Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Szaggat minden játék


Roland27

Recommended Posts

laslieboy

Megnéztem, töröltem a mostani drivert, majd felraktam a gyári CD-rõl, azon nyomban kikapcsolt a monitor, majd újraindult a gép, és leállt, beindult, majd még rendszer felállás elõtt megint elkezdi :pislog: mondom király :lol: csökkentet módban sikerült orvosolni a problémát :D Valami más ötlet?

Link to comment
Share on other sites

Wiezner István

Hát ez elég érdekes... Nem tudok értelmes tanácsot adni, lehet hogy a 64 bites Vistát nem kedveli. :(

 

Bár az is elég furcsa, amit a gyári meghajtóval mûvelt a gép. Eltávolítottad a régit, mielõtt feltelepítetted az újat?

Link to comment
Share on other sites

laslieboy

Igen, töröltem a régit, majd újra indítás után raktam fel a másikat. Régen már játszottam vele, akkor is 64bites Vistám volt, és akkor meg jól ment :huh: Lehet tényleg a VGA illesztõ a ludas, az ellen meg nem tudok mit csinálni, ha sikerülne is másik illesztõt feltenni, és ha a FEAR meg is javulna, akkor meg az újabb játékok sírnának az új driverért :Sír: Azért köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

Wiezner István

Az aláírásod szerint 3 winchester van a gépedben. Ha nagyon fontos a FEAR, akkor legvégsõ esetben felrakhatnál még egy Vistát egy másikra a régi meghajtókkal. Nem hinném, hogy ezt tiltaná a licencszerzõdés. :)

Link to comment
Share on other sites

kori

Azért érdekes, hogy még mindig vannak problémák a 64bites oprendszerekkel. :hááát: Hol driver, másoknál szoftver kompatibilitási gond jelentkezik.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
lacyhsv

Sziasztok

 

Ugyan ez a problémám,nem rég jelentkezett!

Szaggatnak a játékok,általában kb. 5 perc után!

 

Konfigom:

IntelCore i7 2,67 GHz

Nvidia Gefroce GTX 275 DDR3

6 Gb DDR3-as Kingston memória

 

Én is újra telepítettem,legújabb driverek,directx,de semmi változás!

Ha valaki tudja a megoldást legyen szíves leírni!

Köszönöm

 

Üdv

lacyhsv

 

Alaplap 51 °C

CPU 37 °C

GPU memória 50 °C

GPU környezete 48 °C

 

Nem tudom jók-e ezek az értékek..

Edited by lacyhsv
Link to comment
Share on other sites

Wiezner István

Szia,

 

ezek terhelés nélküli értékek, vagy játék közben nézted õket? Gondolom az elõbbi, a GPU memória kissé gyanús, játék közben alaposan felmehet, valószínûleg ez okozza a lassulást.

 

Jó ötlet lenne, ha leszednéd a hûtést a grafikus kártyáról, egy újrapasztázással talán megoldhatnád a problémát (különösen, ha régebben jól mûködött a hardver, és csak most kezdett el vacakolni).

Link to comment
Share on other sites

Temporary

A víruskereső vagy a windows automatikus frissítés keresése és letöltése (vagy a memória lapozás, de ez 6GB esetén nem valószínű :) ) okozhat folyamatosan dolgozó merevlemezt és/vagy állandó 100% processzor terhelést, ami az erőforrás csökkenés miatt szaggatást okoz a játékban. Ezeket úgy veheted észre, hogy szaggatáskor egyfolytában világít a HDD led. A processzor, RAM, VGA RAM, kihasználtságot, az elinduló, leálló folyamatokat pedig valamilyen naplózó programmal vissza lehet követni.

 

Én az AIDA64-t használom ilyesmire, de nem tudom, hogy az ingyenes változattal lehet-e naplózni.

Link to comment
Share on other sites

lacyhsv

Igen terhelés nélküli értékek!

Megnézem majd játék közben is az értékeket!

De azt nem értem tegnap direkt játszottam az F1 2010-el pár órát,ami megvan nekem eredetibe,és az egyáltalán nem szaggatott,de minden crackelt játék viszont szaggat :(

 

Játék közbeni értékek:

 

Hőmérsékletek

Alaplap 66 °C (151 °F)

CPU 48 °C (109 °F)

1. CPU / 1. mag 54 °C (124 °F)

1. CPU / 2. mag 53 °C (124 °F)

1. CPU / 3. mag 54 °C (126 °F)

1. CPU / 4. mag 53 °C (126 °F)

GPU [ TRIAL VERSION ]

GPU memória 80 °C (172 °F)

GPU környezete 74 °C (165 °F)

SAMSUNG HD103UJ [ TRIAL VERSION ]

 

Hűtőventilátorok

CPU 2909 RPM

GPU 3859 RPM (100%)

 

Feszültség értékek

CPU mag 0.94 V

+3.3 V 3.34 V

+5 V 5.16 V

+12 V [ TRIAL VERSION ]

+5 V készenléti 5.14 V

GPU mag [ TRIAL VERSION ]

GPU Vcc [ TRIAL VERSION ]

 

Áramerősség értékek

CPU 7.30 A

 

Fogyasztási értékek

CPU 6.76 W

Edited by lacyhsv
Link to comment
Share on other sites

Temporary
...minden crackelt játék viszont szaggat :(

A crack a legbiztosabb vírusterjesztési módszer. :lol: Nagy valószínűséggel ez a probléma forrása. Tuti, hogy futtatja a felhasználó még a vírus kereső figyelmeztetése ellenére is. Általában egy módosított vagy idegen fájlja lesz a játéknak, ami bármilyen kártevő kódot is tartalmazhat.

