Jump to content
GSForum - Segélyvonal

100% Pure Drop Down Menü


csanesz

Recommended Posts

csanesz

Üdv Mindenkinek!

 

Találtam két menüt a neten, mind a kettő többszintig lenyíló, egyik horizontális a másik vertikális. A helyzet az lenne, hogy a horizontális tökéletesen működik, Firefox IE7, IE6-ban is, és nem kell hozzá JavaScript.

A másik menü a vertikális, az is ugyanez, csak javascriptet használ. Szeretném megoldani, hogy javascript nélkül, csak is css-sel működjön, úgy mint a horizontális. Szerintem megoldható, mivel a másik menüt is átírták, mert az is javascripttel működött IE6-ban, és most már csak CSS-sel működik IE6-ban.

 

Örök hálával tartoznék annak, aki segítene nekem ebben.

 

Előre is köszönöm

 

A két menü:

Horizontális: http://www.stunicholls.com/menu/skeleton_left.html

Vertikális: http://www.cssplay.co.uk/menus/skeleton.html

Link to comment
Share on other sites

Garono

El kell keserítselek: mind a horizontális, mind a vertikális menü JavaScripttel mûködik.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Nem, a horizontális csak arra használja a JS-t, hogy átalakítsa a CSS-t ahhoz, hogy az IE6-tal kompatibilis legyen (ugye, az IE6 csak a:hover-t ismeri). A menük, almenük megjelenítése onnantól kezdve teljesen CSS alapú.

 

Nagyon furfangos. :)

Link to comment
Share on other sites

csanesz

Nos annál a menünél, amelyik a bal oldalon helyezkedik el és nem a képernyõ tetején, annál ki tudom valahogy ütni a JS-t úgy mint a másik menünél? Gondolom a HTML kommentek kellenek majd bele, de a CSS-ben is kellene némi módosítás ebben kérnék segítséget.

 

Elõre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

payskin

Nem, úgy nem fogod tudni megcsinálni.

 

A horizontálisból csinálj vertikálist. A #nav alatt levõ elsõ szintû

  • -ket kell floatolni (mondjuk egy plusz osztálydefinícióval), és utána az alattuk levõ
      -t úgy pozícionálini, hogy az almenük a megfelelõ helyen jelenjenek meg.
  • Link to comment
    Share on other sites

    Create an account or sign in to comment

    You need to be a member in order to leave a comment

    Create an account

    Sign up for a new account in our community. It's easy!

    Register a new account

    Sign in

    Already have an account? Sign in here.

    Sign In Now
    ×
    ×
    • Create New...