Jump to content
GSForum - Segélyvonal

BIOS-beállítások


Pjotr

Recommended Posts

Pjotr

Mennie kell, ha már egyszer tudna többféle USB cuccról bootolni.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Javaslom ezügyben a kézikönyv BIOS Update címû fejezetét átböngészni. :)

Link to comment
Share on other sites

warynski
Mennie kell, ha már egyszer tudna többféle USB cuccról bootolni.

 

Szóval ezzel azt mondod, hogy ha a pendrive tényleg bootolható (laptopon mondjuk elindul) akkor bármelyik USB eszközt állítom elsõnek a boot sorrendben a Gigabyte BIOS-ában, akkor el kellene indulnia?

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Jó eséllyel, USB-HDD-t próbálnám elõször.

Link to comment
Share on other sites

warynski

Kösz, próbálkozom... :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
hgf

Sziasztok!

 

A gépem minden bekapcsolásnál ezt írja ki (miközben a bootolás rendesen halad, semmi gond nincs egyébként):

 

Verifying DMI Pool Data.............

AMD Data Change... Update New Data to DMI!

 

Netalán át kell írnom valamit a BIOS-ban, erre vonatkozik az "Update New Data..."? Ez egy felszólítás?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Nincs vele gond, csupán informál arról, hogy frissítette a DMI adatokat. Le lehetne tiltani (talán), de ekkor ha hardverváltozás történne, akkor jó eséllyel nem indulna a gép/nem venné észre az új hardvert.

Link to comment
Share on other sites

hgf

Ó... :upsz: Kösz!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
jagdtigger

Szerintetek melyik a jobb beállítás? Az IDE emuláció vagy a SATA->AHCI? :bizonytalan: Csak ezeket lehet beállítani a SATA vezérlőben.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

AHCI

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Fenk

Sziasztok! BIOS ba van olyan beállítás, hogy C2/C2E State Support, alatta pedig C4/C4E State Support. Ezt megtudná valaki mondani, hogy mit takar? Mindegyiknél csak annyi van, hogy ki- vagy bekapcsolás. Ja és a proci beállításai között van. Érdemes ezeket bekapcsolni?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
zoli19

Sziasztok!

 

A C2/C2E, C4/C4E beállítás a processzor energiagazdálkodását szabályozza. Ha engedélyezne van a szolgáltatás az alaplap a terheléstől függően változtatja a processzor órajelét és feszültségét.

 

Érdemes bekapcsolni, mert energiát takarít meg internetnél, illetve hosszú éjszakai letöltésnél nem csúcsrajáratva megy a processzor.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
apa

Szevasztok!

Van nekem egy Gigabyte GA-G31M-S2C típusú alaplapom, aminél ha beállítom elsõdleges bootnak a cd-t, a többi disabledre van állítva, akkor is továbblép a rendszerbetöltõ vezérlõhöz, majd minden további nélkül kiválaszthatom az éppen használni kívánt operációs rendszert. Tehát a kérdésem az, miért megy tovább a bootolás, ha csak a cd-rõl engedélyezem? Ez normális , ha már van a vinyón operációs rendszer?

A bios verzió F5.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Nem nevezném normálisnak. De miért is kell letiltanod, a többit? Semmi rosszat nem csinálsz vele, ha a HDD-t is berakod másodiknak a sorba. Amúgy szerintem rossz a lemez, vagy esetleg a meghajtó.

Link to comment
Share on other sites

apa

Egész véletlenül próbáltam ki, akkor csodálkoztam el a dolgon. Lehet , hogy rosszul fogalmaztam. Akkor is továbblép, ha nincs benn a cd a meghajtóban. Boot from cd: és megy tovább. De csak a cd van beállítva elsődlegesnek, a többi tiltva. Egyébként nem nagy probléma, csak gondoltam megkérdezem. Köszi a választ.

Link to comment
Share on other sites

zerozeroz

Sziasztok!

 

Remélem tudtok segíteni, egy érdekes problémám van.

