Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Panda


Ötvös Tomi

Recommended Posts

ezermester

Apacsek!

 

Ez itt a Panda 2009 topikja.

A pandát nem istenítem, hanem sikeresen használom, évek óta. Ezt osztottam meg másokkal.

Valóban kimaradt valami, igazad van.

 

Beállíthatom, hogy minek hagyom nyitva a kaput, és mi elől zárom be. Kivételek engedélyezése.

 

Továbbá örülök az új funkciónak is. Sebezhetőségek felderítése.

 

Alapra zártak a kapuk. Én határozom meg, mik a kivételek, és azt megnyitom.

Vannak programok, melyek szeretnek kaput nyitni maguknak. Erre jó a sebezhetőségek felderítése. Ezekre mondják sokan, hogy már megint téves riasztás. Fenét téves. Ott a total commander, amit nem szível a Panda. Sokan mondják, hogy téves riasztás, mert a Total commandernek semmi baja. Hát persze. Éppcsak tud nyitni olyan "hátsó kiskaput", amit nem tud ellenőrizni, csak ha már baj van.

 

Nem minden riasztás téves, amiről azt állítjuk.

 

Amit írtam azt a visszamenőleg több oldal összefoglalásaként írtam. Ha a Panda megjelölte vir-el az azt jelenti, az a program, olyat képes generálni, ami veszélyes a renszerre. Nincs miért babrálni, ki kell törölni, és egy gond forrásával kevesebb.

 

Pano! Nincs miért tovább forszírozni, még más keresőkkel. Használj VLC-t tartalmazza a DIVX codeket, és mégis veszélytelen.

 

Ha van egy program, amit vírusként érzékel akármelyik kereső, akkor addig telepítgetem a vírusirtókat, amíg az egyik jónak nem találja???

Utánna pedig bízzam arra a keresőre a gépem ellenörzését? :D

 

Panónak nem kell tovább variálni. A vir megjelölés azért van, hogy semmilyen körülmény között ne érzékelje a program exe file-ként, azaz képtelen legyen elindulni, képtelenek legyünk elindítani. Tehát, még részben az emberi hülyeség ellen is véd.

Link to comment
Share on other sites

Pano

 

Pano! Nincs miért tovább forszírozni, még más keresõkkel. Használj VLC-t tartalmazza a DIVX codeket, és mégis veszélytelen.

 

Kedves ezermester!

 

A témát nem én vetettem fel, nem nekem voltak gondjaim, én csak reagáltam annak a hozzászólására, aki ezt tapasztalta, hogy szerintem mi lehet :). Szóval, ami véleményt címeztél, az nem nekem szólt, mivel nem nálam fordult elõ a dolog :)

 

Amúgy visszatérve, írod, hogy:

 

Beállíthatom, hogy minek hagyom nyitva a kaput, és mi elõl zárom be. Kivételek engedélyezése.

 

Megmondom neked õszintén, hogy nekem a Panda AV 2009 azért (is) nem tetszik, mert nagyon leredukálták a beállítási lehetõségeket. Sokkal kevesebb lehetõség van a személyre szabott biztonság és programmûködés beállítására, mint eddig.

Magával a Panda hatékonyságában semmi kifogást nem látok, a program mûködésébe viszont igen: nekem valamiért rohadt mód eszi a rendszerem bizonyos helyzetekben.

Link to comment
Share on other sites

devergo

Sziasztok

A panda vírusirtót szeretném kipróbálni, de a regisztrációnál annyira részletes információt kér, lakhely, utca, telefonszám, hogy félek, nem élnek vele vissza ha minden adatomat megadom?

Link to comment
Share on other sites

Pano

Szia!

 

Nem hiszem, de ha ennyire zavar, akkor adj meg valami kamut, üss rá a billentyűzetre vagy valami :) Csak az e-mail legyen helyes, meg a felh. név jelszó.

