Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Word 2003 kódolási probléma


Györgyi

Recommended Posts

Györgyi

Segitséget szeretnék kérni, nyomtatóról beolvasott dokumentumot a Word kódoltan nyitja meg. Már végigpróbáltam, az összes beállitási lehetõséget, de nem sikerült a hibát kijavitani. Eddig jól müködöt, de most valami történt, és nem tudom helyrehozni. Kérem, hogy aki tud segitsen!

Link to comment
Share on other sites

geri005

Próbáld meg újratelepíteni az Office-t.Egyébként más alkalmazásnál pl.: Wordpad mûködiik?

Link to comment
Share on other sites

Györgyi

szia Geri! Kösz, de már mindent megcsináltam,sajnos nem vagyok egy számitógép guru, ugyhogy

a Microsoft oldalán leirtak szerint telepitettem ujra, de semmi.

Link to comment
Share on other sites

geri005

x) Jólvan, de más szövegszerkeztõprogrmban pl.: Notepad vagy WordPad jó?

Link to comment
Share on other sites

payskin

Én már a "nyomtatóról beolvasott"-nál elakadtam... :huh:

Link to comment
Share on other sites

geri005

Én az optikai karakterfelismerőre gondolok...persze ha képként lett beolvasva (max scanner nem nyomtató) akkor nemhiába nem tudja szövegként megjeleníteni.

Link to comment
Share on other sites

Györgyi

Köszönöm szépen, hogy próbáltok nekem segiteni. Én már egy nagymama vagyok, tehát én még nem tanultam a számitógép feljhasználását. Sok idõmbe telt, mig eljutottam egy alapszinthez, de már valamennyit tudok. Ezért nem vagyok mindennel tisztában.Nézzétek el nekem. Kösz Györgyi

Link to comment
Share on other sites

payskin

Semmi baj, nem kell elnézni semmit, csak próbáld megmagyarázni mit is csináltál pontosan, hátha abból beugrik, mi lehet a hiba. Például ha egy lapolvasóval beolvastál egy szöveget, az valószínűleg képként mentődik el, tehát azt nem tudod megnyitni Wordben, mert csak értelmetlen krix-kraxokat fogsz látni. Nem pont ez történik?

Link to comment
Share on other sites

Györgyi

Leírom, hogy pontosan mit tettem.

Hp nyomtatóról bescanneltem egy dokumentumot, amin van egy kép is. Önéletrajzot szerettem volna szerkeszteni. A beszkennelt lap a Wordbe kriszk-krakszként jelenik meg. A Hp beállításoknál már mindenféle doksi és kép beállítást megcsináltam. És semmi változás. Mindig kiírja, hogy kódolt szöveg. Eddig jól működött múlt hétig, de most valami történt. Kösz Györgyi

Link to comment
Share on other sites

payskin

De a HP programja rendes Word DOC állományba menti el, amit beszkennelsz?

Link to comment
Share on other sites

Györgyi

A Hp kérdezi, hova olvassa be a doksit . Ha Wordbe, nem kér fájltipust,ha mentés fájlba melyik fájltipust kell bejelölni?

 

Ja és a másik. Ma már az emailen küldött jpg-t sem nyitja meg.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Milyen fájltípusok vannak? Mi nem nyitja meg az emailen küldött JPG-t?

Link to comment
Share on other sites

Györgyi

Megnyitáskor a Word jön be.

Link to comment
Share on other sites

payskin

??? Bocs, de így nem tudok segíteni, ha nem válaszolsz a kérdésekre. Egy JPG-t például miért nyitna meg a Word? A Word nem képnézegető, arra van a Windowsnak saját szoftvere. Konkrétan a Word egyáltalán nem tud megnyitni JPG képet. Olyat lehet csinálni, hogy egy Wordben szerkesztett szöveges dokumentumba beszúrsz JPG képeket, de az nagyon más.

Link to comment
Share on other sites

Györgyi

Szia Balázs! Ne haragudj, hogy csak most írok, de nem voltam itthon. Tehát a képmegnyitás megoldódott. Tudom, hogy a Word nem nyitja meg. Visszaállítottam a rendszert és így már jó. De az eredeti problémámhoz, társult egy újabb, lehet, hogy összefüggenek egymással.

 

A nyomtatót újratelepítettem, mert gondoltam, hogy a scennelés és a kódolt szöveg között összefüggés van. Viszont most a HP nem működik rendesen. A HP szolgáltatóközpontra rákkattintva azt írja ki, hogy

 

>Persing error in file C/Program files/HP/digital imaging/bin/hpqscloc/1033xml.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Nem az volt a baj, hogy mikor, hanem hogy mit, mármint hogy nem a kérdésre válaszoltál, de nem érdekes, pláne ha megoldódott.

 

A HP cuccal kapcsolatban nincs sok ötletem, szerintem távolítsd el az egészet (az összes részét), és telepítsd újra. Sajnos elég nagy szemétdomb a HP drivere, nagyon meg kell gondolni, hogy az ember mit csinál vele.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...