Jump to content
GSForum - Segélyvonal

BIOS-beállítások


Pjotr

Recommended Posts

Temporary

Próbáld meg:

1. A Catalyst Control Centerben kikapcsolt "VPU recover"-el.

2. A VGA táp csatlakoztatása nélkül.

Link to comment
Share on other sites

zoli1000

Sziasztok!

 

A köv. laptop bios jelszót elfelejtettük,

most pedig ntldr hiba miatt nem indul az xp.

Be kellene lépni a bios-ba boot cd-re állítani

(xp javítás/újratelepítés céljából),

de nem tudunk.

Mit lehet tenni?

 

Aspire 5310 series Model No:JDW50

 

Köszönöm.

 

üdv, Z.

Link to comment
Share on other sites

pogpetike

Sziazstok

 

Kérdésem a következõ lenne ? Már egy ideje belassult a gépem egy hardver frissités során valószínû

megsérült egy windows rendszer fájl.

A gép már nem indul illetve a bios betöltés is lassan zajlik le.

Új operációs rendszert akartam telepíteni bootolással, addig el is jut a gép hogy keresi a rendszeren a

régi win verziót és nem történik ez után semmi nagyon sokáig.

Tápot cseréltem a helyzet változatlan processzort is cseréltem a helyzet változatlan.

A konfig a következõ P4P800-x alaplap

P4 2,4 GHz Celeron

2x 512Mb Ram

320 Gb WD Hdd

Codegen 300W

VGA Ati X 1650 512 mb

 

Várom mielõbbi ötleteiteket.

Üdv Pogpetike

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
apa

Elsõ lépésben cseréld ki a tápegységedet egy jobb minõségûre

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Freestar
Sziasztok!

 

Remélem tudtok segíteni, egy érdekes problémám van.

Cseréltem egy E4500 processzort egy Q8200-re egy ASUS P5K alaplapban, minden frankón megy.

Viszont az a helyzet,

 

1/ minden gépindítás elõtt ki kell venni az elemet : csak és kizárólag akkor áll fel a számítógép, akkor tudom használni, ha elõtte resetelem a BIOS-t (vagy elemmel vagy jumperrel). Ha nem teszem ezt meg, akkor pedig se kép, se hang.

 

vagy:

 

2/ minden indítás elõtt áramtalanítanom kell a tápot és nincs a PC-be elem. Csak ezután indul el. Persze nem jegyzi meg a bios a beállításokat, tehát óra mindig 2002-õn, és nem lehet így se resetelni.

 

- BIOS-t frissítettem a legújabbra, és próbáltam régebbivel is.

- Elemet cseréltem.

- Alaplap támogatja a processzort. (felismeri)

 

Mi lehet a gond?

 

Sziasztok!

 

Hasonló problémával küzködöm mint zerozeroz, annyi különbséggel, hogy én nem cseréltem semmit ki a PC-ben.

Új építésû géprõl van szó (kb. 1,5 hónapos):

 

Alaplap: Gigabyte MA790XT-UD4P AMD790X sAM3 DDR3

Processzor: Phenom II AM3x4 955 Quad BlackEd 3,2G

Memória: DDR3 1333 MHz Apacer 2x2 GB

VGA Kártya: ATI Radeon 1950 XT (ideiglenesen, elõtte: HD 4850)

Merevlemez: Samsung 7200rpm HD103SJ 1 Tb

DVD Író: Samsung SH-S223L SATA

Sz. Ház: Enermax Phoenix Neo BK

Tápegység: Tap Chieftec GPS-500AB-A (500 W)

 

A konkrét jelenség: Eddig minden rendben volt, egyik napról a másikra a PC csak elsõ indulásra hajlandó bebootolni, de resetelés, újraindítás, újra-bekapcsolás esetén bejön a Gigabyte logo, és ott megragad, semmilyen billentyûzetgombra nem reagál (PS/2 billentyûzet). Ugyanezt megcsinálja többszöri resetelés esetén is. A megoldás ilyenkor általában a teljes áramtalanítás (vagy elemkivétel) és pár perc várakozás után bebootol minden hiba nélkül és stabilan mûködik kikapcsolásig/újraindításig.

