Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Chrome


nagygabor

Recommended Posts

Pjotr

Meg is oldottam. Van a Google Reader maga, ehhez jön egy Google által készített kis extension, amit feltettem. Kicsit kusza, de szerintem jó lesz.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu
A Firefox fanok úgyis kitalálják, hogy miért jobb mint a Chrome.

A Chrome-fanok meg az ellenkezõjét találják ki... :hááát: Kedves barátaim, nincs olyan, hogy egyik böngészõ jobb, mint a másik. Mindegyiknek megvan az elõnye és a hátránya is. Mindenki más szempont alapján választ. Nehogy már a saját szempontjaink alapján akarjunk objektív rangsort felállítani, mert mindjárt szembeállítom a Chrome zéró testreszabhatóságát a Firefox lehetõségeinek végtelen tárházával. :P

Link to comment
Share on other sites

Einstein

RSS-hez szerintem egy külsõ alkalmazás a legmegfelelõbb mivel így böngészõ függetlenül lehet használni és nem is kell állandóan futni a böngészõnek sem. Én a FeedReader-t ajánlom.

Link to comment
Share on other sites

f22

Sziasztok!

 

Mi lehet a gond a Chrome-mal a gépemen? Kb. 1 hónapja a béta változat legújabb fejlesztésére való frissítés után az oldalakat elkezdte betölteni, de nem fejezõdtek be, csak töltött és töltött. Uninstalláltam és fel a stabil verziót, de ugyanez a gond.

 

Fogtam és a Revo Uninstaller-rel teljesen kiírtottam a géprõl, majd a CCleaner-rel is registry és file tisztítás. Fel a stabil verziót és most is ugyanaz: az oldalak kb. 99%-át nem tölti be. Azóta volt frissítés újabb verzióra és most a hatosra, de ugyanaz.

 

Dragon, Opera, Firefox mûködik rendesen.

 

 

Elõre is köszi a segítségeket!

Link to comment
Share on other sites

Kuttorka
Én eleve úgy telepítettem, hogy a Mozilla Firefox beállításait és könyvjelzõit vette át (importálással). A kezdõlap is a www.google.hu/firefox. Még nem voltak vele különösebb gondok. Talán ki kellene így próbálni.
:)
Link to comment
Share on other sites

f22

Nekem se volt vele semmi gond hónapokon keresztül, sõt már vagy fél éve használtam. Nem hiszem, hogy attól mûködne, hogy a könyvjelzõket a Firefox-ból importálom (én az Operából tettem ugyanezt). Más böngészõ beállításait meg nem lehet importálni, csak a keresõket, mentett jelszavakat (nem szoktam menteni) és a böngészés elõzményeit. Szóval valami más lehet a bibi. De azért köszi, hogy próbálsz segíteni!

 

Azért most kipróbáltam, de nem történt csoda :(

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Az importálásnak ehhez semmi köze. Meg kéne nézni csökkentett módban (pluginek és egyebek nélkül), ha egyáltalán tud ilyet. Vagy ha ez nem lehetséges, akkor egyszerû, tisztán HTML-es/CSS-es oldalakkal kéne tesztelni (tehát Flash, JAVA és egyebek ne legyenek rajta), hogy azoknál is elõjön-e a gond. Én ugyanis valamelyik pluginre gyanakszom, ezeket is leirtottad? Mert az igazi az lenne, ha ezeket is újratelepítenéd.

Link to comment
Share on other sites

Lalolib

A google oldal fordítással kapcsolatban lenne egy kérdésem. Van egy oldal, ahol "végleg" kikapcsoltam, hogy fordítsa le az oldal szövegét magyarra. Ezt nem lehet valahol felülbírálni? Nincs egy billentyûparancs mellyel esetenként be tudom kapcsolni ha szükséges?

Link to comment
Share on other sites

Kuttorka
Google Chrome 6 van a gépemen. Csavarkulcs/A motorháztetõ alatt/Fordítás/ Ide tedd be a pipát. (Kínálja fel az általam nem ismert nyelven írt oldalak fordítását).
8)
Link to comment
Share on other sites

Lalolib

Az ki van pipálva, mert általában fordítja az idegen nyelvû oldalakat. De van olyan funkció, amikor megadhatom neki, hogy azt az oldalt soha nem fordítsa le. Az egyik oldalnál megadtam, mert fölösleges volt, azóta nem is akar fordítani. De mi van akkor, ha egyszer véletlenül szükségem lenne a fordításra?

Link to comment
Share on other sites

Einstein

Jó kérdés, már nekem is eszembe jutott.

