Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Chrome


nagygabor

Recommended Posts

Fujitsu
2 hours ago, payskin said:

Ez a mai technológiai újságírás színvonala.

Ne is mondd... Szoktunk itt puffogni Tóth Balázson és a többi hazai elmeroggyanton, de a szomorú igazság az, hogy nyugatabbra sem jobb a kép. Olyan magabiztossággal írnak olyan f.aszságokat a nyugati "techlapok" is, hogy azonnal lerí, hogy a szerző vagy a jereváni rádiónál dolgozott, vagy csak simán síkhülye a témához. Mindenhonnan az ostoba bulvárszar ömlik, és ha mindez nem lenne elég, ott vannak még az influenszerek, akiknek a 99%-a aztán tényleg teljesen sötét mindenhez, rengetegen azonban istenként tisztelik őket, és isszák minden szavukat.

Alig van már olyan forrás, amiben nagy biztonsággal meg lehet bízni; így hirtelen talán a How-To Geek ugrik be, ahol még többnyire színvonalas cikkeket szoktam olvasni.

2 hours ago, payskin said:

Forbeson volt egy cikk a napokban, hogy Google Just Gave Millions Of Users A Reason To Quit Windows 10 Na, gondoltam magamban, csináltak valami jó kis oprendszert, vagy mi van? Erre kiderül, hogy csak annyi, hogy a Chrome sandboxa kapcsolódik valahogy a Win10 biztonsági rétegéhez, amiben a nagytudású redmondiaknak sikerült valamit elbarmolni, ezért most nyílt sérülékenység van a sandboxban, amit ráadásul az összes chromiumos böngésző és, mint technológiát, a Firefox is használ. Értem, hogy ez miért baj, de a címválasztás azért icipicit túlzás. 

Engem nem is csak a cím akasztott ki, amikor ez a cikk szembejött, de konkrétan a bevezetőben ezt lehet olvasni:

Quote

Unfortunately, now Google has detailed a serious new problem in Chrome which cannot be fixed, and it's all down to Windows 10. 

Na most egy ilyen cím után ezt a mondatot elolvasva az ember izgatottan teker lejjebb, hogy mi a jó franc derült ki, mi az a helyrehozhatatlan probléma a Chrome-ban, ami miatt a Chrome-felhasználóknak el kell gondolkodniuk az operációs rendszerük cseréjén. Erre kiderül, hogy semmi, találtak egy biztonsági rést, amit a Microsoft rögvest be is foltozott, téma lezárva. Elgondolkodni meg azért kéne a Windows lecserélésén, mert ha lesz még ilyen sérülékenység a Windowsban, akkor esetleg a Chrome is támadhatóvá válik. Nahát, ez tényleg katasztrófa. Eddig amikor egy sérülékenység révén bejuthatott egy támadó a Windowsra, az nem volt ok az operációs rendszer cseréjére, na de most, hogy már a Chrome-ot is feltörhetik, ha már úgyis feltörték a Windowst, hát ez skandalum, rohanok is Linuxot telepíteni mindjárt.

Tankönyvi példája ez a cikk annak, amit ostoba bulvárszemétnek szokás nevezni. Ez a technikai újságírás Velvetje, Kiszel Tünde bugyikollekciója az informatika világában.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
eremit

Sziasztok!

A Chrommal van egy kis problémám.
Ha a Könyvjelzősávon lévő Könyvjelzők mappában a középső egérgombbal kattintok egy könyvjelzőre, akkor a weboldal ugyan szépen megnyílik egy új fülön, az is lesz az aktív (a Tabs to the Front v2 kiegészítőnek hála), de a kibontott Könyvjelző mappa nem tűnik el. Ez miért van, és mi lenne a megoldás?

Köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

eremit

Még egy adalék: az Edge-ben is ugyanez a hiba.

Az egér egy wireless Logitech M170-es. És szürke. (Lehet, hogy ez a baj?  :) ) 2 hete vettem.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Nem értem, mitől tűnne el a menü? :hmm:

A Chrome-ban ez a funkció úgy működik, hogy a bal egérgombbal kattintva lenyitod a mappát, a középső gombbal kattintva megnyitod az elmentett weboldalt egy új fülön, a háttérben. A Chrome ekkor nyilván nem csukja be a mappát, mert hátha meg akarsz nyitni további könyvjelzőket is.

A te esetedben annyi a különbség, hogy a kiegészítőd a weboldalt nem a háttérben, hanem ez előtérben nyitja meg.

Hol van a hiba?

 

Link to comment
Share on other sites

eremit

Köszönöm.

Eddig ez nem így működött.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Gondoltam, hogy ezt fogod mondani, de akkor eddig működött hibásan vagy inkább logikátlanul, nem felhasználóbarát módon. Erről szól a felhasználóiélmény-tervezés (UX-design), hogy olyan felületeket és folyamatokat kell tervezni, amik logikus és kényelmes használatot biztosítanak a felhasználó számára.

Ha egy weboldalt a jelenlegi aktív böngészőfülön szeretnék megnyitni a menőből -- tehát bal egérgombbal kattintok a könyvjelzőre --, a menü automatikusan eltűnik. Ez teljesen logikus, hiszen semmi értelme annak, hogy nyitva maradjon, és újabb könyvjelzőkre kattintva újabb és újabb weboldalakat töltsek be ugyanarra az aktív fülre. Ha nagyon akarom, megtehetem, de nekem kell újra lenyitnom a menüt.

Ha a menüből új fülekre kívánok weboldalakat megnyitni -- tehát a középső egérgombbal kattintok a könyvjelzőkre --, a menü nem tűnik el, mert ezt akár többször is megtehetem több könyvjelzővel is, több különböző böngészőfülre megnyitva őket. 

Valószínűleg korábban ez a két felhasználói helyzet nem különült el, hanem az első szerint működött a középső gombos kattintás is. Aztán rájöttek, hogy ezen lehet javítani.

Azt, ugye, tudod, hogy az Edge is Chrome már egy ideje? (Pontosabban: ugyanaz az alapja mindkét böngészőnek.) Csak azért kérdezem, mert mintha csodálkoztál volna, hogy az Edge-ben is ugyanez történt.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 2 months later...
  • 4 weeks later...
payskin

Amíg a Chromium nyílt forráskódú, ahhoz programozók hozzáférnek, addig én nem aggódom ilyeneken. Volt olyan, hogy az IE uralta az internet 90+ %-át és senki sem gondolta, hogy letaszítható onnan, ma meg már hol van. A Chrome pont így fog járni, ha a Google-nál túltolják az ostobaságot.

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Az a gond hogy erre az összes hirdető és tartalomszolgáltató cég úgy rá fog cuppanni hogy esélytelen lesz olyan böngészőt használni ami nem támogatott......

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...