételhez kötni.

Tehát ezek szerint nyert ügyed van.

Link to comment
Share on other sites

wicca

Sziasztok! A segítségeteket kérném. Notebookot szeretnék venni, mivel itthon dolgozom és az asztali gépemnek sajna mostanság elég sok baja van, nagyon sürgõs lenne, hogy ne maradjak gép nélkül. Így nem tudok tovább várni, és viszonylag olcsóbb konfiggal kell beérnem. Miután rengeteget megnéztem, csak a Dell gépnél maradtam. Fontos, hogy Dos legyen, mert felkerül rá az XP majd, hogy a két gépemen minden egyforma legyen. Ezért ezt néztem ki: http://www.notebook.hu/notebook/dell/inspi...1525-99506-blue

Én nem játszom, semmi extra, csak Word, böngészõ és egyéb alapprogikat használok majd rajta, tehát a memória talán egyelõre elég lesz, bár azt nem bántam volna, ha több, de azt nem adják csak Vista-val. Tehát az egyik kérdésem, hogy ez jó lenne-e, a másik, ami miatt aggódom kicsit, hogy nem Bp.-i lévén, ha valami baj van, nem lesz-e a javítás bonyodalmas. Ahol lakom, egyáltalán nem lehet ilyen gépet kapni :( csak 300E-tõl fölfelé full extrásat. Ma kifaggattam az ügyfélszolgálatot és azt mondták, futárral lehet küldeni, ha gond van. Akinek van tapasztalata, kérlek írjatok, bele merjek vágni? Köszönöm! :)

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Még egyszer:

 

A Vásárló nem jogosult elállási jogát gyakorolni, ha a csomagolást felbontotta.

Link to comment
Share on other sites

majabos
itt a rendelet, idézek:

Megrendelése során Ön élhet a 17/1999. Kormányrendeletben részletesen rögzített feltétel nélküli elállási jogával. Ön a szerzõdéstõl az áru átvételét követõ nyolc munkanapon belül indoklás nélkül elállhat. Ebben az esetben az Eladó köteles a Vevõ által kifizetett összeget haladéktalanul, de legkésõbb az elállást és az áru visszaszolgáltatását követõ harminc napon belül visszatéríteni. Figyelem! A Vevõ viseli az elállási jog gyakorlása miatt az áru visszaszolgáltatásával kapcsolatban felmerült költségeket. Az Eladó követelheti az áru nem rendeltetésszerû használatából eredõ kárának megtérítését. A Vásárló nem jogosult elállási jogát gyakorolni, ha a csomagolást felbontotta.

a feltétel nélküli elállás azt jelenti, hogy nem lehet feltételhez kötni.

Tehát ezek szerint nyert ügyed van.

 

Fúúú, köszi, ezt kerestem! Majd megírom, mi volt. Mégegyszer mindenkinek mindent köszi.

 

Maja :P

 

Link to comment
Share on other sites

majabos
Még egyszer:

 

A Vásárló nem jogosult elállási jogát gyakorolni, ha a csomagolást felbontotta.

 

na, most akkor mégis le leszek törve??? És mi van a félretájékoztatással?

 

Maja

Link to comment
Share on other sites

KGigi

A kereskedõn múlik minden... Ezért írtam azt, amit.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Az is fent van a PCX oldalán:

 

Megjelenési információk

 

*

A termékekről megjelent információk feltöltését gondos munka előzi meg, hogy részletes ismertetőkkel és képekkel segíthessük az Ön vásárlását.

Sajnos azonban előfordulhatnak eltérések a gyártó által közölt adatokban, ezért az esetlegesen megjelenő téves információért nem áll módunkban felelősséget vállalni. Amennyiben nem biztos az adott termék leírásának hitelességében kérjük, keresse fel a gyártó honlapját, ahova az adott termék részletes leírásánál megjelenő linkre kattintva könnyedén elnavigálhat.

*

A mindenkori fizetendő ár a megrendelés leadásának idejében érvényben lévő ár. Árváltozás esetén értesítjük Önt, és lehetősége van a módosított áron megrendelését visszautasítani vagy továbbra is fenntartani. Az árváltozás jogát fenntartjuk!

 

Még mielőtt valaki rákérdezne, semmi közöm a PCX-hez.

Link to comment
Share on other sites

majabos

Elhiszem. És teljesen igazad van, még emlékszem is erre a szövegre (én olyan mindent elolvasós vagyok... csak nem jegyzek meg sokat sajnos). Így persze már úgy látom, hogy kevés esélyem van holnap, de azért megpróbálkozok a dologgal, hátha... Ha mégsem, akkor így jártam, és van egy laptopom, ami ugyan nem az álom laptop, cserébe kissé drága, és a kijelzőjét meg majd megszokom. Ja, és majd hosszú ideig hallgatom a férjemet miatta... :huh:

 

Maja

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

@majabos

Nem kell pánikolni a notebook miatt, nem ér annyit.
:)
Ez most így sikerült.

Ha tényleg kell a firewire, akkor van bővítőkártya.
:igen:

 

@wicca

Nagy különbség a 2 gép között a teljesítmény és a garancia. Lenovo gyors, korszerű, de csak 1 év garancia van rá. A Dell "öreg", lassú, viszont 4 év garancia van rá.

 

Hozzáteszem, nem gondolom, hogy öngyilkos természetű lennél, hogy 4 évig használd azt a Dell-t.
:hááát:

Link to comment
Share on other sites

majabos

Sziasztok!

 

Csak gondoltam, jelzek, hogy mi lett a laptop mizériám eredménye. Tehát ma elmentünk az ügyfélszolgálatra, visszavittük a laptopot. És ismét meggyõzõdtem róla, hogy az emberek alapvetõen jók. Elmondtam a hölgynek a problémát, és õ minden kérdés, akadékoskodás nélkül azonnal segített. Nem akadt fenn azon, hogy ez meg ez van a honlapon az áru visszavételérõl, meg ilyenek, hanem rögtön megpróbálta orvoslni a problémát, és még õ kért elnézést!

 

Végülis az lett a megoldás, hogy keresett egy ugyanilyen tudású, de olcsóbb laptopot, és mivel sehogy sem talált olyat, amiben lett volna op. rendszer is és Firewire is, azt találtuk ki, hogy kapok egy Express Card foglalatba illeszkedõ kiegészítõt, amin van egy USB és két Firewire bemenet. Így összességében az összegkülönbség 2-3 ezer forint lett, amit a kellemetlenségért cserébe elengedtek. Az új gép gyakorlatilag ugyanaz, mint a régi, csak két különbség van, nevezetesen nem AMD, hanem Intel proci van benne, és Premium helyett Vista Basic lesz rajta, de megnéztük a különbségeket, és rájöttem, hogy nekem az is elég. De ugyanúgy 4 GB RAM, 250 GB a merevlemez, meg egyebek.

 

Szóval két tanulságot vontam le a mai napból.

1. Az emberek többsége alapvetõen jóindulatú.

2. Igenis érdemes élni a jogainkkal, és ha nem tetszik valami, reklamálni kell, nem beletörõdni.

 

Köszi, hogy arra biztattatok tegnap, hogy vigyük el a gépet!

 

Maja

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...