Link to comment
Share on other sites

Jay

Kattints jobb egérgombbal az oldalon / Fordítás magyar nyelvre.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
pardiimre2
Azt tudjátok, hogy amikor a Chrome frissíti magát, nem törli le a régi verziókat? Nekem új volt. Verziónként kb. 100 mega a felhasználói mappában. :mérges: A régi kézzel törölhetõ...

 

A cache méretét hol lehet beállítani? Kicsit több mint 400 megán terpeszkedik...

 

Google a barátom volt: a parancsikon tulajdonságaiba kell beírni paraméternek azt, hogy

 

--disk-cache-size=52428800

A szám 50 mega bájtban megadva.

 

Ezt beírtam, ettõl függetlenül ugyanúgy 50 mb fölé meg a Cache mérete(pl most 600 megát töröltem)

Link to comment
Share on other sites

payskin

Hova írtad be?

Link to comment
Share on other sites

pardiimre2

Én is arra gondolok, hogy esetleg rossz helyre. A Cél mezõbe, egy szóközzel a "...chrome.exe" után

Link to comment
Share on other sites

payskin

Pedig oda kell... :hmm:

Link to comment
Share on other sites

Alfonz64

Előbb a firefox volt fent, tetszett hogy olyan gyors a chrome és nem lenne rossz ha a háttérben folyamatosan szinkronizálná a könyvjelzőket meg a jelszavakat. A Firefox-ban egy másik RAID 1 (tükrözés) partíción van a munka mappája lehet azért nem találta a chrome és telepítésnél azért nem tudtam szinkronizálni. Firefox-ból szeretném átvinni mindent a Chromeba. Könyvjelzőt sikerült, a Xmarks-al, a jelszavakat sehogy se sikerül próbáltam a Xmarks, az nem tudja, próbáltam a Lasspast a fiókban bent van de nem tudom betölteni a chromba, vagy nem értem hogy kell.

 

Bármilyen megoldás érdekel :)

Link to comment
Share on other sites

Ötvös Tomi

Valaki tud abban segíteni, -ha egyáltalán létezik ilyen,-hogyan lehet többsorossá varázsolni a könyvjelzõsávot?

A Firefoxban van ilyen, a Multirow Taskbar bõvítménnyel megoldható, ehhez azonban nem találtam.

 

Köszönöm elõre is!

 

Link to comment
Share on other sites

pardiimre2
Íme. Ha itt sehol nincs hiba, akkor valamiért nem szeretné korlátozni a kedves a Cachet :D
Link to comment
Share on other sites

molnarnezsuzsa

Sziasztok.

Tudna valaki segíteni? Újra kellett telepíteni a gépemet és nem tudom a lementett dadatok közül a mentett felhasználónevek és jelszavak-at elõvarázsolni a chrome-ból.

Tud valaki valamilyen megoldást?

Link to comment
Share on other sites

Sebi

Az attól függ,hogy milyen adatokat mentettél le. Ha ezt lementetted akkor szerencséd lehet.

 

c:\Documents and Settings\Felhasználónév\Local Settings\Application Data\Google\Chrome\User Data\Default\Login Data

 

Ezt a fájlt másold vissza az új rendszered megfelelõ mappájába. A körülötte található fájlok is kellhetnek neked. (Pld.: Bookmarks)

Link to comment
Share on other sites

molnarnezsuzsa

Szia Sebi

Köszi a gyors választ. Az írt fájlt visszamásoltam a körülötte levõkkel együtt

de nem tudom õket megnyitni. Társítást ajánlja fel a gép, de nem találtam megfelelõt a megnyitáshoz.

Egyébként nem csak a mentett jelszavakkal van ilyen gondom. Visszamásoltam a régi windowsból a képeket, zenei fájlokat, de azokat sem találom most meg.Ha tudsz segíteni nagyon megköszönöm.

Üdv.

Link to comment
Share on other sites

Sebi

Ha jó helyre másoltad akkor nem is kell neked megnyitnod, hanem már eleve bent lesznek a Chrome böngészõben, ami majd megnyitja. Tehát nincs más dolgod, mint megnyitni a böngészõt és megnézni, hogy megvannak-e a jelszavaid és a könyvjelzõid.

 

A régi Windows-ból visszamásolt fájlokat pedig biztos rossz helyre másoltad azért nem találod. Mindent a megfelelõ helyre kell visszamásolni, ahol voltak. Pld. a dokumentumaid a c:\Documents and Settings\Felhasználónév\Dokumentumok mappában voltak és oda is kell õket visszamásolni. A már visszamásolt adatokat keresd meg a keresõvel, fájlnév alapján és tedd õket a megfelelõ helyre.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Lalolib

Chrome alatt nem mûködik az ügyfélkapus java feltöltõ. A legfrissebb java telepítve van. Ötlet?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...