Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Wireless-hatótávolság


Csaba_#

Recommended Posts

[OP]Destroy-man

Ha minőségi, árnyékolt kábel, akkor nem befolyásolhatja, ellenkező esetben viszont drasztikusan. Inkább én magának a tetőantennának adok nagyobb esélyt a zavarkeltésre. De sok minden tudja zavarni az ilyen rádiós cuccokat. Pl. a régi erősítőm a régi vezeték nélküli egér/billentyű párosomat zavarta. Ha be volt kapcsolva az erősítő, nem, vagy csak nehezen működtek az eszközök. Mihelyt kikapcsoltam az erősítő, mindjárt jó volt. Igaz, az egér + billentyű, és az erősítőben lévő oszcillátor is 27MHz-en dolgozott. Így nem is csoda a fennakadás.

Link to comment
Share on other sites

Temporary

Mindenképp több antennás megoldást kellene használni. Így is lehet, hogy az antennák fix helye miatt rossz a jel, hol az egyik hol a másik helyen. Ekkor érdemes kicsit megtoldani némelyiket, amennyiben a router "Detachable" (levehető) antennás. Lehet, csak egy méterrel kell arrébb tenni az antennát, hogy jó legyen a vétel. (Persze, ha esztétikailag nem zavaróan lehet elhelyezni.)

Egy rövid hosszabbító csillapítása minimális, kb 0,8 db/m, de így az antennák karakterisztikája nem köti a router helye. Érdemes lenne ezzel kezdeni, mert kevésbé macerás mint még egy eszközt beiktatni. Árban is megéri, mert pl. egy 3 méteres RP-SMA toldókábelt 2000 ft körüli áron van és 10000-alatt is van 3 antennás router.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
mazda6diesel

Sziasztok!

 

Szerintetek melyik a hatékonyabb megoldás:

 

- a router és a gép között 5m távolság van viszont van közötte egy 10cm-es vasbetonfödém

 

- a router és a gép között 15m távolság van viszont nincs vasbetonfal csupán pár darab 10 cm tégla válaszfal?

 

Eszközöket nem tudok írni mert még nem vettem semmit, de csak ez a kettõ megoldás jöhet szóba az eszközök elhelyezésénél.

 

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Közelítsük meg egy kicsit másképp a dolgot: mennyit szánsz rá? Én amondó vagyok, hogy mindenképp olyan routert vegyél, amin cserélhetõ az antenna. Ha kevés lenne a craft, akkor vegyél hozzá egy nagyobb teljesítményû antennát, és a gond meg van oldva. Igazándiból nem csak a távolság és a falak anyaga/vastagsága a befolyásoló tényezõ, hanem sok minden más is.

Link to comment
Share on other sites

Temporary

A cserélhetõ antennát én is javasolnám és a nagyobb antenna vásárlása elõtt érdemes lenne kicsit mászkálni routerrel és/vagy a géppel, mert lehet hogy egy antenna hosszabbító kábellel elég a gyári antenna is.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Az antenna hosszabbítóval az a baj, hogy csökken rajta a jelerősség. Persze rövidebb kábelnél még elmegy ez a vesztesség.

Link to comment
Share on other sites

Temporary

A gyári antennák általában 5db-sek. 2000-2500 forintért, ami egy RP-SMA toldókábel ára, még csak 8dB-s antennát kapni és ez is csak zsákba antennamacska, amíg az adott helyen ki nem próbálják. Ha javul a helyzet a router vagy a gép helyének változtatásával, akkor érdemes tovább kísérletezni egy hosszabbító kábellel. A 3 méteres vesztesége 2.2dB, 5 méteres vesztesége 4.5dB , de jó antenna elhelyezéssel ennél sokkal többet lehet nyerni.

-----------

Ezért hatékonyabbak (1-2 ezressel többért) a 2-3 antennával rendelkező routerek. Itt a panelban a szomszéd hálózatát full 5 "gombóccal" látja minden eszközöm, pedig minimum 1 db 16 centis fal van köztünk.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Az én routeremen 2db 3dBi-s antenna van (nem cserélhető), de bőven elegendő. Az egész házat ellátja nettel (2 szint ~115 m^2 alapterület), és a kert végén is van még jel 35-40%, a routertől kb. 50 méterre.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
BáGyu

Sziasztok!

Mi lehet annak az oka, hogy az otthoni hálózatba kötött eszközeim között az adatátviteli sebesség alig haladja meg a 4000 Kbyte-ot, holott a hálózati router egy TP-Link TL-WR841N, mely 300 Mbps-ot tud és a gépekbe helyezett adapterek melyek mindegyike szintén 300 Mbps-ra képes TP-Link TL-WN821N adapterek. A jel erõssége minden gépen kiváló.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Mennyi a ping a gépek között?

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

És ténylegesen n-es vagy csak g-s a kapcsolat?