Amit már megtettem:

1. BIOS Reset (elem kivétellel) -> majd beléptem a BIOS-ba, beállítás, és az azt követõ betöltésig minden oké volt. Megjelent a "Verifying DMI Pool Data....AMD Data Change... Update New Data to DMI!" felirat, de a következõ reset/újraindításnál újra csak megáll a BIOS (úgy tûnik, hogy )hardware teszt közben.

2. Kikapcsoltam a Bootlogo-t, így aztán látom, hogy amikor megáll, akkor még utolsóként kiírja, hogy milyen processzor van benne, és ennyi... Memória és egyéb hardware jellemzõkrõl (merevlemez, író) nem ír ki már semmit. Sajnos tapasztalatom nincs afelõl, hogy pontosan milyen adatokat szokott ide kiírni, mert annyira gyorsan tölt be, hogy mire megjelenik a kép (CRT monitor) addigra már a windows tölti.

 

Semmiféle hibajelzést nem ad (hang, vagy szöveges).

 

Van ötletetek mi lehet a hiba oka?

 

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Frissíteném a BIOS-t.

Link to comment
Share on other sites

Freestar
Sziasztok!

 

Remélem tudtok segíteni, egy érdekes problémám van.

Cseréltem egy E4500 processzort egy Q8200-re egy ASUS P5K alaplapban, minden frankón megy.

Viszont az a helyzet,

 

1/ minden gépindítás elõtt ki kell venni az elemet : csak és kizárólag akkor áll fel a számítógép, akkor tudom használni, ha elõtte resetelem a BIOS-t (vagy elemmel vagy jumperrel). Ha nem teszem ezt meg, akkor pedig se kép, se hang.

 

vagy:

 

2/ minden indítás elõtt áramtalanítanom kell a tápot és nincs a PC-be elem. Csak ezután indul el. Persze nem jegyzi meg a bios a beállításokat, tehát óra mindig 2002-õn, és nem lehet így se resetelni.

 

- BIOS-t frissítettem a legújabbra, és próbáltam régebbivel is.

- Elemet cseréltem.

- Alaplap támogatja a processzort. (felismeri)

 

Mi lehet a gond?

 

Sziasztok!

 

Hasonló problémával küzködöm mint zerozeroz, annyi különbséggel, hogy én nem cseréltem semmit ki a PC-ben.

Új építésû géprõl van szó (kb. 1,5 hónapos):

 

Alaplap: Gigabyte MA790XT-UD4P AMD790X sAM3 DDR3

Processzor: Phenom II AM3x4 955 Quad BlackEd 3,2G

Memória: DDR3 1333 MHz Apacer 2x2 GB

VGA Kártya: ATI Radeon 1950 XT (ideiglenesen, elõtte: HD 4850)

Merevlemez: Samsung 7200rpm HD103SJ 1 Tb

DVD Író: Samsung SH-S223L SATA

Sz. Ház: Enermax Phoenix Neo BK

Tápegység: Tap Chieftec GPS-500AB-A (500 W)

 

A konkrét jelenség: Eddig minden rendben volt, egyik napról a másikra a PC csak elsõ indulásra hajlandó bebootolni, de resetelés, újraindítás, újra-bekapcsolás esetén bejön a Gigabyte logo, és ott megragad, semmilyen billentyûzetgombra nem reagál (PS/2 billentyûzet). Ugyanezt megcsinálja többszöri resetelés esetén is. A megoldás ilyenkor általában a teljes áramtalanítás (vagy elemkivétel) és pár perc várakozás után bebootol minden hiba nélkül és stabilan mûködik kikapcsolásig/újraindításig.

Amit már megtettem:

1. BIOS Reset (elem kivétellel) -> majd beléptem a BIOS-ba, beállítás, és az azt követõ betöltésig minden oké volt. Megjelent a "Verifying DMI Pool Data....AMD Data Change... Update New Data to DMI!" felirat, de a következõ reset/újraindításnál újra csak megáll a BIOS (úgy tûnik, hogy )hardware teszt közben.

2. Kikapcsoltam a Bootlogo-t, így aztán látom, hogy amikor megáll, akkor még utolsóként kiírja, hogy milyen processzor van benne, és ennyi... Memória és egyéb hardware jellemzõkrõl (merevlemez, író) nem ír ki már semmit. Sajnos tapasztalatom nincs afelõl, hogy pontosan milyen adatokat szokott ide kiírni, mert annyira gyorsan tölt be, hogy mire megjelenik a kép (CRT monitor) addigra már a windows tölti.

