Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Panda


Ötvös Tomi

Recommended Posts

Le Banner

Kicsit offos leszek.

Én borítékolnám is az elsõ helyet már most. Ezzel a voksolásommal itt és most máris a nyakamra zúdítottam a sistergõs kénköves "isten" csapását, csak idõ kérdése mikor csap belém. :)

Link to comment
Share on other sites

payskin

Ez a Na ugye, megmondtam! vagy Persze, csak azért nem nyert, mert előre tudta mindenki, hogy ő fog nyerni. játék. Már a Megasztárnál is bevált. A lényeg, hogy ti mindig okosan jöttök ki belőle. :igen:

Link to comment
Share on other sites

skybot

Tényleg benne van az előzetesben. Azt még nem olvastam :D

Link to comment
Share on other sites

Le Banner
Az ingyenes akció keretében.

Melyik ingyenes akcióra gondolsz? Talán erre? Ha igen akkor ismételten megpróbálhatod, hátha mûködik még. :)

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Már nem mûködik :( .

Link to comment
Share on other sites

Brekecs

Talán másik IP cimmel próbáld !

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Már mindegy, sikerült visszállítanom a fájlt amiben tároltam, de azért kösz a tippet :) .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
MAJA

:!: Én senkinek nem ajánlom a Panda 2009-et!!! Annyira megfogja a gépet, hogy ilyet még nem is láttam...szerencsétlen windows nyögdécselt alatta...

Ha gyors a neted, rakd fel a Pandát, ne félj egyből belassul!

 

Arról nem is beszélve hogy BOOT után többször befagyasztja a 3GHz-es kvad procis, 4GB RAM-os gépet... :pislog: (és most lehet jönni azzal hogy az nem attól volt...) DE igen. Felraktam=káosz... Mióta leszedtem, kicsit zökkenő mentesebb és kiegyensúlyozottabb az életem... már nem is akarom felkeresni az idegorvost :D

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Ez érdekes, lehet hogy a panda volt de nálam nem csinált semmi ilyesmit, még a crysis is ment akadás mentesen úgy hogy a panda ott mûködött a háttérben szóval nem értem nálad miért voltak bajok. Netlassulást meg csak frissítéskor észlelek, de hát valamikor neki is meg kell tennie.

Link to comment
Share on other sites

brekecske

Szia !

 

Szerintem valamivel összeakadt a Panda 2009, mert nálam is van telepítve egy pár gépre, még laptopra is és nem 3GHz-es kvad procis, 4GB RAM egyik sem de semmi ilyesmit nem tapasztaltam. Nem mondom, hogy nem veszem észre betöltéskori időigényét, de aztán semmi gond vele !

Link to comment
Share on other sites

MAJA

Szia! Összeakadni biztos nem tudott semmivel, mert egy szûz OP-ra volt felrakva és semmilyen vírusirtó nem volt fennt elõtte...

Viszont az tény, hogy annyira megfogta a gépet inuláskor, hogy az már botrány és a net-et kb felére lassította...

OFF... :sajnálom:

NOD... :hááát:

 

ON. :béke:

Link to comment
Share on other sites

Pano

Nekem meg a nod lassítja a netem :lol: . Igaz nem vészesen, de ha felrakok utánna mondjuk egy Nortont vagy egy Kaspersky-t észre lehet venni, hogy eddig lassította :)

 

Amúgy amikor feltettem a Pandát én sem tapasztaltam ilyesmit, mint te. Nekem csak szimplán nem nyerte el a tetszésem, de az tény, hogy maga a bootolás kicsit hosszasabb volt vele, de amint felállt a rendszer nem éreztem túlságosan a hátrányát.

Link to comment
Share on other sites

artur

Szeretném regisztrálni a panda internet security 2009-t, de a telepítés során, után felkínált reg ablak kitöltése után ez nem sikerül. Minden esetben hibás. Hogyan lehetne a reget megcsinálni?

Link to comment
Share on other sites

Ötvös Tomi

Nem tudom, hogy használsz-e NoScript beépülőt, amennyiben Firefox-szal böngészel. Ha nem, akkor mennie kell. De ha használsz is, akkor pedig engedélyezd neki az oldalt. Az országoknál Magyarországot, és attól függően, hogy korábban használtad-e a Pandát vagy nem, kiválasztod a regisztrált felhasználó mezőben az igent vagy nemet. E-mailben küldenek egy aktivációs kódot kliensszámmal, ezeket megadod a programban és kész.

Link to comment
Share on other sites

socimagus

Nekem nagyon rossz tapasztalataim vannak a Panda 2009 I.S.-vel. Hiába állítottam be, mégis kérdezés nélkül irt. Sokszor nem volt net a Panda miatt, nem is értem miért. Szóval nekem nem jött be.

