Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Kaspersky Anti-Virus | Internet Security


MERNOK

Recommended Posts

MERNOK

A KIS 2009-nél elindítottam a teljes ellenõrzést. Mielõtt befejezte volna, szerettem volna leállítani, mert el kellett mennem otthonról. A leállítás gombra kattintva nem történt semmi, tovább folytatódott az ellenõrzés.

Ezt csinálja nálatok is?

Link to comment
Share on other sites

Nagy Andrea

Most jön a poén, már akinek hasznos az info: a kasy magyar forgalmazója adott egy tippet, hogy kapcsoljam ki a outlook plugint a beállításoknál. Ezt meg is tettem. Az eredmény: a hibaüzenetet továbbra is küldi, de hibátlanul dolgozik, és nem akadályozza a küldéseket. Nem hinném, hogy a hibaüzenet a gép összeállítására vonatkozott volna különben (4 gb ram, 300 gb vinyó, 64 bites vista ultimate). De végül is, most szépen dolgozik, üzenget mindig, de működik (minden ajánlott beállításon fut, kivétel a teljes gép vizsgálata, azt kicsit szigorítottam). Csak amikor a régebbi 70125-össel is fennáltak ezek a gondok, akkor itt a fórumon kaptam azt a tanácsot, váltsak, mert az újabb verziókban javították a hibát...

Ezen kívül nagyon megszerettem, szóval csak ajánlani tudom mindenkinek.

Szintén a forgalmazótól info, hogy 1-2 hónapon belül jön a full magyar is. Addíg is Brekecskének örök hála.

Link to comment
Share on other sites

Erez

Sziasztok!

 

Azt meg tudná nekem valaki mondani, hogy a KIS 2009-nél hol lehet azt beállítani, hogy a tûzfal az összes portot láthatatlanná tegye? Mert most leellenõriztem, és csak zárva vannak a portok, de nem láthatatlanok. :(

Link to comment
Share on other sites

kori
:pislog: Miért nem elég az neked, hogy zárva van minden port? De, hogy a kérdésedre is feleljek még én sem találtam olyan beállítást, hogy minden port láthatatlan legyen. :hááát:
Link to comment
Share on other sites

Erez

Nem elég. A KIS 7-es változatánál alapból láthatatlan volt az összes port, és az ember joggal azt várja, hogy a program új verziójánál ez szintén így legyen, sõt, ez ne is legyen kérdés, hogy láthatatlanok-e a portjaim, vagy sem. :nem:

Azon kívül a program tûzfalát is eléggé megbonyolították, én nem is értem, hogy erre miért volt szükség. :S

Link to comment
Share on other sites

kori

Szerintem inkább leegyszerűsítették. Én persze az alapbeállításokat használom, de így is elég a védelme. Nálam az 1434-es portot valami naponta többször is támadja. :hááát:

 

Megjelent a 8.0.0.454 final.

Link to comment
Share on other sites

mrszitya

Sokkal inkább az egyszerűsítés volt a cél, mint a bonyolítás. :) Az már más kérdés, hogy megoldhatták volna a feladatot talán jobban is...

 

Először én is furcsálltam, hogy a portok nem láthatatlanok, de gondoltam, hogy nem véletlen a dolog. Szándékosan van így... A hivatalos fórumon választ lehet találni a miértre: az, hogy láthatatlanok a portjaink, az égvilágon senkit sem zavar. Attól még ugyanúgy bepróbálkoznak az "illetékesek." :) Nagyjából ez válaszok lényege, logikusan.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
die nadel

Sziasztok!

 

Az lenne a kérdésem, hogy ha KIS8-t akarok telepíteni akkor szedjem le elõtte a fent lévõ biztonsági programokat, vagy ezt megteszi nekem a KIS8?

Jelenleg ezek vannak gépen:

- Kaspersky AntiVírus 7.0.0.125 próbaverzió

- Ashampoo Antispyware 2.02

- Windows Vista tûzfal

Link to comment
Share on other sites

kori

Érdemes leszedni a korábbi verziókat, mert már elõfordult összeakadás, de a tûzfalat telepítéskor csak kikapcsolja. 8)

Link to comment
Share on other sites

die nadel

A tűzfalat sejtettem, hogy csak kikapcsolja. ;)

És köszönöm a gyors válaszodat! :D

Link to comment
Share on other sites

MERNOK

A KIS2009-et VISTA-ra szeretném felrakni. Nem akad-e össze a Windows Defender programmal? A Spy-bot programot már letöröltem. Mit csináljak, ha telepítéskor a KIS jelzi még ennek a programnak a jelenlétét, és nem engedi tovább a telepítést? Egyik ismerősöm már járt így!

Link to comment
Share on other sites

kori

Ha jól tudom a Defendert manuálisan is ki lehet kapcsolni, így biztosan nem lesz összeakadás. 8)

Link to comment
Share on other sites

Nagy Andrea

Sziasztok!

