Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Bootolás külső meghajtóról


basikele

Recommended Posts

basikele

Üdv, mindenkinek!

A laptopom ujra kell telepítenem,de sehogyan sem akkarsikerülni.A gép optikai meghajtója nem 100-as!. De van egy külsö usb-s optikai meghajtóm ami jólmüködik, de sajnos nem tudok be bootolni róla.Próbáltam a Biosban is átállítani,de ígysem sikerült.Van valamimás megoldás amit talán nem vettem figyelembe.Kérem hogy segítsetek.Ha kell képet is tudok küldni.

Elöre is köszönve a segítséget.

Üdv: Basikele!

Link to comment
Share on other sites

KeLa

A külsõ eszközrõl történõ bootolást a Biosnak is és a külsõ eszkönek is támogatni kell! Ha valamelyik feltétel hiányzik, bizony nem fog menni a dolog. Más megoldást kell keresni.

 

Link to comment
Share on other sites

basikele

A biosban megvan de az eszközöl honnan tudom meg hogy támogatja-e?

"samsung20xSE-S204S/EUWN(M) külsõ USB DVD író"

A www.pcx.hu oldalon megtekinthetõ.

 

Tulajdonságok:

 

Meghajtó tipusa: DVD-RW

Meghajtó magassága: Félmagas-külsõ

Betöltés tipusa: Tálca

Csatoló: USB

Meghajtó rögzítése: Horizontális/Vertikális

Puffermemória: 2MB

Támogatott lemezformátumok: DVD-RAM, DVD+R, DVD+R DL, DVD+RW, DVD-R, DVD-R DL, DVD-RW, DVD-Video, DVD-ROM, CD-R, CD-RW

Adatátviteli sebesség:

CD-ROM Olvasás 48X (7.2MB/sec)

DVD-ROM Olvasás 16X (21.6MB/sec)

Átlagos elérési idõ:

CD-ROM 130ms

DVD-ROM 140ms

Egyéb tulajdonság:

RoHS Technológia

Multi Read (minden formátum támogatása)

Stabilizált DVD lejátszás

MPEG 2 és Soft MPEG kompatibilitás

Méretek (Szé X Ma X Mé): 163 x 50 x 232 (mm)

Súly: 0.75Kg

Link to comment
Share on other sites

KeLa

A laptop pontos tipusát add már meg. Könnyebb lessz a beállításokat megkeresni.

Link to comment
Share on other sites

basikele
A laptop pontos tipusát add már meg. Könnyebb lessz a beállításokat megkeresni.

Szia!

Bocsi hogy eddigmég nemtettemmeg!

Most pótolom!

A gép neve:Fujitsu Siemens AMILO L7320G

Segítségül a Bios képei megtekinthetö,ill:letölthetö.

 

Itt megtekinthetö:http://basikele.xfree.hu/129418

 

Itt letölthetö:

http://data.hu/get/710394/Kepek1_057.jpg.html

http://data.hu/get/710431/Kepek1_058.jpg.html

http://data.hu/get/710435/Kepek1_059.jpg.html

http://data.hu/get/710438/Kepek1_060.jpg.html

http://data.hu/get/710440/Kepek1_061.jpg.html

http://data.hu/get/710445/Kepek1_062.jpg.html

http://data.hu/get/710457/Samsung_20x_SE_S...VD_iro.jpg.html

 

Üdv:Basikele

Link to comment
Share on other sites

KeLa

A gép tud külsõ meghajtóról bootolni. Az USB Storage Disk-nél kellene beállítani a preferált eszközt, vagy az Automatát választani. Majd a Boot proriti menûnél az USB Storage Disk legyen az elsõ.

Link to comment
Share on other sites

basikele

Köszönöm a segítségedet, holnap kipróbálom, és tájékoztatni foglak az eredményről.

Link to comment
Share on other sites

basikele
Köszönöm a segítségedet, holnap kipróbálom, és tájékoztatni foglak az eredményrõl.

:(

Szia! Sajnos ismételten nem sikerült!Most is az a vállasz " operating system not found"

Amit csak lehetet mindent kipróbáltam.De valami zavar és nem értem?"preferált eszközt"

ÜDV!

