Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Tápegységvásárlás


Pjotr

Recommended Posts

Pjotr

Tápegységvásárlás

novistar, didyman

 

Jó táp az, amelyik:

  • Megfelelõen védi kimeneteit az ott esetlegesen fellépõ, a gép alkatrészeit és felhasználóját veszélyeztetõ mértékû feszültségek ellen.
  • Megfelelõen védett mind a hálózat, mind a terhelés, mind a belsõ oldaláról jelentkezõ események ellen.
  • Képes ellátni a számítógép alkatrészeit megfelelõ minõségû tápfeszültséggel, mindenféle terhelési viszonyban.
  • Képes elegendõ tartalékkal elviselni extrém helyzeteket.
  • Tartósan, megbízhatóan mûködik.
  • Ergonómiai és környezetvédelmi szempontoknak megfelel.
Korunk korszerû számítógépei jócskán megemelték a tápegységekkel szemben állított követelményeket. A probléma csak részben adódik az eszközök áramfogyasztásából, ez a gond sima teljesítménynöveléssel megoldható lenne. (Sajnos a legtöbb bolti eladó még ma is leragad ezen a szinten.) Az igazi feneség a videokártya, a merevlemezek és a CD, DVD meghajtók valamint a processzor idõben jelentõsen eltérõ, változó áramigényében keresendõ. A hagyományos tápok pont ezen a ponton mondanak csõdöt.

 

A védelemrõl

  • Az elsõ, az életvédelem:

    Szerencsékre kis hazánkban ezen a téren viszonylag jól mûködik a minõségellenõrzés, nem hallottam ilyen ok miatt kereskedelmi forgalomból kivont termékrõl..

  • A második, mikor a táptól kell megvédeni a számítógépet:

    Még a leginkább elismert márkák esetében is ismert olyan esemény, amikor a tápegység elhalálozása közben magával rántott alkatrészt, akár gépet. Ezen a területen a hagyományos tápok egyszerûen veszélyesek (lásd lentebb).

  • Harmadik helyen a táp saját védelmét kell említeni:

    Ez azért fontos, mert az elõzõekben említett védelmek elsõsorban az ilyen eseményekre történõ reagálás második védvonala, hiszen az ilyen eseménynek oka van.

A védelmek jelölése:
UVP (alulfesz)OCP (túláram)OPP (túlterhelés)SCP (rövidzár)OHP (túlmelegedés)OVP (túlfesz)

 

De miért is mondjuk, hogy nem biztonságosak?

 

Az olcsó tápok jellemzõje, hogy olcsó anyagokból készülnek. Az olcsóság számos hibalehetõséget is von maga után. Egyszerûen fogalmazva a gagyi tápok vasból, alumíniumból és némi homokból (szilicium) készül. Ahol készülnek, ott pipafüst a munkabér, tehát a "sárgáknak" tök mindegy, hogy milyen bonyolult szerkentyût raknak össze, lényeg a költséghatékonyság. Ez a folyamat mûszaki-technikai szempontból úgy néz ki, hogy minden olyan áramköri elemet elhagynak, amelyek közvetlenül nem szükségesek a táp mûködéséhez. (Ezért könnyebbek jóval márkás társaiknál.) Ezzel a trükkel ugyanis jelentõs mennyiségû drága rezet lehet megspórolni. Ez a "technika" egy stabilizált, biztonságos villamos hálózat használata mellett nem veszélyes. Sajnos a Földön kevés ilyen hely van.

Némi gyakorlati tapasztalat:

Évek óta hardverjavítással és némi rencergizdasággal keresem a mellékest. Láttam közel 100 (!) döglött tápot és vagy feleannyi meghalt PC-t szomorú tulajdonosával együtt. Egyetlen egy esetben sem (!) találkoztam kiégett biztosítékkal a tápokban. A szakember számára ez azt jelenti, hogy bár megpusztult a táp, de sem az élet- sem a tûzbiztonság nem volt veszélyben. Viszont az esetek döntõ hányadában az áramellátást végzõ félvezetõk átégését tapasztaltam. Ez óriási veszély a számítógépre, mert igaz, hogy csak nagyon rövid idõre, de akár egy igen magas szintû áramlökés érheti a számítógép alkatrészeit, és paradox módon, minél nagyobb teljesítményû a táp, annál nagyobb pusztítást végez a berendezésben. A jelenség érthetõ, mert minél tovább bírja a táp, annál jobban pusztít, a 300W-os Codegen már régen elfüstölt, amikor a 450W-os még bírja néhány gyilkos tizedmásodpercig.