Link to comment
Share on other sites

Dreaman

Szerintem ezek a TP-Link eszközök kb. ennyit tudnak. Nekem egy kisebb, 741N-es routerem van ("150 Mbites"), és Wifi-s notik közt / Wifis noteszgép és gigabites hálókártyás gép közt is max 4-5 MB/s a sebesség. (Egy szobában, szinte üres wifi telítettséggel, bármely csatornán, n-es 150mbites/40MHz-es/maximum wifi power beállításokkal.) Elvileg a bennük rejlõ RAM mérete fogja így vissza õket, olvastam már "csingacsuk" oldalakon, hogy átforrasztottak ugyanilyen routerekre nagyobb memória chip-eket + custom firmware-t, és szárnya kaptak...(aztán lehet csak legenda.. :P)

Link to comment
Share on other sites

BáGyu

KGigi!

A ping 1. géprõl a 2-ra: min. 3 és max. 9 ms átlag 3 ms

2. géprõl az elsõre: min 1 ms, max. 3ms átlag 2 ms.

arpsoft!

Ezt hogyan is tudom megállapítani?

Köszönöm a válaszaitokat!

 

 

 

Dreaman!

Legendákkal nem foglalkoznék, a specifikáció szerint tudnia kell! Ha nem tudja, akkor át...ás és ezért visszajár az ára!

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Hálózati és megosztási központ -> Katt a vezeték nélküli hálózatra és Sebesség.

Ha 300 Mbps, akkor n, ha 150 Mbs akkor nLite, ha 54Mbs, akkor csak g.

 

És nem, nem átverés. Mindenhol le van írva, hogy ezek elméleti értékek, meg max 300 vagy 'upto 300' és nem jár vissza a pénzed. :(

Link to comment
Share on other sites

BáGyu

Köszi a választ: 300,0 Mbps N

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Próbálj meg csatornát váltani! Illetve én megnézném víruskereső nélkül is, hátha az fogja meg.

 

@Dreaman

Nekem 1043ND-m van, és eddig még nem volt sebességproblémám. Azt viszont nem szereti, ha egyszerre több gépen megy torrent, vagy esetleg megy egy torrent és közben FTP-zek a NAS-sal. Nem a sebességgel van gond, hanem egyszer csak meghal a kapcsolat, és reset-elni kell.

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

Azért ezek "otthoni" routerek, igazából max 2 gépet tudnak kiszplgálni normálisan, de inkább egyet. 3-4-nél már meghal az egész. Kell egy "accespoint" aztán már csak a bejövõ net szab határt, a gépek közt is normalizálódik a helyzet.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
BáGyu
Hálózati és megosztási központ -> Katt a vezeték nélküli hálózatra és Sebesség.

Ha 300 Mbps, akkor n, ha 150 Mbs akkor nLite, ha 54Mbs, akkor csak g.

 

És nem, nem átverés. Mindenhol le van írva, hogy ezek elméleti értékek, meg max. 300 vagy 'upto 300' és nem jár vissza a pénzed. :(

 

Csak most jutott el a tudatomig amit írtál. De ez akkor sincs így jól, hogy pl. egy 150 MB-os adat az egyik géprõl a másikra 10-15 perc alatt jut át!

Szerintem ezt az "N" specifikációt valamire vállalták! Csak megjegyezném a "G" és az "N" között csaknem 6x-os a szorzó! Ekkora "elméleti különbségtõl pl. leszakad egy híd, vagy összedõl egy ház! Szerintem! :nemoké:

Tehát ez így (nálam) nem oké. :mérges:

 

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Így van. Az N specifikációt arra találták ki, hogy hogyan lehet legfeljebb 300 Mbit/s-al adatot továbbítani. Ahogy az 1 Gb/s és a 10 Gb/s hálózati szabványokat is azért találták ki, hogy több adatot lehessen egységnyi idõ alatt továbbítani. (És ezek tízszeres szorzók az elõdökhöz képest!) De ez nem jelenti azt, hogy ezt mindig tudják is teljesíteni. Nagyon sok múlik a körülményeken, éppen ezért senki nem vállal rá garanciát, hogy bárhol, bármikor menni fog ennyivel a hálózat.

Ez pont olyan, mint a mini HiFi-tornyok 1200 W (p.m.p.o.) teljesítménye. Valóban képes rá, a másodperc töredékéig, egyszer.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Addig sem képes rá. Tesóm hangládáját (50W) rákötöttük egy Phillips mini HiFi-re, ami büszkén hirdeti, hogy ő bizony 2 x 650W-os. Max hangerőn cicergett a láda. Kapott egy 2 x 30 W-os A osztályú erőlködőt, azóta üvölt a láda. Mondjuk ezek a cégek bajba lenének, ha bevezetnék kötelezően az RMS teljesítmény feltüntetést. Mindjárt csak 2x5, meg 2x10 W szerepelne a dobozokon. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
thotzoltan

Sziasztok!

Vettem egy TP-LINK TL WA501G Access Point kütyüt,és ezt szeretném beállítani T-Home modemem mellé,a gyenge WIFI jel erősítésére..sehol nem találok magyar nyelvű utasítást hozzá..tud valaki segíteni?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...