 

Semmiféle hibajelzést nem ad (hang, vagy szöveges).

 

Van ötletetek mi lehet a hiba oka?

 

Végülis megoldódott. "Valami" a memóriákkal volt, lanpartyra vittem a gépet, 1. nap semmi gond nem volt, csak 2. napra, de nem értem, mert ott helyben nem volt mozgatva, és a memória rögzítõk gondolom azért lennének, hogy ne mozduljanak ki a foglalatból. Egy szó mint száz, kivettem a modulokat, betettem csak az egyiket egy eddig nem használtba, és jól mûködött.

Végül visszatettem mindkettõt úgy, ahogy eddig használtam, és 2 nap után semmi problémát nem tapasztaltam szerencsére. A BIOS a memóriák paramétereinek kiírása elõtt állt meg.

Zerozeroz: Szerintem nálad nem feltétlen a processzor cserébõl adódóan jelentkeznek a a gondok. Mindenképp meg kellene nézni a memóriákat más foglalatokba téve (ha van még szabad), ill. ha csak egy van benne, hogy mit csinál. Ha tudsz, akkor ismerõstõl kérj kölcsön lehetõleg más típusú (eltérõ MHz, és kapacitás) memóriát, és próbáld ki azzal is! Ez talán azért lenne tanácsos, mivel az elõzõ 2 magos, a mostani pedig 4 magos processzor, és ugyan a felépítését nem ismerem, de valószínûleg másképp használja a rendszermemóriát (eltérõ memóriakezelés).

Meg kellene nézni, hogy hol áll meg a BIOS tesztje... (Eljut-e addig, ill. ugyanazokat írja-e ki, mikor elsõre betölt, ill. mikor "nem mozdul tovább".)

Gondolom ez a rész megvolt, de amit csak lehet, ki kellene húzni, majd vissza az alaplapon. Nem hiszem, hogy kontakthiba okozná a gondot, de hátha segít.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
apa

Szevasztok!

Adott egy Fujitsu Siemens Esprimo Edition P2411-es asztali gép, Phoenix 6.00 R1.14.2560.A3-as BIOS. Az alaplap D2560-A3-as. Processzor: AMD Athlon 64 X2. Videokártya alaplapi. Hangkártya alaplapi, hálókártya úgyszintén. 1db 1GB Samsung 667MHz-es DDR2-es memória. 1db WD 150GB-os vinyó, és egy LG DVD író van benne.

A jelenség a következõ: reggel gép indít, képernyõ sötét, post nem fut le, csak 1-4-2-es csipogás. Elöl a zöld power led világít, ventillátorok forognak. Gépet újraindítottuk, csipogás ugyanez,kép és post nincs.

Gépet szétszedtem,csatlakozókat leellenõriztem, a ház tiszta, nem poros.Memóriát kivettem, átraktam a másik foglalatba. A számítógépet újraindítottam, és be is töltött a windows. Igen ám, de bootoláskor nem csipogott egyet sem. A windows és a program, amit használunk rajta, az mûködik. Netre sosem volt kötve. Másnap reggel kollegámnak indításkor a post nem fut le, kép és csipogás nincs, ventillátorok mennek.Újraindítom a gépet, hangjelzés megint nincs, de a windows betölt, a program fut. Memtest legújabb verziója szerint a memória jó, 12 órán át futtattam, standard módban.

Ha a memóriát kiveszem a foglalatból és úgy indítom minden külsõ periféria nélkül, akkor van hangjelzés, ami 1-3-3-1. Hi visszateszem a memóriát bármelyik slotba, akkor nem mûködik a rendszerhangszóró.De miért nincs néha még post sem, újraindítás után meg akár a windows is fut gond nélkül?Ha valakinek lenne ilyen hibára tapasztalata, vagy ötlete, akkor megköszönném a segítségét. Mindenesetre holnap veszek új memória modult próbaképpen.

