Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Wordben diktálás


Nyári zoltán

Recommended Posts

Nyári zoltán

Kedves Felhasználók,

 

Az a kérdésem, hogy a Word-ben melyik verziótól lehet mikrofonon keresztül diktálni, (annyit kiderítettem, hogy a kínai, japán, amerikai 2003-tól igen) de többi verziót nem ismerem, illetve van-e megoldás magyar nyelven diktálni, milyen tapasztalatok vannak ezzel kapcsolatban? Lehet egy felvett hanganyagot lejátszani és a Wordben feldolgozni egyszerre?

 

Köszönöm

Zomaxx

Link to comment
Share on other sites

payskin

Egész biztos vagyok benne, hogy nincs ilyen jellegû magyar nyelvi támogatás és 8-10 éven belül nem is lesz.

 

Ennek részben nyelvi okai vannak, részben pedig az, hogy a Microsoft sosem fogja megcsinálni, valaki másnak kell, és annak elég jónak kell lennie ahhoz, hogy a Microsoft licencelje (lásd magyar nyelvû helyesírás-ellenõrzés - MorphoLogic).

 

Persze elképzelhetõ, hogy teljes tévedésben vagyok, csak nagyon valószínûtlen.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Nyári zoltán

Köszönöm a választ! Nem hiszem hogy akkor kivárom az éveket, lehet hogy már Microsoft sem lesz már ekkor, szerintem a Google átveszi majd a "hatalmat"?? :?:

Link to comment
Share on other sites

payskin

A Google sem jótékonysági intézmény, tehát õ sem fog dollármilliókat áldozni a magyar nyelvû diktálás kifejlesztésébe. Ennek valahol itthon, önerõbõl kell megtörténnie vagy legalább elindulnia, de nem látom ennek jelét.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...