Jump to content
GSForum - Segélyvonal

LinuxMint


vacsabi

Recommended Posts

vacsabi

Csak a napokban lettem figyelmes egy Linux-disztribúcióra, melyrõl eddig még nem hallottam. Ez a LinuxMint.

 

Ki mit gondol róla?;)

Link to comment
Share on other sites

Stephan

Ahogy elnézem, Debian alapú Linux, Gnome felülettel. Ebbõl a szempontból rossz nem lehet. Ki kell próbálni. ;)

 

Üdv.

Link to comment
Share on other sites

vacsabi

Azt olvastam róla, hogy gyakorlatilag egy széppé varázsolt Ubuntu. Nem mintha az olyan csúnya lenne:)...

Miben tud többet nála?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
phoenix_art

Két gépen is használom, korrekt és igényes, de a magyarosítása hagy némi kívánnivalót maga után.

 

A menürendszere kicsivel másabb (xp-hez és vista-hoz hasonlítható indítómenü gyorskeresővel, ki-bekapcsolható összetevőkkel). További újítás, hogy az egyes programoknál már az indítómenüben is elérhető az uninstall, valamint az autorun parancs. Panel csak a képernyő alján található alapértelmezésben, de további hozzáadható utólag.

 

Sok hasznos program belekerült alapértelmezésben (pl.: APTonCD, GnomeDO, StartUp-Manager stb.) és az APT-n/Synaptic-on kívül egy egyedi (mintInstall nevű) szoftvertelepítő is belekerült.

Link to comment
Share on other sites

vacsabi

Jövő hét elejére várható a végleges 6-os verzió

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
vacsabi

Egy ideje már ezt a Linuxot használom XP mellett, nagyon meg vagyok elégedve vele, az alap felhasználó feladatait tökéletesen kielégíti

 

Remélem van még rajtam kívül olyan, aki még kipróbálja, és elmondja a véleményét vagy esetleg meg is szereti.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
1933

Hát bizony igencsak elhanyagolt ez a Linux verzió!

 

Szép fejlődésnek indult, de azt hiszem ez is a piaci megfontolásoknak engedve szép lassan azon felhasználók irányába ferdült el, akik nem munkára, hanem szórakozásra használják csak a számítógépet.

 

Az első lépések nagyon ígéretesek voltak, hogy követik az Ubuntu Gnome Classic jól felépített és közérthető, könnyen átlátható rendszerét, de valami eltörött!

 

Legnagyobb elkeseredésemre, a Linux Mint, ami a Unity-től el kívánt térni, most annak 12-es verzióját nézve Ök is megbuggyantak. Meghalt Mátyás király, oda az igazság (betette a lábát a gazság). A Legutolsó változatot letöltve, mert a Weblapon ígérték, hogy marad a régi felület is, mégis olyan hűen követték a Unity-t, hogy már azt hittem, hogy csak a háttérkép változott, meg máshová helyezték el a rendszerbeállítások induló ablakát (ugyanúgy, szóról-szóra megcsonkítva, mint a Unity-ban), a legtöbb fontos beállítási lehetőséget kihagyva belőle!

 

No, de azért most nem vonulok el magányomba és nem lövöm főbe magam, hanem folytatom a kutatást valami értelmes operációs rendszer után!

 

 

Nagyon sajnálom!

 

U.i.: vacsabi, miért hagytad abba! Vagy nincs mondanivalód?

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
payskin

Nekem képek alapján nagyon megtetszett, és most, hogy utálom a Win8-at, nagyobb érdeklõdéssel fordulok a Linuxok felé; épp telepítek egy 13-ast a Mate felülettel VirtualBox alá. Megnézem milyen.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Sapka legyen rajtad. :fogatlan:

Link to comment
Share on other sites

payskin

Ezt arra értetted, hogy készüljek fel rá, hogy ha bármit próbálok csinálni -- például a Guest Additionst telepíteni -- lesz egy üres téglalap a háttérképen, és lefagy a francba az egész? Mert ez így elég szomorú. :(

---

Eh, úgy elszállt, hogy már újraindulni sem tudott... :facepalm:

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Nem tudom mi sült el balul nálad, nekem tökéletesen működik vboxban.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Azóta nem próbáltam. Majd hétvégén. Valami nagyon meghalt benne. :(

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Ha nem root-ként telepítetted a Guest Additions-t, akkor az a baj.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Hogy ha rootként, az a baj

Ha nem rootként, az a baj

Ha felrakod, az a baj,

Ha nem rakod, az a baj

Link to comment
Share on other sites

Dreaman

<OFF>

:D

</OFF>

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Egyáltalán minek akarod feltenni? Én csak feltelepítettem a rendszert és minden mûködik rendesen Guest Additions nélkül is.

Link to comment
Share on other sites

Garono

Gondolom a drag-&-drop miatt.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...