Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Chrome


nagygabor

Recommended Posts

payskin

:pislog: Hogy mi?!

 

Konstruktívan azt javasolnám, folytassuk ezt a beszélgetést akkor, ha utánaolvastál, mi is az a HTTPS. Mert így nehéz, hogy te a sarki fagylaltozóról beszélsz, én meg a HTTPS-ről. Kezdd, mondjuk, itt.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
payskin

Kukkantás! 57, és van benne minden, mint a búcsúban!

  • CSS Grid layout - olyan weboldalak lesznek hamarosan, állunk le fog esni
  • WebAssembly API mostantól be van kapcsolva, jöhetnek a durva játékok a böngészőbe
  • HTTPS oldalakon használhatók a HTTP-oldalakról mentett jelszavak!

... és még sokan mások, amik titeket mind nem érdekelnek.

 

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Hát nem tudom. Nem nagyon használtam eddig Chrome-ot, csak ha valami muszájszerű volt. Most rootolatlan telefonnál akartam megnézni Wakelock Detectorral, hogy mi szívja az akku vérét, ehhez meg a Chrome-ot írják egyik segédeszköznek, mert van egy hozzávaló bővítmény.

Nosza egy Win 10 laptopra letöltöttem a telepítőt. Azt mondja felismerve, hogy 64 bites. Jó. 1103 kB ChromeSetup.exe fájl, ami intézi a legfrissebb verzió felpakolását. Mikor elindul, avagy csak elindulna, kiírja hogy "A manóba! Valami nem sikerült a weboldal megjelenítése során." Manó, az... :lol:

Meg dob még egy infót, hogy a Google Dokumentumok offline összeomlott, kattintsak a bővítményre, valami ilyesmi. Kattintok én, ha kell, de csak ugyenez a manó fogad. :P

Na lepusztítom. A Geek Uninstall szerint 32 bites a Chrome. :hááát: És tényleg, a Program Files (x86) alá pakolta. 64 bites rendszeren. :facepalm:

Megnéztem újra, próbálom a más platformra való letöltést, de ott már a 32 bites verziót mutatná a Windowshoz. Megcsináltam újra a letöltést, telepítést, eredmény dettó. Valami nem gromek, elment a kedvem az egésztől. :nemnem:

Próbálhatnám még másik rendszeren. Hacsak az nem a baja, hogy 1511 verziós a Win 10, vagy hogy nem fogadtam el az adatok visszaküldözgetését. De ez nem lehet.

Link to comment
Share on other sites

payskin

:huh:

 

Nem kell foglalkozni vele, melyik Program Files-ba rakja, mert az a telepítő/frissítő és az tényleg 32 bites, de a ténylegesen futó böngészőkód a Users alatt van valamelyik mappában, és az 64 bites.

 

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Nem is elsősorban az volt a gond, hogy 32 bites vagy 64, hanem képtelen voltam telepíteni.

Azt meg nem vizslattam, hogy a Program Files mellett még hová milyen futtatható állományokat telepít. Nekem ellentétben nincs olyan tapasztalatom, hogy a programok összevissza telepítgetnének nem a bitjüknek megfelelő Program Files alá.

Még az lehet vagy inkább csak lehetne, hogy van 32 bites összetevő is, és ezért került az ennek megfelelő helyre, és mindenhol máshol meg 64 bites, ha tényleg úgy van ahogy írod.

 

Azután azt kapásból nem tudom, hogy ha nem a fullos, hanem a hasonló Stub Firefox telepítőt indítjuk, az hány bites böngészőt rak fel 64 bites rendszernél.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Ez mostanában egyre nagyobb divat kezd lenni. Legalább 4-5 olyan cucc van telepítve a gépemre, ami Usersből fut.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

No, mégis felraktam egy másik partícióra a Chrome-ot. Most simán felment. Tényleg nem tudom mitől makkanhatott meg a másikon.

Egyebekben a Program Files (x86) alá pakolta cuccait, de a névjegy szerint 64 bites.