Cseréltem egy E4500 processzort egy Q8200-re egy ASUS P5K alaplapban, minden frankón megy.

Viszont az a helyzet,

 

1/ minden gépindítás elõtt ki kell venni az elemet : csak és kizárólag akkor áll fel a számítógép, akkor tudom használni, ha elõtte resetelem a BIOS-t (vagy elemmel vagy jumperrel). Ha nem teszem ezt meg, akkor pedig se kép, se hang.

 

vagy:

 

2/ minden indítás elõtt áramtalanítanom kell a tápot és nincs a PC-be elem. Csak ezután indul el. Persze nem jegyzi meg a bios a beállításokat, tehát óra mindig 2002-õn, és nem lehet így se resetelni.

 

- BIOS-t frissítettem a legújabbra, és próbáltam régebbivel is.

- Elemet cseréltem.

- Alaplap támogatja a processzort. (felismeri)

 

Mi lehet a gond?

 

Link to comment
Share on other sites

Temporary

Próbáld meg úgy, hogy az "AI Overclocking"-ot Standard-re állítod a BIOS-ban.

 

(Ne tedd fel ugyanazt a kérdést másik témában is)

Link to comment
Share on other sites

zerozeroz

Megpróbáltam és semmi nem változott. Egyéb ötlet?

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Milyen márkájú és típusú a konfig többi része? (Táp, memóriák, stb..)

Link to comment
Share on other sites

zerozeroz

processzor: Intel Core 2 Quad Q8200

processzor hûtõ: Scythe Ninja 2

alaplap: Asus P5K

vga: Asus 9800GTX+

ház: Spire Sp9007B

táp: Chieftech 450W

memória: 4 GB 1033 MHz

háttértár: Samsung 500 Gb

háttértár: Hitachi 250 Gb

 

Prohardverre is feltettem, és nem nagyon válaszolnak. Nem értem mi a fax van. Az alaplap támogatja a procit hivatalosan, meg fel is ismeri, de ez, hogy nem jegyzi meg a bios egy bizonyos procival? Ez így mi?

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Hát nem tudom mit mondjak.., a tápnak bírnia kell ezt a gépet. Két dologra tudok gondolni:

1, Mégsem 100% az a processzor támogatás.

2, Valami gebasz volt a CPU beszerelésénél, pl. 1-2 pin nem érintkezik rendesen.

 

Igaz ilyenkor általában el sem indul, vagy pedig csontig fagy a számítógép. De van egy ellenpéldám is, mikor ismerõsöm bivaly 800 g-os hûtõt vett (a márkájára már nem emlékszem) az AMD K8-asára, ~25 °C-os maghõ mellett óránkként újraindult a gépe, ekkor visszarakta a gyári hûtõt és ment megint minden, mint az óramû. Ott valami érintkezési hiba lehetett, amit a túlságosan nehéz hûtõ idézhetett elõ.

 

Amúgy nemem is Asus P5K-m van egy C2D E6750 -el, de semmilyen gondom nem volt még vele.

Link to comment
Share on other sites

zerozeroz

Köszi szépen! :) Remélem valami ilyesmi. Ha jól emlékszem a hûtõt nem tudtad rendesen biztosan felszerelni. Ha újrarakom remélem jó lesz.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Üdv!

 

A régi szokásos config:

ASUS P5LD2 Deluxe

Intel Pentium D 935

Sapphire Radeon HD4850 VaporX

FSP 400-as táp

 

AMI BIOS, - . . . hangjelzéssel elszáll, ami elvileg VGA hiba. A kérdés az, hogy nem lehet-e az a gond, hogy a táp nem bírja el illetve nem kap megfelelõen áramot (pl. kábelhiba miatt). Van, hogy 3 órát lehet játszani a géppel, de nekem most elszállt, amikor töröltem a hangkártya driverét (újat akartam feltenni). Nem indult újra, hanem felvisított minden ventilátor és elment a kép.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

A kártyán is kell lennie 3 LED-nek, azoknak nézz utána!

Link to comment
Share on other sites

KGigi

A VGA-n? Egy darab nincs.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...