Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Notebook-vásárlás 2009-ben


Timo

Recommended Posts

Timo

 

Sziasztok.

 

Vásárlás elött kérdezném ha szeretek Game-el ni akkor milyen laptoppal erdemes kikezdeni?

 

Acher , MSI , HP , ???

 

Olvasom az acher elég hisztis s akkor melyik a penge?

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Amelyikre pénzed van. Azt nézd meg, mi van benne. Utána válogathatsz a minõségek között.

Link to comment
Share on other sites

maszat22

 

Sziasztok!

 

Én is laptopvásárlás elõtt állok, viszont már szinte begolyóztam a sok modelltõl, amit az utóbbi napokban próbáltam hozzá nem értõ módjára vizsgálni.... -> légyszi segítsetek dönteni.

 

Használnám filmezésre, zenehallgatásra, netezésre.. játszani nem igazán.. aztán az office-programokat használnám, fotókkal tömném még az agyát... nagyjából ennyi.

 

Jelenleg 2 típus között hezitálok. (de õszintén szólva még a mai napot hygtam magamnak a döntésre, elég volt, holnap már célirányosan megyek vásárolni)

 

Róluk van szó:

 

http://www.notebook.hu/notebook/lenovo/len.../n_500_ns752ghv

ehhez + 1 év gari

 

http://www.notebook.hu/notebook/compaq/hp_...-1120eh-fp729ea

 

Ha valakinek bármi véleménye lenne, esetleg mást javasolna, köszi elõre a tanácsot/hozzászólást! :)

Link to comment
Share on other sites

Timo
Amelyikre pénzed van. Azt nézd meg, mi van benne. Utána válogathatsz a minõségek között.

 

 

Mindegyikre van pénzem. Csak nem akarok "bowlit" venni. S nem akarok meglepetést ami akkor derul ki amikor hazaviszed a gépet s elkezded használni. Hááát sajnos ez sem az, sem így sem ugysem , mértnem a másikat vetted. :(:)

 

Pl az MSI jól néz ki de foggalmam sincs mennyire jó, strapabíró.

 

Vagy ha gamelsz akkor a vas melegszik. Szóval nem mindegy milyen a légkondi benne.

Mert a legtöbb gamer északa nyomja, namost ha csend van és valaki teszemaszt aludni szeretne a szobában akkor nem mindegy ,hogy van a gépben egy ventilla ami fejrepesztöen elkezd visítani amikor a GPU rákapcsol és mindenki agyvérzést kap töle még Te is, pedig neked be van dugva a fejhalgató a fejedbe, esetleg még be is lassítja a gépet mondván nehogy tulmelegedjen és megolvadjon a muanyag borítás VAGY van benne egy jól kitalált szabályzó rendszer jó höelvezetési utvonallal, uram bocsá egy nagyobb teljesítményu ventilla ami nem megszakadva alacsony fordulaton csendben kiterelgeti a meleg levegöt a szerkezetböl.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Na jó, de mégis mennyi az annyi? Mert ha olyan sok van, akkor Alienware.

Link to comment
Share on other sites

Timo

Kb a 270.000 es sávot céloztam meg. +- Pár ezres.

Link to comment
Share on other sites

Baltazar

Sziasztok!

A segítségeteket kérem, könyvelõ vagyok, nem igazán értek a technikai dolgokhoz. Szeretnék venni egy notebook-ot, amit fõképpen a munkámhoz fogok használni, sokszor viszem haza is, szeretném ha nagyon strapabíró legyen, mert 2 kicsi fiam (4 és 5 évesek) is szokott otthon internetezni vele. Az ára kb. 150- 200 ezer között legyen. Láttam az egyik boltban egy HP-t, ami tetszett (azért mert fém borítású volt, ezért gondolom jobban bírja a gyûrõdést). A típusa: HP Pavilion FT 123EA. 189 ezer volt az ára. Mi a véleményetek vagy melyik másikat válasszam?

Köszi elõre is!

Link to comment
Share on other sites

Timo

A dv7 es gyengébb mint a dv5 ösök?

Ez meghökkentő.

 

Szóval egy gyengébb gépre tesznek 17" kijelzőt??? :pislog:

 

Ez a Hp család egyébként tetszik.

Milyen a hűtési rendszerük? Tudsz erről valamit?