Link to comment
Share on other sites

KeLa

Preferált eszköz = Amirõl bootolni szeretnél. Tehát a külsõ egységed.

 

Ha nem megy, a Samsung.hu oldalon kérj információt, hogy boot képes e egyáltalán a tipus?

Néztem az oldalt, de erre utaló információt nem találtam.

 

Külsõ USB-s HDD-k esetén, ha nincs feltüntetve a boot lehetõség bizony nem is szokott mûködni. De régi CD meghajtóknál is volt (belsõ meghajtó), amirõl nem tudott bootolni a gép.

 

Amikor próbálsz bootolni, egyáltalán próbálkozik a külsõ egységgel (a led jelzi ha hozzáfordultak)? A lemezedet is nézd meg másik gépbe, hogy OK e?

Link to comment
Share on other sites

basikele

A beállítási ajánlatod követve úgy tűnt hogy heuréka,de a folyamat nem folytatódott. A lemez másik gépről megyen okés. Szerintem a beállításnál van a galiba mert semmit sem tudok megváltoztatni.PL a régi meghajtót kitörölni és helyébe az újat írni.A f2.boot - részben semmit sem lehet megváltoztatni, máshol meg nincs mit.

Link to comment
Share on other sites

KeLa

Pedig a boot sorrendnél kellene a 4. USB Storage Disk-et áthelyezni elsõnek, vagy másodiknak (elsõ a flopy). Rámész a kurzorral és a plussz/minusz billentyûkkel próbálod. Úgy sem megy?

 

A beállításoknál szereplõ meghajtókat és egyéb hardverelemeket a rendszer ismeri fel. Átírni nemtudod! Esetleg tiltani némelyiket.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
pfiat126

Sziasztok. Új vagyok itt szeretnék egy kis segítséget kérni tõletek.

Van a tulajdonomban egy ASUS EEPC 901. Az vele a problémám, hogy linux volt rajta és telepíteni akartam helyette xp-t. A norm pc-t többször sikeresen tudtam telepíteni ezzel sajna meggyûlt a bajom. A partícionálás után amikor újraindult a hiányzó NTDLR hibaüzenetet dobta ki. BIOSBAN átállítottam de így sem mûködik. Külsõ dvd van ill.usb. mit tegyek? Légyszi segítsetek.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Miért is akarsz DVD-ről rendszert telepíteni? Nincs integrált?

 

Update

Ja most már látom, ez ilyen nesze semmi fogd meg jól noteszgép. Milyen XP-vel próbálkozol? Az nem lehetséges, hogy ehhez speciális Asus által módosított XP kell?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
sure

Sziasztok!

 

Van egy Fuji Amilo Pa1510-es laptopom. Eléggé összakakilta magát a rendszer, ezért most formázni akarom. Csak még elõtte egy kérdés, hogy hogyan tudom lementeni róla az adatokat? Hálózat nem probléma, USB-s vinyóm nincs. Szóval akkor inkább így hangzik a kérdés: hogyan lehetne az egész vinyó tartalmát átmásolni asztali gépre? Ha mindkettõn megy az XP, akkor csak 1 GB-t másol a 80-ból :S. Olyan sok bootolós CD-m, ami ilyet tudna, nincs sok, de letölteni nem probléma; segítseket!

 

Köszi

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

A kérdésed rossz helyen van, de így hirtelen azt se tudom, hová lehetne rakni, na mindegy.

 

Annyit kell tenned, hogy az asztali gépen indítasz egy FTP szervert, majd a notebookot bootolod egy Live Linux lemezzel, és feltöltöd a fájlokat a szerverre.

Link to comment
Share on other sites

sure

köszi a gyors választ!

 

Hát szerzek egy LIVE CD-t, de nem hiszem, hogy sokra jutok vele, mivel marhára nem értek a linuxhoz; csak tanítják (SUSE SLES10). FTP-t hogyan tudok indítani?

 

update: találtam ubuntu, uhu, stb... jesszus. melyik jó?