További tény az is, hogy egy nagyobb odafigyeléssel megépített táp önmagában is igen jelentõs biztonságnövelõ eszköz, fõleg extrém körülmények között. Nagyon gyakori hibajelenség például - fõleg vidéken -, hogy a vihar összefújja a légvezetékeket, ezért lökésszerû feszültségtöbblet zúdul a tápra, aminek egy részét a gagyi táp kiégés után szépen rávezet az alkatrészekre. Persze a gép kikapcsolt állapotban van, a gazdája meg nem érti, hogy miért nem indul, mikorpedigtegnapestemégfaxánment. Ilyen hiba egy korrekten megépített márkás szerkentyûnél sokkal ritkábban fordul elõ.

 

 

Stabilitásról:

 

A mikroprocesszorok mûködésükhez stabil, ingadozásmentes áramellátást igényelnek, a számítógépek sem kivételek ez alól. Sajnos az utóbbi idõben a hardverek áramigénye jelentõsen megnõtt, s mint már írtam az a gond, hogy ez az áramigény lökésszerûen keletkezik. Az olcsó tápból egyszerûen hiányoznak azok az alkatrészek, amelyek ezt a stabilitást szolgáltatni tudnák. Az okát már leírtam; költséghatékonyság. A márkás tápok stabilitásának ára van. Ez többlet alkatrészeket jelent, ami sajnos meg is drágítja az elõállításukat, no meg lényegesen megnövelik a súlyukat. A számítógép mûködéséhez többféle feszültséget igényel a táptól. Nagyon fontos követelmény például az is, hogy az egyik ág extrém terhelése - pl. több meghajtó egyszerre történõ inditása (DVD, CD írás) vagy a videokártya hirtelen áramfelvétele (valami meredek 3D, füsttel keverve) vagy akár a processzorterhelés megugrása (DVD rip) - ne okozzon a másik ágban ingadozást. A gagyi tápok ezen a téren a leggyengébbek, a mûködési hibák szinte mindig visszavezethetõk a korábban tárgyaltakra. Az igazsághoz azért hozzátartozik, hogy szinte minden egyes számítógép-részegységnek saját tápellátását szabályozó áramköre van, tehát a korábban leírtak bizony ezeknél a szabályozó áramköröknél is igazak. (Az biztosan mindenki tudja, hogy pl. azonos típusú videókártya és videókártya között is milyen minõségi különbségek lehetnek, attól függõen, hogy milyen gyártótól érkeznek.)

 

 

 

Élettartam

 

Sajnos egyes elektronikai alkatrészek is képesek elöregedni. Balszerencsékre pont a stabilitáshoz leginkább szükséges az ún. elektrolit kondenzátorok kiszáradása a leggyakoribb hibajelenség. Tovább súlyosbítja a helyzetünket, hogy a kiszáradás üteme jelentõsen függ a környezet hõmérsékletétõl és a levegõ áramlási sebességétõl, és pont ezek a tényezõk, amik igen kedvezõtlenek egy gagyilógiai tápban (parasztosan: zajos, meleg). A márkás tápokra a válogatott, nagy teherbírású és élettartalmú alkatrészek beépítése a jellemzõ, ez a folyamat egyenes arányban áll a termék árával (azért ne keressen senki se Rubycon, Nippon kondikat egy 10 ropis tápban). Nagyon gyakori az a panasz, hogy eddig hûdefaxánmûködött, most pedig egyik-napró a másikra lefagy, pedigénaztánkarbantartomavindóztmindig. Pont az történt, amit írtam az elõbb.

