Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Szaggat minden játék


Roland27

Recommended Posts

Roland27

Sziasztok!

 

Azért írok mert minden játékom (még a legapróbbak is) szaggat. Teljesen mindegy milyen a felbontás, milyenek az adott játék beállításai. Nemrég vettem egy új videókártyát: GeForce 6800 GT. Eleinte gond nélkül ment minden, de egyik napról a másikra szaggatni kezdett minden játék. A gép nem lassú de a játékok élvezhetetlenek. Már sokmindent megpróbáltam, pl. új driverek (alaplap, videókártya), új XP, víruskeresés, kivettem az egyik memóriámat hátha... De semmi. Már az õrületbe kerget. Nincs egy rossz gépem, szóval egyszerûen nem értem, tehetetlen vagyok. Ha valaki tud valami megoldást, légyszi segítsen.

 

Íme a gépem:

Alaplap: ASRock 775v88+

proci: IntelCeleron 2933 MHz

VGA: GeForce 6800GT 512Mb

Memória: 2x512 Mb (1 Kingmax+1Samsung)

HDD: 400 Gb Samsung

Táp: Q-Tec 400W

Asus Dvd-író

 

Remélem tud valaki segíteni.Elõre is köszönöm.

Edited by Spányik Balázs
Link to comment
Share on other sites

nagyjani

Nézd meg a hõmérsékleteket, a processzor hûtõjét, mert visszavehet a teljesítménybõl. A két memória sem megy "dual"-ban az biztos, mert nem egyformák.

Link to comment
Share on other sites

Roland27

Megnézném ha tudnám hogyan kell. Nem tudnád leírni?

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

F2-vel belépsz a BIOS-ba induláskor, aztán a H/W monitor fülnél láthatod.

Ha letöltöd az EVEREST nevezetű szoftvert, akkor azzal Windows alatt is láthatod a hőmérsékleteket. Ha alapállapotban 60 körül van, az gyanús.

A memóriákat, ha 2db van, akkor az első és harmadik slotba kell helyezni.

Link to comment
Share on other sites

payskin
A memóriákat, ha 2db van, akkor az elsõ és harmadik slotba kell helyezni.

Ez egyáltalán nem biztos, az én alaplapomon például 1-2-be. Meg kell nézni az alaplap leírását errõl, az a legbiztosabb.

Link to comment
Share on other sites

Roland27

Az Everest nekem ezeket írja:

Alaplap 39 fok

CPU 47 fok

GPU 68 fok

GPU környezete 41 fok

Samsung HD400LD 40 fok

Ezek az értékek jók?

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

Ezek gyári hûtõvel jó értékek.

A memória helyeket természetesen az alaplapi kézikönyvbõl vettem, hülyeséget nem szoktam írogatni.

 

Elõfordulhat, mivel videókártya csere volt, hogy a régi driverei bekavarnak. Fõleg ha ATI volt elõtte.

Nekem egyszer a tápegység is okozott lassulást, amire egy csere után jöttem rá, mert a Flight Simulator 10-15 fps-al többet adott. Gondolom erõs terhelésnél nem voltak meg a feszültségek.

Link to comment
Share on other sites

Roland27

Hát megpróbálom átrakni a memóriákat hátha történik valami...

Link to comment
Share on other sites

Roland27

De ha van még valakinek valami ötlete szívesen meghallgatom.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

A videokártya (drivere) nem kiabált, hogy nem kap elég áramot a kártya?

Link to comment
Share on other sites

Roland27

Ezt most nem értem...

 

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

Meg kellene nézni az alaplap CD-jén van e valami hardver monitor program, aztán egy játék alatt meg lehetne nézni a feszültség és hõmérséklet értékeket, azok változását. Ha nincs, akkor a gyártó oldalán biztos létezik. A 68 fokos GPU alaphelyzetben lehet hogy sok, az én 8600GT kártyám 55 fokos. Lehet, hogy a ház hûtésén kellene tuningolni plusz ventikkel.

Az Nvidia drivere telepítéskor szokott jelezni ha kevés a feszültség.

Link to comment
Share on other sites

Roland27

Az alaplapi cd-n nem találtam olyat és a kártya drivere sem jelzett semmit.Itt valami nagyobb gond lehet.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
xxxx33

Sziasztok!

 

Nekem is hasonló problémám van, mint az előttem szólónak. Tegnap telepítettem fel a rendszert Win XP SP2. Az a gond, hogy a játékok időnként beakadnak egy-egy másodpercre. Először a PES 2009-cel próbálkoztam, gondoltam túl nagy az igénye, ezért felraktam a Moto Racer 3-mat, de azzal is hasonló volt a helyzet (még 800X600 -ban is).