Link to comment
Share on other sites

ezermester

A próbaverzió kicsit sáros ilyen téren. Olyan, mint az éves utolsó hónapja.

 

Visszaélni nem fognak vele. Az előbb felvetett mondat, csak az öncélú reklámot tartalmazza, lejárat előtt arra buzdít, hogy vedd meg.

Hátránya az értesítők, hogy le fog járni. Ha ezt nem akarod, csak törölni kell, vagy eleve alkotni kell rá egy e-mail címet, aztán arra kérni a kódot. Utánna oda küldözgetik a "Hamarosan le fog járni, itt, és itt újithatod meg" tartalmú leveleket.

 

Pano! Értem. Ebben az esetben bocs! Jó lesz másoknak példaként. Majd magára veszi, aki hasonló cipőben jár. :)

A kapuk, olyanok, mint a börtön. Csak azokkal az ajtókkal hagy játszani, amik nem jók a szabadulásra. A főkaput nem hagyja kinyitni.

Azaz, csak a számára kontrollálható részeket engedi variálni, a többit zázva tartja. A lassulást sokminden okozhatja. Ha ezt a Panda tenné, iktasd ki a heurisztikus keresést. Valamit, valamiért. Ha nem gyorsúl, akkor ott valami más lassít le.

Link to comment
Share on other sites

simon7012

Szia ezermester!

Tudsz nekem egy jó beállítást mondani a panda internet security-hez?

Ahogy te használod úgy is nagyon megfelelne!

Elöre is köszi!

 

Link to comment
Share on other sites

ezermester

Szerintem gyári alapbeállítás. Azaz nem egészen. A heurisztikus vizsgálat van kiiktatva általános használatnál, de ha ellenőrzöm a gép merevlemezeit, akkor bekapcsolom. Miután lezártam a netet.

A frissítés: napi szinten,

a tevékenység: az kérdezze, hogy mit tegyen.

 

Két hetente revizio. Teljes tároló kapacitást.

Kétséges esetben, az adott merevlemezt, vagy DVD-t.

 

Minden második alkalommal lefuttatom a Spybot-ot elötte.

Az XP tüzfalát használom, automatikus frissítéssel.

Eddig, még nem jött össze semmi találnivaló, csak a direkt keresés dolgozott egy idegen merevlemezen, ott volt a karanténtól kezdve minden. Járok mindenütt, torrentezek mindenhonnan, ha kell, csak nem mindig engedem a feludró dolgokat, és nem versenyzek se boxot, se fekvőtámaszt. :)

 

Én inkább a Windows tűzfalát babráltam el, ott is csak a kivételeket gondoltam át az automata helyett, és értesít, ha valamit blokkol.

Magyarúl, mindenféle ugráló ablakokat, mag flash videót, csak a beleegyezésemmel engedi be, automatikusan nem.

 

Lényegében kevésbé értek hozzá, mint a tervezője, így nem babráltam el semmit, csak az egyedi igényeimhez módosítottam a be, -és kijáratok ellemörzését. Valamint eltávolítottam, az összes olyan programot, ami nem tetszett neki, és veszélyforrásként jelölte. Így járt a Total commander. Van más.

 

Érdekes, hogy a Daemon tools-ból, volt amelyik verzió nem tetszett neki, de másik verzió, meg jó lett hozzá.

Kulcsgenerátorokat meg nem kell feltenni, ha meg fent van, le kell venni. Amúgy sem legális.

 

Neked is az éves van?

Link to comment
Share on other sites

simon7012

Köszi a segitséget, bocs , hogy csak most válaszolok de most így jött ki.

Igen nekem is éves licenszem van.Mondjuk én nem telepitettem sem a tüzfalát, sem a biztonsági mentés opciót.Nekem Vistám van annak a tüzfala elég jó úgyhogy nem kell más.A biztonsági mentés opciót pedig feleslegesnek tartom azt a windows automatán ugy is megteszi!

