Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Lassú a Vista


tnt

Recommended Posts

gamer8200

Üdv!

 

 

A napokban vettem egy laptopot, amire gyárilag telepítve van a vista home premium. Gyönyörűen működik minden, csak egy valami zavar: a windows media center. Mivel én ezt az életben nem fogom használni, szeretném valahogy eltávolítani a rendszerből. A tálcán is állandóan ott az ikonja, kikapcsolni nem lehet, de az erőforrásokat gondolom zabálja...

Ötlet?

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Tálcán ikon? :pislog: Az csak akkor lesz ott, ha Te mondod neki. Egyébként a Vezérlõpulton a Windows összetevõk között gondolom el lehet távolítani.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
rootcommander

Sziasztok!

 

Egy olyan problémám lenne, hogy felraktam egy 32bites Vistát SP1 a PC-mre, azonban még alig telepítettem rá pár drivert, máris a "boot screen"-en az a zöld kis betöltõ csík egyszerûen egyszer végigmegy, majd a második szakasz elején érthetetlenül 25mp-ig áll, majd megy tovább, ahogyan szokott. Amikor feltelepítettem az op-t, akkor még pár indulásig nem csinálta ezt, majd pár driver telepítése után elõjött. Azt gondoltam valami driver okozza, újratelepítettem az egész op-t, majd megint pár driver telepítése után minden induláskor 25mp-ig áll. A számítógép teljesen új, minden eszközéhez a legfrissebb driverek vannak. Úgy éreztem, hogy, amikor feltelepítettem az NVidia videokártyához (9800 GT 512MB) a drivert, azután kezdte a megállásokat a boot-kor, de egy uninstall, majd visszatelepítés sem oldotta meg a problémát. Nemrég leszedtem a júniusi NVidia drivert is, de azzal is csinálja. Egyszerûen érthetetlen, nagyon idegesítõ, nem tudom miért és mitõl lehet.

 

Kérdésem az lenne, hogy van-e valakinek valami ötlete, miért csinálja, illetve ki lehetne-e deríteni, hogy mit tölt/vizsgál akkor, amikor megáll a csík. Köszi!

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Milyen sorrendben telepítetted a drivereket? Service Pack verziója?

Link to comment
Share on other sites

rootcommander
Service Pack verziója?

Fogalmam sincs; a DVD-n bele van integrálva a Vista-ba. (Egyébként telepítés után az összes frissítést meg is kapta.)

 

Milyen sorrendben telepítetted a drivereket?

 

1. Chipset

2. SATA/RAID vezérlő

3. Network

4. Audio

5. Video

 

Egyébként sorban egyenként le is szedtem őket, majd mindig újraindítottam, de úgyanúgy driverek nélkül is áll a csík 25mp-et. Nem értem.

Egyedül akkor volt jó, amikor még frissiben fel volt telepítve a Vista.

 

Nem lehet valami log-jában megnézni, hogy amikor megy az a kis zöld csík, akkor miket is tölt be? Mert abból ki lehetne deríteni, hogy mivel vacakol 25mp-t, és akkor már csak azzal kéne foglalkozni. Nem?

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Start :nyíl: Futtatás: winver

Link to comment
Share on other sites

rootcommander

Vista SP1: Version 6.0 (Build 6001: Service Pack 1)

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Milyen alaplapod van?

Én anno ezt a gondot, direkt erre a problémára kiadott BIOS frissítéssel oldottam meg.

Link to comment
Share on other sites

rootcommander
Én anno ezt a gondot, direkt erre a problémára kiadott BIOS frissítéssel oldottam meg.

 

Erre én is gondoltam, de hiába frissítettem a BIOS-t, az sem oldotta meg. Pedig úgy telepítettem a Vistat, hogy már a legfrissebb BIOS volt fenn. Egyébként azt megnéztem, hogy egyik BIOS verzió leírásában sincs olyan, hogy ezt a problémát oldanák meg, hanem egyebek vannak.

 

Egyszerûen annyira idegesítõ, hogy a régi ezer éves gépen 7x-végigmegy a csík, ezen az új gépen pedig vmiért megáll a csík fél percre.

Link to comment
Share on other sites

rootcommander

Sikerült megoldanom a problémát.

 

Két SATA eszköz-t egy Marvell vezérlõ végzi, amihez feltelepítve a saját driverét okozza a Vista betöltõ csík megállását. Újratettem az egész op-t, majd szép sorban telepítettem fel a drivereket, és ennél jött ki. Szóval meghagytam neki az alap Vista beépített drivert, ezzel is tökéletesen megy.

 

Most már gyorsan betöltõdik az egész.

 

Köszi!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...