Felraktam az Unlocker for WakelockDetector bővítményt, plusz az Adb drivert, és már tényleg látja rootolatlan telefonnál is, mint rootoltnál, hogy mi fogyaszt, mi ébreszthet.

Egyelőre a Hangouts a leggyanúsabb az eddig kijelzettek között, de azt nemigen tudom kinyírni korlátozott joggal. Már szinte mindent kilőttem a Greenify appal, de az sem igazán frankó rootolatlan esetben. Azért a DeepSleepnek nem 50 % környékén kellene lennie, ha nincs használva. :hááát:

Bocs, a vége már off volt. ;) Kis kitérő után, végül is megy a Chrome. :)

 

Wow. Lehet, hogy mégis hagyta magát leállítani, letiltani ez a nyüves Hangouts, eltávolítva előbb a frissítését. Majd elválik.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Lalolib

Nem vagyok biztos benne, hogy összefügg az 58-s verzióval, de a problémám innentől ered. Wordpress alatti oldal bejegyzés szerkesztésénél, a beillesztett képet utólag már nem engedi szerkeszteni. Eddig ha rákattintottam a képre, akkor lehetőség volt a kép méretét, feliratot...stb. megváltoztatni. Most ha rákattintok, nem történik semmi, nem jönnek elő a szerkesztő ikonok. Eddig nem volt vele gond, ezért gondoltam, hogy az 58-s frissítés a ludas. Szerkesztőtársaimnál is hasonlóan jelentkezett a hiba.

Firefox és Edge alatt nem jelentkezik ez a hiba, ott lehet szerkeszteni a képet.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Igen, úgy tűnik, hogy a Chrome 58-ban változott valami, amitől nem megy. Találtam a Wordpressnél is support-bejegyzést, meg a Google-nál is, egyelőre egyik helye sincs semmi konkrét segítség (mondjuk, durva, hogy a WordPress 3 hét alatt nem foglalkozott ezzel a dologgal).

...

Hopp, na, itt kicsit előbbre tartanak, ezek szerint már béta alatt kiszúrták a hibát, és a TinyMCE szerkesztőben van valami gubanc, de ebben sincs megnyugtató lezárás. Tudsz TinyMCE-t frissíteni az oldaladon?

 

Link to comment
Share on other sites

Lalolib

Frissítettük, de a hiba továbbra is fennáll.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Jay
59.
Link to comment
Share on other sites

payskin

A Dev Toolsban állat dolgok vannak megint.

 

Nyitott is a Google egy új sorozatot neki a Youtube-on:

 

---

 

Hoppácska! Zsír új a beállítások-előzmények-letöltések oldal!

 

1VXVo07.png

 

Igaz, hogy a beharangozott, beépített teljes képernyős képmentés mintha nem működne. Na, majd kísérletezünk. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
payskin

Kúlság:

 

 

Megyek torrentezek egy kis illegálisat, le kell tesztelni az új popup/under blokkolót. De röhögnék, ha tényleg működne! :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
payskin

Itt jön Pít Lapázs, hogy elmesélje, a 65-ös Chrome-ban debütál a display: contents;, ami annyira káttingedzs, hogy a Firefox már két éve tudja. Tenkúúú!

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Bowie

Chrome redesign lesz nemsokára, és a változatosság kedvéért most a Google másolja a Mozillát. LOL.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Illetve az Edge-t. A fölső sáv inkább az Edgere hajaz, plusz a Google is azzal demozta kb. 1 hónapja.

Link to comment
Share on other sites

Bowie

chrome-design-refresh.png

 

Nem tudom, hogy ez nálad hogy hajaz az Edge-re. Ez majdnem 1:1-ben a Firefox régebbi Australis felülete.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Nem tudtam már mi hiányzik. Meg elfelejtettem belinkelni a 66-os pítlapázst. Így jártunk.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

chrome-design-refresh.png

 

Nem tudom, hogy ez nálad hogy hajaz az Edge-re. Ez majdnem 1:1-ben a Firefox régebbi Australis felülete.