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Jó az Ubuntu. Egyébként nem kell mást tenned mint elindítani egy FTP klienst. Ugyanúgy duplaklikk. ;)

Link to comment
Share on other sites

sure

ezt mindjárt gondoltam, csak nekem a linux lesz a nagyobb falat. Arrafelé is az ubuntu 8.10 a legfrissebb? egy knoppix-szal próbálkoztam, de szó szerint. Remélem ez inkább grafikus felületre törekszik, nem pedig parancsorientáltságra, mert akkor elvesztem

 

update: http://ftp.fsn.hu/pub/CDROM-Images/ubuntu/8.10/

van ez az oldal, melyiket kell letöltenem? Alternate, desktop, vagy Server?

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Desktop i386 iso. Igen, a 8.10 a legújabb. De másolni egy 7. akármivel is tudsz. ;):D

Link to comment
Share on other sites

sure

köszi. bár az a 7. akármi nem esett le

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Egy Ubuntu 7.x verzió is jó lenne Neked fájlmásolásra. Sõt, a legelsõ LiveCD-s is. Azt használd, ami épp kéznél van.

Link to comment
Share on other sites

sure

Eljutottam odáig, hogy bebootoltam az ubunturól (ubuntu 8.10 Desktop i386). A LAN-t beállítottam, hogy kiírja, csatlakoztatva. LAPTOP IP-je: 192.168.1.2/24; ASZTALI IP-je: 192.168.1.1/24. Az asztaliról megy a ping a laptop fele, de fordítva már nem. A "ping -I 192.168.1.1 255.255.255.0" parancsot próbáltam, de hiba jött ki. Nem ment semmilyen tűzfal, se vírusirtó, se Windows tűzfal. elindítottam az FTP szervert az asztalin, és csatlakoztam is rá a laptopról a menüben lévő Connect Server-re kattintva. Nyitnám meg a C meghajtót, amit másolni kell, erre Cannot mount jön elő. Na most ilyenkor mit lehet tenni?

 

Próbáltam a "sudo apt-get install proftpd gproftpd" parancsot, de nem talál ilyen csomagot. Nagyon gyökér vagyok én a linuxhoz, ezért fél szavakból nem értek meg sokat.

 

Összegzés: A ping nem megy az ubunturól; és a vinyót nem tudja mountolni!

 

Aki leírná szájbarágósan, hogy mit és hogyan, annak nagyon köszönöm!

 

üdv

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...
Dezoxi1974

Sziasztok!

 

Nem találtam itt a fórumban hasonlót, ezért ide írok. Van egy régi laptopom, amin eredetileg xp van telepítve. Sajna teljesen meghalt már, kb. 10perc a boot. Ezt szeretném lecserélni linux-ra. Sajnos usb-ről nem lehet telepíteni, más külső meghajtóm meg nincsen hozzá. Marad a lan-on keresztüli telepítés. Van egy asztali gépem, amin van win7 és ubuntu. A kérdésem a következő: hogyan lehet létrehozni olyan hálózatot, amin a laptopra tudnék telepíteni egy új rendszert. Mivel tök kuka vagyok ehhez, ezért kérem ha valaki segít, akkor azt mint apa a hülye gyerekének úgy tegye.

A laptop tipusa: toshiba portege p2000

Előre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Ahhoz, hogy LAN-ból tudjál telepíteni, egy másik számítógépen létre kell hozni egy erre a célra kialakított server környezetet. Szerintem ez a megoldás felejtős.

Az USB bootolással mi a baj? Nem látja a BIOS a pendriveot?

Link to comment
Share on other sites

Dezoxi1974

Sajnos nem lehet ennél a típusnál a BIOS-ba belépni, ezért csak a bekapcsoláskor megjelenő indító menüből tudok választani. Ott pedig usb nincs, csak HDD, CD, Flopi és hálózat. Mivel a gépben jelenleg csak a HDD és a hálózat van, így más lehetőség nincs. Mivel nincs másik laptopom, ezért azt sem tudom megcsinálni, hogy átteszem a "vinyót" és arra előtelepítek egy Linux-ot. Szal telepíteni kell egy hálózatot....... Na ebben kellene a segítség, mert amiket olvastam a google-n az nekem kínai. English-ül meg nem beszélni :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...