 

 

Teljesítmény

 

Legelõször szeretnék egy tévhitet eloszlatni. Nagyon ritka az a személyi számítógép, ami 360W-nál nagyobb teljesítményt igényel. Ez az egyszerû Ohm-törvénnyel könnyen igazolható. Valójában a legtöbb gép nem igényel 200-250W-nál többet (annak a felét egyébként általában a proci viszi el). Nálam egy P4 3.0@3.4 proci, Ati 9250 videokari, 4 vinyó, DVD olvasó, DVD író, plusz minden PCI foglalat teli van a P4P800 döluxban rábízva egy 360-as Chieftekre.

A tápra írt teljesítményadatok nem mindig jelentik a táp valós teljesítményét. A gagyi gyártói szisztematikusan a csúcsteljesítmény adják meg, amit a táp csak néhány pillanatig képes stabilan leadni, a márkások adatait tartós és dinamikus terhelések alatt mérik, és rendszerint azt az értéket tüntetik föl, melyet a táp minden körülmények között képes stabilan leadni. Ezért nem kell felülni a teljesítményhajhászásnak, persze akinek a pénztárcája megengedi vehet magának némi tartalékot.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr
NEM ajánlott vételek, veszélyes tápok
  • Mercury
  • Skyhawk
  • KME
  • Eagle
  • Trust
  • L&C technologies
  • Acorp
  • JNC
  • Vargáné és tsa
  • Codegen
  • Display
  • Sowah
  • Eurocase
  • EC
  • Colorsit
  • Gaba
  • Gembird
  • Mustang
  • Huntkey
  • Modecom (kivéve az FSP belsősöket)
  • Coolink APxxxX széria
  • Volcano
  • Q-Tec
  • Macron
  • DTK
  • Azona
  • UTT
  • Comador
  • HKC
  • Solarmax
  • Tax
  • Maxima
  • Uni Power
  • Deer
  • LC Power
  • Thermaltake régi szériái
  • Chieftec régi szériái (pl. HPC, 410-212)
Edited by Pjotr
Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Tápajánló

 

