Jump to content
GSForum - Segélyvonal

MSI PM8M-VH mekkora(MHz-re) DDR használható?


kodi72

Recommended Posts

kodi72

Szeretnék segítséget kérni a következõben.

Van egy MSI PM8M-VH alaplap. Nem tudom jól néztem-e a neten a user manuálját, de valóban csak a 333 és 400Mhz-es DDR memóriát kezeli? Nagyobb órajelûeket nem? Ha van valakinek ilyen lapja vagy ismeri légyszi segítsen!

Köszönöm!

 

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

DDR1-esbõl a 400 MHz a legmagasabb, JEDEC által szabványosított órajel, illetve vannak még tuningmemóriák. Szóval, miért kellene neked ilyen nagy órajelû memória?

Link to comment
Share on other sites

kodi72

Tulajdonképpen nem is a magasabb órajel lenne a lényeg. Csak DDR2-es memóriából vannak igazán jó áruak 2Gb eléréséhez, míg sajna a DDR Gigásak szinte horrorisztikus árúak a DDR2-hez képest (gondolom a ritkaságuk miatt). És úgye ott a legkisebb 533Mhz. Tulajdonképpen ez is egy kérdésem lenne, hogy a DDR2-t vajon kezeli-e. Nem az enyém a lap és erre nem találtam utalást a user-jében, amit a netrõl szedtem le. Vagy csak valóban ennyire laikus vagyok a témában? Ha kezeli vajon hány MHz-esig.

Köszönöm a gyors válaszodat!

Link to comment
Share on other sites

KGigi

DDR-es alaplap csak DDR memóriát kezel.

Link to comment
Share on other sites

kodi72

Igen!

Végre sikerült normális user-t találnom. Így már nekem is tiszta a kép.

Viszont, hogy még mindig tudatlannak látszódjak, még egy kérdés. Ez kezeli a pci-e videokártyát is???

Mert egy boltban úgy hirdetik, hogy mind agp-s mind pci-e videokártyát is kezel. (engem ez meglepett, mert tudom, hogy létezik ilyen, csak azt hittem nem ebben az árfekvésben)

Köszi az infókat!!!

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Csak AGP-t kezel.

Link to comment
Share on other sites

kodi72

Hálás köszönetem az infókért!

Nem is zaklatok senkit sem a továbbiakban ily bárgyú kérdésekkel!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...