Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Chrome


nagygabor

Recommended Posts

Einstein

Mi értesz a rögzítés alatt?

Link to comment
Share on other sites

Mazsola2

Azt, hogy (mint pl. az IE-nél, Operánál, Firefox-nál) már az indulásnál ott legyen valamelyik oldalon az összes könyvjelző. Jelenleg, tekintettel arra, hogy nem tudom rögzíteni, alkalmanként elő kell hívni. (Ez felesleges kattintás.)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Lalolib

Rohamléptekkel halad a Google. Megjelent a 6-os Chrome. Szinte tökéletes. Egyre több, és jobb kiegészítõk is megjelennek hozzá. Gyorsaságban tényleg világbajnok. Lassan tértem át rá, mivel nagyon sokáig hûséges voltam az Opera-Firefox kettõshöz, de manapság már csak a Chrome-t használom.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
solties

Üdv!

Be lehet valahol állítani a google chrome-ben, hogy maximum mennyi helyet foglalhat el a gyorsítótárnak?

Mert engem baromira idegesít, hogy ugyanannyi idõ chrome-ozás, és mondjuk Firefoxozás mellett. a google nagyságrendekkel jobban teleszemeteli a gépet.

Példa : Általános használat mellett 1 óra alatt firefox kb. 20 Mb szemét.

1 óra alatt chrome kb 150 Mb szemét.

Link to comment
Share on other sites

Kuttorka
Én is néztem már, hol lehet a Gyorsítótár, de nem találtam a Csavarkulcs alatt. Ha lemegyek a netrõl, akkor Ccleanerrel takarítok, valóban így van, a Chrome sokat szemetel.
Link to comment
Share on other sites

MOSAIC

Szerintem sehogy nem lehet beállítani a gyorsítótár méretét. Viszont találtam azért valamit: Klikk!

Link to comment
Share on other sites

pardiimre2

Üdv. Néztem a beállításokban, de nem találtam sehol, hogy be lehet-e állítani, hogy pl xls, doc, stb ismert megnyitható fájtípusokat ne letöltse, hanem felajánlja a megnyitását, mint Firefoxban. Van erre lehetõség?

Link to comment
Share on other sites

Kuttorka
Ha Chrome-ban a Gmail-ban érkezett fotókat (.jpg fájlokat) megnyitom, nem tölti le, csak megnyitja. Doc dájlt a Google docs-szal tölti be és nyitja meg. Persze ez nem "csupasz Google Chrome", hanem Mozilla Firefox 3.6.6 importtal mûködik.
Link to comment
Share on other sites

payskin
Üdv. Néztem a beállításokban, de nem találtam sehol, hogy be lehet-e állítani, hogy pl xls, doc, stb ismert megnyitható fájtípusokat ne letöltse, hanem felajánlja a megnyitását, mint Firefoxban. Van erre lehetõség?

Az, ugye, megvan, hogy ilyenkor a Firefox letölti a fájlt, csak nem egy általad megadott helyre, hanem a rendszer TEMP mappába, és onnan nyitja meg? Tehát nem a webrõl nézegeted az XLS-t.

 

Link to comment
Share on other sites

thisiswhatklfisabout
Üdv. Néztem a beállításokban, de nem találtam sehol, hogy be lehet-e állítani, hogy pl xls, doc, stb ismert megnyitható fájtípusokat ne letöltse, hanem felajánlja a megnyitását, mint Firefoxban. Van erre lehetőség?

 

A problémát nem oldja meg, de egy kattintással kevesebbel el lehet a dolgot intézni: miután letöltötted a fájlt, alul a letöltősávban felbukkan egy dropdown box az állomány neve mellett. Abban van egy olyan opció, hogy "Always open files of this type", rakj elé pipát.

 

Attól, hogy ez elé pipát raksz, nem fogja ugyan legközelebb azonnal megnyitni, de miután rákérdez, hogy hová mentse, nem kell még egyszer duplakattintani a letöltősávban, hanem automatikusan megnyitja az alapértelmezett programjában. (Egyszer kell az előbbieket megcsinálni mindegyik fájltípusnál.)

 

Remélem ez segít valamennyit. 8)

Edited by thisiswhatklfisabout
Link to comment
Share on other sites

payskin

Na, ez viszont nagyon elegáns! :igen:

Link to comment
Share on other sites

pardiimre2

Tudom, hogy tempbe tölti, igen. Az azonnali megnyitás nagyszerû, köszönöm :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
pardiimre2

üdv. nem tudom, hogy találkozott-e már más is azzal a (számomra) furcsa problémával, hogy ha letöltök egy fájt, és letöltés közben a letöltésmegjelenítõhöz lépek, bármikor, akkor a fájlletöltés nem fejezõdik be? Írja, hogy 0 mp van hátra és X/X mb letöltve, de semmi. Elég frusztráló tud lenni, fõleg nagyobb fájl letöltésekor. Ilyenkor újra le kell tölteni, vigyázva nehogy a Letöltések listázására menjek rá...