FSP

  • PNF
    • ATX-300PNF
    • ATX-350PNF
    • ATX-400PNF
  • Bluestorm
    • FSP350-60THN-P
    • FSP400-60THN-P
    • AX500-A
  • Bluestorm 2
    • BS2-350
    • BS2-400
    • BS2-500
  • SAGA
    • SAGA 350
    • SAGA 400
    • SAGA 450
  • ZEN
    • FSP300-60GNF
    • ZEN 400
  • Green PS
    • FSP350-60GLN
    • FSP400-60GLN
  • Epsilon
    • FX-600GLNFX-700GLN
  • Everest
    • 400W
    • 500W
  • APN
    • 350-60APN
    • 400-60APN
  • GHN
    • 400-60GHN
    • 500-60GHN
    • 500-60GHN
    • 650-80GHN
  • HLN
    • 350-60HLN
    • 400-60HLN
  • PAF
    • 455-PAF
  • HEN
    • 250-60HEN
Zalman
  • ZM360B-APS
  • ZM460B-APS
  • ZM500-HP
  • ZM600-HP
AOpen
  • AO350-12ALN
  • AO400-12ALN
  • AO500-12ALN
Nexus
  • NX-9003 SFB
  • NX-4090
  • NX-5000
OCZ
  • GameXStream
    • OCZGXS600
    • OCZGXS700
  • StealthXStream
    • OCZSXS600
Antec
  • Basiq Power
    • BP350P
    • BP500U
  • Truepower Quatro
    • TPQ-850
    • TPQ-1000
  • Truepower Trio
    • TP3-430
    • TP3-550
    • TP3-650
  • NeoHE
    • Neo_HE380
    • Neo_HE430
    • Neo_HE500
    • Neo_HE550
  • EarthWatts
    • EA-380
    • EA-430
    • EA-500
Be Quiet!
  • Straight-Power
    • E5-350W
    • E5-400W
    • E5-450W
    • E5-500W
    • E5-550W
    • E5-600W
    • E5-650W
    • E5-700W
  • Dark-Power PRO
    • P7PRO-450W
    • P7PRO-550W
    • P7PRO-650W
    • P7PRO-750W
    • P7PRO-850W
    • P7PRO-1000W
    • P7PRO-1200W
Gigabyte
  • Superb
    • GE-R460V1
  • Odin PRO
    • GE-M550A-D1
    • GE-M680A-D1
    • GE-M800A-D1
    • GE-MK20A-D1
  • Odin GT
    • GE-S550A-D1
    • GE-S680A-D1
    • GE-S800A-D1
Chieftec
  • ???
    • GPS-350EB-101A
    • GPS-400AA-101A
    • GPS-450AA-101A
    • GPS-500AB_A
    • GPS-550AB_A
    • CFT-500W
    • CFT-550W
  • Super
    • CFT-600-14CS
    • CFT-650-14CS
    • CFT-700-14CS
    • CFT-750-14CS
  • Turbo
    • CFT-600-14C
    • CFT-650-14C
    • CFT-700-14C
    • CFT-750-14C
    • CFT-850-14C
    • CFT-1020-14C
Asus
  • Atlas
    • A-45GA
    • A-50GA
    • A-55GA
Cooler-Master
  • Real Power
    • RS-450-ACLY
    • RS-550-ACLY
  • Real Power PRO
    • M520 RS-520-ASAA-A1
    • M620 RS-620-ASAA-A1
    • M700 RS-700-ASAA-A1
  • iGreen Power
    • RS-430-ASAA
    • RS-500-ASAA
    • RS-600-ASAA
  • Silent PRO
    • M500 RS-500-AMBA-D3
    • M600 RS-600-AMBA-D3
    • M700 RS-700-AMBA-D3
Silverstone
  • Element
    • SST-ST40EF
    • SST-ST50EF
    • SST-ST50EF-Plus_sc
    • SST-ST50EF-Plus
Enermax
  • Liberty
    • ELT400AWT
    • ELT500AWT
    • ELT620AWT
  • Liberty DXX
    • ELT500AWT-00
    • ELT500AWT-01
    • ELT620AWT-00
    • ELT620AWT-01
  • Infiniti
    • EIN650AWT-00
    • EIN650AWT-01
  • MODU82+
    • EMD425AWT
    • EMD525AWT
    • EMD625AWT
  • PRO82+
    • EPR385AWT
    • EPR425AWT
    • EPR525AWT
    • EPR625AWT
Seasonic
  • ???
    • SS-301HT
    • SS-351HT
    • SS-401HT
  • S12
    • SS-330HB
    • SS-380HB
    • SS-430HB
    • SS-500HT
    • SS-600HT
  • M12
    • SS-500HM
    • SS-600HM
    • SS-700HM
  • S12 Energy+
    • SS-550HT
    • SS-650HT
  • S12 II
    • S12II-330GB
    • S12II-380GB
    • S12II-430GB
    • S12II-500GB
  • M12 II
    • M12II SS-430GM
    • M12II SS-500GM
Corsair (Greene szerkesztése)
  • VX - Belépőszint. Már nem gyártják. Seasonic belső. "80 PLUS" minősítés.
  • CX - Belépőszint általános felhasználásra. V2 változatoktól "80 PLUS" minősítés. CWT belső (kivéve a CX400-at ami Seasonic).
    • CX430 V2
  • GS - Belépőszint játékosoknak (Ledes 14cm-es ventivel). A CWT gyártja saját modell alapján (CWT PSH II). "80 PLUS" minősítés.
    • GS500
    • GS600
  • TX - Középkategória játékosoknak és tunereknek. Jó ár/érték aránya miatt elég népszerű. A sima TX-et és a moduláris TX M-et a CWT gyártja. A V2-t a Seasonic. A V2-nél és az M-nél "80 PLUS Bronze" minősítés. A hivatalos mérések szerint a TX950 "80 PLUS Silver" minősítést kapott, de a Corsair marketingje ledegradálta Bronzzá, mert a Silvert a HX-nek akarják fenntartani. A sima TX-ek csak "80 PLUS" minősítést kaptak.
    • TX650 V2
    • TX750 V2
    • TX850 V2
    • TX950 (nem nagyon lehet már kapni, de a Corsair odalán még kint van)
  • HX - Felsőkategória. Mindegyik modell moduláris. A 750, 850, és az 1000 gyártója a CWT. Ezek a modellek direkt kicsit "le lettek butítva", így a 750, és a 850 a Corsair szerint csak "80 PLUS Silver" minősítéssel rendelkezik, pedig a hivatalos mérés alapján a Goldnak felelnek meg. Az 1000 pedig pár dolgot kivéve megegyezik a Thermaltake Toughpower 1,500 W-os modelljével, de ez csak "80 PLUS" minősítéssel rendelkezik.

