Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Kijelzők csatlakoztatása (TV, monitor)


Pjotr

Recommended Posts

[OP]Destroy-man

Ezzel kb semmit, mert vissza kéne forrasztani, de mivel az alaplapok több rétegűek, ezért ezt otthoni körülmények között nem lehet kivitelezni.

Link to comment
Share on other sites

f22

De a windows újratelepítés előtt mért nem kavart be? Ez lehet az oka?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
f22

Ha levenném az alaplapi hdmi csatlakozót, megoldódna?

Bios frissítése gondolom, nem okozhatja (bár ez az egyetlen különbség a korábbihoz képest).

 

Köszi!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
f22

Sziasztok!

 

Mit jelent a Initiate Graphic Adapter beállításban (MSI alaplapon) a PEG ill. az IGD?

 

Köszi!!

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

PEG: PCI Express Graphics

IGD: Integrated Graphics

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
barbuk

Sziasztok,

 

Előre leszögezem, hogy messze nem vagyok egy expert, szóval légyszi ne nevessetek (nagyon) ha hülyeséget kérdezek:)

Tv-laptop összekötés a téma.

 

CRT TV: van neki ez a három színű RGB (RCA?) csatlakozója és két SCART a hátán, ennyike.

Laptop: csak egy VGA. (ha valaki meg szeretné nézni a specifikációt, íme)

Mivel vállalati laptop, csak limitáltan tudom túrni a rendszert. A spec szerint a videókártya NVIDIA. (nekem a Device Manager-->Display Adapter fülön a sajátgépben csak azt írja: Interl® HD Graphics. De azt sem tudom, jó helyen járok-e egyáltalán)

 

Kérdés:

1. Mivel szétolvasott fórumokból nekem az jött le, hogy a VGA-->SCART-ot elfelejthetem, hacsak nem akarok magam összerakni egy kábelt (nem akarok), a kérdésem, hogy egy VGA-->RGB kábellel meg tudom oldani, hogy átviszem a képet? (a hang nem érdekel)

 

2. Ha veszek egy ilyen kábelt és megpróbálom, mennyi az esélye, hogy leégetem a TV-t és/vagy a laptopot?

 

3. Kellene itt valamit buherálni MHz téren a laptopon, és hol? (feltéve, hogy elérek mindent a vállalati laptopon)

 

Nagyon köszi előre is!

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

1. Nem fog működni.

2. Nagy eséllyel felrobban a TV, ha ezt megcsinálod, és a laptop is könnyen áldozatául esik.

3. Igen, állítani kell a frekvenciát, de nem a laptopon (de nem is a TV-n, hanem a "kábelen").

 

Ehhez egy aktív átalakítóra lesz szükséged, ugyanis Európában más frekvencián üzemelnek (üzemeltek) a TV képcsövek, mint a monitor képcsövek. A más frekvencia viszont robbanáshoz vezet. Ehhez lehet kapni aktív illesztőt, ami neked szépen átalakítja a jelet.

Mondjuk egy ilyenre lenne szükséged:

http://kutyubazar.hu...zar-mm-002.html

 

Szépen lement az ára, egy ilyen még a CRT-s korszakban 30-40e Ft-ba került.

 

Szerk.:

Ha jobb képminőséget szeretnél, akkor érdemes S-Video kábelt használni, ahhoz viszont kelleni fog egy scart adapter (csak 500 Ft):

http://kutyubazar.hu/multimedia-tv-dvd-projektor-hazimozi/631-scart-adapter-rca-s-video-csatlakozoval.html

Az adaptert inputra állítsad, akkor fog csak működni.

Link to comment
Share on other sites

barbuk

Jesszum... Köszi.

 

Csak hogy jól értem-e mit kell csinálni:

1. eset:

Laptop --> VGA-VGA kábel --> átalakító --> RCA kábel vagy S-video kábel (de ennek nem tudom, mi a másik vége? RCA?) --> TV ?

 

2. eset:

Laptop --> VGA-S-video kábel --> átalakító --> SCART-SCART kábel --> TV ?

 

Bocs, a szőkeségemért:( És akkor ezzel fix hogy nem égetek le semmit még én sem, ugye? :D

Edited by barbuk
Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Az S-Video kábel egy 4 tűs csatlakozó. Jelenleg ilyen nincs a TV-den, ehhez kell az a scart átalakító, amit linkeltem. Ezt csak simán be kell dugni a TV hátlapjába, úgy hogy a kapcsoló az input feliratnál legyen. Így már lesz S-Video bemented is a TV-n.

 

Az első eset a műkődőképes, egy kicsi módosítással:

 

Laptop -> VGA kábel -> átalakító -> RCA kábel vagy S-Videó kábel -> TV (S-Video esetén scart átalakító a TV-be kötve, a fentebb írt beállítással).

Ezen kívül még be kell kötni a tápot is, amit USB-ről kap:

Laptop -> mellékelt USB kábel -> átalakító

De ha van használaton kívüli USB-s telefon töltőd, akkor arra is bekötheted a laptop helyett.

 

Az átalakítóhoz (a leírás szerint) adnak kábeleket is, azt neked már nem kell venned.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...