 

 

Esetleg amiket utoljára linkeltél léteznek 17" kijelzővel is?

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Gyengébb gép + nagyobb kijelzõ = erõsebb gép + kisebb kijelzõ, mármint árban. ;)

Link to comment
Share on other sites

Timo

Ez egy szerencsétlen megoldass. Én erős gépet szeretnék normális kijelzővel.

 

Volt mar kis kijelzős laptopom de annyira zavart az idétlen pixelarany,hogy még egyszer nem kérek belőle.

Egyszerűen egy hétköznapi fotót nem lehetett berakni háttérképnek, annyira széthúzta.

 

Csak a wide képek néztek ki rajta valahogy.

Tehát marad a gyengébb akkor. Csak az meg be fog szaggatni.

 

Melyik ujjamat harapjam?

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Gyakorlatilag már mindegyik notebook wide kijelzős. 16:10-es vagy 16:9-es képaránnyal.

Link to comment
Share on other sites

Jagati

Sziasztok!

 

Új fórumozó vagyok és sok oldalt elolvastam az elõzõ bejegyzésekbõl, ezért leírom a tapasztalataimat és kérnék egy kis segítséget egy új gépvásárláshoz.

 

Tapasztalataim:

Én egy HP Pavilion dv1000-es gépet használok már négy éve, amivel tökéletesen meg vagyok elégedve! Vagyis nem volt semmiféle problémám a gépet illetõen és egy korábbi bejegyzésben kérdeztek a folyamatos hálózatra csatlakozásról. Nos én már a gépvásárlástól kezdve, szinte mindig a hálózaton hagyom a gépet és még nem volt ebbõl probléma. A HP megbizhatóságát pedig alá tudom támasztani úgy, hogy hozzám már használtan került a gép és már akkor le volt törve egy kis pöcök a "monitortartó-tengely" burkolatáról, de azzal sem volt problémám. Nagyon sokszor hordtam a gépet és mindenképpen fontosnak tartom azt megemlíteni, hogy egy jó, biztonságos táskát vegyen az Olvasó. Egyszer megesett velem, hogy buszra szálltam és táska karibinerjét valahogy megnyomtam, ezért leesett a táska, mintegy 1,20m magasról, de ezt is túlélte a szivacsos táskával! Sokszor még 2-3 napokat egyfolytába be volt kapcsolva úgy, hogy 4-10 órát aludtam 24-48 óra alatt!

Szóval aki a Pavilion szériából választ, biztosan nem fogja megbánni!

 

Kiválasztott géppel kapcsolatos kérdéseim:

Nos én egy HP Pavilion dv1190 eh (paraméterek a linka alatt) gépet szeretnék venni ~300.000 Ft. Már ki is néztem, csak néhány információt szeretnék kérdezni. Azt tudni kell, hogy én AutoCADben rajzolok (Civil 3D-ben is) és még egyéb grafikus szoftverben ritkán.

1: Szóval a processzoroknál a Core 2 Duo T7250 és a P8400-as processzor között mi a különbség? Láttam még U.... procit is.

2: Hallottam, hogy a VISTA nem tudja kihasználta a ~T-P8000-es procikat. Igaz ez? De akkor miért raknak a gépekbe ilyeneket?

3: A GeForce ....M GT/GS/GTX/GTX SLI/GT SLI között mi a különbség? Videokartyak osszehasonlitasa (korábbi fórumbejegyzésbõl)

4: Az ..50M-re végzõdõ videókártya mennyivel jobb, mint a 00M-re végzõdõ (fórumban már le volt írva, hogy valami FSI erõsebb vagy mi, csak már nem találtam meg)?

5: Ha 8GB-ra bõvítem a memóriát, akkor ez már elég "ûtõs" gép lesz, ugye?

6: Intel® Centrino® 2 technológia mit is jelent?

 

Elõre is köszönöm szépen a hozzászólásokat és véleményeket, :).

