Jump to content
GSForum - Segélyvonal

P III. hardver-bõvítés


Denibaby

Recommended Posts

Denibaby

Tisztelt Tagtársak. A tanyára is elért az internetezési lehetőség. Segítséget kérek, hogy mit lehet "erősíteni" ezen a sz.gépen. pl.: több RAM ? másik hálókártya? erősebb videokártya? stb...A - szerintem- fontos dolgokat bemásolom, de, ha kell még valami pótolom. Köszönöm a segítséget!!

 

CPU típusa Intel Pentium IIIE, 733 MHz (5.5 x 133)

Alaplap neve Compaq Professional Workstation AP550

Alaplapi lapkakészlet Intel Carmel i840

Rendszermemória 128 MB (PC800 PC800 ECC RDRAM)

Videokártya Matrox Graphics Millennium G400 AGP (16 MB)

Hangkártya Analog Devices AD1881 @ Intel 82801AA I/O Controller Hub - AC'97 Audio Controller

Hálózati kártya IntelŽ 82559 Fast Ethernet LOM Alert on LAN* áramkörrel

Kötetek:

C: (NTFS) 3992 MB (268 MB szabad)

D: (NTFS) 4682 MB (1753 MB szabad)

Teljes méret 8674 MB (2021 MB szabad)

Link to comment
Share on other sites

KeLa

Célszerűbb lenne egy erősebb gépet beszerezni. Ennek a bővítése már nem gazdaságos. Kellene bele erősebb CPU, memória, Nagyobb kapacitású wincseszter, stb. Azt a pénzt érdemesebb egy új gépbe invesztálni még ha használtan is veszed.

Link to comment
Share on other sites

Denibaby

Kösz, hogy végig-nézted....valószínű igazad van....'csak' iternetre alkalmas-e? Míg az első-igen kedvezményes- csomagot bekötik...aztán veszünk gépet, jobbat. Üdv!

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Éppen el lehet vele döcögni, de pl. a C:-n elég kevés a hely az átmeneti fájloknak (és az egyéb átmeneti dolgoknak), valamint a memória is kevés lehet a böngészõkhöz, ha több lap van egyszerre megnyitva.

Link to comment
Share on other sites

Denibaby

Pjotr!

Rendszermemória 128 MB (PC800 PC800 ECC RDRAM)

 

RIMM1: Samsung MR18R 0824AN1-CK8 64 MB PC800 RDRAM

RIMM2: Samsung MR18R 0824AN1-CK8 64 MB PC800 RDRAM

 

Hálózat:

Elsõdleges IP-cím 127.0.0.1

Elsõdleges MAC-cím 00-02-A5-34-05-04

Hálózati kártya Intel® 82559 Fast Ethernet LOM Alert on LAN* áramkörrel

 

Kicserélhetem-e a 2db 64-est 2db 128-ra? A winchester nem gond, 1 partíció lesz.

 

Megjelenítés:

Videokártya Matrox Graphics Millennium G400 AGP (16 MB)

Videokártya Matrox Graphics Millennium G400 AGP (16 MB)

3D gyorsító Matrox G400

Képernyõ Relisys TE555 [15" CRT] (0)

 

Esetleg még ezt cserélném 2x 64-re....de most elsõdleges az internetezés és nem a játék. Megoldható, ésha igen kapok-e a boltban?.....vagy bonyolultabb ez ettõl? Kösz és üdv

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Ha azt mondod, lesz új gép, akkor elég, ha csak memóriát szerzel bele valamelyik használt piacról.

Link to comment
Share on other sites

TheSaurus

Nálunk a gyerekeknél egy hasonló gép van, igaz, 386 MB RAM-mal. Az átmeneti internetes fájlok és a lapozófájl a második merevlemezen vannak, simán lehet vele netezni.

Link to comment
Share on other sites

KeLa

Netezésre alkalmas, megfelelõ beállításokkal (átmeneti tárak a másik winyóra). Bár videók lejátszásánál lehet akadozás.

Erre költeni felesleges pénzkidobás, azt a pénzt félre kell tenni az új gépre.

Link to comment
Share on other sites

Victoryus

Miért ne lehetne rajta netezni? Már P1-el is lehetett netezni:-)

Vegyél bele még memóriát, meg egy nagyobb vinyót, potom áron lehet kapni most õket, már 10e ft alatt is. 20e ft-ból meg is van a bõvítés. Aztán még használhatod egy ideig. Egy ilyen gép Win98 op.rendszerrel elég jól elboldogul sok feladattal.

 

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Nem ugyanezt mondtam? Csak épp 20 ezer forintot nem érdemes rááldozni (másképp: hülyeség).

Link to comment
Share on other sites

Denibaby

Tudom, hogy 1 hét örömet okozna a 20e Ft-os beruházás, de azt is tudom, hogy utána kezdhetnék gyûjteni egy erõsebb gépre. A kisfiam biztosan nem a hírekre lesz kíváncsi. Kösz a hozzászólásokat, nagyon egyértelmûek voltak. Üdv!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...