 

A gépem:

 

Gigabyte alaplap

AMD X2 5400+

Geforce 9500GT 512 MB

2 GB Kingmax 800 MHz

320 gigás Samsung SATAII (2 partíció - native ide módban)

Esetleg a táp lehet a hibás? (csak 300 Watt-os)

Vagy rakjak másik OP-rendszert? (esetleg Vista)

 

Segítségeteket előre is köszönöm!

Edited by xxxx33
Link to comment
Share on other sites

kori

Ilyenkor általában tesztprogramok lefuttatása sokat segíthet, Memtest, videókártya tesztprogramok (több is van) találhatnak valamilye apró hibát, ami befolyásolja a gép jó mûködését. Bár legelsõnek a tápot cseréld le legalább 400W-osra, mivel a játékok megterhelnek minden hardvert. 8)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
BáGyu

Sziasztok!

Az NFS Undercover játékkal van némi, óriási problémám. igen fura dolgokat mûvel, pl az autókból néhány perc után csaka a kerék látszik, illetve még egyéb hülyeségek. Mi lehet a gond?

A gépem Processzor: P4 3Ghz Prescott.

Videókártya: ATI Radeon HD 2600 XT

RAM 2 GB.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Catalyst 8.12 van fent?

Link to comment
Share on other sites

BáGyu

Igen AGP slot-hoz!

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Csak ennél az egy játéknál csinálja, mindenütt másutt normális?

Link to comment
Share on other sites

BáGyu

Igen!

Bár én már keveset, sõt egyáltalán nem játszom, de a gyerekeim visszajelzésébõl úgy tudom, hogy csak ez a játék rossz.

Sõt a Catalyst csere elõtt, amire december elején került sor, pl a SIMS 2-ben a TV-ben megjelenõ képek nem voltak láthatók. Tehát az új program ezt most javította.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Nálam Catalyst 8.12-vel tökéletesen fut, még Crossfireben is. Szerintem valami komolyabb instabilitási probléma lehet. Érdemes lenne újratelepíteni a gépet. Nincs esetleg patch a játékhoz?

Link to comment
Share on other sites

BáGyu

Hát, igen!

Még pár nap és lejár a Norton és ekkor szoktam újratelepíteni a rendszert. A mostani lassan két éve fut :pislog: Köszi a segítséget majd akkor meglátom.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
laslieboy

Sziasztok

Lenne egy kérdésem, az örök kedvenc játékom a FEAR, de valamiért iszonyat akad :(

Valamikor megy rendesen 68FPS-sel, valamikor meg csak 17FPS :pislog:

64bites Vistát használok, Nincs fent semmi kodek pack, friss a DirectX, a VGA driver, fent van minden javítás és SP1, Semmi más játéknál nem volt ilyen gondom csak ezzel :nem: bárminemû tanácsot, ötletet nagyon szívesen fogadok :)

 

Konfigom:

Gigabyte EP35C-DS3R

Core 2 Duo E8400 3GHz

4GB Kingmax DDR2 1066MHz DC

Gainward 8800GT 512MB

 

Link to comment
Share on other sites

Wiezner István

Mikor kezd el szaggatni? Mert ha mondjuk 10 percen keresztül jól megy és utána kezdõdik, akkor szerintem valamelyik hardvered túlmelegedik. Bár mondjuk akkor a többi játéknál is kellene jelentkeznie... :huh:

 

Frissítés: utánanéztem a dolognak, több embernek is volt hasonló problémája. Az NVIDIA fórumán memóriakezelési problémát emlegetnek. Ha jól értettem a legfrissebb drivert telepítetted, próbáld meg a gyári CD-n kapottat felrakni.

Link to comment
Share on other sites

laslieboy

Ezért nem értem, én sem :nem:

Valamikor már szaggatva indul, valamikor meg jó 5, vagy 10 percig, és utána egyszer csak elkezdi :Sír:

Sõt, még minimum beállítások mellett, 640x480-as beállítások mellet is csinálja :huh:

A játék eredeti, minden javítás fent van. Próbáltam már, kompatibilis módban, rendszer gazdai jogokkal indítani de nem volt változás, volt win reinstall, töredezettség mentesítés, driver frissítés, CCleaner, minden, de akkor is csinálja :mérges::(

 

Szerk megnézem :) köszi

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...