Edited by Pjotr
Link to comment
Share on other sites

Dave891

1.: A P8400 45nm-es gyártástechnológiával készül (ezzel szemben a T7250 65nm-es), nagyobb a másodszintű gyorsítótára, nagyobb az FSB-je, és egy kicsit architekturálisan javított az elődhöz képest. Kevesebbet fogyaszt, kevésbé melegszik, mégis teljesítményben legalább ott van, ahol az előd. Egyszóval jobb. :)

 

2.: Ez hülyeség, hogy a Vista nem tud ezt meg azt kihasználni. Nem is kell(ene) neki kihasználnia, elég a programoknak. ;)

 

3.: Az M azt jelenti, hogy mobil szegmensbe szánták, a GS, GT, GTX (ebben a sorrendben) az erőviszonyokat határozza meg a termékek között, az SLI pedig azt jelenti, hogy 2 vagy 3 grafikus kártya van az adott gépben összekötve.

 

4.: Az 50-re végződőek gondolom gyártástechnológiai újításon estek át, rosszabbak biztos nem lesznek.

 

5.: Szerintem felesleges az a 8GB memória, hacsaknem valami komoly szerverként akarjuk üzemeltetni szegény notebookot (ráadásul 64 bites operációs rendszer kell hozzá). 4GB-tal is ütős lesz, és még annyit talán ki is tud használni egy halandó felhasználó.

 

6.: Az Intel Centrino 2 egy platform, minden Centrino 2-es gépben 45nm-es Core2Duo processzor, GM45-ös chipkészlet és WiFi Link 5300 vezetéknélküli adapter található. Hosszabb üzemidőt és nagyobb teljesítményt tud nyújtani egy Centrino-s gép, mint egy csupán "összedobált" notebook.

Link to comment
Share on other sites

Jagati

Köszönöm Dave89 a válaszokat, sokat segítettél!

 

Ja és gratulálok a fórum létrehozóinak, nagyon megtetszett!!!

Link to comment
Share on other sites

Timo
Gyakorlatilag már mindegyik notebook wide kijelzős. 16:10-es vagy 16:9-es képaránnyal.

 

:pislog::pislog::huh: Még a 17" os is???

 

Nade min a 1024x768 at csak ismeri. :upsz:

Link to comment
Share on other sites

Dave891

Igen, még a 17"-os is. Ismerni meg ismerik az 1024x768-at, csak nem rájuk szabták.

Link to comment
Share on other sites

Timo

És mi az optimális felbontása egy ilyen 17" kijelzőnek?

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

1440x900

Link to comment
Share on other sites

Timo
1440x900

 

Szóval akkor ez is erösen wilde és nem lessz olyan mint egy 17" os hagyományos asztali kijelzö?

 

Az intel atom procikra érdemes várni?

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Wide. Igen, szélesvásznú. Nem nagyon fogsz már másmilyet találni.

Link to comment
Share on other sites

Machado

Szerintetek ennyi pénzt megér ez a notebook?

 

MSI VR420X

 

Nekem mindenképp valami hordozható gép kéne max 130 ezer ft-ért, azért is néztem meg ezt, 14 coll és 2,2 kg. A mai subnotebookokkal meg az a baj, hogy 12-13 collon ez az erőltetett 1280*800-as felbontás egyszerűen használhatatlan. Visszasírjuk még a régi 1024*768-as IBM subnotikat. :(

 

Pl. találtam FuSi Mobile Esprimo U9200-at 100 ezerért, de 1,8 kg, 12 coll és csak 1 év garanciával adják.

Link to comment
Share on other sites

jopi

Sziasztok!

 

Leendõ elsõ laptop tulajdonosként kérnék segítséget. Találtam 3 kb. egy árban lévõ gépet és véleményezést kérnék:

 

Toshiba m100-222

HP 6735s Notebook FU601ES

MSI VR630X-042HU Notebook

 

Az érdekelne, hogy melyik teljesítene jobban, annak tükrében, hogy a Toshiba Inteles core 2 duo-s, míg a másik kettõ AMD X2-es? Melyik a "jobb" megoldás?

 

Valamint kijelzõ minõségben melyik a jobb? Nem a méretre gondolok, mert mind a 3 más méretû, hanem a megjelenésre (gyorsaság, láthatóság, stb)

 

Olvastam korábban itt, hogy valakinek gondja volt egy ilyen típusú Toshiba képével. Szemetes volt a szürke szín. Valakinek van más tapasztalata azóta?

 

Illetve mégegy fontos információ, hogy mindenképpen szeretnék linux-ot is futtatni rajta (Ubuntu, vagy pclinuxos) . Valakinek tapasztalat?

 

Elõre is köszönöm a válaszokat!

 

Üdv.

Jopi

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...