Link to comment
Share on other sites

payskin

A crackelt játékok véletlenül nem daemon tools alól futnak?

Link to comment
Share on other sites

Wiezner István
A crackelt játékok véletlenül nem daemon tools alól futnak?

A crackek kiiktatják a lemezellenőrzést, így a tört játék indításakor lényegtelen, hogy fel van-e mountolva az ISO. Szerintem valami túlmelegedik a gépben, valószínűleg a videokártya.

 

@Temporary: valószínűtlen, hogy az összes tört játéka vírusos lenne, főleg ha figyelembe vesszük a tüneteket (mindegyiknek ugyanazt a kártevőt kellene tartalmaznia). Viszont ha a vírus csak az egyikben van jelen, és megfertőz más állományokat is, akkor a jogtiszta szoftvereknek sem mennének megfelelően - nem gondolom, hogy ez lenne a háttérben.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Ebben igazad lehet, de azért akad némi összeakadási lehetõség a Windows meg egy Daemon Tools között, pláne ha a "CD"-rõl akar betölteni valamit a játék.

Link to comment
Share on other sites

lacyhsv

Nem Daemon Tools alól fut a játék!

A rendszer is újra lett rakva,meg a vírusirtó sem talált semmit,szóval nem hiszem,hogy vírus lenne!

Leszedtem egy ilyen videokártya progit GPU-Z a neve!

Ott láttam egy olyat,hogy Ventilátor 40%,azt nem tudom,hogy ez azt jelenti,hogy jelenleg 40%-on megy a ventilátor,vagy állandóan ennyi,mert ha állandóan,akkor lehet túl melegedik a videokártya nem?Meg az is van még a ventilátorhoz írva,hogy 1572 RPM!

 

Öööö most nézem változnak ezek az értékek,akkor a jelenlegit jelentheti..

Hát én már nem tudom mi lehet a gond..

Mit tegyek vigyem el szerelõhöz?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Wiezner István

A szoftver automatikusan szabályozza a fordulatszámot a terheléstõl függõen, játék alatt 100 százalékon megy. Régebben volt valami gond az egyik NVIDIA driverrel, elvileg alászabályozta a ventit, és túlmelegedtek a kártyák. A legújabb driver van fent? Próbáld meg frissíteni, ha nem az lenne (letöltés itt).

Link to comment
Share on other sites

lacyhsv

A legújabb van fent!

Ötletem sincs már mi lehet gond..

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Hmm... Nem is tudom, mivel is lenne illendõ kezdeni a diagnosztikát... :hmm:

 

Tápegység? :hááát:

Link to comment
Share on other sites

lacyhsv

Hát nem fogjátok elhinni,de ezt egy fórumon találtam és megcsináltam!

 

"akinek esetleg kifagy és NVIDIA kártyája van az csinálja ezt meg

 

1, Nvidia control panelben a Physix beállítás CPU-ra

2. Játékot dx9-es módben futtasátok

/My Games/DIRT3/hardware_settings_config.xml-ben átirni force directx9=true

 

és már Mûködik is és sose fagy ki és grafikailag sem veszít semmit"

 

Az a hihetetlen benne,hogy nem elég,hogy a Dirt 3 nem szaggat,de már a többi crackelt játék sem!

Nem tudom hova tenni,de meggyógyult,legalábbis remélem,hogy már nem jön vissza a probléma!!!

Köszönöm mindenkinek a segítõkészségét!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
nesquik91

Nekem is akad minden játék! És egyszerűen senki nem jön rá! Azt mondták h win7nek kevés a 2gb-ram de xp alatt is ezt csinálja szóval fogalmam sincs mit csináljak!

 

Alaplap: Asus m2nmx se plus

2gb kingston ram

6000+ 2 magos amd proci

EAH5750 ASUS 1gb videókártya(formula)

580 wattos táp

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Arról az 580W-os tápról tudnál valami pontosabbat írni? Márka, típus? Milyen felbontás és beállítás mellett szaggat és milyen játék? Van olyan játék, amihez ez a gép kevés FullHD-ban, max grafikán.

Link to comment
Share on other sites

nesquik91

Tök mindegy milyen felbontás .. ugyanúgy! pl mondom counter-strike 1.6 gta san andres, cod1,2! Ezek "alap" játékok ezeknek nem szabadna akadniuk, és ez már bosszantó, már 2 éve nem tudok normálisan játszani ://

Táp:

HKC 580W USP-5580PFC

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Akkor meg is van az első hibaforrás. Először is szerez egy minőségi tápot -> Tápajánló.

Link to comment
Share on other sites

nesquik91

De figyelj előtte volt 1 300wattos táp az se működött!

Link to comment
Share on other sites

_WieznerI_

Elképzelhető. hogy túlmelegedik a processzor vagy a videokártya: hány fokosak alapjáraton?

Link to comment
Share on other sites

nesquik91

Mert igazából olyan h egy ideig fut a játék normálisa utánna 2-3 msp-re beakad (szaggat) utánna megy tovább normálisan! de így nem lehet játszani!

CPU: olyan 55-56 fokos

Temp1 : 54 fokos

Temp2: 33 fokos

Temp3: -128

HD0: 32 fokos

MB: 33 fokos

GPU: 34 fokos

Core: 52 fokos

 

Speedfannal mértem

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...