Link to comment
Share on other sites

mrszitya

(Nos, pár hete én is kipróbáltam, de csak egy néhány óráig volt fenn, így komolyabb véleményt nem alkothatok róla. Viszont én is megjegyzem, alapbeállítás mellett kérdés nélkül törli a "neki nem tetszõ" dolgokat. Ezt nem kellene erõltetniük...)

Link to comment
Share on other sites

apacsek

Sziasztok.

Abban tudtok segíteni, hogy mit kellene beállítani, hogy logolja a port számát is amin be akarnak hatolni? A buborékban kiírja, de logban már nem szerepel.

Link to comment
Share on other sites

skybot

Én most telepítettem fel a Global Protection 2009-et. Elõször: nem fogja gépet jobban nálam mint az ESET SS, az is 40mb körül evett. Nem tudom tesztben hogy volt 17. A net sem lassult be. Másodszor: tetszik, hogy ami nem kell, azt a funkciót nem telepítem. Pl levélszemét szûrõ. Nos az ESET SS 4-ig elleszek ezzel :D Utána majd meglátjuk. Ja és egy kérdés. Az, hogy induláskor a panda fejecske szürke mit jelent? Csak egy idõ után lesz színes. Most meg megint szürkére váltott. Ezt nem értem miért csinálja. :nem:

Link to comment
Share on other sites

sona

Sziasztok!

Teljes rendszervizsgálat volt, melynek eredménye: Adware felderítve: Adware/Yassist

Figyelmeztetés: Igény szerinti antivírus vizsgálat. Eredmény: Feljegyezve.

Ez egy DivXInstaller exe.vir nevü valami, lányom töltötte le. Virustotalra felraktam, csak a Panda jelezte ott is kártékonynak.

Most akkor mi van? Ha a Panda szerint kártékony, miért nem semlegesítette? Csak azt jelenti, hogy felderítve!

Panda IS 2009 van a gépen.

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Valószínűleg a heurisztika talált valamit gyanúsnak, nálam legalábbis vaklármát nem csinált idáig. Szerintem inkább takarítsd le a gépről a biztonság kedvéért(mivel nem lehet tudni hogy honnét töltötte le) ;) . Mellesleg ha valaminek dupla kiterjesztése van azt rögtön vágd ki a kukába ;) .

Link to comment
Share on other sites

apacsek
egy DivXInstaller exe.vir nevü valami, lányom töltötte le. Virustotalra felraktam, csak a Panda jelezte ott is kártékonynak.

Én a helyedben lefuttatnám a HijackThis nevű progit és megnézném az analízisben mit mond. Habár a kettős kiterjesztés exe.vir nálam is kukát érdemelne.

Link to comment
Share on other sites

Pano
Mellesleg ha valaminek dupla kiterjesztése van azt rögtön vágd ki a kukába ;) .

Egyetértek. DE szerintem azért exe.vir a kiterjesztése, mert a Panda nevezte át, hogy ne tudjon lefutni. Legalábbis én a ".vir" kiterjesztésből erre asszociálok.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ezermester

Jól asszociálsz, a Panda nevezi át a file-t vír-nek.

 

No, Uraim és hölgyeim! Tekintsünk el a Panda oldalon lévõ Egyéb ajnározásától, mert csúnyán tudnék pirítani az összes felsorolt reklámkampány csúcsra, de nem teszem. (Tapasztalatból. Én már csak tudom miért törölték a Balázs által említett topikot.)

 

Tisztelettel: Nyilatkoznék, a legálisan egy éves fizetett verzióról.

 

Mint már 2008-ban is, most ismételten megvásárolt egy éves teljes licenc-el rendelkezõ Pandát használok. Várjunk csak! Ja igen azt. Bocs csak nem vettem észre, hogy van.

Hagyjuk már végre a badarságokat, meg a Win 98-as sztorikat, a 4Mb-ram-os gépünk védelmérõl. MMMmm!!

 

2008-ban a Panda védelmezte a gépem adatait. Két komoly kapás egy év alatt, és egy csomó napi szintû tolakodó ellen.

Aki ismer, tudja, hogy híve vagyok, az oda megyek, ahová akarok a neten-nek, és annak, hogy a védelem dolga, a védelem. Megelõzés, elfogás, takarítás.

Egyetlen esetben kellett segítséget kérni, a Spybot-tól egy nagyon ragaszkodó link ellen, amit erõszakkal tettem a gépemre, tehát én akartam, a Panda tiltakozása ellenére.

 

A 2008-as évben sem volt különösebb problémám a sebességgel. Részint változó feltételek mellett.

478-as lap,

2.8-as cerka,-- 1.8 P4, -- 3.2 P4,

512Mb, -- 2Gb, ram

128Mb video Asus 9200-as

80GB HDD ---- 2TB-HDD

512Kb/s --- 2Mb/s Net

A P3-as gépeim is boldogultak, persze azokat nem a játék szele fújta.