Én nem erre gondoltam, akkor az majd csak a következő GUI lesz. :)

 

Ez lesz az újabb GUI:

google-chrome-touchable-ui-comparison-with-edge-2--dyn--fullviewsize.jpg

A felül a régi, középen az új, alul pedig az Edge.

 

Szerk.: Ez az új design (material Design 2) csak szeptemberben jön. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Pjotr

Olyat láttatok már, hogy Chrome bezárása után elpukkan a hálózati kapcsolat? Just WTF. :pislog:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
payskin

Valami furaság nőtt a New Tab oldalamra. :huh:

mx6ErvA.png

Külön érdekesség, hogy csak ezzel a Google Accounttal látszódik, a másik accountba bejelentkezve nem.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
payskin

Több helyen olvastam ma, hogy a frissen érkezett 81-es Chrome-ban bevezették a tab groupokat, ami, állítólag, a legjobb dolog a szeletelt kenyér óta. Az én 81-es Chrome-omban nincs ilyen. 

https://9to5google.com/2020/04/07/chrome-81-mac-windows-stable/

https://www.digitaltrends.com/computing/google-chrome-tab-groups-update/

https://gizmodo.com/tab-groups-is-chromes-best-new-feature-in-years-and-he-1842944249

Esetleg, aki a Chrome-ot használ, megnézné, hogy nála nőtt-e ilyen lehetőség? Köszi!

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Alapból nincs engedélyezve, de ha beírod a címsorba, hogy chrome://flags/#tab-groups, és defaultról enabledre lököd a beállítást, akkor onnantól igen.

Jelenlegi formájában nekem ez inkább csak egy gimmick, semmint hasznos funkció. A problémám nem az szokott lenni, hogy nem látom át, melyik tab micsoda, hanem sokkal inkább az, hogy túl sok van egymás mellett. Szóval az önmagában jó ötlet, hogy lehet csinálni groupokat, amikbe be lehet rendezni a tabokat, és együtt lehet őket mozgatni meg bezárni, de ez így kevés (igazából így most még ront is a helyzeten, mert kevesebb tab fér el a groupok címkéi miatt). Ha össze is lehetne csukni ezeket a groupokat, az már más lenne, akkor tényleg hasznát tudnám venni.

Más is bedobta már ezt: https://support.google.com/chrome/thread/37555428

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Egyébként nincs új a nap alatt, ez egy ezeréves Firefox-feature, használtam is anno (valamelyik verziótól aztán ott kivezették, talán a Quantumtól, de van rá extension). Akinek ez a Chrome's best new feature in years, az vagy elég lesújtó véleményt alkot ezzel a Chrome-ról, vagy átaludta azokat az időket, amikor a Firefoxban évente legalább egy tucat hasonló kaliberű innováció debütált.

Én inkább azzal a hírrel találkoztam a napokban a Chrome kapcsán, hogy azonnal frissíteni kell: https://www.express.co.uk/life-style/science-technology/1272517/Google-Chrome-Emergency-Update-Flaw-Security-Patch-Hackers-Two-Billion-Of-Users

Link to comment
Share on other sites

payskin
13 hours ago, Fujitsu said:

Akinek ez a Chrome's best new feature in years, az vagy elég lesújtó véleményt alkot ezzel a Chrome-ról

Ez a mai technológiai újságírás színvonala. Forbeson volt egy cikk a napokban, hogy Google Just Gave Millions Of Users A Reason To Quit Windows 10 Na, gondoltam magamban, csináltak valami jó kis oprendszert, vagy mi van? Erre kiderül, hogy csak annyi, hogy a Chrome sandboxa kapcsolódik valahogy a Win10 biztonsági rétegéhez, amiben a nagytudású redmondiaknak sikerült valamit elbarmolni, ezért most nyílt sérülékenység van a sandboxban, amit ráadásul az összes chromiumos böngésző és, mint technológiát, a Firefox is használ. Értem, hogy ez miért baj, de a címválasztás azért icipicit túlzás. 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...