Kipróbáltam a legújabb kasy IS 2009.-et azt hiszem 8.00.454 verziószámú, és angol. Kíváncsiságból alkalmazta Brekecske közzétett magyarítását. Fényesen bevállt. Az új progi sokkal kevésbé zörren össze mind az office 2007.-el , és a 64 bites vistával is. Gyorsabb, kevesebb ramot eszik, mint az eddig próbált elõdje (azt hiszem 357-es). Szerintem jelentõsen javíthattak a kompatibilitáson, és egy nagyon jó kis programot sikerült összedobni. (Bár megingott elõbb kicsit a hitem, ugyanis a norton 2007-es változata, és a spyware terminátor az utóbbi idõben mindíg talált egy-két trójait a kasy után. Ezek másik meghajtóra vannak telepítve, csak alkalmanként használom, picit ellenõrzésnek. DE a legújabb kasy után nem volt semmi takarítanivaló sehol).

Még a két kasy között és ég és föld a különbség. Aki teheti, próbálja ki. Még egyszer köszönöm Brekecs!

Link to comment
Share on other sites

kori

Nos, a hivatalos fordítással elég sokat késnek, így marad a nemhivatalos változat. Nem publikus weblapokon már a 454- hez is van magyarosítás. 8) Ezen ujabb verzióban sok javítás van és tényleg nagyon jó. :)

Link to comment
Share on other sites

MERNOK

Sziasztok!

 

Én nem tudtam feltelepíteni a magyarosítást, mivel hiába próbáltam bemásolni a KIS mappájába a fájlokat, nem engedte.Én a német nyelvû verziót használom.Hol lehet kikapcsolni a program önvédelmét?

Link to comment
Share on other sites

kori

Csak angol verzióét mondom (tudom): Settings-Options-Enable Self Defense elöl kivenni a pipát. 8)

Link to comment
Share on other sites

M. János

Az utorrent rendkívül lelassítja a KIS-t. Ha csak az upload megy fél sávszéllel, akkor is. Kb. fél perc mire betölt egy weblapot. Ha nem megy az utorrent, rendbejön. Be lehet valahogy állítani?

Köszi!

Edited by Stephan
Link to comment
Share on other sites

kori

Valószínû, hogy a torrent oldalakat a nem biztonságos zónába sorolja. A Rendszerbiztonság fülön a tûzfal vagy a hálózat figyelõ beállításain finomíts egy kicsit. 8)

Link to comment
Share on other sites

die nadel
Ha lejárt a 3 hónap: kikapcsoljuk a KIS-t, Start menü, Futtatás, beírjuk:regedit.

 

Megkeressük: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\KasperskyLab\LicStorage

Kitöröljük a LicStorage mappát.

 

Továbbá: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\SystemCertificates\SPC\Certificates

Kitöröljük a Certificates mappát.

 

Beindítjuk a KIS 7.0-t, újraaktiváljuk újabb 3 hónapra. Már háromszor aktiváltam így.

Ezt a megoldást már próbálta valaki KIS 2009-en?

 

És még arra lennék kíváncsi, hogy normális-e az, hogy egy egyszerű vírusadatbázis-frissítés után újraindítást kér a KIS 2009. Az Avast és az Ashampoo Antispyware (ezeket használtam eddig) esetében csak programfrissítés után kért újraindítást, vírusadatbázis-frissítés után nem.

Link to comment
Share on other sites

kori

A múlt héten néhány napig minden frissítés után újtaindítást kért. Valami probléma lehetett a friss adatbázissal, ami miatt nem tudta integrálni. Ritkán, de előfordult már ilyen a régebbi verziókkal is. Azóta jó a frissítés. ;)

Link to comment
Share on other sites

die nadel

Nekem még ma is újraindítást kért a próbaverzió.

Link to comment
Share on other sites

kori

Nálam is 3-4 napig ezt csinálta a múlt héten, de szombat óta jól frissül. Akinek jó az angol tudása megkérdezhetné a Support-ot. Csak ők tudhatják az okát. 8)

Link to comment
Share on other sites

MERNOK

Mikorra várható a 2009-es termékek hivatalos magyar verziója? Megtalálható-e már valamelyik szerveren? A 7.0-ás verzió esetében is már korábban letölthetõ volt, mint ahogy a Kaspersky oldalán feltüntették volna.

Edited by Stephan
Link to comment
Share on other sites

kori

Mintha valaki kapott volna egy emailt itt a fórumon, amiben szeptemberre igérték a hivatalos fordítást. Valószínű késni fog. Ezen az oldalon szokott leghamarabb megjelenni a hivatalos magyar verzió. Nem hivatalos már több is van. :hááát:Itt, ha valakit érdekel.

Link to comment
Share on other sites

MERNOK

A nem hivatalos verzió esetében elég-e csak a megadott fájlokat bemásolni a Kaspersky mappájába, vagy mindenképpen le kell futtatni a a regisztrációs adatbázist módosító exe fájlt?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...