 

Összefoglalva a tényeket 2008-ról, én is sok gépet pucoltam után Pandával, (mint ahogy mások mással) a saját védelmem mellett, pedig sokat csodálkoztam mások problémáin.

Lényegében, a gépemet, és az adataimat semmi olyan nem tudta megtámadni, ami a védelmi topikokban felsorolt, különfélébb védelmekkel ellátott gépeket támadta meg, és számoltak be mindenféle hibákról.

 

Ezekrõl a hibákról én beszámolót írni nem tudok, mert nem tapasztaltam ilyet. Kedvenc szórakozásom ellenére sem. (minden linkre rámentem, ahonnan mások vírust töltöttek le.)

 

Ennek következtében most a Panda 2009-et használom. (Érthetõ módon, szintén a fizetett éves verziót.)

Eddig semmi nem állította meg a gépet, semmi nem okozott problémát, eltûnést, kiesést.

A gépem folyamatos üzem alatt, és folyamatos net kapcsolat révén, elkerülhetetlenül találkozik az emlegetett kém, és egyéb dolgokkal, egészen a kapuig. Innentõl állj van, minden efféle vacaknak.

 

A 2009-es Panda, még kisebb mértékben fogja a gépet, mint az elõd 2008-as verzió. Bár ez a fogja, megmosolyogtat.

A hardver felállás kissé változott, de lényegében nem.

775-ös lap, 3200Mhz-es proc., 2Gb ram, 3 TB merevlemez, 2600 XT vidkar, 6Mb/s Net.

 

Ezek fényében 3x szélesebb netem van, ami az állandó torrent mellett, a Panda üzeme közben, lazán játékélményben részesít. Nem tudom, ha így nem fogja a gépet a Panda, akkor hogy fogja?

 

A 3TB ellenõrzése, gyorsabban zajlik, mint 2008-ban a 2TB-é, és ebbõl 500Mb-ot az USB-n keresztül ellenõriz.

 

Elmondhatom, hogy a Panda a netes szokásaim ellenére, számomra megfelelõen véd, felhasználásom mellett, észrevétlenûl teszi, az említett konfigurációval.

 

Ha valaki, az elméleteivel le szeretne róla beszélni, csak nyugodtan írkáljon oldalakat, hogy milyen vacak, meg erõlködjön a statisztikáival, és azzal, hogy melyik napon mit próbál éppen ki, és hány egyebet biggyeszt még mellé.

 

Legyünk már tisztában, a legalitás elõnyeivel, a napi frissítésekkel, a vírusadatbázis méretével.

Nem szeretem, mikor valaki, 2 hete használ egy próbaverziót valamibõl, meg havonta bohóckodik, 30 napos próbákkal, és LEVÉLEMÉNYEZI a több éves jogtiszta tényeket, legyen az Panda, v. más.

 

Ha úgy gondolod, nem megy úgy ahogy szeretnéd, tegyél érte. Vegyél jobb gépet, vagy tanuld meg beállítani a programokban "rejtõzködõ" lehetõségeket. Minden a felhasználó stílusát alapul vevõ, beállítási kompromisszumról szól.

Ha nem tetszik, hogy nem tudod nyomni a COD 4-et, torrent letöltés közben az épphogy hardverrel, akkor vedd ki a Heurisztikus keresést, és ne alkoss véleményt, fõleg ne marhaságokat.

 

Mindenkinek tudnia kell, hogy mit tesz, mire van szüksége, azt hogyan kell kezelni. Akinek ebbõl hibádzik valami, az írja tele nyugodtan a biztonsági topikokat.

 

Ép ésszel senki nem fogja megmondani, hogy neked melyik szoftver a jó. Mindenki csak tényeken alapuló véleményt ír, és ebbõl asszociálhatsz, hogy kire hasonlítasz, és így jó-e neked, ami másnak bevált.

 

Nos, nekem ezek a tapasztalatok, és élmények jutottak a modernebb, (nem 486-os korabeli gép és 1996-os Pandám árnyékában) korból származó Pandáról, eddig. :D

Link to comment
Share on other sites

apacsek

Ok azt látom, hogy pandát isteníted. De a kérdésemre tudnál válaszolni? (kicsit feljebb). Amúgy nekem eddig nod volt fent ZA tûzfallal kombinálva és semmi gondom nem volt. Pusztán gazdasági megfontolásból váltottam. Több gépre olcsóbb volt a Panda 3 gépes csomagja. (közel egy nod árából kijön a 3 gép védelme.) És nem kell a külön tûzfallal foglalkozni.

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger
Sziasztok.

Abban tudtok segíteni, hogy mit kellene beállítani, hogy logolja a port számát is amin be akarnak hatolni? A buborékban kiírja, de logban már nem szerepel.

Ezt én is keresem egy ideje de nem találtam ilyen beállítást :(

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...