Jump to content
GSForum - Segélyvonal

DDR3 lábkiosztása


[OP]Destroy-man

Recommended Posts

[OP]Destroy-man

Kérdésem a következõ:

DDR2-es alaplapba be tudom tenni a DDR3-as memóriát? Van külömbség a lábkiosztásban?

Ez azért érdekelne, mert az ASUS átminõsítette a gépemet AM3-asra - ami várható is volt -, viszont az AM3-as procik mind DDR3-asak lesznek. :)

Vezérléses probléma nem áll fent, mivel AMD-s gépeknél a proci vezérli a memóriát, és nem az alaplapi chipset, mint az Intelnél.

Ugyhogy itt csak a lábkiosztás a kérdéses rész.

Bár egyelõre nem tervezem a proci cserét, mivel nemrég vettem, de esetleges csere alkalmával jó lenne tudni. :) Nagyon csábító a PhenomII 945-ös. :D

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Fizikailag lehetetlen. Az AM3-as processzorok egyaránt tudják kezelni a DDR2-õt és a DDR3-at.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Okés köszi!

Csak sehol nem találtam leírást, ami a lábkiosztásra utalna :P

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
rajnaviktor

Én azt szeretném kérdezni, hogy egy olyan alaplapba amiben van hely DDR2 és DDR3 Memóriának is, és belerakok 2 DB DDR2+2 DB DDR3 memóriát úgy mûködne-e.

Link to comment
Share on other sites

Dave891

Nem, egyszerre csak az egyik fajta lehet benne (vagy DDR2, vagy DDR3, mixelni nem lehet).

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
stabipapi

Szerintetek az everest mellébaltázott vagy létezik ilyen, hogy az alaplap DDR II-es és DDR III -as memóriát is kezel. Ezt eddig még a gyártó honlapján sem olvastam, pedig sokat nézegetem az alaplapom konpatibilitási adatait.Alaplapom pontos típusa az aláírásomban.

Kép:

 

http://kepfeltoltes.hu/091008/N_vtelen_www...ltoltes.hu_.png

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Olyasmit nem írt ki az Everest, hogy a DMI adatok pontossága nem garantálható? :) Az alaplapod nem fogad DDR3-as modulokat, ez egyértelmû.

Link to comment
Share on other sites

stabipapi

Köszönöm a választ, én is így gondoltam.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...