Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Körlevél probléma Word 2003 és Excell 2007 között


lali1981

Recommended Posts

lali1981

Sziasztok!

 

Word 2003-ban készítettem egy körlevelet, melybe az adatokat Excell 2003-as táblából hozom át. Amikor megadom a Data Source-ot, egy bizonyos OLE DB Database Files-en keresztül fordítom be az adatokat.

 

A problémám a következõ:

 

Az Excell 2003-ban készült adataim sok helyen képleteket is tartalmaznak. Egy képletem átlagot számol és kerekít két tizedesre (ROUND és AVERAGE függvényeket használok benne). Excelben szépen le is kerekíti úgy ahogy kell, de Wordben "elveszik" a kerekítés (pl. a 2,97 Worben 2,96999999999999999999999 lesz).

 

Hogyan tudom elérni, hogy Wordben is megmaradjon a kerekítés?

 

Segítségeteket elõre is köszönom!

 

Link to comment
Share on other sites

lali1981

Sziasztok!

 

Na, megoldódott a probléma! Egy egész délutánomba került, de nem azért mert hülye vagyok hozzá, hanem mert eléggé értelmetlen az Excell...

 

Szóval.

Létezik egy függvény, amely numeric celletipusból képes text-et tud készíteni.

Ez a függvény Így néz ki:

FIXED(cella,decimalisok_szama,ponttal_vagy_anelkül), ahol

cella - az átalakitandó cella

decimálisok_száma - hány decimálisig menjen az átalakitás

ponttal_vagy_anélkül - logikai érték: FALSE - ha kell a pont a text-be, TRUE - ha nem kell a pont a text-be

 

Ezután a Word már simán átvette Excellből a cella tartalmát és nem vacakolt a tizedesekkel. Természetesen ez az egész képletet egy új oszlopba kellett beillesztenem, mert szükségev volt numeric-os formában is az átlagra.

 

Remélem ezzel másnak id tudtam segÍteni. Kicsit fapados módszer, de működik. Meghát maga az Excell sem egy leányálom, valljuk be... :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...