Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Bootolás külső meghajtóról


basikele

Recommended Posts

[OP]Destroy-man

Ilyent én még nem csináltam, de szerintem magyarul sem lesz egy könnyen emészthető dolog. Az meg ki van zárva, hogy ne lehessen belépni a BIOS-ba, max nem írja ki a gép, hogy mivel lehet, bár ha a boot listában nincs bent, akkor a biosban sem lesz ott a pendrive. Alternatív megoldásnak viszont tudom javasolni, hogy particionáld két részre a HDD-t, windowsból indítsd el a linux telepítést (Ubuntut már lehet így is), majd a végén csapd hozzá a windowsos particiót is a linuxoshoz.

 

http://ext2resize.sourceforge.net/

Link to comment
Share on other sites

Dezoxi1974

A biosba sehol sem találtam leírást, hogy hogyan lehet belépni. A google ebben az esetben nem volt a barátom :) A winből történő telepítéssel az a gáz, hogy nincs az xp aktiválva, így nem tudok onnét futtatni semmit. Eredeti a win, a laptophoz adták és a gép hátulján ott van minden szükséges igazolás és kód. De mivel már csak telefonon lehet ezt csinálni, így nem akartam ezzel szórakozni. De ha nincs más, hát akkor marad a microsoftal ba..akodás.....

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

A telefonos aktiválás automatán keresztül történik, és még ingyenes is. De van rá lehetőség, hogy SMS-ben aktiválj. Ez normál tarifájú SMS-ként megy.

Link to comment
Share on other sites

Dezoxi1974

Akkor ezt fogom tenni

Köszi szépen!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Wiqui

Sziasztok!

 

Egy szomszédomnak Fujitsu-Siemens netbookja van. XP fut rajta, amit újra kell telepíteni, mivel elvégezték az eredetiség ellenőrzést, és pár nap múlva lejár a visszaszámlálás (+le van lassulva rendesen). A gépen USB port, és LAN hálózat van, optikai meghajtó nincs, a lakásban viszont van helyi hálózat (1 asztali gép, 1 laptop és a netbook alkotja). A BIOS-ban csak LAN, és HDD boot-olásból lehet választani, USB-t nem, mert meg sem jelenik a listában. A kérdésem az: hogyan lehet erre a netbookra XP-t telepíteni?

Azt már olvastam a fórumon, hogyan lehet USB-ről bootolható XP-t készíteni, úgyhogy az nem gond (remélem). Asztali gépeken is "becsukott szemmel" telepítek, teszek-veszek, de laptop, netbook területen még "szűz" vagyok.

 

Segítségeteket előre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

XP-t akarsz telepíteni?

 

Ha igen, én csinálnék egy kis partíciót, amire felmásolnám az XP telepítőkészletet, azután parancssorban odanavigálnék a telepítőkészlet \i386 mappájába és kiadnám a WINNT32 parancsot.

http://www.softwareo... kapcsoloi.html

 

Ezután a telepítőben kiválasztva a jelenlegi oprendszer partícióját - NTFS-re formattálás mellett - arra telepíteném.

 

De mindenekelőtt a drivereket lementeném DriverMax vagy hasonló programmal, és esetleg csinálnék egy partíciómentést biztonságból.

 

Ha már van most is több partíció, és az adatpartíción elfér a telepítőkészlet, akkor nem fontos új partíciót létrehozni.

Link to comment
Share on other sites

Wiqui

Kedves SkyBird!

 

Igen, XP-t szeretnék telepíteni a gépre, és két partíció van rajta. Sajna a méretét nem tudom, de biztos vagyok benne, hogy elegendő hely van rajta a művelethez. Mindenesetre csak holnap állok neki, mert amilyen szerencsém mostanában van, sok órát fog felemészteni majd. Szombaton "csak" 5-kor kell kelnem a holnapi 2-vel szemben.

 

NAGYON-NAGYON KÖSZÖNÖM a segítségedet, és a linket (nagyon szuper!), az eredményről pedig mindenképpen beszámolok (erőssen agykontrollozok a sikerért!).

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

:!: Még annyit, ha SATA a vinyó a notiban, akkor mindenképpen előzőleg integráld az XP telepítőbe a szükséges SATA drivert.

Úgyis kiderül, mert különben a vinyót nem fogja látni.

Link to comment
Share on other sites

Wiqui

Oké! Köszönöm! Igyekszem minden drivert begyüjteni, és integrálni. Remélem nem tartogat meglepetést a gép, mert már használtan került hozzájuk, és nem tudnak róla szinte semmit. Nekem kell mindent kideríteni róla. Ahogy szoktam volt mondani: "lesz gondom, nem mondom".

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Wiqui

Kedves SkyBird!

 

Először is bocsánatot kérek, hogy sokáig csendben voltam az eredményemmel.

Néhány kör próbálkozás után sikerült feltelepíteni a gépet. A driverek összeszedése hamar megvolt, az Nlite progival harmadszorra sikerült JÓL integrálni, és csak a felesleget kivenni az XP-ből. A netbook telepítése időrabló, mert lassú (asztali gépekhez szoktam), és sok türelmet igényel. De néhány nap után siker koronázta meg munkámat. Azóta is szépen muzsikál a szerkezet. Azért is csúsztam eme írással, hogy biztos lehessek a jó munkámban. Segítséged nélkül nem, vagy nagyon sok szenvedés árán jutottam volna eredményre.

És még egy dolog: véletlenül jöttem rá, hogy ha az USB bemeneten van valami (konkrétan az újságelőfizetés mellé kapott LEXAR adatmentő USB kulcs), egyrészt automatikusan erről akart bootolni, másrészt a BIOS-ban megjelenik választható BOOT eszközként az USB bemet is (ha bele van dugva valami). Tehát ha USB kulcsra teszek egy telepíthető XP-t (vagy más OS-t), akkor az USB-ről ugyanúgy telepíteni lehet, mintha optikai lemezről menne. Remélem ezzel az észrevétellel segítek másoknak is.

 

Mégegyszer NAGYON KÖSZÖNÖM az értékes segítséget!!

Wiqui

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Örülök, hogy jó lett. :)

Igen, lehet telepíteni oprendszert pendrive-ról is, de nálad pont az volt a kiindulás, hogy USB-ről nem tudod bootoltani. Ezért kellett másképp.

Érdemes lenne a BIOS bootsorrendben az USB-t hátrébb tenni, ha már nem kell vagy így zavaró a bootnál.

 

Pendrive-ról nem annyira egyszerű XP-t telepítése, mint pl. a Win7-é, mert előbb kicsit még módosítani kell a telepítőkészleten.

Található erre leírás a neten, pl. a következő linken, de az XP ideje lejárt, inkább más rendszert telepítsünk. Win8/Win7 vagy valamilyen Linux, ki melyiket csípi jobban.

Windows XP telepítése netbookra pendrive-ról

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...