Link to comment
Share on other sites

ezermester

Ez az egész szerintem így jó is. Esetleg tehetsz mellé valami speciális kémprogram irtót. Én a Spybot-ot raktam fel.

Nagyon ritkán, de elõfordult már, hogy a spybot, olyat talál, amit a Panda nem tartott veszélyesnek. Igazából ezek kémprogramok, vagy reklámprogramok, tehát amolyan oldalnyitogatók. Nem célja a rendszer elleni támadás, ill. annak összeomlasztása, de azért nem gond, ha nincs a gépen. :D

Link to comment
Share on other sites

roy17

hali. meg tudná nekem mondani hogy a panda global protection 2009-ben hol lehet meg adni a programnak a felhasználói nevet és a jelszót?

mert nekem nagyon megtetszet a 2009-es panda termék család de nem tudom hogy hol lehet ezt beállitani így kénytelen vagyok a panda IS 2008-at használni.

Köszi a választ.

Link to comment
Share on other sites

MERNOK

Szerintem nem lehet megadni, aktiválni kell. A név és a jelszó, amit e-mail-ban kapunk meg, csak az újabb verziók letöltéséhez kell.

Link to comment
Share on other sites

ezermester

Proxy -nál írja, hogyha szüksége van a hitelesítésre, adja meg a nevét és jelszavát.

Ez a beállítások > internet résznél van. Amúgy a telepítés után az elsõ frissítésnél állítottam be. azaz csak ellenõriztem, mivel már volt ügyfélkódom.

A mûködõben már nem találod meg. Én gyakorlatilag rátelepítettem a 2008-asra, és ekkor megy a netre. A telepítõlemez telepítési kódja legyen kéznél, meg ha régebbi motors vagy, akkor nem árt az ügyfélkód. Leegyszerüsíti az írnivalót, meg az azonosítási idõt is.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
jagdtigger

Na jó, ezt most nem egészen értem, miért van az hogy a panda TPSrv nevű folyamata felzabálja reggelire a procim egyik magját :huh::pislog: , és richtig hogy minden azon a magon fut :S , és csak akkor hagyja abba a ha újraindítom a gépet :dühös:

 

Szerk

Most a Process Explorer-el átraktam az 1-es magra de még így is alig töltödik be a paint és az ie is, meg valaki leírná hogy mit is csinál ez a folyamat? :bizonytalan:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
ezermester

A folyamatról vajmi kevés gõzöm van. Arról már inkább, hogy nem eheti így a processzort. Ott más valami lesz a ludas. Az én 3.2-es celeronomat nem dolgozza meg ennyire.

 

Nálam, ha a processzor így dolgozik, látszólag minden ok nélkül, az többnyire oprendszer frissítésért szokott kiáltani.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
apacsek

Egy nagyon idegesítő húzást csinál a pandám (AVPro 2009) mostanában. Rendszeresen feldob egy figyelmeztető ablakot, hogy közepes a védelmi szint. Frissíteni kell. Frissít most? Nyomom Ok és lefut a frissítő varázsló, ami közli, hogy nincs elérhető frissítés. És a változatosság kedvéért már dobja is fel a pop-upot, hogy frissítek? A röhej, hogy a laptopon vistával fut a licensz másik példánya, és ott semmi ilyesmit nem produkál, annak ellenére, hogy a frissítés ugyanaz. A support szerint ellenőrizzem le, az óra helyesen van-e beállítva. Pfffff. Ötlete van valakinek? Már újraraktam a pandát az sem segített.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Panda removal tool, aztán újra rak.

Link to comment
Share on other sites

ezermester

Folyamatos net kapcsolat hiányában szokott ilyet tenni, 3 naponta.

 

Jól értem két gépen van ugyanaz a védelmi szoftver, és az egyiknek jó a frissítése, a másiknak nem?

Ha automatikus frissítést engedélyezed, nem kérdezi meg.