    A többi HX-nek Seasonic a belseje és "80 PLUS Bronze" vagy sima "80 PLUS" minősítése van. Ezeket azonban már nem árulja a Corsair.

    • HX750
    • HX850
  • AX - Csúcskategória. Teljesen moduláris, Seasonic belső, "80 PLUS Gold" minősítés. A három kisebb modell a Seasonic X sorozata alapján készül. Az 1200-ast a Flextronics gyártja.
    • AX650
    • AX750
    • AX850
    • AX1200
Arctic cooling
  • Arctic fusion
    • 550R
Link to comment
Share on other sites

Pjotr

FSP Support

 

PNF

  • nagyon jó táp
  • csendes (nagyobb a bordák)
  • nagyon nehéz beszerezni (szinte mindenütt CRG-t kapunk helyette)
  • 2 darab 18 A-es 12 V-os ág (közösen:29A, 348W)
  • passzív PFC
  • YateLoon ventilátor
PNR
  • PNF-nél kisebb hatásfok
  • nagyobb mértékű melegedés (kisebb bordák)
  • primerköri pufferkondenzátor is kisebb
  • hangosabb a PNF modelleknél
  • 450PNR: 13+14 A-es 12 V-os ágak (27 A, 324 W)
  • passzív PFC
  • YateLoon ventilátor

Ettől függetlenül ugyanúgy az ajánlott tápok között a helye, minőségi kapcsolástechnikával és alkatrész megválasztással rendelkezik.

CRG

  • PNF néven árulják sok helyen (érdemes utánaérdeklődni, nem jelenti azt, hogy a CRG-t nem szabad megvenni)
  • Hasonló a felépítése mint a PNF-nek, de "kicsit kispórolták belőle az anyagot" (FSP-Saga egyszerűsített változata)
  • passzív PFC
  • YateLoon ventilátor
Saga
  • CRG/PNR kissé erősített változata
  • PNF-nél azért valamivel kevesebb anyag és kakaó van benne.
  • passzív PFC
  • YateLoon ventilátor
GLN
  • PNF-től gyengébb, de teljesen korrekt
  • PCIe 6 tűs csatlakozó
  • aktív PFC
  • FSP Green, BluStormII
  • Gigabyte Superb 460
Epsilon/Everest 600 W és ettől felfelé kerülendő, takarékosság áldozatai lettek (500 W-os áramkörre épülnek, kevés hozzájuk).
Link to comment
Share on other sites

ogre

Hello!

 

A nortQ tápokról mi a véleményetek?

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Inkább válassz másikat az ajánlott listából.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
KGigi

Mibe kell Neked 750 wattos táp? :huh:

Link to comment
Share on other sites

MAJA

:huh: ezt hogy érted?

Így?

Q9550 proci

4GB RAM

eN9800GT Ultra

6db vinyó(egyenként 500GB)

2db monitor

Logitech kormány

és még jópár usb-s eszköz amik mindig rajta vannak a gépen

ja és egy firew-es 500-as külső vinyó

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

A 750TX-ben CWT belsõ van, nem Seasonic, persze a CWT sem sokkal marad el a Seasonic-tól. De tényleg, milyen géphez is kell? A tiédhez? Mert ahhoz elég a mostani is, ha hibátlan a mûködése.

Link to comment
Share on other sites

MAJA

Szétsült :S

Igazából nem muszály hogy 750es legyen, csak gondoltam....jobb ha több

Igaz az, hogy fontos h. 12V-on hány Ampert tud leadni?

Mert a meglévő(Isten nyugosztalja)chieftec-hez képest ez kb 4x annyit tud

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Ha megfőtt a Chieftec, akkor ellenőrizd a géped többi alkatrészét, illetve a hálózatot is.

 

Rövidíts az aláírásodon, légy oly' kedves.