Link to comment
Share on other sites

apa

Nos, a vadonatúj memóriával sincs változás.Illetve annyi, hogy ma minden indítás és újra indítás után volt post, és betöltött a windows xp is rendesen.Visszatettem a régi memót, lefuttattam a gyártó által készített tesztprogramot, nem talált hibát. BIOS alaphelyzetre állítása után sincs csippanás. Kihúztam a billentyûzetet, akkor kiírta a postnál a hibaüzenetet és kisípolta a hibát. Visszadugtam a billentyûzetet, újraindítom, post lefut de a szokásos egy rövid csippanás nélkül. Holnap frissítek egy BIOST, aztán meglátjuk. De ma már legalább minden egyes indítás után volt post és betöltött a windows.

 

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Táp.

Link to comment
Share on other sites

apa

Kösz Pjotr!

Az speciel nincs kéznél, de majd beszerzünk egyet próbaképp.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Obkanl00

Sziasztok!

Resetelni szeretném a BIOS-t, de az elemet nem tudom kivenni. Mivel alaplaphoz nem volt BIOS-os jumper, ezért kérdezném, hogy winchester jumper is jó a resethez?

S valahogy kilehet egyszerûen venni azt az elemet?

Köszönöm a segítségeket!

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Az ugyan úgy jó. Rádugod vársz pár percet, majd lehúzod. Az elemet nem szükséges kiszedni.

Link to comment
Share on other sites

Obkanl00

Megcsináltam, de elõjött a CMOS - Checksum error üzenet bekapcsolás után, aztán restart és gondolom betöltötte a BIOS mentést.

Lehetséges, hogy elem kivételénél rendesen fogja resetelni és nem fog elõjönni ez az üzenet?

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Freestar
Szevasztok!

Adott egy Fujitsu Siemens Esprimo Edition P2411-es asztali gép, Phoenix 6.00 R1.14.2560.A3-as BIOS. Az alaplap D2560-A3-as. Processzor: AMD Athlon 64 X2. Videokártya alaplapi. Hangkártya alaplapi, hálókártya úgyszintén. 1db 1GB Samsung 667MHz-es DDR2-es memória. 1db WD 150GB-os vinyó, és egy LG DVD író van benne.

A jelenség a következõ: reggel gép indít, képernyõ sötét, post nem fut le, csak 1-4-2-es csipogás. Elöl a zöld power led világít, ventillátorok forognak. Gépet újraindítottuk, csipogás ugyanez,kép és post nincs.

Gépet szétszedtem,csatlakozókat leellenõriztem, a ház tiszta, nem poros.Memóriát kivettem, átraktam a másik foglalatba. A számítógépet újraindítottam, és be is töltött a windows. Igen ám, de bootoláskor nem csipogott egyet sem. A windows és a program, amit használunk rajta, az mûködik. Netre sosem volt kötve. Másnap reggel kollegámnak indításkor a post nem fut le, kép és csipogás nincs, ventillátorok mennek.Újraindítom a gépet, hangjelzés megint nincs, de a windows betölt, a program fut. Memtest legújabb verziója szerint a memória jó, 12 órán át futtattam, standard módban.

Ha a memóriát kiveszem a foglalatból és úgy indítom minden külsõ periféria nélkül, akkor van hangjelzés, ami 1-3-3-1. Hi visszateszem a memóriát bármelyik slotba, akkor nem mûködik a rendszerhangszóró.De miért nincs néha még post sem, újraindítás után meg akár a windows is fut gond nélkül?Ha valakinek lenne ilyen hibára tapasztalata, vagy ötlete, akkor megköszönném a segítségét. Mindenesetre holnap veszek új memória modult próbaképpen.

 

Csak egy tipp: Szerezz be valamilyen videókártyát, az alaplapit tiltsd le, és nézd meg akkor mit produkál pár napig.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
stabipapi

Sziasztok!

Az Everest-el nézegettem a gépem beállításait és ezt találtam érdekesnek.

Enhanced Halt State (C1E)...Támogatva,Letiltva

Viszont a proci nem megy állandóan a maxon, most mikor írok is csak 10%-on megy.Vagy ez a beállítás nem azt szabályozza?

Köszi a felvilágosítást.