Link to comment
Share on other sites

apacsek

Folyamatas a netem, routerrel megosztva. Az asztali pc xp van, és szarakodik. laptopon vista és mûködik. Aut. frissítés bekapcsolva. Ma pl jól mûködik. A szoftvert már letöröltem és újra is telepítettem. Ez a frissítsen baromság egy hónapja jelentkezett elõször. Január óta van a licenszem 3 gépre. Aztán most két napig dobálta fel a sárga pop-up figyelmeztetést egyfolytában. Tudom, hogy aktív a védelem, csak zavaró az állandó sárgaság.

itt egy kép, azt hiszem mindent elmond:

panda kép

Link to comment
Share on other sites

ezermester

Ha sokat variál, és kitol veled, tiltsd le a frissítést azon amelyik vacakol, és idõközönként rakd át neki a frissített file-t, amíg nem lesz jobb ötlet. Router-ben nem akad el?

Link to comment
Share on other sites

ezermester
(Ez, lehet, hogy nem jó helyen van itt.)

Olvasd el az utolsó sort az E-mail alatt, és máris jó helyen van. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
lastaP3K

Sziasztok.

Annyi lenne kérdésem, hogy hol lehet kikapcsolni a script blokkolást az AVPro 2009-ben? Nem próbaverzióm van. :?:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
KeLa

Ha valakinek gusztusa támad a Panda Cloud futtatására Windows 7 alatt. Tegye a következõt. Mivel a letöltött fájl egy 7z-önkicsomagoló exe, ezt csomagolja ki egy üres mappába. Majd keresse meg a Setup.exe fájlt. Azon jobb klikk, Kompatibilitás és itt állítson be Vista SP2 (SP1) módot. Majd telepítse a programot.

Ha elõtte bármiféle víruskergetõ volt fent, azt takarítsa le elõször!

 

Az ingyenes program letölthetõ Innen!

 

Az infó a Panda oldaláról származik! És nem Warez trükk!

 

Egyébként szeptemberbe várható a Beta 3 verzió, ami már trükközés nélkül támogatja a Windows 7 operációs rendszert.

 

/Off

 

A Thinapp is iparkodhatna egy kicsit!

 

/On

Link to comment
Share on other sites

Jay

Nem jó a link.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
KeLa

A panda Cloud ha Vista SP2 kompatibilis módban van telepítve kifogástalanul elfut a Windows 7 rendszeren.

 

Egyébként alig egy hét megjelent a tesztelők részére a kimondottan Windows 7-re készült verzió! Még ebben a hónapban kikerül a nyilvánosság részére is, ha minden rendben lesz.

 

Dear Betatester:

 

First of all, thanks for your collaboration and your interest in our software Beta.

 

You sent us an email asking for Panda Cloud Antivirus Beta compatible with Windows Vista 64 bits and Windows 7.

 

Our Development team has built a version of Panda Cloud Antivirus compatible with Windows Vista 64 bits and Windows 7, and we would like you to test it.

 

This is a prior to the Beta 3 we will release around September.

 

Please, download from our FTP server the file CloudAntivirusInstaller.zip and install it on your Windows 7 or Windows Vista 64 bits. To download it from our FTP, follow these steps:

 

FTP: 212.8.79.111

 

Login: betatesterro

 

Password: f1RMrIBfJAzi

 

 

1. Click on Start -> Run and type: explorer

 

2. Type in address bar: ftp://betatesterro:f1RMrIBfJAzi@212.8.79....ivirusinstaller

 

3. A new window will open. Copy the file CloudAntivirusInstaller.zip to your desktop. The password to extract the file is CloudAV (observe the capital letters)

 

4. Extract the file and install the software

 

After the installation, use the software and your computer as a normal way and send us your feedback about the product. Please, when you send us feedback, type what is your Operating System version.

 

Best regards,

 

Keep in mind that you always can get more information at the Panda Cloud Antivirus BLOG.

 

Beta Center

Quality Assurance Division

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...