Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Chrome


nagygabor

Recommended Posts

Tom 1000

Hali! Nekem a Flash Player akadozik egy kicsit. Nektek nem?

Link to comment
Share on other sites

Trianta

Nekem tetszik a felülete, használnám is, de ahánszor elindítom, mindig percekig tekeri a winyót, ha csak be nem zárom a programot...

Én nem vettem észre, hogy gyorsabb lenne a másik 3 böngészőnél, úgyhogy használom tovább az IE-t.

Link to comment
Share on other sites

Razak_255

Elsõ ránézésre furcsa......

Nekem az nem tetszik, hogy nehezen találom meg a beállításokat benne.

Mondjuk gyorsnak gyors, de azért nem jelenít meg mindent tökéletesen még.

De én maradok valószínûleg a Firefoxnál, mivel velem az a baj, hogyha én valamit megszeretek, akkor nehezen tudok mást favorizálni. :)

De azért majd követni fogom és megnézem mit változtatnak rajta. Annyiból hasznosnak találom, hogy így a Firefoxot is ösztönzik arra, hogy gyorsabb legyen és jobb.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
merchajnalka

Sziasztok!

 

Nekem nagyon bejönne a Chrome - leginkább a minimál stílusa tetszik, megpersze gyors, meg eddig még nem fagyott... stb. de ezeket már elõttem is elmondták.

De akad vele egy problémám, amire segítséget várok.

A java dolog nem akar menni. Pedig mindent úgy teszek, ahogy a Chrome kéri. Oldalt nyitok, hiányzó java plug-in, letöltés, telepítés és semmi. Pedig az a Java verzsön van a gépemen, ami a Chrome-nak kell. Java 6 Update 10. Miután települ állítólag újratöltõdik az oldal, de nálam ez sem történt meg. Pontosabban újratöltõdik, csakhogy újfent közli a plug-in hiányát...

Megnéztem a Chrome Súgóját, miszerint a Beállításokban a Részletek fülre kattintva Webtartalom részben van olyan, hogy "Beépülõ modulok engedélyezése". Gondoltam, megkeresem, hátha nincs bejelölve és ezért nem megy. De ahogy a képen is látszik nincs ilyen... Vagy csak én nem látom??? Vagy a telepített java nem akar elindulni - létezik ilyen???

 

Ha tud valaki, segítsen!

 

IPB kép

 

Köszönöm

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
TheSaurus

...és Balázsnak nincs kedve magyar tanárt játszani...

 

Én is magyar tanár vagyok. Csak éppen informatikát tanítok. Egyszóval: magyartanár. :démonikacaj:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Garono

Gondoltam elkezdem az átállást a Chrome-ra. Most épp az RSS-eimet pakoltam át, de rá kellett jönnöm, hogy a Cr nem kezeli az élõkönyvjelzõket! :( Persze az átálláshoz még rengeteg dolgot meg kell csinálniuk, elsõsorban a két hozzászólással feljebb említett kiterjesztéseket. Egy NoScript jól jönne, meg valami jó jelszókezelõ.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu
Persze az átálláshoz még rengeteg dolgot meg kell csinálniuk, elsõsorban a két hozzászólással feljebb említett kiterjesztéseket.

A Chrome rajongói pont azért imádkoznak, hogy ne lehessen kiegészítõket telepíteni a Chrome-hoz. Arra hivatkoznak, hogy az "addonozhatóság" miatt a Chrome elvesztené az elõnyeit a Firefoxszal szemben. Nem tudom, hogy ez igaz-e, de van benne valami, az biztos. Arról nem is beszélve, hogy ha lehetne kiegészítõket telepíteni a Chrome-hoz, akkor miben különbözne a Firefoxtól? :lol:

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Ha nem lehet hozzá kiterjesztéseket telepíteni, akkor vagy át kell váltani az adott feladatnál másik böngészõre, ami hosszú távon idegesítõ, vagy rengeteg dolgot bele kell tenni, mint pl. az Opera csinálja. Nagyon jó, hogy van egy hiper gyors új böngészõ, de amíg nem tudom vele megcsinálni, amit a másikban pár kattintással, addig eszem ágában sincs váltani.

Link to comment
Share on other sites

Garono

Pontosan. Az általam említett kettõ mellet (NoScript, Secure Login) még nagyon hiányzik egy Foxmarks, egy Web Developer Toolbar, egy FireFTP, illetve egy McAfee SiteAdvisor is, hogy csak a legfontosabbakat említsem. :hááát: Ezek nélkül biztosan nem állok át.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu
Nagyon jó, hogy van egy hiper gyors új böngészõ, de amíg nem tudom vele megcsinálni, amit a másikban pár kattintással, addig eszem ágában sincs váltani.

Akkor nem váltasz. A Chrome pontosan azoknak készült, akiknek nincs szükségük kiegészítõkre. De nem is értem, miért kellene átállni. Miért nem jó a Firefox? Én tökéletesen meg vagyok elégedve vele, a Google böngészõjét bottal sem piszkálom meg. :igen:

Link to comment
Share on other sites

Einstein

Egy-két dolog kellene bele, pl: Ad blokker, letöltésvezérlõ (külsõhöz kapcsolódás), ártalmas weblapszürõ, közvetlen kapcsolódási lehetõség különbözõ Google szolgáltatásokhoz (Gmail, naptár).

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Eszem ágában sincs leváltani az Operát. Firefoxra sem. Soha nem is használtam huzamosabb ideig. Ráadásul az Opera 10 nagyon jónak tűnik az első tesztek illetve az újítások listája alapján. A Chrome kb. 10 percig volt fenn a virtuális gépemen, hogy megnézzem, hogyan fest benne a honlap beadandóm. Rosszul kezelte a relatív pozicionálást. Nem én szúrtam el, az oldal valid volt, IE7, Firefox, Opera, Safari alatt tökéletesen jelent meg. Itt mondtam búcsút a Chromenak.

Link to comment
Share on other sites

Razak_255

Nekem a Chrome annyira egyszerû, hogy zavarban vagyok!

Pl.: nekem két hetembe került rájönnöm, hogy hol találom a programon belül a frissítést. A halál gondoltam, hogy a névjegynél van :D

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Az Operánál is ott van :P

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 5 weeks later...
Einstein

De legalább integrálható az Orbit Downloader bele.

Link to comment
Share on other sites

mazda6diesel

Sziasztok!

 

 

Érdeklõdnék, hogy hol találom a könyvjelzõket a Chrome-ban?

Link to comment
Share on other sites

skybot

Villáskulcs ikon és könyvjelzőkezelő.

Link to comment
Share on other sites

mazda6diesel

Köszi!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
KGigi

Most már mûködik benne tisztességesen a float? :hááát: Mikor utoljára láttam benne a saját oldalamat, teljesen szétgányolta, nem volt hajlandó pozicionálni a képeket. Nem az én hibám volt, Opera, Firefox, IE6, IE7, Safari hibátlanul megjelenítette, ráadásul teljesen egyformán.

Link to comment
Share on other sites

Garono

Nekem a korábbi verziókkal is megfelelõen mûködött a float.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
vodás
Google Chrome böngészõvel ki lehet cselezni a bugos Mozilla Firefox 3.5.1 összeomlásait. Letöltés, telepítés, Firefox összes beállításainak beemelése. Kapunk egy Chrome-Firefox hibridet, amelyiknek feleannyi memória is elég, megvan a kezdõlap, a könyvjelzõk, a személyes akármik. Gyors és nem hajlamos az összeomlásra.
8)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...