Jump to content
GSForum - Segélyvonal

HD Filmlejátszás


zazenke

Recommended Posts

zazenke

Azt szeretném megkérdezni egy tapasztalt kollegától hogy a hd filmek megnézéséhez erõs processzor vagy erõs video kártya kell . Az én gépem elég régi 2500+ barton procis . És bizony a a hd-k már dolgoztatják a processzort, az 1080 as hd már le is akad nála . Azt hallottam eg ybarátomtól hogy nem biztos hogy új masina kellene csak egy izmosabb video kártyát vegyek inkább . Vajon van e értelme ennek ?

Segítõ válaszokat elõre is köszönöm .

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Ha MKV fájlról van szó, akkor egy 720p filmhez legalább egy 3,2 GHz-es Pentium 4, ha 1080p-s, akkor pedig minimum egy 2 magos processzor kell.

Ha gyári Bluray és HD-DVD filmrõl van szó, akkor elég lehet egy egymagos is, de akkor legalább egy HD2400-as VGA-ra van szükség.

Link to comment
Share on other sites

fapuma

HD2400-zal párosítva 1080-as mkv-t (x264/H.264) is lejátszik simán egy jobb egymagos.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Feltételezve, hogy jól lett kódolva, és megfelelõ programmal nézi. ;) Ha a DXVA nem kapcsol be, akkor bukta, és nem a lekváros fajtából.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
rootcommander

Sziasztok!

 

Azt szeretném megkérdezni, hogy melyik hardverelem cserélyével lehetne javítani azon, hogy a HD filmek nem akadozzanak a gépemen. A 720p-s filmek csak kicsit akadoznak, viszont az 1080p-s filmek már jelentősen. Codec-kel nincs gond, sem lejátszó programmal sem. Mindegyiknál ugyanúgy akadozik. (Media Player, GOM Player, BS Player, stb.)

 

Intel Pentium 4 3.2GHz/1MB LGA775;

3GB RAM Kingmay 533MHz DDR-II;

250GB SATA-II, de az alaplap miatt nem megy SATA-II-n

ATI Radeon X850XT (R480, PCI-E, 256MB, GDDR3, 520/540 MHz, 256 Bit,16/16/6, DX9.0, PS2.0, VS2.0)

 

Melyik segítene: Alaplap+processzor VAGY videokártya csere?

 

Köszi!

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Alapvetõen a processzor számít, de a legújabb videókártyák már képesek megoldani a HD filmek lejátszását, így tehermentesítve a processzort. Ha nem is ezt a videókártyát választod, ebbe a gépbe mindenképp ilyet keress.

Link to comment
Share on other sites

rootcommander
Inkább egy video kártya csere pl.:ASUS HD 4350 SILENT/DI/512MD2

Alapvetõen a processzor számít, de a legújabb videókártyák már képesek megoldani a HD filmek lejátszását, így tehermentesítve a processzort. Ha nem is ezt a videókártyát választod, ebbe a gépbe mindenképp ilyet keress.

 

Igen, értem.

 

- De a proceszor csere is megoldaná a problémát? Vagy még a ez a videokártya akkor is kevésnek bizonyulna?

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Ha a proci megoldja, a videókártya mindegy. Ez csak egy lehetõség. Én a videókártya cserét javasolnám, olcsóbban kijössz.

Link to comment
Share on other sites

rootcommander

Csak az a baj, nem tudom, hogy a processzor megoldaná-e. Mondjuk tényleg olcsóbban jönnék ki, de ha maradhatna a video, akkor már kinéztem egy Intel Quad 8200-as processzort+plusz egy alaplapot hozzá; ezzel már menne rendesen a HD film a régi videoval?

Link to comment
Share on other sites

Pjotr
:igen:
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
gyullo

Azt szeretném kérdezni hogy a pc-rõl nézem a filmeket tv-n. Videokártya NVIDIA GeForce 7300 GT (256 MB) és közben hogy kell csinálni hogy gépezzek is? KÖSZÖNÖM!

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Kiterjesztett asztal kell Neked. Aztán fogod a lejátszót, áthúzod a tvre és ott teszed teljes képernyõre.

Link to comment
Share on other sites

gyullo

Ne haragudj de gõzöm sincs hogy kell csinálni . Kérlek segíts! KÖSZÖNÖM!

Link to comment
Share on other sites

kaldvi

2,8ghz/1 g ram, 256megás vkártya, friss Windows, legújabb cccp, más prog nem fut a háttérben: ezek ellenére még az 1024 széles mkv is veszettül szaggat

még mivel próbálkozzak?