 

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

De, ez azt szabályozza! Ha a proci terheletlenül nem megy max. órajelen (lsd.:CPU-Z), akkor ez Everest információi tévesek.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
szalaimark

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy a számítógép használata közben, néha, minden mástól függetlenül (legalábbi én eddig nem vettem észre összefüggést semmivel), egyszer csak elkezd sípolni a gép beépített hagszórója (minha indításnál hibát jelezne). Ezután hol abbahagya, hol nem... Valamikor csak újraindítás után szûnik meg. A gép indításkor semmi hibát nem jelez, egyet sípol, de az ugye rendben van. A BIOS-ban nem tudtam a hagszórót kikapcsolni, szóval maximum kikötni tudnám, de én inkább azt szeretném megtudni, mi okozza ezt. USB eszközöket egyesével lehuzogattam róla, az nem segített. Hõmérsékletek elvileg rendben vannak.

Mi lehet a gond? Elõre is köszi a segítséget.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Mr.Peter92

Sziasztok!

Van egy kis problémám! Van egy ASUS laptopom amin CMOS resetet csináltam(táp ki aku ki majd elem is ki 2 perc váralozás és minden vissza)

Ezután bekapcsolom a gépet és az nem indul el.... mármint a venti felpörög a dvd meghajtó is, de a képernyőn semmi nem jelenik meg. :nem:

Nem tudjátok, hogy mi lehet a hiba forrása???

 

ohh! nah sikerült, csak egyszer memória és hddd nélkül kellett indítani és után a következőnek simán ment minden!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
tigerteam
Sziasztok!

Van egy kis problémám! Van egy ASUS laptopom amin CMOS resetet csináltam(táp ki aku ki majd elem is ki 2 perc váralozás és minden vissza)

Ezután bekapcsolom a gépet és az nem indul el.... mármint a venti felpörög a dvd meghajtó is, de a képernyõn semmi nem jelenik meg. :nem:

Nem tudjátok, hogy mi lehet a hiba forrása???

 

ohh! nah sikerült, csak egyszer memória és hddd nélkül kellett indítani és után a következõnek simán ment minden!

Vedd ki a HDD-t , utána elindul..

Link to comment
Share on other sites

Mr.Peter92
Sziasztok!

Van egy kis problémám! Van egy ASUS laptopom amin CMOS resetet csináltam(táp ki aku ki majd elem is ki 2 perc váralozás és minden vissza)

Ezután bekapcsolom a gépet és az nem indul el.... mármint a venti felpörög a dvd meghajtó is, de a képernyõn semmi nem jelenik meg. :nem:

Nem tudjátok, hogy mi lehet a hiba forrása???

 

ohh! nah sikerült, csak egyszer memória és hddd nélkül kellett indítani és után a következõnek simán ment minden!

Vedd ki a HDD-t , utána elindul..

 

Igen! :lol::D Végülis így sikerült ahogyan mondod, csak az már régen volt....

De más oldalakon kévõ infókból sikerült rájönni végülis! :D

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Alfonz64

Van nekem egy ilyenem: Intel Pentium 4 (478 pins) Mainboard w/VIA P4M266A PVM266aM-P Link

Alpaplapr int. vga de van benne egy AGP vga is. Az AGP-s az megy csak kékhalálal leál mikor ezközt keres xp telepitésekor már megvolt a particionálás is(merevlemez jó tesztelve másik gépben). Hogy tudom kikapcsolni a biosban az alaplapra integrált videó kártyát? Vagy az AGP-st bekapcsolni a biosban?

 

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Ez a BIOS típusától függ, hogy pontosan hogy.

Az alaplapit tudod kikapcsolni, vagy van állítás AGP-re, vagy valami Init Display First féle menüpont lehet.

Talán leginkább az Integrated Peripherals környékén.

Link to comment
Share on other sites

Alfonz64

Amibios

Alaplapi kiskönyv:

http://www.mercury-pc.com/download_file.ph...mp;item_id=1894

 

"vagy van állítás AGP-re," Primary Graphics Adapter itt AGP vagy PCI ra lehet váltani de melyik az alaplapi?

Ezeket találtam ami a vga-val kapcsolatos egy képbe beleraktam:

 

http://img814.imageshack.us/img814/6589/alaplap.jpg

 

:Sír: Csak nem találom az alaplapi hangkártyát azt látom de az alaplapi videokártya kikapcsolását nem.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...