Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Kaspersky Anti-Virus | Internet Security


MERNOK

Recommended Posts

scht

Évekig használtam, de nekem sosem csinált ilyet.

Link to comment
Share on other sites

Get_in_the_Game

Nem volt időm keresgélni, hogy mi lehet az oka. Rendszerdátum volt az egyedüli, amit ellenőriztem. De egyébként semmi nincs azon a gépen, egy friss win7 telepítés az összes frissítéssel megspékelve.

Most viszont egy kb 1 hónapja be nem kapcsolt gép, amin ESET van, ugyan ezt produkálja. Semmit nem nyit meg, ami https. :o

Érdekes módon a win update is azt mondja, hogy naprakész a gép, pedig az biztosan nem igaz. Na itt valami tényleg összeveszett, de nagyon.

Link to comment
Share on other sites

Get_in_the_Game

Megvizsgáltam az esetet közelebbről. SSL (tehát https) kapcsolatok esetén a Kaspersky elemzi a biztonsági tanúsítványt, és ha rendben találja, akkor aláírja a saját kulcsával. Viszont a firefoxba valahogy nem került be megbízható aláírók közé a Kaspersky certificate-je, ezért dobott megbízhatatlan tanusítvány hibát minden https-ses oldalra.

Azért egy friss telepítés esetén ez meglepő.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
stabipapi
payskin

Hát ott kezdődik, hogy ez nem kódot ad, hanem postán küld valamit. Elvileg Kasperskyt, ennyi pénzért gyakorlatilag üres dobozt is küldhet.

 

De ne már, hogy biztonsági programot eBayről vásárolsz...

Link to comment
Share on other sites

stabipapi

Köszi a választ. De miért is ne??

Link to comment
Share on other sites

payskin

Azért, amiért az ecserin sem veszel biztonsági szoftvert. Vagy a Vateráról (van még egyáltalán)? De ha nem érted, miért, akkor valószínűleg nem tudlak meggyőzni.

 

Ha véletlenül üres lesz a doboz, vagy egy Kasupiráski Anti-Wirus lesz benne, esetleg egy 1992-es Norton Commander, gondolj rám. (A Norton Commander érdekelne.)

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Igazad van Balázs, én sem vennék így szoftvert. Még akár warez is lehet mögötte, az meg semmi pénzt nem ér.

Viszont kalandos kedvűeknek az eBay nem rossz. Ha nem azt kaptad, amit ígértek, vagy nem jön meg az áru, ott a pénzvisszafizetési garancia. Nem csak maga az eladó, de az eBay is ott áll mögötte.

Nekem fizettek már többször vissza. Legutóbb az egyik eladó már le se sz@rta leveleimet, hogy nem jött meg a cucca, küldje újra. Korábban már inkább visszafizetett volna, de én nem a pénzt kértem. Régi ügy volt, egy hibás általam visszapostázott kártyáról volt szó. Nyitottam rá egy új ügyet, az eBay automatikus válasza szerint az eBay garancia már lejárt, ők nem állnak helyt, de az eladóhoz fordulnak. Másnap ott volt a pénz a PayPalon, az eladó fizetett.

Link to comment
Share on other sites

stabipapi

Oké, fiúk. Még soha nem vásároltam így semmit. Meg sem fordult a fejemben hogy átverhetnek. Köszi az infót. Akkor veszek Mo-i forgalmazótól.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

:hmm: Furcsa, hogy eddig nem vásároltál az eBayen, és pont ez lett volna az első. Nyilván a kecsegtető ár játszott, no meg valamivel el kell kezdeni. ;)

Lehet persze átverés is, akár ez, vagy más. Őszintén szólva egyáltalán nem néztem meg, hogy mit ígér, mi a konstrukció, mennyi időre szól. Csak nem vennék így szoftvert.

 

Egyébként pont az ellenkezőjére utaltam, hogy abszolút nincs baj az eBayjel, bizonyos feltételeket ismerve és elfogadva, sőt biztonságban vagy a vásárlással.

Azonban ez addig van, amíg nincs probléma a vásárolt termékkel, nem kell visszaküldened a cuccot, eleve nem gondolsz garanciális ügyintézésre. Ha ezzel együtt jó, bevállalod, akkor oké. Mert ha nem kapod meg az árut, akkor visszakérheted az árát, az eladó visszafizeti, de ha nem, ott az eBay, PayPal.

Vagy kérheted az újraküldést, de azt hiszem, ezt rendre csak ígérik, valójában nem teszik meg. Ez nem éri meg az eladónak, hiszen újabb postaköltség, és mi van, ha megint nem érkezik meg? Vagy csak azt mondod. Neki az a legjobb, ha full refundot csinál. Neked is, mert nem vársz (valószínűleg) feleslegesen a termékre, mert nem küldi el, rendelj inkább újra a visszakapott pénzből. Mert végül csak visszafizetés lesz, csak akkor jóval később. Ez a sima economy légipostára vonatkozik, mert ajánlottan csak meg szokott érkezni, láthatod is a tracking number alapján, hogy éppen hol tart.

Regisztráltan általában 50 USD fölött szokták küldeni, de előfordulhat olcsóbb terméknél is.

Ha megérkezik és oké, akkor jó. Ha viszont gond van a cuccal, nem olyan, mint meghirdetve volt, az baj, mert vagy belemész mondjuk 50 % árengedménybe, rádbeszélik, hogy mindketten jobban jártok így, mert különben vissza kell küldened az árut a vételár visszafizetéséhez. Ajánlottan ez minimum 1440 Ft, ha jól emlékszem, bár a PayPal évente 1 visszaküldést megtérít. Ha meg nem ajánlva, simán letagadhatja, hogy nem kapta meg. Ajánlottan viszont te is látod, mikor vette át.

Szóval lehetnek kalandok azért, de összességében eddig inkább jó tapasztalataim vannak.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...