Link to comment
Share on other sites

Lalolib

Nincs összefüggésben a víruskereséssel? Más: használj letöltéskezelõ programot. Fõleg nagyobb fájlok esetén. A böngészõkbe épített letöltéskezelõk elég egyszerûek. Én csak kisebb fájloknál szoktam használni, de ott nem okozott ilyen jelenséget.

A nagyobb fájloknál meg "jdownloader". Egy kicsit lassan töltõdik be, de utána már maga kánaán.

Link to comment
Share on other sites

pardiimre2

Régen használtam, de annyit nem töltök le, h szükségességét érezzem. Miután írtam az üzenetet, sikerült kicsomagolnom a letöltött fájlt(a letöltés befejezését nem jelezte, csak utána), pedig volt már rá példa, hogy csak az ideiglenes fájl(lal együtt) volt ott, olyankor persze nem tehettem semmit.

Víruskeresés? Beállításokban nem találtam semmit róla, szal nincs beállítva elméletileg. Amit persze hiányolok is...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
payskin

Azt tudjátok, hogy amikor a Chrome frissíti magát, nem törli le a régi verziókat? Nekem új volt. Verziónként kb. 100 mega a felhasználói mappában. :mérges: A régi kézzel törölhető...

 

A cache méretét hol lehet beállítani? Kicsit több mint 400 megán terpeszkedik...

 

Google a barátom volt: a parancsikon tulajdonságaiba kell beírni paraméternek azt, hogy

 

--disk-cache-size=52428800

A szám 50 mega bájtban megadva.

 

Link to comment
Share on other sites

Giraffe1

Éljen a Google-féle felhasználóbarát megoldás! :S

Link to comment
Share on other sites

KGigi

A Google addig felhasználóbarát, amíg pontosan azt akarod csinálni, amit õk elképzeltek. :P

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Lalolib

Nem lehet megoldani a Chrome-ban, hogy ha bezárok egy fület akkor az "új lap" fül jelenjen meg és ne a soron következõ, még be nem zárt fül?

Link to comment
Share on other sites

payskin

2 éves a Chrome, a 6 stable-t kapjuk ajándékba (nagyon jó cikk!)

 

Today, we’re releasing a new stable version of Chrome that is even faster and more streamlined. Chrome is now three times faster than it was two years ago on JavaScript performance. We’ve also been working on simplifying the “chrome” of Chrome. As you can see, we took the already minimalist user interface and stripped it down a bit more to make it easier to use. We combined Chrome’s two menus into one, revisited the location of the buttons, cleaned up the treatment of the URL and the Omnibox, and adjusted the color scheme of the browser to be easier on the eyes.

 

Ha volna rendes Firebug, vagy a beépített Developer Tools ugyanezen a színvonalon volna, átállnék. :)

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Kulcs ikon --> Eszközök --> Fejlesztői eszközök (Ctrl + Shift + I) / JavaScript konzol (Ctrl + Shift + J)

 

Szerintem elég jó. :) Most frissítettem, szerintem a Firefox napjai meg vannak számlálva. :P

Link to comment
Share on other sites

Lalolib

A Firefox fanok úgyis kitalálják, hogy miért jobb mint a Chrome. Sokáig én is Firefoxot használtam, de mellette folyamatosan próbálgattam az Operát és a Chrome-t is. Most is megnézem az újdonságokat, de a mindennapos netezéshez, nálam gyõzött a Chrome. Ez sem végleges, ha a konkurencia jobbat talál ki, akkor gondolkodás nélkül váltott.

Nem szurkoló vagyok, hanem felhasználó.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Nagyon meggyõzõ a Chrome, nálam szerintem ez fog lenne az elsõdleges már.

 

Ki hogyan használja az RSS-eket vele? Nekem az pont jó lenne, mint ahogyan a rókában mûködik, de itt egyelõre nem tudom, hogyan és mivel lehet ezt elérni.

Link to comment
Share on other sites

szabszucs

Sziasztok! Be lehet állítani, hogy pl a torrent file-okat ne lementse, csak megnyissa, mint a fox? Mert lementeni felesleges õket, ideiglenesben elférnének...

Link to comment
Share on other sites

Jay
Ki hogyan használja az RSS-eket vele? Nekem az pont jó lenne, mint ahogyan a rókában mûködik, de itt egyelõre nem tudom, hogyan és mivel lehet ezt elérni.

Én úgy tudom, hogy csak Google fiókkal mûködik.

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...