Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Tápegységvásárlás


Pjotr

Recommended Posts

ProFiler

Nézd, az Enermaxról olvastam ezeket az adatokat, tapasztalat nincs vele (írtam az okát).

A gép indulásakor sem hinném, hogy sokkal többet venne fel a maximum 90%-ánál - saját gépeimen mért tapasztalat. "vérpisike" rám bízta a döntést, de mivel hozzátartozóm, nem szeretnék semmit alul méretezni. A gépet 25-50 GB-os videók szerkesztésére (módosítás, vágás) fogja használni. Még így is egy egész gyenge gép, nagyon bízom benne, hogy legalább akadozni nem fog... (Mert ugyebár nem ilyen gyenge videókártyák kellenének bele, hanem valamelyik Quadro FX, de az annyit meg nem ér meg.)

 

Ui.: a hecc kedvéért próbáltam egy 450 Wattos be quiet! SP-vel - a poston nem képes túlnenni. lol :lol:

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Ezzel a passzentos számolással pont alulméretezed.

Átgondolnám az egész masinát a használat ismeretében. :igen:

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

A gépet már nem kell átgondolni, mert itt van elõttem, csak táp kell bele. Nem anyagi korlátai vannak, csak feleslegesen nagyobbat sem tennék bele, ne legyen akkora teljesítményveszteség, ami csak a villanyszámlán jelenne meg, sehol máshol. De akkor a biztonság kedvéért legyen egy 750-800-as. Na de abból mi?

Ez?

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Nem tûnik rossznak a Silverstone (Enhance), bár a belsejérõl készített képek nem gyõznének meg. :)

 

Kár, hogy már nem lehet változtatni, "streamapp" alá inkább Phenom II-õt vagy i7-et tennék. Sõt, lehet, hogy a szoftvere ki se tudja használni a videokártyákat.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Ennek a bele tényleg furább, de ha azt mondják, hogy jó, akkor csak nem olyan rossz... :)

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Fura vagy nem, az elég szubjektív. Viszont a kondenzátorok nem tûnnek combosnak, a hûtõbordák is apróknak néznek ki.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Így is túl van méretezve, amire kell, arra biztosan elég lesz. ;)

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Fedday

Sziasztok!

Véleményetek szerint ez milyen lehet? ENERMAX ECB-3020B Vostok 450W /ház+táp/. Sajnos nem találtam semmit a benne lévő tápról, talán van valami tapasztalatotok róla... (Egy AM3-as konfighoz és AMD4830-hoz kellene)

Ára: 20.000 Ft

 

Előre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Nem venném meg, a ház önmagában 15 ezer lenne, egy 450-es Enermax táp (vagy bármelyik másik jó) nem jön ki 5-6 ezerbõl.

Link to comment
Share on other sites

Fedday

Értem.. Erre gondoltam én is, ezért keresgéltem csak nem találtam semmi konkrétat .

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

10 ezerért már jó minõségû tetszetõs táp nélküli házat lehet venni. (pl.:Cooler Master, Sharkoon, stb..)

Újabb tízesbõl pedig minõségi tápokat (pl.:FSP, Chieftec, stb..) ;)

 

Íme egy nyerõ páros 20 000 kreditért:

Cooler Master Elite 331 + FSP ATX-400PNF OEM :ötlet:

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Cooler Master Elite 331 + FSP350 (vagy 400) PNF

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Csak kíváncsiságból kérdem: Az FSP eredetileg milyen nemzetiségû gyártó?

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Akkor lenni' méd" in Tájván" ?! :P Mert ezek szerint ott van a fõhadiszállás. :D Mindegy, attól még lehet valami jó. ;)

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Azért van probléma az FSP-vel, spórolósra vették a figurát már a moduláris 400-asukon is. Persze még így is kiemelkedõ. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
ogre

Helló. Szerintetek a HKC USP 5550 táp milyen minõségû? Mert a boltban azt mondták hogy nagyon jó vigyem el nyugodtan, de nem mertem megvenni.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Ócskavas.

Link to comment
Share on other sites

Fifus

És a Deer tápok is ratyik?

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Ócskavas #2.

Link to comment
Share on other sites

Fifus

Kösz, és bármelyik Corsair táp alkalmas a táp fogalmának kimerítésére, pl, VX450? Vagy a Gigabyte-ok is jó áron vannak, azok is jobbak a Deer-nél?

Link to comment
Share on other sites

Pjotr
:punk:
Link to comment
Share on other sites

ogre

A gigabyte tápok milyenek?

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

FSP másolatok, úgy sejtem, olyan tápra gondolsz, amiben FSP Green Power belsõ van, aminél ésszerûbb megoldás egy FSP 400PNF.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...