 

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

VLC-t használj hozzá, de ha az a 2,8 GHz Celeron, akkor semmin se csodálkozz.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
aaa3

Jól veszem ki a fentebbi hsz-ekből, hogy hiába van uvd -m / purevideo hd -m / stb, csak akkor lesz használatban hogyha (legalábbis windows alatt) dxva -s cuccal játszom le? Csak mert pár 10 perc gyötrelmes keresés után rájöttem hogy sem az mplayer sem a vlc nem támogatja a dxva-t, és az mpc-hc pedig (annak egy speckó változata amit valami ph/lo/hwsw/nememlékszemmár cikk aljáról való linken találtam), bár amikor legutóbb használtam nem emlékszem rá hogy ilyet csinált volna, de "lefagy" ha 4 gigánál nagyobb fájlt akarok megnyitni (*).

 

*: 1, nem biztos hogy a méret miatt, de pl. 1-másfelesekkel simán elbánik, direkt kipróbáltam hogy konténer, kodek ugyanaz legyen; 2, pontosabban nem lefagy csak olvas olvas olvas eszeveszetten és félóra múlva amikor végzett semmi; 3, lehet hogy csak azért mert amikor legutóbb használtam nem is próbáltam vele ezeket megnyitni.

2 dologra gondoltam: a, át lettem b_xva és darálja le a vinyómat (szerencsére nem:) b, lehet hogy gagyi a build, és kipróbáltam sima mpcvel amivel semmi gondom nem volt de tünet ugyanaz. Na meg kerestem hogy van e cache/gyorsítótár amit kikapcsolhatok de nem is volt ilyen opció.

Link to comment
Share on other sites

aaa3

Letöltöttem a dxva checkert, annak az alján is ott van valami check directshow decoders teszt gomb, ezzel is megõrül a hdd ha a két nagy fájlt nyitom meg vele, a többivel nincs gondja. Gondoltam egyet és megnéztem windows media playerben is (lol amióta fennvan a rendszer egyszer nem nyitottam még meg:P), ott is ugyanez. (Pedig az nem is ismeri fel alapon az mkv-t. Semmi splitter, codec, filter, stb. nincs telepítve a gépre.) Tehát nem az mpc és mpc-hc hibája volt, hanem valami windowsos dolog... Valakinek ötlete?

 

(u.i. Az smplyer/mpui viszi de dxva nélkül, ergó késik a kép)

(u.i.2.: Az mpuiban nem késik a kép, de ez akkor sem nem megoldás...)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Sercly86

Sziasztok!

 

Gondom van az 1080p hd filmek lejátszásával, beleértve a Blu-ray lemezeket és az MKV-kat is.

A gépem: Dell XPS M1530 noti

proci: Intel Core2 Duo T7250 2 GHz

VGA: Geforce 8600M GT 256 MB (PCI-E 16x) - 260.99 driver (legfrissebb, tudomásom szerint)

Memória: 4 GB

Blu-ray olvasó: LG BE08LU20 (USB 2.0)

OS: Win 7 64 bit

1920x1200 noti LCDn, Sony Bravia 26 HD ready TVn egyaránt akad (együtt és külön külön is)

 

Mindent kipróbáltam már... MPC HC, BS player, VLC player codecnek pedig ffdshow, CoreAVC 2.0, CCCP...

persze eltávolitottam az elõzõt amikor másikat próbáltam ki szóval codec ütközést kétlem. Blu ray lemezek (eredeti, gyári lemezek) lejátszásához Power DVD8 és 10 lett kipróbálva. A Proci magjai 5-30% között mozognak terheltségileg. Valamint míg játék közben a GPU eléggé melegszik, és a proci 80-100%on megy szintén jópár fokkal forróbban addig film játszása közben számottevõ melegedés nem tapasztalható (amibõl a %okkal együtt azt szûröm le, hogy nem igazán erõlteti meg magát a gép) DXVA checkert toltam már, elvileg megy is MPC HC ki is írja közben (mégis akad). Vírus nincs, legalábbis frissített Security Essentials nem jelez semmit.

 

Én itt kifogytam az ötletekbõl, mindent kipróbáltam amit tudtam. Nagyon megköszönném ha valaki aki profi a területen segítene megoldást találni.

 

Elõre is köszönöm!

Sanyi

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

A kodekekkel vigyázni kell, ha egyszer felrakod, akkor fenn is marad.

A megoldás az, hogy újrateszed a géped, nem teszel fel kodeket meg ultra-brutál (sz.r) lejátszóprogramot. Megkeresed az MPC HC beta-t, letöltöd a legfrissebbet a russian site-ról (MSVC2010, SSE2, 32 (harmickettõ) bit).

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...