Link to comment
Share on other sites

MAJA

Szerencsére rendben vannak, bár közben más dolog miatt a rendszer is összeomlott, tehát nem tudtam bootolni, de bekapcsolt a gép egy másik táppal.

Így gondoloma többi alkatrész rendben van, a balesetet egy csavar okozta, ami belekerült az áramkörbe és saját magát sütötte szét,..valójában öngyilkos lett a táp a többiek érdekében :Sír:

 

szóval akkor ezekhez az alkatrészekhez sok lesz a 750es?

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Mondom én, hogy nem magától ment szét. ;) Elég, ha veszel egy ugyanolyat, vagy pl. egy Corsair 450VX-et.

Link to comment
Share on other sites

MAJA

hehe , hát igen ;) kis baleset... :)

oké köszöm Pjotr

Link to comment
Share on other sites

bututo

Sziasztok!

 

Ismét segítségeteket kérném. Ismerõsöm gépjében nagyon zúg a táp, ezért leszeretné cserélni Valami halkra.

 

iPon-on ezt találta: Xilence XP500

 

Én még nem igazán hallottam a Xilencerõl, megbízható?

Ajánlottam neki még a Corsair VX450-est, nekem is olyan van, és szerintem halk, de ez egy tizessel drágább lenne, megérné a plusz költséget?

 

 

Elõre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

FSP 350PNF szerintem pont jó lenne.

Link to comment
Share on other sites

bututo

Kösz a választ!

Link to comment
Share on other sites

alexander034

Valaki tudna ajánlani egy tápegységet ehez a géphez:

 

Amd Athlon 2800+

Abit Nf7-s alaplap

2Gb ram

2×dvd drive

2×hdd

Sapphire Hd3850 Agp

1×Fdd

3×neon

Pinaccle PCTV Pro

Trust IF-3300

ST-102 SATA-RAID 2 portos vezérlõ

De van egy gond, azt halottam hogy ennek az alaplapnak kell -5voltos ág de a mai tápegységek ezt a szabványt nem támogatják de ha még isvan ilyen tápegység még akkor aki tudja leírhatná a nevét

(ha az elõbb hülyeséget írtam akkor bocs)

Én Erre a tápra gondoltam:ASUS A-45GA 450W

de ha van még ilyen táp akkor írjátok le a nevét

És valaki elmagyarázhatná hogy mi ez az uj Szabvány Atx2.2

 

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Azt tudom javasolni, hogy vidd be az üzletbe a gépet. Kereséssel nem találtam olyan tápot, amelyen biztosan van -5V. Elvileg a 2.xx szabványokban már nincs benne, sõt lehet, hogy a te gépednek sem kell. Ezért érdemes bevinni a gépet, esetleg ismerõstõl kölcsönkérni egy olyan tápot, amelyen nincs -5V.

Link to comment
Share on other sites

alexander034

kösz

de okosabb nem lettem

majd megprobálom amit mondtál

 

De így utolag utánna néztem a dolgokanak

A gépet 2004ben vettük Tehát elvileg sima ATX

Az alaplapon van egy 20pines csatlakozo+4pines

De a legtöbb mai tápegység ugy van ho van külön 20+4 pines csatlakozó

és ebbõl arra következtetek hogy támogatni kell a régi szabványt is

 

de most már nagyon össze vagyok keveredve :pislog:

 

+ígyutolag

azt írja az alaplap használatia: THIS MOTHERBOARD PROVIDES TWO POWER CONNECTORS TO CONNECT TO AN [ATX12V=Arial Black] POWER SUPPLY

Akkor így olyan tápot kell választanom ami ATX12V szabványú

Link to comment
Share on other sites

Crysis1528464564

Lenne egy kérdésem:

Összeállítok egy ház nélküli PC-t.

Abba is kell táp?

Mert ház nélküli gépek mellett tápot még nem láttam! :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Ha rá tudod kötni az alkatrészeket közvetlenül a 230 V-os váltóáramra úgy, hogy mûködjenek, akkor nem kell táp.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

De felelõsséget nem vállalunk érte. ;):D

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Egy ilyen "táp nélküli" PC-t, már tényleg érdemes lesz

! :démonikacaj::lol:
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...